Kvalitní podívaná a první herecká příležitost pro Eddie Murphyho. Walter Hill ho obsadil do svého akčního krimi jako užvaněného parťáka drsnému poldovi Jackovi. Není to sice komedie, ale Eddieho přítomnost je zárukou nějaké té zábavy. Nick Nolte je správně drsný polda a tudíž naše černobílá dvojice perfektně šlape.(21.8.2006)

Nadějný začátek Murphyho kariéry, který společně s Noltem vytvořili skvělou dvojici v tomhle zábavném krimi thrilleru. Je to pravda trochu omšelé a mnohokrát viděné téma, kdy nesourodá dvojice nakonec vytvoří perfektní team. Ale tady to fungovalo, bavil jsem se a nemůžu nic vytknout. Oddychovka na klidný večer. 75%(7.10.2010)

Čtyři scenáristé se museli podílet na něčem, co bych označil slovem průměrné, což samozřejmě vypovídá o jejich schopnostech. Na druhou stranu to bylo docela vtipné, i když například na Posledního skauta se to nehrabe ani omylem. Osmdesátky pro mě ale tak jako tak mají svoje kouzlo, takže jsem byl spokojený. 80%(24.7.2017)

Skvělé herecké výkony Nicka Nolteho a Eddie Murphyho jsou bohužel zbytečné v tomhle obyčejném snímku. Jednoduše, tyhle dvě hvězdy showbyznysu hrají, jak nejlépe umí, ale tomuhle snímku to bohužel nic nepřidá. Akce ničím nepřekvapí, vtipným scénám se zasmějete jen občas a konec je velice předvídatelný. Samozřejmě to není špatný film, ale není ani obzvlášť dobrý. Je to prostě průměr.(9.6.2005)

Murphy to vo svojej premiére pred kamerou a so svojím typickým humorom, ktorý sa vtedy uňho ešte len vytváral vytiahol aspoň na tri hviezdčiky. Celý film sa niesol v štýle ďalšej absolútne nevyrovnanej dvojice Tango a Cash, s tým rozdielom, že u nich to bolo zábavnejšie, akčnejšie aj premyslenejšie.(1.3.2013)