Dalších 48 hodin

Ďalších 48 hodín

Krimi / Akční / Drama / Komedie

USA, 1990, 93 min

• Djoker

Podle názorů zdejší "elity" jsem byl zvědav na Murphyho starou školu, která je prý lepší než to, co předvádí v komediích 90. let. Pokud použiju stejnou terminologii období jeho tvorby, tak musím konstatovat, že to zase o tolik lepší není, ale je to zřejmě tím, že se Murphy dostal do 90. let a chce točit své culící se komedie, které mi mimochodem vůbec nevadí. Tohle se dalo přežít, několik dobrých hlášek a originální akční scény mě dokázali udržet u televize.(11.12.2009)

70%. Opät slusna akcia, humor a dialogy podobne, ako aj v jednotke, len tu mi trosku vadila buracka s autobusom, v ktorom bol Eddie Murphy, do ktoreho nabural kamion a niekolkokrat sa otocil, pricom by v horsom pripade bol Murphy pod kvetinkami alebo v tom lepsom pripade postihnuty az do smrti. Ale toto je len film a bral som ho cisto ako zabavny film, len to tam trosku Walter Hill prehnal, ked efektna buracka mu bola dolezitejsia, ako realita. Ale pre mna bola dolezita zabava a preto mu davam 70%... 19.09.2010 ________ Eddie Murphy - (Reggie Hammond) +++ Nick Nolte - (Jack Cates) +++ Brion James - (Ben Kehoe) +++ Kevin Tighe - (Blake Wilson) +++ Ed O´Ross - (Frank Cruise) +++ David Anthony Marshall - (Willie Hickok) +++ Andrew Divoff - (Cherry Ganz) +++ Produkcia: Lawrence Gordon +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 50%(19.9.2010)

Obyčajná krimi komédia s jednoduchou zápletkou a nerozvitým dejom. Herci sa dajú, Eddie je sem tam vtipný, vtipný natokľko, že je s toho trochu komédia. Dalo by sa to natočiť lepšie a bez vtipu. Mohol byť z toho pekný akčňák, samozrejme s inými hercami. Je to vlastne jednoduchá oddychovka na večer. 60%.(17.10.2007)

Po aktuálním shlédnutí musím přidat hvězdy. Film se nesnaží být novátorským, naopak žije ze zavedených klišé akčních buddy movies. CO ovšem musím vyzdvihnout, je snaha o zakomponování problému zkorumpovanosti a zkorumpovatelnosti policie. Eddie Murphy, tehdy ještě herec, se pro roli Reggieho narodil Walter Hill zaslouží poklonu za natočení starosvětského filmu, který klade důraz na hrdiny a ne na počítačový vizuál.(7.5.2011)

Někdo má rád buddy movies a někdo zase ne. V 80 letech a ještě na začátku 90 let se s nimi roztrhl pytel. Tohle pokračování akčního hitu Waltera Hilla 48 hodin má všechny znaky typických snímků o dvou parťácích, kteří se nezklamou, občas se poškorpí, ale navzájem se podrží. Mě tohle pokračování bavilo a bylo lepší než jednička, hlavně zde bylo hodně akce, výbuchů, přestřelek i nečekané zvraty se dostaly ke slovu. Když je to thriller, tak má být akční a napínavý, a tyhle atributy tenhle film má. A má také Nicka Nolteho a Eddieho Murphyho a v jejich společnosti se divák určitě nenudí, A tak inspektor Jack Cates musí opět spojit síly s užvaněným Reggiem, aby vyřešil komplikovaný případ. Tohle byla pekelná jízda, které se už dneska netočí. A možná je to škoda.(8.12.2009)

• - Producenti uvažovali o natáčaní ďalšieho pokračovania, no to sa nikdy neuskutočnilo. (m.a.t.o.)

• - Film měl původní délku 145 minut, poté ho zkrátili na 120 minut a nakonec ještě o dalších 25 minut. Z filmu tak úplně zmizela postava policejního šéfa Hadena (Frank McRae), který je vidět jen v pozadí scény z policejní stanice. Ben (Brion James) má znatelně menší prostor. James krátce před uvedením filmu do kin neskrýval rozčarování a, i když není jisté, jestli to byl tento jediný důvod, jedná se o jeho poslední spolupráci s režisérem Walterem Hillem. (Fenk)

• - Natáčalo sa od 3. januára do 18. apríla 1990 v Kalifornii a Nevade. (m.a.t.o.)