Jednou se vrátí (TV film)

• český

• slovenský

Niekedy sa vracajú

Horor / Drama / Fantasy

USA, 1991, 97 min

Tak nevím co tu mají zase všichni za problém, ale tohle je další zfilmovaná Kingovka co mě dost bavila. Jasně má to televizní look efekty nejsou úplně světaborný a nemá to kdovíjak extra děsivou atmosféru, ale i přesto celkem originální a příjemně mrazivá záležitost. Matheson není špatný i když v Pohřben zaživa byl lepší. Ústřední trio pekelníků pak nemá chybu. Uznávám, že konec mohl být lepší, ale i přesto 85%(25.9.2017)

Tak mám za sebou celou trilogii a řadím jí mezi naprostej průměr. Tenhle díl není taky nic jiného, je sice dobře natočen ale je to takový o ničem, bylo mi jedno k chcípne a kdo ne. Příběh byl zajímavej ale takovej nedotaženej a to taky díky hlavnímu padouchovy kterej vypadal jak z ústavu. Efekty byly slabší ale co čekat od Trimarku. Aspon že ti herci byly celkem dobří. Atmosféra se moc tentokrát nepovedla. Čirej průměr.(28.5.2012)

Proč? Proč ty filmové kingovky tak natahují, obzvláště, když je to jen podle krátké povídky? Pak z toho vznikne přesně takové poměrně utahané dílo, jehož stopáž je jen ke škodě. Osekat to minimálně o dvacet minut, vyhodit alespoň půlku neustále se opakujících flashbacků, mělo by to švih a byla by to i poměrně ucházející kingovka. Takhle je to jen další klasický kingovský koukatelný průměr. Nevím, možná mám problém hlavěn s tím, že jsem jako první viděl naprosto vynikající pokračování. King je z toho cítit, což je dobře, je to, jako když se vracíte na stará dobrá místa. Ale tahat průměrnou povídku na takřka stominutový film je prostě hovadina. A ten šílený závěr... 2,5*(16.3.2014)

Typický „kingovský“ film, ve kterém se hlavní hrdina (či hrdinové) vypořádává s krutou minulostí. Atmosféra a zpracování filmu jsou ryze „devadesátkové“ (ne-li „osmdesátkové“). Film je provázen řadou flashbacků, bez nichž by stačila maximálně osmdesátiminutová stopáž. I tak se na film dá v pohodě podívat a vychutnat si jeho atmosféru.(12.1.2015)

Na jednu stranu působivé z hlediska ztvárnění hlavních, záporných postav v podání frajerských drsňáků ve slušivých bundách a s charizmaticky přitažlivým vzezřením, a několika scén. Na druhou však slabé, co se týče scénáře, dialogů a podoby s povídkou. Některé dialogy byly docela působivé, převážně však ty, které pronášeli ti, kteří "se vrátili." Většina jich jsou ale jednoduché, se spoustou otřepaných frází. Z herců mě nejvíce zaujal Robert Rusler a jeho ďábelský úsměv a zářící oči, coby lídr gangu, Richard Lawson. A nejvíce vymakaná je ta jejich "pekelná" kára:) Povídku jsem četla poměrně dávno, ale i tak jsem rozpoznala, že některé pasáže byly zcela jiné, nebo se v knize ani nenacházely, konce nevyjímaje. Ten byl naprosto odlišný. Zfilmování literární předlohy je pro filmaře nejspíš tvrdý oříšek. Můžou ji zfilmovat přesně podle originálu, nebo ji pozměnit, v menší či větší míře. Myslím, že obě tyto možnosti mají své klady a zápory. Tady to bylo půl na půl. Snad všechna zfilmovaná díla podle Kinga, co jsem zhlédla, měla něco do sebe, a i kdyby byla celkově slabá, vždy z nich bude cítit King. Jeho osobnost, nápady a atmosféra. Něco z něj na mě vždy dýchlo z většiny jeho adaptací.(22.1.2010)