Případ Kettering (TV seriál)

• Austrálie

The Kettering Incident

Austrálie, 2016, 6 h 47 min (Minutáž: 48–53 min)

Komentáře uživatele honajz k tomuto TV seriálu

Dva vyloženě slabé díly, ale jinak zástupce tasmánské gotiky, jak když vyšije. Včetně lokací, kamery, nostalgie, smutku, prokletí... Více u jednotlivých dílů.(24.8.2018)

Z prvního dílu (v Austrálii vysílaném jako dvojdíl, v ČT je to žel rozděleno) se nedá moc soudit. Ale - má to velmi slušnou a podmanivou kameru, herečka vypadá docela koukatelně, hudba velmi dobrá, záhady zajímavé, napětí pomalu roste, takže uvidíme.(7.7.2018)

Spousta náznaků, můry, podivní lidé scházející se na seancích o únosech UFO, skvělá práce s kamerou, hory, hluboké lesy, tajuplná hudba, podivná světla. Je to tajemné a napínavé, o to víc se bojím, aby z toho nebyl efekt Lost. Jinak se na to dobře dívá, vztahy se postupně proplétají, atmosféru se daří držet. Tak uvidíme, jestli měli scenáristé příběh promakaný a prokombinovaný, nebo nakonec vařili z vody.(23.8.2018)

Takový nijaký díl, v němž se toho moc nedozvíme, co jsme nevěděli nebo už tušili. Doktorka toho také moc neřekne, a postava Anny zde ustupuje postavě Barbary a dramatickému pátrání, kdy zjistíme, že na hřebeny se i psi bojí chodit. Ubylo i ozvláštňujících prvků jako dříve světlušky či můry. Také postav přibylo a i když předtím některé byly velmi srozumitelně představeny, nyní už v tom začíná být krapet zmatek.(23.8.2018)

Od zhruba poloviny o hodně temnější díl, kde se opět objevují jisté mystické prvky (jako vnuknutí, rádio, chlapečkovo varování) a ze závěrečné scény pěkně mrazí. (Jen by mě tedy zajímalo, kdy a jak a jestli se vrátila do lesa pro své auto.)(23.8.2018)

Zatím nejnapínavější a nejzáhadnější díl, kde se objevují nové náznaky, ale i útoky psů a mechu a zvířata obecně začínají působit zlověstně. Jen nechápu - ztratila se jedna holka, a tu druhou nechají rodiče pobíhat jako bezdomovce a nikdo se o ni nechce starat? Také je v této epizodě jedna z nejlepších dosavadních lekacích scén celého seriálu.(24.8.2018)

Další spíše vyplňovací díl, kdy se v podstatě nic důležitého nedozvíme, tedy až na to, že už dříve... v Antarktidě... Dějí se další záhady, opět víme, že to souvisí s hřebenem a vrcholkem hory, ale k tématu samotnému toho moc není. Mimochodem, to, že je v místě pořád úplněk, navíc dvojitý, stále nějak nechápu. Jo, a některé postavy se nyní sem tam objeví, jindy dlouho ne, tak nějak nahodile. Začíná haprovat i jistá souslednost, když třeba s jde Annin otec pokecat s Danem, aby se vzáptí objevil v nemocnici u manželky.(24.8.2018)

Ok, zdá se, že vše navzdory mystickým prvkům směřuje k racionálnímu vysvětlení (i když je otázka, zda bude vysvětleno pozadí oné jisté dané skutečnosti - a jak to všechno ovlivňovalo některé nejen přírodní, ale i klimatické procesy) a že vlastně spousta situací a problémů vznikla díky jedné úplatnosti a několika mlčením. Mrzí mne, že asi některé prvky vysvětleny nebudou (můry, číslo 666 a krev ve chvílích zla - tam se zdá, že si tvůrci sami asi té propojenosti ani nevšimli, možná ani ptáci a mech - leda vágně jako mutace, noční brýle, radiosignály, přelety, jasnozřivost chlapce apod.) a jiné poněkud zjednodušeně (toxický odpad, světla jako baterky mužů v lesích, kteří něco zakopávali, všechna onemocnění a jejich projevy). A i když jsou staré hříchy zdá se jasné (a je to depka, když všechny ty osudy domyslím), a i když se hrálo na vinu a trest a na Boha, nevím, jestli tomu i sami tvůrci chtěli nebo nakonec dali nějaký vyšší rámec, nejen obecné lidské podrazy a zlo. Uvidíme.(24.8.2018)

No a na teď by mohla na tento seriál ladně navázat první sezóna Wayward Pines a máme to v cajku. Za mě skvělé zakončení, kdy divák dává do kupy všechny náznaky, aby si z nich chronologicky sestavil řetězec, jenž není blbý a docela obstojně funguje včetně všech znaků a příznaků. V sedmé epizodě přitom tvůrci jen tahali diváka za nos a odváděli pozornost, aby zde vše postavili na hlavu, a přitom logicky, a vše podstatné vysvětlili. Komu chybí doznění, myslím může dát tu první sezonu Městečka Pines(24.8.2018)