Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  **

  Milujem 80s akcniaky, ale tejto serii som sa doteraz vyhybal a tusil som spravne, ze mi to nesadne. Hillova rezia mi pripadala vzdycky tazkopadna, Nolte ma nikdy nezaujal a od Murphyho mam rad iba zopar filmov. Chemia medzi ustrednou dvojkou mi pripada slaba. Obidvaja sa snazia, ale pripada mi, ze si kazdy ide svoje vlastne solo a vobec sa nedoplnaju. Scenar tiez nie je nic extra. Par slusnych hlasok sice legendarny scenarista Souza dokopy dal, ale na jeho najslavnejsie filmy to zdaleka nema. Zaporaci su az prilis primitivni a vacsinou sa im nieco podari vdaka nahode a nie vdaka vlastnemu umu. Cele mi to prislo zbytocne ukecane a malo akcne. Aj ked je film z roku 1982, tak mi skor pripominal pomale kriminalky zo sedemdesiatych rokov typu Drsny Harry, ktore mi nikdy nesadli. Takže som sa po väčšinu stopáže nudil. Jedinym menším plusom je pre mňa Brion James tentokrát v kladnej ulohe (Ha, ha. Dvojka aj tento klad neguje). 4/10.(27.5.2011)

 • lamps
  ***

  Z hlediska žánru jistě klasika, z pohledu filmařského kumštu ale pouze rutinní a ničím výjimečná podívaná. Nolte a Murphy jsou sice skvělí a hlášky sypou docela ve velkém, ale v notně ohraném konceptu dvou na nervy si lezoucích hrdinů, který je zde navíc snad jediným pořádným motivem, se jejich potenciál po nějakém čase úplně vytrácí. Jako nenáročná oddechovka to není vůbec špatné, ale v porovnání s Posledním skautem si 48 hodin ani nevrzne. 70%(30.5.2013)

 • Roman.Ticka
  ****

  I po oprášení, tato kultovní akční komedie neztrácí na půvabu. Eddie Reggi (Axel) a Nick drsňák, tvoří sourodou dvojku, Joel Silver jako producent zaručuje jistotu kvality. Vtipné popichovačky, vygradovaná rvačka, ulice San Franciska, slušná hudba a chlapská akce, bez rušivých prvků současnosti, čas obrušuje jako vzácný diamant. Šokující zjištění přišlo se závěrem. 48 hodin honičky za spravedlností, únavy a nevyspání, ale také touhy po ženě jako potřebě a odměně. Dnes si chlapi raději zajdou na skvoš nebo na ferneta, v horším případě zapadnou do virtuálního světa samoty a abnormality, jako čím dál obvyklejší reality.(2.1.2011)

 • Chřástal
  ****

  "Buddy movie" nesázející na atrakce (záporáků je tady dva a půl, akčních scén pár a žádné auto myslím nevybouchne), NÝBRŽ (takhle monumentálně argumentující slovo prostě nemůžu napsat normálně) právě hlavně na dialogy a interakci nucených spojenců. Nejde o žádné špičkování, ale o dost vulgární a vůbec politicky nekorektní projevy (počítám, že stejně jako třeba u Posledního skauta záleží na tom, který z pěti dabingů máte). Nabručený kanyzovsko-depardieovský Nolte nepůsobí ani moc sympaticky, což by v tomhle žánru asi měl, ale hlavně nemá na Eddieho Murphyho, jehož obsazení byla trefa do černého. Sledování po letech přináší přidanou hodnotu – Murphyho debut, později uznávaní tvůrci, objevují se indián Billy z Predátora a grázl Sully z Komanda a zazní Hornerův velmi povědomý hudební motiv, který by byla škoda za tři roky - třeba při nahánění Sullyho - nevyužít. *** a půl.(21.8.2012)

 • Tiiso
  **

  Už v tomto filmu od Hilla se jasně rýsují základní aspekty herce Murphyho a jasný charakteristický typ role. Celé osmdesáté roky v nich pak úspěšně pokračuje. Již v tomto lehce podprůměrném snímku je silný v pozici neustálého žvatlajícího človíčka, který má v každé situaci po ruce nějakou tu prupovídku či nějaký ten vtip. To je také ve filmu to nejsilnější. Příběh totiž tak silný není a jeho realizace také ne. Vše působí ploše a žádná scéna nejde nikde do hloubky ačkoliv se tvůrci snaží být velmi vážní. Výkon Nolteho je profesionální a uvěřitelný. A takže i když dílka Hilla mám celkem rád, v tomto případě nemohu jít s hodnocením někam výše.(9.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace