poster

Jednou se vrátí (TV film)

 • český

  Někdy se vracejí

 • anglický

  Sometimes They Come Back

 • slovenský

  Raz sa vrátia

 • slovenský

  Niekedy sa vracajú

Horor / Drama / Fantasy

USA, 1991, 97 min

 • Wacoslav1
  ****

  Tak nevím co tu mají zase všichni za problém, ale tohle je další zfilmovaná Kingovka co mě dost bavila. Jasně má to televizní look efekty nejsou úplně světaborný a nemá to kdovíjak extra děsivou atmosféru, ale i přesto celkem originální a příjemně mrazivá záležitost. Matheson není špatný i když v Pohřben zaživa byl lepší. Ústřední trio pekelníků pak nemá chybu. Uznávám, že konec mohl být lepší, ale i přesto 85%(25.9.2017)

 • Campbell
  ***

  Tak mám za sebou celou trilogii a řadím jí mezi naprostej průměr. Tenhle díl není taky nic jiného, je sice dobře natočen ale je to takový o ničem, bylo mi jedno k chcípne a kdo ne. Příběh byl zajímavej ale takovej nedotaženej a to taky díky hlavnímu padouchovy kterej vypadal jak z ústavu. Efekty byly slabší ale co čekat od Trimarku. Aspon že ti herci byly celkem dobří. Atmosféra se moc tentokrát nepovedla. Čirej průměr.(28.5.2012)

 • eraserhead666
  ***

  Proč? Proč ty filmové kingovky tak natahují, obzvláště, když je to jen podle krátké povídky? Pak z toho vznikne přesně takové poměrně utahané dílo, jehož stopáž je jen ke škodě. Osekat to minimálně o dvacet minut, vyhodit alespoň půlku neustále se opakujících flashbacků, mělo by to švih a byla by to i poměrně ucházející kingovka. Takhle je to jen další klasický kingovský koukatelný průměr. Nevím, možná mám problém hlavěn s tím, že jsem jako první viděl naprosto vynikající pokračování. King je z toho cítit, což je dobře, je to, jako když se vracíte na stará dobrá místa. Ale tahat průměrnou povídku na takřka stominutový film je prostě hovadina. A ten šílený závěr... 2,5*(16.3.2014)

 • zdenny
  ***

  Typický „kingovský“ film, ve kterém se hlavní hrdina (či hrdinové) vypořádává s krutou minulostí. Atmosféra a zpracování filmu jsou ryze „devadesátkové“ (ne-li „osmdesátkové“). Film je provázen řadou flashbacků, bez nichž by stačila maximálně osmdesátiminutová stopáž. I tak se na film dá v pohodě podívat a vychutnat si jeho atmosféru.(12.1.2015)

 • Aluska88
  ***

  Na jednu stranu působivé z hlediska ztvárnění hlavních, záporných postav v podání frajerských drsňáků ve slušivých bundách a s charizmaticky přitažlivým vzezřením, a několika scén. Na druhou však slabé, co se týče scénáře, dialogů a podoby s povídkou. Některé dialogy byly docela působivé, převážně však ty, které pronášeli ti, kteří "se vrátili." Většina jich jsou ale jednoduché, se spoustou otřepaných frází. Z herců mě nejvíce zaujal Robert Rusler a jeho ďábelský úsměv a zářící oči, coby lídr gangu, Richard Lawson. A nejvíce vymakaná je ta jejich "pekelná" kára:) Povídku jsem četla poměrně dávno, ale i tak jsem rozpoznala, že některé pasáže byly zcela jiné, nebo se v knize ani nenacházely, konce nevyjímaje. Ten byl naprosto odlišný. Zfilmování literární předlohy je pro filmaře nejspíš tvrdý oříšek. Můžou ji zfilmovat přesně podle originálu, nebo ji pozměnit, v menší či větší míře. Myslím, že obě tyto možnosti mají své klady a zápory. Tady to bylo půl na půl. Snad všechna zfilmovaná díla podle Kinga, co jsem zhlédla, měla něco do sebe, a i kdyby byla celkově slabá, vždy z nich bude cítit King. Jeho osobnost, nápady a atmosféra. Něco z něj na mě vždy dýchlo z většiny jeho adaptací.(22.1.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace