Dalších 48 hodin

Another 48 Hrs.

Ďalších 48 hodín

Krimi / Akční / Drama / Komedie

USA, 1990, 93 min

O nic horší podívaná než 1, ale ve stejném drobnohledu, jako každé pokračování. To je každého problém, mě takhle jedna komediální akce dala zapomenout na moje zdravotní problémy, a to je hlavní. Hoši nebyli o nic míň vtipní, (Všichni běloši vypadají stejně!) o nic míň akční, (Máš blbej den!) do čuně si dali hned na úvod, takže dobrý!! Motorkáři vypadali divně, ale sami se označili za pralesní muže, kteří chtějí žít jako kdysi. Pokud šlo o jejich styl rozhovoru, nikdy moc dlouho netrvalo, přejít k monologu. Jednoduché hlášky typu Eismen, kazeta Browna, prachy, k tomu pár známých starých tváří a podmanivá hudba = účinný nástroj mé psychoterapie, yeaaaa.... :-)(9.1.2011)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "V každém případě jste měl štěstí, ale necháme si vás tu přes noc na pozorování." - "No, tak to teda né! Já a můj hematom jdeme domů..." Murphy a Nolte jdou po drogovém bossovi Icemanovi. Záporáci působí jako banda tupců. Ústřední dvojice je jedna z nejpodivnějších dvojic vůbec. Nejvíce jsem si užil, když Nolte dostal nakládačku od vyfešákovaného Murphyho. A mezi těma všema přestřelka, které nejsou pro oko nikterak zajímavé, se mi líbila scéna, kde dva motorkáři proskočí sklem, čímž projedou pornokinem, které bylo na druhé straně. Jedna z motorek proskočí plátnem přímo mezi kozama pornoherečky na plátně. Jinak mám v podstatě stejnej názor, jakej jsem už psal u jedničky. - 40%.(4.11.2019)

Solidní kriminálka. Eddie Murphy podává skvělý výkon v další lehce komediální roli. Nick Nolte mu občas lehce nahrává a celkově mu věříte, že je opravdu drsný polda. Spousta vtipných scén (falešný odznak, čínani...). K tomu vyrovnané tempo. Možná, že občas by se dalo ještě něco vystřihnout, pořád je ale délka stravitelná. Celkově film trpí na místy slabší scénář, pár hluchých míst by se taky našlo... Přesto jde ještě o dobrou podívanou, dobrý průměr...(15.12.2008)

Hodně průměrný, tohle se jenom snaží ještě něco vytřískat z povedenýho prvního dílu, neřikám že je to úplně špatný, podle mě to je ale dost nezáživně udělaný a to i když se Eddie Murphy strašně snaží a občas se mu přece jenom podaří nějakej vtípek, jako třeba jeho šílenej zpěv na začátku filmu. záporáci taky nejsou zas tak špatně vybraný a jako motorkáři, vypadaj v rámci možností drsně, ale zase to je tak podivně udělaný, že i tak primitivní záporák jako je motorkář neni moc zajímavej . Viděl jsem už hodně podobnejch filmů, ale zaujaly mě mnohem víc než tohle, ale i přesto to Murphy vytáh aspoň na ty 3* a to i s tak těžkou koulí na noze jako je Nick Nolte(16.6.2005)

70%. Opät slusna akcia, humor a dialogy podobne, ako aj v jednotke, len tu mi trosku vadila buracka s autobusom, v ktorom bol Eddie Murphy, do ktoreho nabural kamion a niekolkokrat sa otocil, pricom by v horsom pripade bol Murphy pod kvetinkami alebo v tom lepsom pripade postihnuty az do smrti. Ale toto je len film a bral som ho cisto ako zabavny film, len to tam trosku Walter Hill prehnal, ked efektna buracka mu bola dolezitejsia, ako realita. Ale pre mna bola dolezita zabava a preto mu davam 70%... 19.09.2010 ________ Eddie Murphy - (Reggie Hammond) +++ Nick Nolte - (Jack Cates) +++ Brion James - (Ben Kehoe) +++ Kevin Tighe - (Blake Wilson) +++ Ed O´Ross - (Frank Cruise) +++ David Anthony Marshall - (Willie Hickok) +++ Andrew Divoff - (Cherry Ganz) +++ Produkcia: Lawrence Gordon +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 50%(19.9.2010)

• - Pero s vyzliekajúcou sa ženou, s ktorým sa Cates (Nolte) hrá, sa objavilo aj v inom filme Waltera Hilla, Extrémny predsudok (1987). (m.a.t.o.)

• - Nicka Nolteho možno vo filme vidieť s pár kilogramami naviac, čo u neho nie je zvykom. Hmotnosť musel nabrať kvôli úlohe v snímke Q & A (1990) a keďže medzi natáčaním oboch filmov bola iba malá časová medzera, nestihol schudnúť. (m.a.t.o.)

• - Film měl původní délku 145 minut, poté ho zkrátili na 120 minut a nakonec ještě o dalších 25 minut. Z filmu tak úplně zmizela postava policejního šéfa Hadena (Frank McRae), který je vidět jen v pozadí scény z policejní stanice. Ben (Brion James) má znatelně menší prostor. James krátce před uvedením filmu do kin neskrýval rozčarování a, i když není jisté, jestli to byl tento jediný důvod, jedná se o jeho poslední spolupráci s režisérem Walterem Hillem. (Fenk)