Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Albert Ganz je odsouzený trestanec, kterého osvobodí jeho přítel Billy přímo ze stavby silnice. Zastřelí přitom dva dozorce a uprchnou. Následně ještě zastřelí svého komplice Henryho Wonga. Téhož dne ještě zastřelí při policejní razii v hotelu dva policisty a odzbrojí policistu Jacka Catese. Jack zuří, a když se dozví, že ve vězení sedí Ganzův bývalý parťák Reggie Hammond, neváhá a ihned se za ním vydává, aby od něj získal informaci, kde se může Ganz skrývat. Hammond mu nemůže z vězení pomoci, jedinou možností je získat pro něj propustku na 48 hodin. Reggie zavede Jacka k dalšímu bývalému parťákovi, Lutherovi, který se však brání a na Jacka střílí. Jack ho spoutá a odvede na policejní stanici. Reggie dostane nápad, jak zjistit, kde žije Billy, Ganzův parťák. Předstírá, že je policista, a poněkud svérázným způsobem získá informace o tom, kde žije Billova dívka. Ta tvrdí, že s Billym už nemá a nechce mít nic společného. Zatím tedy Jackovo a Reggieho hledání moc úspěšné není. Jediným dílčím úspěchem je, že Jack Reggieho trochu lépe snáší. Sám je málomluvný a Reggie nezavře pusu. Prozradí Jackovi, že společně s Ganzem, Billym, Lutherem a Wongem obrali drogového dealera o půl milionu dolarů. Ty peníze jsou stále v Reggieho autě v parkovacím domě. Ganz unesl Lutherovu přítelkyni, aby Luther peníze vyzvedl a přinesl mu je výměnou za její život. Luther, který byl propuštěn, peníze vyzvedne, Jack a Reggie ho sledují až do metra, kde je však spatří Ganz a Billy. Jack je pronásleduje, ale jim se podaří uniknout. Reggie se snaží dostihnout Luthera, ale ani on nemá štěstí. Jack se vrací na stanici bez Reggieho, bez peněz, bez Ganze a navíc má potíže s přítelkyní. Poněkud se mu zvedne nálada, když mu kolega, se značným zpožděním, řekne, že mu Reggie u něj nechal vzkaz. Má mu zavolat do baru. A Reggie tam skutečně na Jacka čeká. V protějším hotelu se ubytoval Luther. Podle Reggieho pátrání si objednal buzení asi na osm hodin a tak mají čas. Jenže netrvá dlouho a Luther vychází z hotelu i s penězi. Nastupuje do autobusu, který ukradli Ganz s Billym, aby vyměnil peníze za přítelkyni... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (172)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Možná je to jenom můj názor, ale podle mě tyhle buddy movies z 80. a začátku 90. let strašně zestárly. Byly doby, kdy jsem třeba Smrtonosný zbraně považoval pomalu za nejlepší filmy všech dob. Ale nějak už mi ty klišé, kdy jeden z dvojice je takovej a ten druhej je úplně pravej opak (obvykle navíc jeden běloch a druhej černoch), spíš lezou na nervy. A scénář taky neni zrovna na oskara. Tohle je prostě jedna z mnoha průměrnejch akčních komedií od průměrnýho režiséra Waltera Hilla - 3 hvězdy. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Sedím v base tři a půl roku. Mně se postaví, i když foukne vítr." Nerudnej polda a ukecanej vězeň. Jeden bílej, druhej černej a mezi nima rasistický vtípky z doby, kdy se lidi ještě mohli označovat trefnými výrazy a nikomu to nevadilo. Tehdy by policajti v Minneapolisu nezabili při zatýkání svatýho občana tmavý pleti George Floyda, ale zfetovanýho negra, kterej neuposlechl pokyny policisty. A nikdo by to neřešil. To je nostalgie. Ale vraťme se na stopu zločinu s Jackem a Reggiem, protože s nima docela je zábava a při občasný střílečce nikoho ani nenapadne se o ty dva borce bát. Tak zkrátka vypadaly pohodovky na začátku osmdesátek a já jsem si je už tehdy užíval. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Ak ho nechytíme, bude ťa mrzieť, že si ma spoznal.“ – „To ma mrzí už teraz.“ Nolte je tu výborný, zvierací, podráždený, prchký a alkoholický týpek, ale či sa mu to páči alebo nie, 48 hodín je film Eddieho Murphyho. Jednalo sa o jeho strhujúci debut. Doslova z noci na ráno (!) sa ním preslávil v celej Amerike. Dovtedy to bol mladučký, neveľmi úspešný afroamerický komik z robotníckej newyorskej štvrte. Začínal skečmi v nočných kluboch a následne sa síce dopracoval do renomovanej Saturday Night Live, no ako sám priznáva, po odchode prvej generácie (Murray, Chase, či Belushi) sa ocitol s tými ľuďmi, s akými sa ocitol, preto to vlastne žiadne veľké víťazstvo nebolo. Televízii NBC, ktorá show vyrábala, trpezlivo ponúkal vlastný zábavný program, ale odmietala ho. Sám nevedel, ako sa jeho agentovi podarilo dohodiť mu rolu v drsnej buddy movie 48 hodín. Avšak nič náročné to v skutočnosti nebolo: film bol odpísaný samotným štúdiom dávno pred uvedením do kín v na konkurenciu bohatom vianočnom období. Nolte bol síce známy, ale v tom čase sa znemožnil sériou prepadákov. A Eddieho nikto nepoznal. I preto bolo štúdio presvedčené, že ak na filme zarobí aspoň niečo, bude to stačiť. To, čo sa však stalo, nikto nečakal ani v najlepšom sne. Prišla premiéra. Traduje sa historka, že kým Murphy do kinosály vstúpil, pozdravilo ho pár kamošov. Keď chcel vyjsť von, nadšený dav ho odmietal pustiť von. Keď nasledujúce ráno usporiadal tlačovku, vyhlásil, že mu v NBC môžu pobozkať jeho pekný čierny zadok a v bleskovom časovom úseku ovládol pokladne kín sériou strhujúcich trhákov od Cesty do Ameriky po Policajtov v Beverly Hills. Aj jeho slabšie snímky zarábali nekresťanské prachy. Eddie sa stal jednou z najväčších hviezd 80. rokov. Právom. Jeho Reggie Hammond je sympatický, urečnený grázlik, ktorému sa podrezaný jazyk nezastaví 24/7. Jeho jedinou životnou prioritou je prežiť deň. Improvizáciou privádza svoje okolie do šialenstva (country bar). Jeho spojenie s Nolteom je fantastické. Zlo kvalitné (indiánsky ex-pornoherec Sonny Landham z Predátora), akcia drsná, dialógy božské, hlášky odzbrojujúce, Murphy rozkošný. Netvrdím, že pred 48 hodinami neexistoval jediný buddy movie, ale až práve tento kúsok (na ktorom sa stretli také akčné esá, ako Steven E. de Souza, Joel Silver, Lawrence Gordon, Roger Spottiswoode a Walter Hill) pomáhal definitívne postaviť základné pravidlá obľúbeného parťáckeho filmu ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $78,868,508Tržby Celosvetovo $81,500,000║ Eddie Murphy to vytiahne vyššie svojou odviazanou postavou než by sa dalo čakať, súhra Murphy-Nolte celkom ujde, akčnosť sa drží trošku nečakane na uzde, réžia trošku rutinná. /70%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Eddie Murphy a Nick Nolte v době, kdy ještě měli na první ligu. Bohužel na filmu to je znát jen občas, čemuž nepomáhá ani příběh samotný. Postavit film na hodně primitivní podstatě a pak spoléhat na ústřední dvojici se občas vyplácí, ale Eddie tady příliš nepředvede a Nick Nolte už vůbec ne (kromě závěrečné scény, to asi potkal cestou na plac Stalloneho:-)). Je to zvláštní, ale tentokrát se mi opravdu dvojka líbila o něco málo víc a utíkala také o hodně rychleji. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (20)

  • James Remar před natáčením často nespal, aby dodal záporné postavě Alberta Ganze psychotičtější vzhled. (D3VIL)
  • Eddie Murphy za roli inkasoval milion dolarů, což byl v roce 1982 historicky nejvyšší honorář pro debutujícího herce. (JohnO.O)
  • Když přijde detektív Jack Cates (Nick Nolte) zpočátku filmu navštívit do věznice Reggieho Hammonda (Eddie Murphy), má Hammond kšilt čepice směrem nahoru. Po chvilce rozhovoru, až bude detektiv Cates na odchodu, má již Hammond v následujícím střihu kšilt rovně. (Phantasma)

Související novinky

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Dva upíři proti apokalypse

Dva upíři proti apokalypse

30.08.2015

Nová Fantastická čtyřka se nedočkala vysokých tržeb ani pochvalných reakcí, takže to s druhým dílem nevypadá moc dobře. Michaela B. Jordana (Kronika, Creed), který si zahrál novou verzi Human Torche,… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy

08.04.2011

Nebojte, netýká se to dvojky Expendables, která by se měla začít natáčet na sklonku léta. Tento film chce Sly dokončit ještě předtím. V akční krimi Headshot si zahraje nájemného zabijáka z New… (více)

Reklama

Reklama