poster

Hořkých sedmnáct

 • USA

  The Edge of Seventeen

 • Austrálie

  The Edge of Seventeen

 • Nový Zéland

  The Edge of Seventeen

 • Velká Británie

  The Edge of Seventeen

Komedie / Drama

USA / Čína, 2016, 104 min

Komentáře uživatelů k filmu (183)

 • Malarkey
  ***

  Nebejt Woodyho Harrelsona, tak popravdě nebudu mít důvod si podobný film pamatovat. Sice je fajn, příjemně se na něj kouká, ale takových tu už bylo půl tuctu a odlišit je, je občas opravdu dost těžký.(11.8.2017)

 • T2
  ****

  Rozpočet $9miliónovTržby USA $14,431,633Tržby Celosvetovo $19,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,040,760Tržby za predaj DVD v USA $1,238,375║ Podarená teen komédia. Typovo sme tu už mali niekoľko podobných filmov o dospievaní či puberte mladých, našťastie sa občas aj trefne vydaria ako táto. Dospievajúca tragédka Hailee Steinfeld boduje a obratne hrá skľúčenú pubertáčku, ktorá je v skoro neviditeľná u svojich rovesníkoch. /70%/(5.9.2017)

 • DaViD´82
  ****

  Je těžké žít život náctiletých, kdy celý celičký svět se spiknul (výlučně a jedině) proti vám, sourozenci jsou debilové, rodiče ještě větší a nikdo vám nerozumí; včetně vás samých. Nechápete, jak by vás někdo mohl mít rád a tak nemáte rádi všechny kolem a sebe pak nejvíc. Ano, Nadine je sebestředná kráva par excellence, která by zasloužila pár výchovných, ale díky Hailee a jejímu nepopiratelnému charismatu vám není ukradená a je dokonce sympatická, což s ohledem na výše uvedené je tak trochu zázrak. Ano, je to celé možná až příliš dle zajetého mustru obdobných indie snímků o dospívání, ale tento má díky Fremonové vypilované kousavé dialogy, které vynikající především (ovšem ne pouze) ve slovních přestřelkách s Woodyho učitelem. Ne, není z toho novodobá klasika, ale na druhou stranu platí, že tu v tomto (sub)žánru dlouho nebyl tak povedený snímek.(5.1.2019)

 • Superpero
  ***

  Není to špatný film, ale hlavní postava je strašná kráva co se chová zle vůči okolí, které to s ní myslí dobře. K tak debilní holce nešlo pociťovat sympatie a její "problémy" byly k smíchu. Hailee Steinfield jí ale hrála dobře. Bavil mě tam Woody Harrelson, i když tam ta jeho postava byla vlastně zbytečná.(11.2.2017)

 • tron
  ****

  „Vstávaj, si po operácii mozgu. Stala sa z teba príjemná, sympatická osoba. Žartujem, prepáč, drsný vtip.“ V mnohých filmoch vystupuje terminus technicus koza. Spravidla to nezvykne bývať nič príjemné, pretože, nuž, koza je koza. A ak je koza v titulnej úlohe a nie iba ako komická vedľajšia postava, môže to pre diváka mať až vražedné účinky. Lenže to, našťastie, nie je prípad tejto vydarenej, pôvabnej, vtipnej i smutnej snímky. Hailee Steinfeld to zahrala skvele. Rovnako skvele to však muselo byť aj napísané, aby to bolo na hrane, teda aby hrdinka bola realistická 17-ročná koza, ale zároveň aby nestratila naše sympatie. Podarilo sa. A dosť v tom pomohli vydarené podporné postavičky rodičov, kamošky či staršieho brata. Najviac tu ale odohral Woody Harrelson, ktorý to síce ku koncu s „rodinnosťou“ jemne preháňa, ale i tak, ruku na srdce, kto by nechcel mať takéhoto učiteľa? Niektoré veci mi vadili (napríklad som si myslel, že na konci spoznáme Erwinových rodičov a ono nič... asi skončili na podlahe strižne?), ale inak rozhodne prevládajú pozitíva o jednom keď sa to tak vezme, tak vlastne strašne komplikovanom veku ľudskej bytosti. Plusom je sympaticky triezvy a realistický prístup tvorcov, takže postavy sa menej chovajú ako filmové postavy a viac ako ľudia („OK“).(25.4.2017)

 • B!shop
  ****

  V podstate dalsi film na tema pubertak si chce zapichat. Ovsem v tomhle pripade jen na prvni pohled, zaroven to je taky docela slusny drama o tezkostech dospivani, navic vse z pohledu holky. Jenze ackoliv ty dramaticky pasaze nejsou vubec spatny, ja se tesil na sprostou komedii, coz tvurci ale dodaj jen obcas. Ocekavane samozrejme top jsou sceny Hailee s Woodym, skoda, ze jich tu neni vic. Celkove oba hrajou naprosto skvele. No a vic asi neni co dodat, na jedno skouknuti v pohode, par foru brutalnich, ale nic, co by si clovek dlouho pamatoval.(5.2.2018)

 • Slasher
  ****

  Nejsem nejistá 16 ani 17-letá holka, drtivá většina těch starostí je vlastně banálních a není to teenagerská komedie o nadávkách a prcání, ale stejně mi to něco připomnělo, plyne s lehkostí, Hailee bavila a Woody v menší, ale podstatný a kouzelný roli kam pasoval až geniálně. O životě.(5.2.2017)

 • emma53
  ****

  Proč by to mělo být jen o puberťácích? Já se v Nadine viděla v mnoha situacích i v současnosti a když jí vhrkly slzy do očí, tak jsem je tam měla taky. Haille byla výborná a já jsem jí ty její výkyvy nálad a pocity věřila do písmene. Život je někdy tak nádhernej, když není zrovna v háji. I hudba byla dokonalým podkresem a já tam byla s nimi jen těch ......náct se mně už nevrátí.(9.2.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Nechci Vás obírat o čas, ale hodlám se zabít." Nehodláš, Nadine. Ten, kdo se chce zabít, ten se prostě zabije. Ty jen hledáš ucho pana Brunera, který vše dokáže tak krásně zlehčit. To byly jediné chvíle, které mě opravdu bavily, protože dospívání mám tak nějak za sebou a problémy nikým nechtěného jelita jsem nikdy neřešil, protože jednoho krásného dne jsem se stal úžasným a to už mi zůstalo. Nadine je řešila způsobem, který bych možná pochopil, kdybych byl mladší, neměl bych pinďoura a záleželo by mi na názorech okolí, ale takový já nikdy nebudu.(22.9.2017)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Film jsem zpočátku ignoroval, ale na doporučení kamaráda jsem jej riskl a jsem v němém úžasu jak perfektní to bylo. Pro mě jeden z nejlepších Coming of age movies of all time. Hailee Steinfeild si zaslouží oscara, poněvadž lépe ztvárnit podrážděného teenejždra, který je ignorován okolím s majícími sklony k sebevraždě už nešlo. Navrch perfektní Wooody Harrelson, trochu vtipu, spousta nostalgie z mládí a silné emoce doprovázející celý film. Hleděl jsem na to do 3 rána jak po 5 red bullech. Jasných 5.(13.4.2017)

 • Djoker
  *****

  Kdo nezažil, lže a Woody si samozřejmě užil roli nejlepšího učitele široko daleko ve velkém stylu. Nářez!(30.12.2018)

 • Toren
  ****

  Tyhle témata mě nikdy neomrzí. Rozumně napsáno, příjemně natočeno a sympaticky odehráno. Krásná ukázka asociálního pošuka. Jo a Woody Harrelson je bůh.(6.8.2018)

 • Gilmour93
  ****

  „There are two types of people in the world: The people who naturally excel at life. And the people who hope all those people die in a big explosion...“ Zajatec ve světě vlastního pozérství a křehkého sebevědomí, pocit nepochopení a ublíženosti, kladení přehnaného důrazu na maličkosti spojené s ignorací důležitých věcí a bolestné hledání vlastní identity v tom nepřejícím, neférovém světě. Prošel si tím v těch letech kdekdo a umět se vrátit v čase, byli bychom určitě chytřejší.. Divácky vstřícnější verze Zwigoffova Přízračného světa, takže ani nepřekvapí, že autoři nenašli odvahu k méně optimistickému konci. Hailee Steinfeld v roli teenagerky, která tolik touží po sympatiích, až dělá všechno pro to, aby je nezískala, působila naprosto přirozeně, improvizující Harrelson v roli dějepisářské vrby svým postojem „být nad věcí, nezištně pomáhat“ zase naplnil mou představu učitelského ideálu..(23.11.2017)

 • hellstruck
  *****

  "Hlavní postava je strašná kráva. To, co hlavní hrdinka řeší, jsou banální problémy. Nikdo jí nic nedělá a ona má se vším problém." Tady někdo neví (nebo to zapomněl), jak těžké je být sedmnáctiletý teenager. Hormony šílí, už se nepovažuješ za dítě, ale k dospělosti ti ještě něco chybí, rodiče jsou pitomí, spolužáci jakbysmet, hledáš svoje místo ve světě, hledáš sám sebe. Já se moc dobře dokážu ztotožnit s "divnou holkou", která se vypořádává se sebenenávistí; když nemůžeš vystát sám sebe, těžko můžeš mít rád lidi okolo sebe. Na to, že hořkých sedmnáct už mi není nějakou chvíli, jsem s hlavní hrdinkou hluboce cítila. Dlouho jsem neviděla film, který by s takovou lehkostí a zároveň vážnou tváří dokázal nadhodit téma "i puberťáci maj svoje problémy". Z popisku bych trochu pochytila dojem, že se jedná o klasickou americkou high school záležitost, ale vůbec ne. Všechno bylo tak autentické a věrohodné, včetně hlavní hrdinky. A Woody Harrelson byl také příjemným zpestřením. Jednoznačně 5*, protože jsem po dlouhé době při sledování filmu nekoukala do telefonu. Nedokážu si vzpomenout na jediný okamžik, co by mě nebavil. :)(7.11.2018)

 • castor
  ****

  Páni rodiče, máte problém. Sedmnáctiletá (v reálu dvacetiletá), energická, pohotovými reakcemi sršící, s nástrahami se vypořádávající a náctiletými moudry vyzbrojená Hailee Steinfeld znovu nikoho nenechává na pochybách, že má sakra talent. Její postava má přesto všechny neduhy dospívání, plácá se v kruhu, je náladová, dělá nejisté i hloupé kroky, jenže to dělá s příjemnou grácií, že jsem jí fandit prostě musel. Potěší výběr hudby, potěší výborné společné scény s Woodym Harrelsonem, který je kouzelně černohumorný. Nikdy nesklouzáváme tak, že bych si řekl, že tohle už tvůrci přepískli a snažili se jen lacině zalíbit mladšímu publiku, ač se klidně budou bavit i starší (případně rodiče náctiletých). Nad vším se navíc vznáší opar toho, že víme, že to nakonec stejně dobře dopadne, nikdy nejdeme na dřeň, nikdy dotyčné skutečně neteče do bot. Za mě nicméně palec nahoru.(10.2.2017)

 • Xmilden
  ***

  Nemohu jen tak přejít skutečnost, že hlavní postava zrovna moc dvakrát sympatií u mě nepobrala. Nikdo jí nic nedělá a ona má pořád takový problém se se vším vypořádat. Jediným komu jsem s herecké sebranky nepokrytě fandil byl Woody Harrelson, aby vydržel nedal naší hlavní hrdince pár facek. Komedie tohle určitě není, protože smát se tady není vůbec čemu. Takovej neškodnej film, na který můžete na druhý den s klidem přestat myslet. 60%(23.2.2017)

 • Spiker01
  *****

  Neskutečně lakonický feel good kousek, který z oné puberťácké škatulky vyzdvihuje režie a herecké výkony všech protagonistů. Jelikož platonicky miluju Haley Lu Richardson, tak bylo jen otázkou času, kdy si film přestanu šetřit a vrhnu se na něj. Jak mi ale u tohohle filmu došlo, té to sedí více do vedlejší úlohy a jakmile se film řádně rozjede, tak v druhé polovině už jsme svědky jednoznačné one (wo)man show Hailee Steinfeld, kterou sice trápí holčičí pubertácké, mnohdy až absurdní, problémy, ovšem ona je dokázala zahrát tak sympatickým způsobem, že náhle ta nominace na Zlatý glóbus dává perfektní smysl. Jak jsem už naznačil, The Edge of Seventeen jsem si užíval od začátku až do konce a lví podíl v tom samozřejmě má i Woody Harrelson, kterého prostě nemohu nezmínit a kterého oceňuji už mnoho let, až tady jsem mu ale napevno propadl, jelikož jeho postava je naprosto skvělá, cool a ihned bych si s ním pokecal ve svém životě! No a samozřejmě ten fiktivní, velice líbivý, nápady nasáklý, ručně malovaný animák, který pouze dotváří srdceryvný konec, kde se sice trošku naivně a zničehonic všechno urovná, ovšem o to větší to zanechá dojem...9/10(8.3.2017)

 • Davies182
  ****

  Feel-good terapie pro pesimistické realisty se sklony k nenadálým záchvěvům melancholie.(22.2.2017)

 • Shakers
  ****

  Tu štvrtú hviezdičku dávam iba za Woodyho Harelsona, ktorý je bohovský v tomto filme. Ani neviem prečo som si to vlastne pozrel, ale nakoniec som to prežil a vlastne ma aj tato jednoduchá a obyčajná viac komédia ako dráma bavila. Jeden s tých pochodových filmov, kde mi ani nevadí, že sa ten príbeh ani moc neposúva, pretože hlavne ale aj vedľajšie postavy dokázali zaujať. 75% - 4*(13.9.2017)

 • LiVentura
  ****

  Moc příjemná teenagerská komedie, dal bych shlédnout všem náctiletým!(25.10.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace