Inspektor Jack Cates zasahuje u benzinové pumpy, přičemž dojde k zastřelení jednoho muže a nakonec k výbuchu celé čerpací stanice. Musí se pak zodpovídat před komisí a hrozí mu vězení. Pravda může vyjít na povrch, pokud se mu podaří najít drogového bosse Eismana, a tak se okamžitě pouští do pátrání. Navštíví ve vězení Reggieho, který byl s Eismanem zapleten, a snaží se ho přesvědčit ke spolupráci. Marně. Po propuštění však Reggie usoudí, že bude rozumné spojit s Jackem síly, protože na něj čekají najatí zabijáci... (oficiální text distributora)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "V každém případě jste měl štěstí, ale necháme si vás tu přes noc na pozorování." - "No, tak to teda né! Já a můj hematom jdeme domů..." Murphy a Nolte jdou po drogovém bossovi Icemanovi. Záporáci působí jako banda tupců. Ústřední dvojice je jedna z nejpodivnějších dvojic vůbec. Nejvíce jsem si užil, když Nolte dostal nakládačku od vyfešákovaného Murphyho. A mezi těma všema přestřelka, které nejsou pro oko nikterak zajímavé, se mi líbila scéna, kde dva motorkáři proskočí sklem, čímž projedou pornokinem, které bylo na druhé straně. Jedna z motorek proskočí plátnem přímo mezi kozama pornoherečky na plátně. Jinak mám v podstatě stejnej názor, jakej jsem už psal u jedničky. - 40%. ()

Djkoma

Osm dlouhých let se na dvojici dost podepsalo a ústřední dvojce šla zase s hereckými kvalitami trochu níž, i když hvězda Eddiho byla v podstatě na vrcholu. Nolteho jsem nikdy nemusel, ale tentokrát si svoje vcelku odehraje a je fajn, jak autoři navázali na první díl včetně mnoha drobností. Asi nikdy nepochopím některé americké zvyky jako nechat auto pár let v "dlouhodobém" parkovišti, kde mi dobijou baterii pod kapotou, ale pár milionů v kufru nechají:)). Přesto určitě zábavnější a svižnější jízda než první díl. ()

tom88

Obyčajná krimi komédia s jednoduchou zápletkou a nerozvitým dejom. Herci sa dajú, Eddie je sem tam vtipný, vtipný natokľko, že je s toho trochu komédia. Dalo by sa to natočiť lepšie a bez vtipu. Mohol byť z toho pekný akčňák, samozrejme s inými hercami. Je to vlastne jednoduchá oddychovka na večer. 60%. ()

JohnnyD

Skvelý Eddie vs. klišé dej s trápnymi zápletkami a "šokujúcimi" zradcovskými odhaleniami. Pekný rozbeh sa ku konci rozbíja na trápnu TV kriminálku. Zamrzí aj nedotiahnutý scenár. Mnohé scény mohli mať vtipný dosah a mohli vyprodukovať pár dobrých gagov (napr. scéna v nemocnici, keď Nolte povie doktorovi, že Murphy je sexuálny deviant s nulovým dozvukom...). Poteší soundtrack, ktorý ešte ide viac menej v šľapajách jednoduchých, ale úderných synth OSTov z 80s. ()

Stanmi

. Jack Cates (Nick Nolte) pátrá po drogovém bossovi Icemanovi a pomoct mu má opět Reggie Hammond (Eddie Murphy), který se zrovna vrací z vězení a Icemanovi kdysi ukradl pěníze a zná jeho obličej. Iceman, si ale najal dvojici z motorkářskýho gangu, aby Reggieho umlčeli. 48 hodin podruhé není rozhodně žádný propadák, film je docela koukatelný a Eddie Murphy je ještě ve formě, Nick Nolte i když působí unaveným dojmem, tak to taky nijak nekazí. Ale co pokulhává je celkové zpracování, protožeuž v průběhu filmu, mi bylo jasné, kdo bude Icemanem a ne, že bych byl nějaký chytrák, ale prostě se stačilo podívat na seznam herců, mezi nimiž je pár jmen, které jsem klaďasy ještě hrát neviděl. Navíc dvojice motorkářů-zabijáků na mě nepůsobila zrovna přesvědčivým dojmem, rozhodně bych čekal, že si drogový boss najme lepší chlapy, zvlášť, když během filmu několikrát selžou. To správné buddy-hláškování jsem tady moc nezaznamenal, ale je fakt, že několik dobrých hlášek Eddie má, ale bohužel není jich moc. Akční složka až na závěrečnou přestřelku byla poměrně chabá. Takže jak jsem už zmínil Dalších 48 hodin není špatný film, ale na to, aby se stal tím správným legendárním buddy-akčňákem nemá dostatek sil. ()

• Film měl původní délku 145 minut, poté ho zkrátili na 120 minut a nakonec ještě o dalších 25 minut. Z filmu tak úplně zmizela postava policejního šéfa Hadena (Frank McRae), který je vidět jen v pozadí scény z policejní stanice. Ben (Brion James) má znatelně menší prostor. James krátce před uvedením filmu do kin neskrýval rozčarování a, i když není jisté, jestli to byl tento jediný důvod, jedná se o jeho poslední spolupráci s režisérem Walterem Hillem. (Fenk)
  • Producenti uvažovali o natáčaní ďalšieho pokračovania, no to sa nikdy neuskutočnilo. (m.a.t.o.)
  • Natáčalo sa od 3. januára do 18. apríla 1990 v Kalifornii a Nevade. (m.a.t.o.)