Dalších 48 hodin

Another 48 Hrs.

Ďalších 48 hodín

Krimi / Akční / Drama / Komedie

USA, 1990, 93 min

Volné pokračování osudů drsného detektiva Jacka Catese a podvodníčka Reggieho Hammonda se odehrává několik let po událostech v předchozím snímku a co čert nechtěl jisté okolnosti tyto dva opět svede dohromady. Dá se vůbec něco nového očekávat? V podstatě ne, neboť v nápadu dát dohromady takto rozdílné povahy byla už minule laťka nasazena dosti vysoko, a tak to, byť už zkušený, režisér Walter Hill rozhodně neměl jednoduché. Viditelně ale do toho dal všechno. Je tu více humoru i akce a i když veškerý potenciál námětu je už provařený, dá se tento počin považovat za přijatelný. Tvůrci si s charaktery obou postav krapet pohráli a to tak, že jim je prohodili. Detektiv Cates jako by ztratil své dovednosti a naopak Hammond jako by je získal. U užvaněného mukla dosti podivný fakt, ale jelikož se jedná o pouhý popkornový zábavný film, tak nakonec proč ne. Stojí za to se na to podívat. Jsou tu velice dobré akční scény a vkusné hlášky hlavně z úst Reggieho Hammonda. Nick Nolte a Eddie Murphy opět spolu a opět v těch nejdrsnějších situacích.(11.1.2017)

Někdo má rád buddy movies a někdo zase ne. V 80 letech a ještě na začátku 90 let se s nimi roztrhl pytel. Tohle pokračování akčního hitu Waltera Hilla 48 hodin má všechny znaky typických snímků o dvou parťácích, kteří se nezklamou, občas se poškorpí, ale navzájem se podrží. Mě tohle pokračování bavilo a bylo lepší než jednička, hlavně zde bylo hodně akce, výbuchů, přestřelek i nečekané zvraty se dostaly ke slovu. Když je to thriller, tak má být akční a napínavý, a tyhle atributy tenhle film má. A má také Nicka Nolteho a Eddieho Murphyho a v jejich společnosti se divák určitě nenudí, A tak inspektor Jack Cates musí opět spojit síly s užvaněným Reggiem, aby vyřešil komplikovaný případ. Tohle byla pekelná jízda, které se už dneska netočí. A možná je to škoda.(8.12.2009)

Obyčajná krimi komédia s jednoduchou zápletkou a nerozvitým dejom. Herci sa dajú, Eddie je sem tam vtipný, vtipný natokľko, že je s toho trochu komédia. Dalo by sa to natočiť lepšie a bez vtipu. Mohol byť z toho pekný akčňák, samozrejme s inými hercami. Je to vlastne jednoduchá oddychovka na večer. 60%.(17.10.2007)

70%. Opät slusna akcia, humor a dialogy podobne, ako aj v jednotke, len tu mi trosku vadila buracka s autobusom, v ktorom bol Eddie Murphy, do ktoreho nabural kamion a niekolkokrat sa otocil, pricom by v horsom pripade bol Murphy pod kvetinkami alebo v tom lepsom pripade postihnuty az do smrti. Ale toto je len film a bral som ho cisto ako zabavny film, len to tam trosku Walter Hill prehnal, ked efektna buracka mu bola dolezitejsia, ako realita. Ale pre mna bola dolezita zabava a preto mu davam 70%... 19.09.2010 ________ Eddie Murphy - (Reggie Hammond) +++ Nick Nolte - (Jack Cates) +++ Brion James - (Ben Kehoe) +++ Kevin Tighe - (Blake Wilson) +++ Ed O´Ross - (Frank Cruise) +++ David Anthony Marshall - (Willie Hickok) +++ Andrew Divoff - (Cherry Ganz) +++ Produkcia: Lawrence Gordon +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 50%(19.9.2010)

V dnešní době příjemný návrat do 80. let. Nekomplikovaný film se spoustou známých klišoidních výkřiků typu : "Zabiju tě Eismane." nebo třeba "Dneska mám špatnej den." Vcelku přijatelné pokračování v žánru Buddy movies. Dvojice motorkářů vypadá náležitě drsně, škoda že nedostali větší prostor pro své řádění. Nikoho nemůže překvapit že hudbu pro film složil James Horner. Ty zvuky Komanda a Rudého horka prostě nejdou ignorovat. 50%(15.12.2009)

• - Natáčalo sa od 3. januára do 18. apríla 1990 v Kalifornii a Nevade. (m.a.t.o.)

• - Film měl původní délku 145 minut, poté ho zkrátili na 120 minut a nakonec ještě o dalších 25 minut. Z filmu tak úplně zmizela postava policejního šéfa Hadena (Frank McRae), který je vidět jen v pozadí scény z policejní stanice. Ben (Brion James) má znatelně menší prostor. James krátce před uvedením filmu do kin neskrýval rozčarování a, i když není jisté, jestli to byl tento jediný důvod, jedná se o jeho poslední spolupráci s režisérem Walterem Hillem. (Fenk)

• - Producenti uvažovali o natáčaní ďalšieho pokračovania, no to sa nikdy neuskutočnilo. (m.a.t.o.)