AWOL

Michel Merkt

Jeffrey Wolf

Kostýmy:

Samantha Hawkins

Civilné, s titulným duom, ktoré hrá neuveriteľne. Presne to minimalistické herectvo, ktoré milujem. A Lola Kirke, po Mistress America, opäť v TOP forme. Mierne nadhodnocujem za ten pocit, ktorý vo mne ostal i 3 dni po pozretí. Snáď každý sme sa v živote stretli s ľudským slabochom, ktorý na veľmi dlho vezme ilúzie. "You could serve people drinks without flashing your boobs...". "Don´t give me that fu...possessive husband shit, Joey, I don´t need two of you...".(24.8.2017)

"Lola Kirke" bola jediným skutočným dôvodom, pre ktorý som si chcel "AWOL" pozrieť. Nevedel som čo tento pojem znamená, takže som musel googliť, takže to ušetrím tým, ktorí by sa chceli pozrieť a je to: "Absent Without Official Leave". Pojem, ktorý sa používa v americkej armáde. Okey, toľko k názvu, teraz niečo o filme. Ako som povedal, nemal som dokopy žiadne očakávania, jediné čo som chcel vidieť bola Lola Kirke. No "AWOL" nie je len vynikajúcim filmom, no rozhodne je to aj jeden z najlepších filmov, ktoré som mal možnosť za tento rok zatiaľ vidieť. A jediné čo môžem povedať je, že pokiaľ máte radi dramatické filmy, ktoré sú o vzťahu dvoch ľudí (v tomto prípade dvoch žien), tak neváhajte ani chvíľku, a toto si pozrite. Nebudete to ľutovať. V prvom rade nám tento film ponúka dve vynikajúce protagonistky v podaní Loly Kirke a Breedy Wool. Obe zvládajú fantasticky svoje role a človek by im uveril absolútne každý moment. Herci nie sú veľmi známi a dáva to filmu trošku iný nádych, než je človek zvyknutý. Ale čo je na tomto filme najlepšie? Fakt, že všetky scénky na nás dokážu doľahnúť a majú obrovskú silu. Prežívame s Joannou každú scénku. Jej vzťah s Raynou, jej deťmi, jej viera, že odídu niekam spolu napriek tomu, že je Rayna vydatá a súčasne sa necháva v tomto smere výrazne ovplyvňovať a bez toho aby som spoiloval dej, nie všetko je také, ako by sme chceli aby bolo. A Rayna sa nevie vnútorne akosi rozhodnúť, ktorú časť života vlastne chce. A povie Joanne jednu vetu, ktorá by viac platila o nej. Nebudem to viac komentovať. Tento film je vynikajúci. Hodnotenie: A(6.6.2017)

Príbeh lásky medzi dvoma ženami z vidlákova, kde každý pozná každého. A práve toto bola moja chyba- že som očakával predtuchu blížiacich sa katastrofálnych dôsledkov zakázanej lásky na malom meste, takže celý film som bol ako na ihlách. No a v skutočnosti je to skôr taká pohodovka s výbornými dialogami. 65% za mňa.(8.6.2017)