• filipvrbik

Nuda (asi desetkrát jsem se díval na hodinky) protkaná občasnými Eddieho vtípky....pustil jsem si to po treninku takže jsem neměl sílu vstát a vypnout to..jo vlastně mám ovladač,ale co už...30%(13.10.2016)

Nadupaný akčňák, kde Eddie Murphy ještě hrál a ne se jenom pitvořil.(13.10.2009)

film mám rád:)Ale hodně záleží na dubingu..jsou 2 nebo 3 a jenom jeden je dobrý:)(24.9.2011)

Pohodovka na večer, pri ktorej netreba rozmýšlať. 75%(12.3.2013)

Nejlepší kriminálka s Eddiem Murphym. Má vše, co má mít. Vtip, napětí, hlášky. Sic jeho první film, ale nepřekonal ho ani legendárním Policajtem z Beverly Hills, aspoň pro mě ne. "Ty bys mě klidně zabil."(4.1.2014)

Snímek, se kterým sdílím rok "výroby", se mi v dobách kdy jsem na něj koukal ( což už v té době bylo přes 10 let po premiéře) líbil mnohonásobně víc, než dnes. Forma a atmosféra by byly vcelku uvěřitelné i v dnešních dobách, nicméně příběh je neuvěřitelně plytký a stupidní. Jak málo kdysi stačilo k zábavné kriminálce. Každopádně na Murphyho debut je to solidní.(22.3.2014)

Zábavnej policajtskej akčňák s lehkym, ale trefnym humorem a sympatickou hlavní dvojicí. 75%(13.9.2015)

Skvělá akční krimi/komedie. Bohužel, v českých vodách požitek z filmu hyzdí nový dabing, který je otřesný.(9.10.2011)

Solidní film s Murphym, který se nevyrovná Policajtské sérii, nicméně potěší humorem i zápletkami. Hodnocení: 65 %(7.7.2012)

Eddie Murphy v době kdy dovedl diváka rozesmát 48 hodin byl jeho první film a rozhodně patří k těm nejlepším, Nick Nolte jako tvrdý polda je ideálnim protipólem ukecaného Murphyho, Walter Hill natočil svižnou akční komédii která ani moc nezestárla což se nedá říct o mnoha akčních filmech 80 let.(28.11.2012)

Murphy zde dokazuje že umí nejen vtipně zahrát poldu ale i kriminálníka místo nolta bych obsadil někoho jineho ale i tak jsem se dobře bavil :)(23.5.2016)

Velmi dobrá záležitost. Nechybí akce, napětí a humor. Za mne 80%.(5.11.2016)

Snímek Waltera Hilla právem patří na seznam nejlepších akčních-buddy filmů, jaké v 80. letech vznikly. Dějství plné dramatu, akce a humoru kupodivu neomrzí ani dnes. Nick Nolte jako drsný polda a Eddie Murphy coby užvaněný odsouzenec. Neobvyklá dvojka, které spojil případ zavražděného policisty při akci, zabodovala a není překvapením, že se ve své době stal snímek obrovským hitem, což si vymanilo pokračování. A ani není náhoda, že se tento typ charakterů u policejních dvojic směle používá do dnes. A to také způsobuje, že současná nová generace diváků na tomto filmu již nevidí nic zvláštního či fenomenálního. Ale to už tak prostě někdy bývá. Není od věci připomenout, že tímto snímkem Eddie Murphy debutoval.(27.12.2016)

žádné velké umění a jen bavit diváka. Podle mě heslo filmu, které se naplnilo. Film mě baví. Neustalé handrkování, které se nezastaví před ničím dělá ze scénáře dle šablony kvalitní podívanou. Viděl jsem to s starým dabingem, který je ještě o třídu vulgárnější a rasističtější než ten dnešní. Jenom přihodím jednu hlášku, kterou vypustil Nick Nolte při vstupu do jižanského baru: Bezvadná knajpa, vždycky jsem měl rád kovboje, určitě se jim budeš líbit.(9.12.2009)

Na poliše z Bewerly Hils to sice nemá, ale pořád tento film nabízí celkem slušnou zábavu s průměrnou dávkou akce a poldou co se s parťákem nejdřív nesnese a nakonec ho pomalu miluje :-) Jediné co zamrzí je , že není více vtipných hlášek a situací a hlavně novátorský dabing mi moc nesedl. Prima film na nedělní zamračený odpoledne.(18.11.2010)

• Blackadder

Po 33 letech tezka nuda. Tenkrat by to asi bylo za vic, ale ted?(5.5.2015)

Ze začátku bych hned dodal, že celkové hodnocení 72% si tento film získal z jakých si hezkých vzpomínek zdejších uživatelů.Mě to přišlo jako totální akční béčko s mojím oblíbeným Murphym.Díval jsem se na to v dabingu a hrůza!(24.10.2015)

Nadpriemerná akčná komédia. Filmy ako tento sa teraz točia dosť často, aj kedˇďosť nevyrovnanej kvality. 48 Hodín je ale skôr krimi filmom, pretože humoru je v nom prekvapujúco málo. Nick Nolte a Eddie Murphy odviedli dobrú prácu, ale hlavnú úlohu hrá Nolte, pretože Murphy sa dostáva do filmu asi až po 20 minútach. Na 4 hviezdičky to ešťe nieje, ale sú to kvalitné 3 hviezdičky.(28.1.2004)

Tenhle film já prostě miluju."To je balík,kdes k nim přišel?" "Dneska jsem bral" "Blbost,takovýho vola nikde nevemou"Scénka jak Si Murphy děla respekt v baru kde hledají Billiho medvěda je prostě nej."Místo abych se miloval se svojí holkou nebo byl doma tak tady courám venku a k tomu ještě s takovou černou hubou jako jsi ty":)))(15.12.2008)

69% Už to jaksi není úplně ono, ale pořád to má své kouzlo, tak jako mnoho podobných filmů z té doby. Možná, že za mé nízké hodnocení může příšerný dabing novy. Eddie Murphy dabovaný Dejdarem – to je fakt zlý sen, něco hnusného!(7.4.2010)