Hořkých sedmnáct

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2016, 104 min

Nebejt Woodyho Harrelsona, tak popravdě nebudu mít důvod si podobný film pamatovat. Sice je fajn, příjemně se na něj kouká, ale takových tu už bylo půl tuctu a odlišit je, je občas opravdu dost těžký.(11.8.2017)

Rozpočet $9miliónovTržby USA $14,431,633Tržby Celosvetovo $19,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,040,760Tržby za predaj DVD v USA $1,238,375║ Podarená teen komédia. Typovo sme tu už mali niekoľko podobných filmov o dospievaní či puberte mladých, našťastie sa občas aj trefne vydaria ako táto. Dospievajúca tragédka Hailee Steinfeld boduje a obratne hrá skľúčenú pubertáčku, ktorá je v skoro neviditeľná u svojich rovesníkoch. /70%/(5.9.2017)

Není to špatný film, ale hlavní postava je strašná kráva co se chová zle vůči okolí, které to s ní myslí dobře. K tak debilní holce nešlo pociťovat sympatie a její "problémy" byly k smíchu. Hailee Steinfield jí ale hrála dobře. Bavil mě tam Woody Harrelson, i když tam ta jeho postava byla vlastně zbytečná.(11.2.2017)

„Vstávaj, si po operácii mozgu. Stala sa z teba príjemná, sympatická osoba. Žartujem, prepáč, drsný vtip.“ V mnohých filmoch vystupuje terminus technicus koza. Spravidla to nezvykne bývať nič príjemné, pretože, nuž, koza je koza. A ak je koza v titulnej úlohe a nie iba ako komická vedľajšia postava, môže to pre diváka mať až vražedné účinky. Lenže to, našťastie, nie je prípad tejto vydarenej, pôvabnej, vtipnej i smutnej snímky. Hailee Steinfeld to zahrala skvele. Rovnako skvele to však muselo byť aj napísané, aby to bolo na hrane, teda aby hrdinka bola realistická 17-ročná koza, ale zároveň aby nestratila naše sympatie. Podarilo sa. A dosť v tom pomohli vydarené podporné postavičky rodičov, kamošky či staršieho brata. Najviac tu ale odohral Woody Harrelson, ktorý to síce ku koncu s „rodinnosťou“ jemne preháňa, ale i tak, ruku na srdce, kto by nechcel mať takéhoto učiteľa? Niektoré veci mi vadili (napríklad som si myslel, že na konci spoznáme Erwinových rodičov a ono nič... asi skončili na podlahe strižne?), ale inak rozhodne prevládajú pozitíva o jednom keď sa to tak vezme, tak vlastne strašne komplikovanom veku ľudskej bytosti. Plusom je sympaticky triezvy a realistický prístup tvorcov, takže postavy sa menej chovajú ako filmové postavy a viac ako ľudia („OK“).(25.4.2017)

Nejsem nejistá 16 ani 17-letá holka, drtivá většina těch starostí je vlastně banálních a není to teenagerská komedie o nadávkách a prcání, ale stejně mi to něco připomnělo, plyne s lehkostí, Hailee bavila a Woody v menší, ale podstatný a kouzelný roli kam pasoval až geniálně. O životě.(5.2.2017)

Proč by to mělo být jen o puberťácích? Já se v Nadine viděla v mnoha situacích i v současnosti a když jí vhrkly slzy do očí, tak jsem je tam měla taky. Haille byla výborná a já jsem jí ty její výkyvy nálad a pocity věřila do písmene. Život je někdy tak nádhernej, když není zrovna v háji. I hudba byla dokonalým podkresem a já tam byla s nimi jen těch ......náct se mně už nevrátí.(9.2.2017)

"Nechci Vás obírat o čas, ale hodlám se zabít." Nehodláš, Nadine. Ten, kdo se chce zabít, ten se prostě zabije. Ty jen hledáš ucho pana Brunera, který vše dokáže tak krásně zlehčit. To byly jediné chvíle, které mě opravdu bavily, protože dospívání mám tak nějak za sebou a problémy nikým nechtěného jelita jsem nikdy neřešil, protože jednoho krásného dne jsem se stal úžasným a to už mi zůstalo. Nadine je řešila způsobem, který bych možná pochopil, kdybych byl mladší, neměl bych pinďoura a záleželo by mi na názorech okolí, ale takový já nikdy nebudu.(22.9.2017)

Film jsem zpočátku ignoroval, ale na doporučení kamaráda jsem jej riskl a jsem v němém úžasu jak perfektní to bylo. Pro mě jeden z nejlepších Coming of age movies of all time. Hailee Steinfeild si zaslouží oscara, poněvadž lépe ztvárnit podrážděného teenejždra, který je ignorován okolím s majícími sklony k sebevraždě už nešlo. Navrch perfektní Wooody Harrelson, trochu vtipu, spousta nostalgie z mládí a silné emoce doprovázející celý film. Hleděl jsem na to do 3 rána jak po 5 red bullech. Jasných 5.(13.4.2017)

Páni rodiče, máte problém. Sedmnáctiletá (v reálu dvacetiletá), energická, pohotovými reakcemi sršící, s nástrahami se vypořádávající a náctiletými moudry vyzbrojená Hailee Steinfeld znovu nikoho nenechává na pochybách, že má sakra talent. Její postava má přesto všechny neduhy dospívání, plácá se v kruhu, je náladová, dělá nejisté i hloupé kroky, jenže to dělá s příjemnou grácií, že jsem jí fandit prostě musel. Potěší výběr hudby, potěší výborné společné scény s Woodym Harrelsonem, který je kouzelně černohumorný. Nikdy nesklouzáváme tak, že bych si řekl, že tohle už tvůrci přepískli a snažili se jen lacině zalíbit mladšímu publiku, ač se klidně budou bavit i starší (případně rodiče náctiletých). Nad vším se navíc vznáší opar toho, že víme, že to nakonec stejně dobře dopadne, nikdy nejdeme na dřeň, nikdy dotyčné skutečně neteče do bot. Za mě nicméně palec nahoru.(10.2.2017)

Feel-good terapie pro pesimistické realisty se sklony k nenadálým záchvěvům melancholie.(22.2.2017)

Nemohu jen tak přejít skutečnost, že hlavní postava zrovna moc dvakrát sympatií u mě nepobrala. Nikdo jí nic nedělá a ona má pořád takový problém se se vším vypořádat. Jediným komu jsem s herecké sebranky nepokrytě fandil byl Woody Harrelson, aby vydržel nedal naší hlavní hrdince pár facek. Komedie tohle určitě není, protože smát se tady není vůbec čemu. Takovej neškodnej film, na který můžete na druhý den s klidem přestat myslet. 60%(23.2.2017)

Tu štvrtú hviezdičku dávam iba za Woodyho Harelsona, ktorý je bohovský v tomto filme. Ani neviem prečo som si to vlastne pozrel, ale nakoniec som to prežil a vlastne ma aj tato jednoduchá a obyčajná viac komédia ako dráma bavila. Jeden s tých pochodových filmov, kde mi ani nevadí, že sa ten príbeh ani moc neposúva, pretože hlavne ale aj vedľajšie postavy dokázali zaujať. 75% - 4*(13.9.2017)

Neskutečně lakonický feel good kousek, který z oné puberťácké škatulky vyzdvihuje režie a herecké výkony všech protagonistů. Jelikož platonicky miluju Haley Lu Richardson, tak bylo jen otázkou času, kdy si film přestanu šetřit a vrhnu se na něj. Jak mi ale u tohohle filmu došlo, té to sedí více do vedlejší úlohy a jakmile se film řádně rozjede, tak v druhé polovině už jsme svědky jednoznačné one (wo)man show Hailee Steinfeld, kterou sice trápí holčičí pubertácké, mnohdy až absurdní, problémy, ovšem ona je dokázala zahrát tak sympatickým způsobem, že náhle ta nominace na Zlatý glóbus dává perfektní smysl. Jak jsem už naznačil, The Edge of Seventeen jsem si užíval od začátku až do konce a lví podíl v tom samozřejmě má i Woody Harrelson, kterého prostě nemohu nezmínit a kterého oceňuji už mnoho let, až tady jsem mu ale napevno propadl, jelikož jeho postava je naprosto skvělá, cool a ihned bych si s ním pokecal ve svém životě! No a samozřejmě ten fiktivní, velice líbivý, nápady nasáklý, ručně malovaný animák, který pouze dotváří srdceryvný konec, kde se sice trošku naivně a zničehonic všechno urovná, ovšem o to větší to zanechá dojem...9/10(8.3.2017)

Bohovský coming-of-age s fakt skvelo napísanými postavami, ktoré sa vymykajú klasickým jednorozmerným škatuľkám na dobrých a zlých. John Hughes by bol hrdý.(19.6.2017)

Nečekaně dobrý. Takový zamyšlení nad útrapama teenagerky, kterou všechno štve a celej svět je proti ní. Hezky provedený; navíc se mi to nějak trefilo do noty. „I think some deranged part of me likes thinking I'm the only one with real problems. Like that makes me special.“. A palec nahoru za výkon Hailee, hodně mi připomínala Ellen Page před 10 lety. # příběh **** | hudba *** | humor * | akce – | napětí – | pustil bych si znovu ***(19.3.2017)

Tak dobrý film som nečakal. Pre mládež, inteligentne napísaný, slušne zahraný (v rámci možností), a hlavne skutočný. Nechcem to nazývať novodobým Breakfast Clubom, ale nemá to k tomu ďaleko. Kto tvrdí, že hlavná hrdinka je blbá, asi už zabudol. Trochu to kazí ten nevtipný animák na festivale, inak čistá práca, a na debut luxus.(26.2.2017)

V živote by som nebol povedal, že sa zrovna takémuto druhu filmu, podarí tak ľahko získať moju pozornosť. S hlavnou "hrdinkou" som bol hneď od úvodu jedna "duša", pričom jej "malicherné" problémy, adekvátne jej veku, mi na moje prekvapenie (nie ako v iných prípadoch teen filmov), vôbec neboli šuma fuk. Casting vyšiel na výbornú, humor zahral na správnu notu, pričom len dodám, že sa nejedná o čistokrvnú komédiu (ale aj drámu!). Ja som spokojný viac ako som čakal! Veľmi milý film, ktorý je viac než sondou do mysle dospievajúcej dievčiny, ktorá ani omylom nie je tým tuctovým, obyčajným "kúskom", ktoré denno denne človek stretáva na ulici.(13.2.2017)

Jedna z najhorších vecí čo sa môže mladému človeku stať je to, keď nevie čo sám so sebou... Dievčinka mala ale šťastie, že stretla toho celkom zaujímavého chlapíka. To by ale nebola romantika, keby najskôr okolo toho neboli nejaké tie "tančeky a vytáčky". Bolo to ale veľmi dobre natočené a hlavná postava ma celkom dobre zabávala, hlavne keď dievčinka hľadala problémy tam, kde neboli a pod. Tiež muzika ušla, takže celkom spokojnosť. 70/100(25.2.2017)

• kingik

To je mocinky strašňoučké, jak jsou ty dnešní sedmnáctky těžce zkoušené. No úpa hrůzička. Americká Nastěnka odvržená životem, s pálící frndou, nesnesitelná pro sebe i okolí, zkroušená, že její úpa nej kámule Marfuše (poznávacím znamením je neupravené obočí) chodí s jejím starším bráchou. A dopadne to tak, že Korejec je jí bližší než Čunek Kubát ze Zverimexu. Tak tenhle film i jeho značně přebujelé vysoké hodnocení nechápu. Pogratuloval bych Hailee Steinfeld za její dokonale nesympatickou pizdu. Kreace, kdy jsem chtěl film vypnout v jakékoliv jeho fázi. A pak rychle pádit pryč od tohoto filmu k nějakému jinému, kde nebudou zpruzené sedmnáctky prožívat příběhy o tom, co se obvykle nachází u lesa pod papírem. Hodně dlouhý film, hodně náročný na výdrž, absolutně nezábavný a otravný. A nepřekvapivě je autorkou žena. Tak jen doufám, že se s tvorbou Kelly Fremon už dlouho nesetkám. Naděje je veliká, neb žádný jiný filmový počin, kterým by mě hodlala zabít a přinutit mě oholit si varlata, kdyby náhodou na mě letěla nějaká náctka, tato dáma nechystá. Opravdu jsem po tomhle filmu vyřízený. Příště už tento druh filmu nemilosrdně mažu z hardu. Nemíním s tímhle ztrácet čas. Hans Zimmer na tom dokonce hudebně participoval, to snad dělal za hubičku. Film sám o sobě vyzníval extrémně levně. 2/10(21.9.2017)

Ráda jsem Hailee viděla v nějaké novější roli a musím říct, že i když je to role malého pubertálního sobečka - sedmnáctileté holky, která se nedokáže povznést nad některé rádoby problémy svého života, přesto v Haileeně podání působila tato postava sympaticky. Navíc je v tom určitá nostalgie mládí - snad každý přece v pubertě řešil nějaké problémy, které mu zpětně přijdou směšné a trapné, nebo se pletu? Každopádně si mi obzvlášť líbila postava učitele, kterou hrál Woody Harrelson. Celý ten jeho nadhled a v ironii zabalený chápavý přístup k jedné studentce - to bylo něco, co z něj dělalo možná i nejlepší postavu v celém filmu. Celkově tedy musím hodnotit nadprůměrně, protože to pro mě byl velmi příjemný a vtipný oddechový zážitek. Soundtrack se taky povedl. ~(4,0)~(18.3.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7