Kam se poděly tyhle pohodový krimikomedie z 80tejch let.... co je nahradilo?(8.12.2008)

I po oprášení, tato kultovní akční komedie neztrácí na půvabu. Eddie Reggi (Axel) a Nick drsňák, tvoří sourodou dvojku, Joel Silver jako producent zaručuje jistotu kvality. Vtipné popichovačky, vygradovaná rvačka, ulice San Franciska, slušná hudba a chlapská akce, bez rušivých prvků současnosti, čas obrušuje jako vzácný diamant. Šokující zjištění přišlo se závěrem. 48 hodin honičky za spravedlností, únavy a nevyspání, ale také touhy po ženě jako potřebě a odměně. Dnes si chlapi raději zajdou na skvoš nebo na ferneta, v horším případě zapadnou do virtuálního světa samoty a abnormality, jako čím dál obvyklejší reality.(2.1.2011)

Kvalitní podívaná a první herecká příležitost pro Eddie Murphyho. Walter Hill ho obsadil do svého akčního krimi jako užvaněného parťáka drsnému poldovi Jackovi. Není to sice komedie, ale Eddieho přítomnost je zárukou nějaké té zábavy. Nick Nolte je správně drsný polda a tudíž naše černobílá dvojice perfektně šlape.(21.8.2006)

"Když vyhraju, dovolíš mi na půl hoďky píchačku ??" - "Když chlap mluví o ženách jako ty, žádnou nesežene.." - "Byl jsem tři roky v base, kámo !! Ztvrdne mi, jen když vidím kouřit komín !!" ;)(22.1.2015)

Podle hodnocení se zcela určitě nezdá že by druhý díl za svým starším bratříčkem nějak kulhal. Vtipnějších scén bych tady čekal přece jen více, jenže to by musel dostat větší prostor Eddie místo pro mě nesympatického ochlasty Nicka. Málokdo si to uvědomí o jak pravdivý film se jedná, například s černochy se tady nikdo nemaže. PS: Vynikající úvod a Hornerova skvělá hudba mě navždy zůstanou v paměti. 60%(7.3.2014)