Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Methodix
  ***

  Murphy to vo svojej premiére pred kamerou a so svojím typickým humorom, ktorý sa vtedy uňho ešte len vytváral vytiahol aspoň na tri hviezdčiky. Celý film sa niesol v štýle ďalšej absolútne nevyrovnanej dvojice Tango a Cash, s tým rozdielom, že u nich to bolo zábavnejšie, akčnejšie aj premyslenejšie.(1.3.2013)

 • MickeyStuma
  ****

  Snímek Waltera Hilla právem patří na seznam nejlepších akčních-buddy filmů, jaké v 80. letech vznikly. Dějství plné dramatu, akce a humoru kupodivu neomrzí ani dnes. Nick Nolte jako drsný polda a Eddie Murphy coby užvaněný odsouzenec. Neobvyklá dvojka, které spojil případ zavražděného policisty při akci, zabodovala a není překvapením, že se ve své době stal snímek obrovským hitem, což si vymanilo pokračování. A ani není náhoda, že se tento typ charakterů u policejních dvojic směle používá do dnes. A to také způsobuje, že současná nová generace diváků na tomto filmu již nevidí nic zvláštního či fenomenálního. Ale to už tak prostě někdy bývá. Není od věci připomenout, že tímto snímkem Eddie Murphy debutoval.(27.12.2016)

 • Hal_Moore
  ***

  Skvělé herecké výkony Nicka Nolteho a Eddie Murphyho jsou bohužel zbytečné v tomhle obyčejném snímku. Jednoduše, tyhle dvě hvězdy showbyznysu hrají, jak nejlépe umí, ale tomuhle snímku to bohužel nic nepřidá. Akce ničím nepřekvapí, vtipným scénám se zasmějete jen občas a konec je velice předvídatelný. Samozřejmě to není špatný film, ale není ani obzvlášť dobrý. Je to prostě průměr.(9.6.2005)

 • lamps
  ***

  Z hlediska žánru jistě klasika, z pohledu filmařského kumštu ale pouze rutinní a ničím výjimečná podívaná. Nolte a Murphy jsou sice skvělí a hlášky sypou docela ve velkém, ale v notně ohraném konceptu dvou na nervy si lezoucích hrdinů, který je zde navíc snad jediným pořádným motivem, se jejich potenciál po nějakém čase úplně vytrácí. Jako nenáročná oddechovka to není vůbec špatné, ale v porovnání s Posledním skautem si 48 hodin ani nevrzne. 70%(30.5.2013)

 • Chřástal
  ****

  "Buddy movie" nesázející na atrakce (záporáků je tady dva a půl, akčních scén pár a žádné auto myslím nevybouchne), NÝBRŽ (takhle monumentálně argumentující slovo prostě nemůžu napsat normálně) právě hlavně na dialogy a interakci nucených spojenců. Nejde o žádné špičkování, ale o dost vulgární a vůbec politicky nekorektní projevy (počítám, že stejně jako třeba u Posledního skauta záleží na tom, který z pěti dabingů máte). Nabručený kanyzovsko-depardieovský Nolte nepůsobí ani moc sympaticky, což by v tomhle žánru asi měl, ale hlavně nemá na Eddieho Murphyho, jehož obsazení byla trefa do černého. Sledování po letech přináší přidanou hodnotu – Murphyho debut, později uznávaní tvůrci, objevují se indián Billy z Predátora a grázl Sully z Komanda a zazní Hornerův velmi povědomý hudební motiv, který by byla škoda za tři roky - třeba při nahánění Sullyho - nevyužít. *** a půl.(21.8.2012)

 • - Annette O'Toole měla mít ve filmu více prostoru a několik odhalených scén. Důkazem byly dobové fotografie ve filmových časopisech. (Fenk)

 • - Gregory Hines byl první volbou do role Reggieho Hammonda, ale odmítl kvůli natáčení Cotton Clubu. Eddie Murphy po natáčení přiznal, že byl až čtvrtou z pěti voleb. Dalšími zvažovanými byli Richard Pryor, Howard E. Rollins Jr. a Denzel Washington. (D3VIL)

 • - Luther (David Patrick Kelly) ujíždí ve voze Porsche a je sledován, o čemž neví. Velmi podobná scéna je ve filmu Komando (1985), kde je také sledován, má ale novější Porsche. Podobnost dokresluje velmi podobná hudba a podobné neideální odbočení vlevo. (marcel5)