LoveTrue (festivalový název)

Terry Yates

Scénografie:

Joshua Stricklin, Grace Alie
  • G3orgig

Přiznám se, že jsem se o tohoto dokumentu většinu času trochu nudil. Mapování osudu lidí v neobvyklých vztazích se zdá jako super nápad a ze začátku to i vcelku funguje, protože je pravdou, že milostné životy hlavních protagonistů jsou vskutku netradiční. Nicméně postupem času má divák pocit, že již vše podstatné dozvěděl, a že dokument nepřínáší nic nového. Celkové mám pocit, že běham natáčení nastala noční můra každého dokumentaristy - na provní pohled zajímavé téma, zas tak zajímavé není a on (v tomto případě ona) se snaží mermamocí zaplnit stopáž. Navíc mám ještě jednu lehce konspirační teorii, že některé scény (nemyslím flashbacky) byly nastagované a protagonisti jeli podle scénáře. PS. Ocenění za nejlepší dokument od KVIFF poroty mě celkem překvapilo. Asi můžu být rád, že jsem neviděl ty ostatní promítané dokumenty :-P(9.7.2016)

Skvelý film . Zobrať tri obyčajné a zároveň neobyčajné príbehy životov ľudí a spraviť z nich celok s jednou témou. Čo je láska... Nádherný film a či už sú niektoré veci nastageované alebo nie je mi to úplne jedno.(4.2.2018)