Film který stojí a to doslova na dvojici Nolte, Murphy. Kdyby byli oba dva policajti, nemělo by to takový náboj. Tato skoro až komická dvojka nahrazuje laciný příběh a děla z filmu zajímavou kační podívanou.(20.12.2009)

• Kingjiri

Nejsem si jistej, jestli je označení "komedie" na místě, protože aspoň já jsem se teda moc nenasmál. Možná, že jsem jenom nepochopil místní humor, ale rozhodně se Eddie Murphy pozdějc objevil v mnohem zábavnějších filmech. Spíš než v ústřední herecký dvojici Nolte-Murphy bych hledal chybu v nevýraznym scénáři, kterej ze 48 hodin udělal snímek, na kterej si za pár dní ani nevzpomenu, natož abych ho chtěl někdy vidět znova. Menší plus dávám za slušnou akci, která se tu občas obejvila, dvě silnější hvězdy.(8.4.2012)

Tento film je proste naladený tak aby sa ľudďom páčil. Kontrast Murphy vs Nolte má niečo doseba a v tomto prípade je to nepochybne veľká filmová kvalita či už po humornej alebo akčnej stránke. Po 30 ročnej dobe film nestráca na intenzite a stále vie pekne zabaviť.(19.9.2012)

• filipvrbik

Nuda (asi desetkrát jsem se díval na hodinky) protkaná občasnými Eddieho vtípky....pustil jsem si to po treninku takže jsem neměl sílu vstát a vypnout to..jo vlastně mám ovladač,ale co už...30%(13.10.2016)

Nadupaný akčňák, kde Eddie Murphy ještě hrál a ne se jenom pitvořil.(13.10.2009)

film mám rád:)Ale hodně záleží na dubingu..jsou 2 nebo 3 a jenom jeden je dobrý:)(24.9.2011)

• winstonik

Akční / Komedie / Krimi / Thriller / ani jedno z toho(4.9.2012)

Pohodovka na večer, pri ktorej netreba rozmýšlať. 75%(12.3.2013)

Nejlepší kriminálka s Eddiem Murphym. Má vše, co má mít. Vtip, napětí, hlášky. Sic jeho první film, ale nepřekonal ho ani legendárním Policajtem z Beverly Hills, aspoň pro mě ne. "Ty bys mě klidně zabil."(4.1.2014)

Snímek, se kterým sdílím rok "výroby", se mi v dobách kdy jsem na něj koukal ( což už v té době bylo přes 10 let po premiéře) líbil mnohonásobně víc, než dnes. Forma a atmosféra by byly vcelku uvěřitelné i v dnešních dobách, nicméně příběh je neuvěřitelně plytký a stupidní. Jak málo kdysi stačilo k zábavné kriminálce. Každopádně na Murphyho debut je to solidní.(22.3.2014)

Zábavnej policajtskej akčňák s lehkym, ale trefnym humorem a sympatickou hlavní dvojicí. 75%(13.9.2015)

Velmi dobrá záležitost. Nechybí akce, napětí a humor. Za mne 80%.(5.11.2016)

Solidní buddy movie, potěšil skvělý konec v Čínské čtvrti, ale jedním dechem musím dodat, že v osmdesátkách vzniklo podobných a hlavně lepších filmů opravdu hodně, takže čistý průměr. Dnes si na to vzpomene víc než na jiné asi hlavně proto, že se jedná o první filmovou roli Eddie Murphyho.(6.11.2018)

Solidní film s Murphym, který se nevyrovná Policajtské sérii, nicméně potěší humorem i zápletkami. Hodnocení: 65 %(7.7.2012)

Eddie Murphy v době kdy dovedl diváka rozesmát 48 hodin byl jeho první film a rozhodně patří k těm nejlepším, Nick Nolte jako tvrdý polda je ideálnim protipólem ukecaného Murphyho, Walter Hill natočil svižnou akční komédii která ani moc nezestárla což se nedá říct o mnoha akčních filmech 80 let.(28.11.2012)

Murphy zde dokazuje že umí nejen vtipně zahrát poldu ale i kriminálníka místo nolta bych obsadil někoho jineho ale i tak jsem se dobře bavil :)(23.5.2016)

Snímek Waltera Hilla právem patří na seznam nejlepších akčních-buddy filmů, jaké v 80. letech vznikly. Dějství plné dramatu, akce a humoru kupodivu neomrzí ani dnes. Nick Nolte jako drsný polda a Eddie Murphy coby užvaněný odsouzenec. Neobvyklá dvojka, které spojil případ zavražděného policisty při akci, zabodovala a není překvapením, že se ve své době stal snímek obrovským hitem, což si vymanilo pokračování. A ani není náhoda, že se tento typ charakterů u policejních dvojic směle používá do dnes. A to také způsobuje, že současná nová generace diváků na tomto filmu již nevidí nic zvláštního či fenomenálního. Ale to už tak prostě někdy bývá. Není od věci připomenout, že tímto snímkem Eddie Murphy debutoval.(27.12.2016)

• Vikyy98

slabý af(24.6.2018)

žádné velké umění a jen bavit diváka. Podle mě heslo filmu, které se naplnilo. Film mě baví. Neustalé handrkování, které se nezastaví před ničím dělá ze scénáře dle šablony kvalitní podívanou. Viděl jsem to s starým dabingem, který je ještě o třídu vulgárnější a rasističtější než ten dnešní. Jenom přihodím jednu hlášku, kterou vypustil Nick Nolte při vstupu do jižanského baru: Bezvadná knajpa, vždycky jsem měl rád kovboje, určitě se jim budeš líbit.(9.12.2009)

• Blackadder

Po 33 letech tezka nuda. Tenkrat by to asi bylo za vic, ale ted?(5.5.2015)