Kvalitní podívaná a první herecká příležitost pro Eddie Murphyho. Walter Hill ho obsadil do svého akčního krimi jako užvaněného parťáka drsnému poldovi Jackovi. Není to sice komedie, ale Eddieho přítomnost je zárukou nějaké té zábavy. Nick Nolte je správně drsný polda a tudíž naše černobílá dvojice perfektně šlape.(21.8.2006)

Pomerne drsná kriminálka o dvoch "protipólových" chlapíkoch, ktorí musia vyriešiť prípad. Murphyho (umiernený) humor skvelo oživuje film a Nolteho nabušenosť udáva tempo tejto osemdesiatkovej zábave... Jeden z pilierov buddy žánru, ale na rozdiel od SMRTONOSNEJ ZBRANE, tento film rokmi mierne stráda. Dialógy sú predsa len trochu papierové, herectvo niektorých postáv občas toporné, dabing je tiež trochu úsmevný...(3.4.2006)

Pro mě asi nejlepší film s Eddie Murphym. Kupodivu mu to s Nickem Noltem docela šlape. Jeden druhého vzájemně potřebují a i přes počáteční neshody si musí krýt záda, aby dopadli hledané vrahy. Ve filmu najdeme spoustu vtipných momentů. Akce není nijak závratná. Nakonec se ti dva sehrajou a vyšetřování se pohne. Na tu dobu je to dobré. "Budeš si přát, abys mě nepoznal. To si přeju už teď."(17.6.2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $78,868,508Tržby Celosvetovo $81,500,000║ Eddie Murphy to vytiahne vyššie svojou odviazanou postavou než by sa dalo čakať, súhra Murphy-Nolte celkom ujde, akčnosť sa drží trošku nečakane na uzde, réžia trošku rutinná. /70%/(28.6.2005)

žádné velké umění a jen bavit diváka. Podle mě heslo filmu, které se naplnilo. Film mě baví. Neustalé handrkování, které se nezastaví před ničím dělá ze scénáře dle šablony kvalitní podívanou. Viděl jsem to s starým dabingem, který je ještě o třídu vulgárnější a rasističtější než ten dnešní. Jenom přihodím jednu hlášku, kterou vypustil Nick Nolte při vstupu do jižanského baru: Bezvadná knajpa, vždycky jsem měl rád kovboje, určitě se jim budeš líbit.(9.12.2009)

• - Později ve filmu Komando (1985) použil James Horner v některých scénách stejnou hudbu. (Fenk)

• - James Remar před natáčením často nespal, aby dodal záporné postavě Alberta Ganze psychotičtější vzhled. (D3VIL)

• - Slovo "fuck" a jeho variace zazní 48x. (D3VIL)