Dalších 48 hodin

• slovenský

Ďalších 48 hodín

Krimi / Akční / Drama / Komedie

USA, 1990, 93 min

Obyčajná krimi komédia s jednoduchou zápletkou a nerozvitým dejom. Herci sa dajú, Eddie je sem tam vtipný, vtipný natokľko, že je s toho trochu komédia. Dalo by sa to natočiť lepšie a bez vtipu. Mohol byť z toho pekný akčňák, samozrejme s inými hercami. Je to vlastne jednoduchá oddychovka na večer. 60%.(17.10.2007)

• nash.

Murphy předvádí, že je hvězda a Nolte se snaží tak moc až občas ujede a přehrává. Jinak je to pokračování, které sice neotráví, ale taky ničím neobohatí. Prostě proklouzne obrazovkou, předvede několik vtípků, trochu průměrné akce a nepříliš poutavou historku, která bude z vaší paměti stornována mnohem dřív než v zákonné lhůtě třiceti dnů.(27.9.2011)

• OG_Swifty

Pokračování úspěšnýho 'buddy cop' filmu 48 Hrs bylo pro mě bohužel trochu zklamáním. Zatímco Nick Nolte odvedl takový svůj nemastný a neslaný standard, Eddie Murphy (už v té době proslavený) nepředvedl tentokrát skoro nic - vlastně předvedl míň, než v prvním filmu. Za celý film si vybavuju tak max. 3 mizerný hlášky, u kterých jsem se nepobavil ani neusmál a tak tomu filmu vlastně zbylo k dobrýmu jen to málo, co v něm bylo už v jedničce. Škoda.(30.5.2016)

"V každém případě jste měl štěstí !! Ale necháme si vás tu přes noc na pozorování.." - "No, tak to teda né !! Ani omylem !! Já a můj hematom jdeme domů !!" ;) Ačkoliv v kontextu s první Osmačtyřicítkou už rozhodně, co do kvality, jedeme z Kopce - Viďte, pane režisére ?! ;) - pořád se ještě jedná o velmi slušnou zábavu s ještě ani náhodou otravným Eddiem Murphym, kterého už až příliš dlouho snesu tak maximálně coby hlas Oslíka ze shrečí kvadrilogie.. V souvislosti s touto smutnou skutečností by zřejmě vůbec nebylo na škodu rozklíčovat příčiny stále trvající okružní jízdy téhle kdysi veliké ikony Hollywoodu, výborného komika i hvězdy akčních filmů na naprosté dno a ještě hlouběji.. Nebo by to bylo stejně zbytečné jako hledat vysvětlení faktu, proč učebnicový alkáč Nick Nolte, zde ještě drsný jako šmirglpapír, stále více připomíná Marlona Branda v donjuanské romantice na sklonku jeho života ?? Smutné..(28.1.2015)

Po aktuálním shlédnutí musím přidat hvězdy. Film se nesnaží být novátorským, naopak žije ze zavedených klišé akčních buddy movies. CO ovšem musím vyzdvihnout, je snaha o zakomponování problému zkorumpovanosti a zkorumpovatelnosti policie. Eddie Murphy, tehdy ještě herec, se pro roli Reggieho narodil Walter Hill zaslouží poklonu za natočení starosvětského filmu, který klade důraz na hrdiny a ne na počítačový vizuál.(7.5.2011)

• - Pero s vyzliekajúcou sa ženou, s ktorým sa Cates (Nolte) hrá, sa objavilo aj v inom filme Waltera Hilla, Extrémny predsudok (1987). (m.a.t.o.)

• - Producenti uvažovali o natáčaní ďalšieho pokračovania, no to sa nikdy neuskutočnilo. (m.a.t.o.)

• - Nicka Nolteho možno vo filme vidieť s pár kilogramami naviac, čo u neho nie je zvykom. Hmotnosť musel nabrať kvôli úlohe v snímke Q & A (1990) a keďže medzi natáčaním oboch filmov bola iba malá časová medzera, nestihol schudnúť. (m.a.t.o.)