• M.E.J.L.A.
  ***

  Všechny ty kvazidokumentární noiry si jsou navzájem hodně podobné a je těžké mezi nimi rozlišovat. He Walked by Night se celou dobu tváří celkem nenápadně - až do závěrečné "kanálové" sekvence, která je fakt výborná (a na jejíž působivosti má největší zásluhu kameraman John Alton). 3 1/2(28.9.2008)

 • liquido26
  ***

  Průměrná detektivka s výjimkou závěrečné skvělé honičky v kanálu. Jinak ale nezajímavý příběh, nezajímavý záporák a stejně tak nezajímaví poldové (k tomu ještě navíc otravný odměřený voiceover). Prostě těžkej šedivej průměr a film, kterej podruhý už znova vidět nemusím.(1.12.2010)

 • Dreadd
  ***

  He walked by night by ze všeho nejvíc potřeboval větší operační prostor. Nějakých osmdesát minut je pro takovou postavu zoufale málo, nedozvíme se téměř nic o zločinci ani jeho motivech. Navíc zásadní věci okolo vyšetřování se většinou vyřeší během chvíle, zatímco sestavení portrétu se věnuje režisér až příliš dlouho. Příběh je inspirován skutečnou postavou Erwina Walkera, veterána z 2. světové války, konec však byl kompletně přepsán.(13.1.2013)

 • Rogue
  ****

  Voiceover jak z Home Economics Story v příběhu člověka bez motivace, zato však s puškou v kanálech. Po technické stránce skvělé.(11.9.2009)

 • Martin741
  ***

  Snad asi najnudnejsi a najpriemernejsi noir film, aky som videl. Fakt len zivacka, nudne uspavajuce tempo, deje sa toho zufalo malo a navyse v planych kulisach, dialogy su len vatovo plane plky, ktore sa nedalio pocuvat. Noiry mama rad, ale tento je liznuty len povrchu, natoceny bez chuti, fakt len taky povrchny lacny vyplach : 50 %(14.10.2017)

 • - Při natáčení snímku přišel Jack Webb s nápadem na rozhlasový pořad nazvaný „Dragnet“, kde se objevovaly příběhy založené na skutečných případech losangeleské policie. (Dreadd)

 • - Část filmu režíroval Anthony Mann, avšak v titulcích uveden nebyl. (Dreadd)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace