Případ Kettering (TV seriál)

• Austrálie

The Kettering Incident

Austrálie, 2016, 6 h 47 min (Minutáž: 8x60 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (21)

Dva vyloženě slabé díly, ale jinak zástupce tasmánské gotiky, jak když vyšije. Včetně lokací, kamery, nostalgie, smutku, prokletí... Více u jednotlivých dílů.(24.8.2018)

Atmosféricky je to takřka na jedničku, větší výtky nemám ani k hercům (Elizabeth Debicki je na cestě do mé topky) a ta hra na nejistotu, kdy si divák prakticky po celou dobu láme hlavu s tím, jestli má zápletka přirozené nebo nadpřirozené vysvětlení, ta mě bavila taky. Ale marná sláva těch osm dílů je moc. Jako čtyřdílná minisérie, do které se to dalo celé v pohodě nacpat, ta by nedala vydechnout, ale takhle byl děj zbytečně rozvleklý, na moje gusto tu bylo moc zbytečných postav a s halucinacemi se mohli tvůrci taky trochu krotit. Navíc konec, který toho moc neřekne, spíš naštve. Kouknout se na to dá, ale tady vidím hodně promarněného potenciálu. 55%(21.8.2016)

• slunicko2

The Kettering Incident se má k Twin Peaks jako hovězí guláš z Hamé k francouzskému boeuf bourguignon.(29.7.2018)

• plechulka

Tak 7 dílů vrší tajemno a mysteriózno a mechovo a můrovo a nakonec nejenže je "vysvětlení" takové, co jednoho napadne už v půlce, ale celkově absolutně neuspokojivé.... Dvě hvězdičky dávám hlavně za nádherné exteriéry a vegetaci Tasmánie (doufám tedy aspoň, že to tam točili!)(3.9.2018)

Asi takto: sedm dílů bylo docela zajímavých, o to víc, že v televizi už nedávají absolutně nic, co by bylo nového a co by šlo sledovat. Poslední díl to ale naprosto zazdil. Byla jsem fakt naštvaná a nebýt výletu do tasmánské divočiny, asi bych i litovala, že jsem se dívala na ty díly před tím.(5.9.2018)

Tak jsem se konečně dočkal po dlouhé době nějakého mysteriózního seriálu, který mě zaujal, držel v napětí a mystice po celých osm dílů a měl konec, a ten konec mě dokonce vyloženě nenaštval. Co se teda posledního dílu týče, chápu že hodně lidí bude zklamaných, jelikož tam není přímo řečeno, co se dělo, co se stalo a jak to vše bylo, ale máme tady indicie a klíče a když si dáte vše dohromady, tak to pochopíte. Akorát je třeba nad tím koncem ještě prostě popřemýšlet. Ale upřímně, tady někdo ten seriál měl namyšlený hodně dopředu, jelikož propojit veškerou tu mystiku tak, aby na konci dávala smysl, to teď klobouk dolů, tohle dokáže málokdo. Vyvíjí se to taky perfektně - jako, nějaký ten slabý díl tam je, ale nevadí to, ostatní to vynahradí. Celý seriál provází hodně temná atmosféra, nejasno, mráz nahánějící momenty a všechno to kupodivu skvěle fungovalo! Dokonce mě překvapuje, že vlastně celý seriál máme klíče k odpovědi, akorát hodně nejasné, v poslední epizodě však už jasnější, stačí si to jenom pospojovat dohromady, což může být i složité. Ale nakonec těch 5* musím dát, funguje to skvěle. Něco podobného jsem zažil pár let zpátky u seriálu Město ztracených. Ale sám teď přesně nevím, který byl lepší. Ten lepší bude v mojí topce, ale který to je, mi ukáže čas. A to jsem na tenhle seriál narazil úplnou náhodou v domnění, že to je nějaká obyčejná kriminálka, zaujalo mě ale prostředí Tasmánie, tak jsem tomu chtěl dát aspoň šanci. No, a jak to dopadlo. 5*(25.8.2018)

50% - Celou dobu čekáte, jak to teda vlastně dopadne a o co tady půjde, až se nakonec nedozvíte nic určitého, jenom stále jakési náznaky. Jen tak mimochodem se ukáže, kdo je pachatelem vraždy, kterou policajti vyšetřujou celý seriál, ale kdyby se jim tento na konci sám nepřiznal, tak by na to asi nepřišli. Škoda, rozjeté to bylo dobře, ale ten konec. A měl to být opravdu konec?(25.8.2018)

V titulcích (všech osmi epizod) seriálu uvedeno: rok výroby 2015.(19.9.2018)

"Někdy umřeme, protože umíráme..." Tahle mysteriózní kriminální sci-fi série na mne působila jako z pera Stephana Kinga, oproti němuž se ale neřešily moc charaktery postav a vysvětlování bylo velice postupné a ne moc úplné. Ale ta postupnost, kdy jsem nevěděl, co v dalších minutách či dílech přijde, mne držela ve vzrůstajícím napětí, a proto hodnotím tento seriál nadstandardně.(4.9.2018)

Keď vidím že nový seriál má v popise žánru "mystery/crime/drama" (IMDb), tak idem po tom jak pes po údenom. A v prípade The Kettering Incident som sa nestačil čudovať. Pretože vyšperkovaný vizuál a slušná réžia spolu s temnou hudbou ma od prvej časti navnadili na pravdepodobne neprávom prehliadaný austrálsky (to bolo prekvápko) seriál so značne zamotaným príbehom. Lenže veľmi skoro sa ukáže, že skôr spomínané je asi jediným pozitívom a všetko ostatné je do pekného a navoňaného obalu zabalená skoro nuda, ktorá nevie odkiaľ kam ide a čo chce vlastne povedať. UFO, zmiznutie, vražda, halucinácie, choroby, dva mesiace, antarktída... ani po poslednom dieli sa diváci nedozvedia čo im chcel rejža vlastne naservírovať a myslím, že to nevie ani on sám. Diváci sú predsa tak múdri, prídu nato sami. Otvorený a nič nevysvetľujúci koniec v tomto prípade nie je žiadnym pozitívom a na tri hviezdy som to zaokrúhlil iba preto, že sa celý príbeh hlavnej predstaviteľke iba nesníval.(21.8.2016)

• VLADEK

Ano zajímavé exteriéry, ale herecky u hlavní představitelky velmi slabé, resp. není tam žádná postava, která by vás mohla zaujmout nebo se s ní ztotožnit. A největším problémem je scénář, kdy si z nás diváků vysloveně někdo dělá legraci a vůbec nejde o ten zoufalý konec.(22.8.2016)

• ervina

Po skončení osmého dílu jsem začala zběsile hledat chybějící díly nebo další sérii. A ono nic. Tohle byl fakt konec? To je jako nějaký blbý vtip, ne?(8.11.2018)

Šest dílů super. Napětí, tajemno, atmosféra, všechno skvělý. Sedmý díl už byl slabší, jenom to ještě víc zamotal. No a ten poslední to jsem teda nepochopil co tím tvůrci chtěli sdělit. Nic nebylo vysvětleno, všechno ještě víc zašmodrchané a samotný konec to úplně dorazil. Možná jsem, ale jen blbej, že jsem to nepochopil. Přesto ale 50%.(25.8.2018)

• kolemjdouc

nemůžu to nějak pozřít ani po dvou dílech.Zvláštní způsob natočení.Divná kamera ,časté detailní záběry obličejů.Zvláštní práce herců(14.7.2018)

• 10doktor10

Spoiler! Závěrečný díl mne velmi zklamal. Nedozvíte se nic, nic není vysvětleno a připadáte si oloupeni...(24.8.2018)

• raininface

těžkej průseroš(1.9.2018)

• CradleSKS

Musim rict, ze kdyz jsem zhlednul posledni dil tak trochu lituju, ze jsem u toho stravil 8h casu..naprosto konec o nicem, clovek si vse muze jen domyslet. Jedine zaco davat jednu hvezdu je misto deje, krasna priroda a mistni "rednecks" atmosfera. Take mi prijde, ze je vse moc az v moc mystickem duchu, kde se clovek trochu ztraci v realite a fantasmach..no jsou lepsi serialy u kterych se vyplati sedet 8h..(4.9.2018)

Je to takový zvláštní seriál. Snaží se být temný a postupně dávkovat tajemno a záhadno a to celé v opravdu parádním prostředí a s fajn hudbou. Často spíše jen ale zbytečně natahuje. Jako Anna je fajn a člověk může opravdu dlouho přemýšlet, jestli jsou v tom emzáci nebo nějaká konspirace, kdo je blázen, kdo nemocnej, kdo prostě jen magor a kdo zmetek. A co ten magor v lese a obří hmyzy. Tak už to pak člověk nějak přežije, aby teda alespoň zjistil, jak to dopadne a to mu finále první řady zrovna nevyjasní, potažmo finále signalizuje, že děj druhé řady půjde možná trochu divným směrem.(21.8.2016)

Ale no tak, poslední díl to jako doopravdy??? Odpovědí, které nikdy nedostanu, mi můj život už pár dluží, asi jako každému z nás. Proč jsem ale nedostal alespoň trochu uspokojivější odpověď v případě Kettering, tak tomu nerozumím a na autory seriálu se opravdu, ale opravdu zlobím. Ti vaši seriálový "bubáci", nejsou nic ve srovnání se mnou, šíleným nočním lovcem rozprávějícím s divou zvěří, zvláště hovory s paní Liškou za mrazivých zimních nocí patří k nejtajemnějším okamžikům posledních let. A seriál měl slušně našlápnuto přidat se právě k nim. Tajemná mrazivá atmosféra dosáhla svého vrcholu v okamžiku začlenění skutečné a dosud nevyjasněné Datlovově výpravě, tedy přesněji jejího příběhu, do toho seriálového, skvělý tah. Byl jsem napnutý stejně jako ona pověstná struna a čekal jsem na osmý díl a ony ODPOVĚDI. A nedostal jsem vlastně ani jedinou, z čehož jsem opravdu nevrlý a ve své choré mysli přemýšlím o kulišárnách, které autorům provedu až zavítám do Tasmanie, aby měli trochu nové inspirace do dalších řad seriálu. Prozatím 3,5 hvězdy zaokrouhlené směrem dolů vzhledem k neuspokojivému konci. A uvidíme co nám přinese zítřek, ostatně jsem rád, že nejsem jediný, kdo vidí dva měsíce na noční obloze a na kůži má občas podivnou vyrážku.(25.8.2018)

Závěr jsem úplně nepochopila a to nejsem z těch,kteří potřebují všechno dopodrobna vysvětlit.Ale to by mi tak nevadilo,protože si ráda vytvářím své vlastní teorie.Spíše pro mne bylo zdlouhavé celé pojetí ač záběry na přírodu byly okouzlující.(26.8.2018)

<< předchozí 1 2