Šílenství (E07) (epizoda)

• Austrálie

Madness

Austrálie, 2016, 52 min

• bohemia_regent

V titulcích epizody uvedeno: rok výroby 2015.(19.9.2018)

Ok, zdá se, že vše navzdory mystickým prvkům směřuje k racionálnímu vysvětlení (i když je otázka, zda bude vysvětleno pozadí oné jisté dané skutečnosti - a jak to všechno ovlivňovalo některé nejen přírodní, ale i klimatické procesy) a že vlastně spousta situací a problémů vznikla díky jedné úplatnosti a několika mlčením. Mrzí mne, že asi některé prvky vysvětleny nebudou (můry, číslo 666 a krev ve chvílích zla - tam se zdá, že si tvůrci sami asi té propojenosti ani nevšimli, možná ani ptáci a mech - leda vágně jako mutace, noční brýle, radiosignály, přelety, jasnozřivost chlapce apod.) a jiné poněkud zjednodušeně (toxický odpad, světla jako baterky mužů v lesích, kteří něco zakopávali, všechna onemocnění a jejich projevy). A i když jsou staré hříchy zdá se jasné (a je to depka, když všechny ty osudy domyslím), a i když se hrálo na vinu a trest a na Boha, nevím, jestli tomu i sami tvůrci chtěli nebo nakonec dali nějaký vyšší rámec, nejen obecné lidské podrazy a zlo. Uvidíme.(24.8.2018)