Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Albert Ganz je odsouzený trestanec, kterého osvobodí jeho přítel Billy přímo ze stavby silnice. Zastřelí přitom dva dozorce a uprchnou. Následně ještě zastřelí svého komplice Henryho Wonga. Téhož dne ještě zastřelí při policejní razii v hotelu dva policisty a odzbrojí policistu Jacka Catese. Jack zuří, a když se dozví, že ve vězení sedí Ganzův bývalý parťák Reggie Hammond, neváhá a ihned se za ním vydává, aby od něj získal informaci, kde se může Ganz skrývat. Hammond mu nemůže z vězení pomoci, jedinou možností je získat pro něj propustku na 48 hodin. Reggie zavede Jacka k dalšímu bývalému parťákovi, Lutherovi, který se však brání a na Jacka střílí. Jack ho spoutá a odvede na policejní stanici. Reggie dostane nápad, jak zjistit, kde žije Billy, Ganzův parťák. Předstírá, že je policista, a poněkud svérázným způsobem získá informace o tom, kde žije Billova dívka. Ta tvrdí, že s Billym už nemá a nechce mít nic společného. Zatím tedy Jackovo a Reggieho hledání moc úspěšné není. Jediným dílčím úspěchem je, že Jack Reggieho trochu lépe snáší. Sám je málomluvný a Reggie nezavře pusu. Prozradí Jackovi, že společně s Ganzem, Billym, Lutherem a Wongem obrali drogového dealera o půl milionu dolarů. Ty peníze jsou stále v Reggieho autě v parkovacím domě. Ganz unesl Lutherovu přítelkyni, aby Luther peníze vyzvedl a přinesl mu je výměnou za její život. Luther, který byl propuštěn, peníze vyzvedne, Jack a Reggie ho sledují až do metra, kde je však spatří Ganz a Billy. Jack je pronásleduje, ale jim se podaří uniknout. Reggie se snaží dostihnout Luthera, ale ani on nemá štěstí. Jack se vrací na stanici bez Reggieho, bez peněz, bez Ganze a navíc má potíže s přítelkyní. Poněkud se mu zvedne nálada, když mu kolega, se značným zpožděním, řekne, že mu Reggie u něj nechal vzkaz. Má mu zavolat do baru. A Reggie tam skutečně na Jacka čeká. V protějším hotelu se ubytoval Luther. Podle Reggieho pátrání si objednal buzení asi na osm hodin a tak mají čas. Jenže netrvá dlouho a Luther vychází z hotelu i s penězi. Nastupuje do autobusu, který ukradli Ganz s Billym, aby vyměnil peníze za přítelkyni... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (174)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Spíše než pro vtípky či akci si tuto průměrnou komedii budu pamatovat za rasistické poznámky, které by dneska (speciálně kdyby je stejně jako zde říkal nějaký běloch) neprošly ani náhodou. 48 Hrs. je v tomto smyslu opravdu nevšední komedie, která ukazuje, jak se časy mění. Bohužel, to je opravdu jediná věc, kterou si v souvislosti s tímto filmem zapamatuju. Jinak to je totiž veskrze průměrný film, který stačí vidět jednou. Speciálně Eddie Murphy má svém repertoáru mnohem lepší akční komedie, ale chápu, každý nějak začínal… 50 %. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Představte si filmovou zápletku, kdy dva brýlatí třídní šprti vyšetřují nějaký zločin. Nuda.. Když však jednoho z nich vyměníte za ročník potřetí opakujícího delikventa, co propíchal ředitelce gumy na autě, sprostě kleje a spí se školníkovou ženou, začne vše nabírat na zajímavosti. Rozdílné naturely spojené společným cílem - to je buddy movie. Žánr, jenž je k mé lítosti na pokraji vyhynutí.. ()

Reklama

MrPierc 

všechny recenze uživatele

Nick Nolte se tu dost podobá Gearardu Depardiemu a Murphy je malej hubenej a hraje vůbec poprvé. Nick Nolte je opravdu v tomhle filmu bitevník, který pálí jednu cigaretu za druhu a je typický představitel vybledlého vlasatého policajta, který chlastá už na snídani. Líbila se mi konverzace těch dvou, protože nebyla taková sprostá a hnaná do extrému jako v novodobých filmech tohoto typu. Hudba byla v akčních scénách velmi působivá / chaotická. ()

Jizni Tlapa 

všechny recenze uživatele

Vynikající herecká dvojice, která si opravdu sedla. Eddieho nejpovedenější role spolu s Policajtem z BH. S N.Noltem se výborně doplňují a dávají celému příběhu ten opravdový šmak akční zábavy. Výběr W.Hilla padl správně i na záporáky a v podání S.Landhama a J.Remara jde skutečně o parádní trefu. Podtrženo sečteno . Skvěla akční komedie, skvělé obsazení, skvělý scénář, skvělá kamera a hlavně vynikající soundrack (v pasáži, kdy parťáci sledují Luttera můžeme slyšet stejnou hudbu jako v Komandu s Arnoldem)! ()

sud 

všechny recenze uživatele

Kvalitní podívaná a první herecká příležitost pro Eddie Murphyho. Walter Hill ho obsadil do svého akčního krimi jako užvaněného parťáka drsnému poldovi Jackovi. Není to sice komedie, ale Eddieho přítomnost je zárukou nějaké té zábavy. Nick Nolte je správně drsný polda a tudíž naše černobílá dvojice perfektně šlape. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (21)

  • Annette O'Toole měla mít ve filmu více prostoru a několik odhalených scén. Důkazem byly dobové fotografie ve filmových časopisech. (Fenk)
  • Majitelem modrého Cadillacu se později stal Vanilla Ice a nechal ho přestříkat na stříbrno. (Fenk)

Související novinky

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Dva upíři proti apokalypse

Dva upíři proti apokalypse

30.08.2015

Nová Fantastická čtyřka se nedočkala vysokých tržeb ani pochvalných reakcí, takže to s druhým dílem nevypadá moc dobře. Michaela B. Jordana (Kronika, Creed), který si zahrál novou verzi Human Torche,… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy

08.04.2011

Nebojte, netýká se to dvojky Expendables, která by se měla začít natáčet na sklonku léta. Tento film chce Sly dokončit ještě předtím. V akční krimi Headshot si zahraje nájemného zabijáka z New… (více)

Reklama

Reklama