Adult Life Skills

• Nový Zéland Adult Life Skills

silentname

"Adult Life Skills" smutne posúvam do "meh" kategórie filmov. Na to, že je to na CSFD kategorizované ako komédia, tak som sa na tom moc nesmial. Osobne si myslím, že film je viac drámou a jeho humor na mňa akosi nefunguje. Plus sa musím priznať, že ma tu skutočne irituje hudba. Napriek tomu, že tie skladby nie sú zlé, tak často by som si pri tomto filme radšej užil nejaké to ticho a viac si vychutnal scénku, než neustále počúval nejaké gitarové skladby. A to, že ten soundtrack dokopy počas celého filmu skoro nikdy nesklapne, tak je to neskôr až otravné. Jodie Whittaker je podľa mňa dobrá. A možno jediná, ktorá ten film aspoň trošku niekam posúva. Vidíme na nej, že sa doteraz nevyrovnala so smrťou svojho brata dvojčaťa, s ktorým točili filmy a žije vo svojom vlastnom svete a vlastnej depke. A dávam jej kredit za to, že to zvláda preukázať veľmi dobre. Osobne ale neviem, čo viac by som na filme pochválil. Nezdalo sa mi to vtipné, nebolo to veľmi zaujímavé a ako celok si myslím, že sa z toho dalo vytiahnuť oveľa viac. Najhoršie je asi to, že mnohým postavám chýba chémia a ťažko sa na ne pozerá. Mám rád podivných hrdinov, no v tomto filme ma to nejako moc nebralo. Neviem či som nebol správne naladený, alebo čo sa dialo. Skôr si myslím, že ak ma na filme niečo otravuje a nebaví, tak je to skôr problém filmu, než môj osobný. Hodnotenie: C- ()

kaylin

Zjišťuji, že mám tyhle filmy s podivnými postavičkami vlastně docela rád, a to právě proto, že jsou postavičky, kterou jsou herci skvěle zahrány, tak podivné. Jodie Whittaker hraje natolik divnou ženu, že ji buď budete obdivovat, anebo vás nebude bavit. Mně se celková bizarnost, ale tak nějak lidská bizarnost, tohoto snímku docela líbila. ()

dr.fish

Vzpamatovat se ze smrti bratra-dvojčete, který znamenal pro hlavní hrdinku opravdu celý svět, to je fakt těžké. A vleče se to. Zavřela se se všemi artefakty z minulosti do zahradního domku, chodí do práce a žije minulostí. Její matka a babička to s ní mají těžké a snaží se jí dokopat, aby začla znovu žít. Paradoxně se to daří spíš malému klukovi ze sousedství, který má matku v nemocnici s těžkou nemocí. Film není rozhodně nic veselého, ale nepropadá zoufalství, jelikož je tu pořád suchý anglický humor, který i z největšího průseru udělá srandu. Myslí, že na tak těžké téma je to povedený film, i vlastně laskavá taškařice. 80% ()

baclajean

Vôbec, ale vôbec to nebolo zlé. Prvých 40 minút síce divák zvažoval, o čom to vlastne má byť, no posledná polhodina bola perfektná. No a táto replika je na nezaplatenie: SEE, YOU'VE JUST LAUGHED. AND THERE'S NOONE HERE TO WITNESS IT. THAT'S ANNOYING. ()

doMchek

Dráma otvorená interpretácii podľa aktuálnej nálady a najmä životnej skúsenosti či hĺbky empatie na liečenie duše starým homeopatickým princípom podobné podobným. ()