Dalších 48 hodin

• slovenský

Ďalších 48 hodín

Krimi / Akční / Drama / Komedie

USA, 1990, 93 min

70%. Opät slusna akcia, humor a dialogy podobne, ako aj v jednotke, len tu mi trosku vadila buracka s autobusom, v ktorom bol Eddie Murphy, do ktoreho nabural kamion a niekolkokrat sa otocil, pricom by v horsom pripade bol Murphy pod kvetinkami alebo v tom lepsom pripade postihnuty az do smrti. Ale toto je len film a bral som ho cisto ako zabavny film, len to tam trosku Walter Hill prehnal, ked efektna buracka mu bola dolezitejsia, ako realita. Ale pre mna bola dolezita zabava a preto mu davam 70%... 19.09.2010 ________ Eddie Murphy - (Reggie Hammond) +++ Nick Nolte - (Jack Cates) +++ Brion James - (Ben Kehoe) +++ Kevin Tighe - (Blake Wilson) +++ Ed O´Ross - (Frank Cruise) +++ David Anthony Marshall - (Willie Hickok) +++ Andrew Divoff - (Cherry Ganz) +++ Produkcia: Lawrence Gordon +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 50%(19.9.2010)

Někdo má rád buddy movies a někdo zase ne. V 80 letech a ještě na začátku 90 let se s nimi roztrhl pytel. Tohle pokračování akčního hitu Waltera Hilla 48 hodin má všechny znaky typických snímků o dvou parťácích, kteří se nezklamou, občas se poškorpí, ale navzájem se podrží. Mě tohle pokračování bavilo a bylo lepší než jednička, hlavně zde bylo hodně akce, výbuchů, přestřelek i nečekané zvraty se dostaly ke slovu. Když je to thriller, tak má být akční a napínavý, a tyhle atributy tenhle film má. A má také Nicka Nolteho a Eddieho Murphyho a v jejich společnosti se divák určitě nenudí, A tak inspektor Jack Cates musí opět spojit síly s užvaněným Reggiem, aby vyřešil komplikovaný případ. Tohle byla pekelná jízda, které se už dneska netočí. A možná je to škoda.(8.12.2009)

Murphy je tu trochu vážnější než v předchozím díle, sice si z předchozího dílu pomatuju tak trochu hovno, ale vim že tam byl teda vtipnější.. motorkáři jako záporáci mě upřímě nebavili.. Nolte pálil jedno cígo za druhým, ale moc hlášek z něj taky moc nevycházelo. Co měla jednička to už dvojka bohužel nemá.. ale tak to býva u většiny filmu. Ale Murphy občas zaperlil musím uznat.. bez něj... bez něj by ten film ani neexistoval.(23.2.2017)

• pepo

len odvar jedničky...(6.12.2003)

Človek by povedal, že keď Murphy sám utiahol sériu 'Policajtov', tak s Noltem by to malo klapať a byť pohodová akčná uvoľňovačka. Opak je pravdou a všetko, čo film ponúka sú kŕčovité gagy, suchá akcia a nepremyslený príbeh, ktorý aj tak nenudí len vďaka krátkosti. 60%.(7.8.2006)

• - Nicka Nolteho možno vo filme vidieť s pár kilogramami naviac, čo u neho nie je zvykom. Hmotnosť musel nabrať kvôli úlohe v snímke Q & A (1990) a keďže medzi natáčaním oboch filmov bola iba malá časová medzera, nestihol schudnúť. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa od 3. januára do 18. apríla 1990 v Kalifornii a Nevade. (m.a.t.o.)

• - Producenti uvažovali o natáčaní ďalšieho pokračovania, no to sa nikdy neuskutočnilo. (m.a.t.o.)