Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Inspektor Jack Cates zasahuje u benzinové pumpy, přičemž dojde k zastřelení jednoho muže a nakonec k výbuchu celé čerpací stanice. Musí se pak zodpovídat před komisí a hrozí mu vězení. Pravda může vyjít na povrch, pokud se mu podaří najít drogového bosse Eismana, a tak se okamžitě pouští do pátrání. Navštíví ve vězení Reggieho, který byl s Eismanem zapleten, a snaží se ho přesvědčit ke spolupráci. Marně. Po propuštění však Reggie usoudí, že bude rozumné spojit s Jackem síly, protože na něj čekají najatí zabijáci... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (94)

Shit 

všechny recenze uživatele

Hodně průměrný, tohle se jenom snaží ještě něco vytřískat z povedenýho prvního dílu, neřikám že je to úplně špatný, podle mě to je ale dost nezáživně udělaný a to i když se Eddie Murphy strašně snaží a občas se mu přece jenom podaří nějakej vtípek, jako třeba jeho šílenej zpěv na začátku filmu. záporáci taky nejsou zas tak špatně vybraný a jako motorkáři, vypadaj v rámci možností drsně, ale zase to je tak podivně udělaný, že i tak primitivní záporák jako je motorkář neni moc zajímavej . Viděl jsem už hodně podobnejch filmů, ale zaujaly mě mnohem víc než tohle, ale i přesto to Murphy vytáh aspoň na ty 3* a to i s tak těžkou koulí na noze jako je Nick Nolte ()

worm14 

všechny recenze uživatele

Solidní kriminálka. Eddie Murphy podává skvělý výkon v další lehce komediální roli. Nick Nolte mu občas lehce nahrává a celkově mu věříte, že je opravdu drsný polda. Spousta vtipných scén (falešný odznak, čínani...). K tomu vyrovnané tempo. Možná, že občas by se dalo ještě něco vystřihnout, pořád je ale délka stravitelná. Celkově film trpí na místy slabší scénář, pár hluchých míst by se taky našlo... Přesto jde ještě o dobrou podívanou, dobrý průměr... ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Ako výstižne poznamenávajú autori výbornej filmovej publikácie „Filmy 80. rokov“, na ĎALŠÍCH 48. HODINÁCH najviac prekvapí, že prišli až desať rokov po úspešnom buddy origináli. V roku 1990 už bol Eddie Murphy hviezdou. Naopak, Nick Nolte (zasa) upadol do zabudnutia. Nevýrazné voľné pokračovanie, plné nezaujímavých nápadov a nudných akčných scén. Ani originál nemal ktovieako kvalitný scenár (hoci patril k spolu-zakladateľom buddy movie), mal však radosť zo života, Eddie sa v ňom usmieval a s Nolteom tvorili výbušnú dvojku. Pokračovanie je rutina. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

V dnešní době příjemný návrat do 80. let. Nekomplikovaný film se spoustou známých klišoidních výkřiků typu : "Zabiju tě Eismane." nebo třeba "Dneska mám špatnej den." Vcelku přijatelné pokračování v žánru Buddy movies. Dvojice motorkářů vypadá náležitě drsně, škoda že nedostali větší prostor pro své řádění. Nikoho nemůže překvapit že hudbu pro film složil James Horner. Ty zvuky Komanda a Rudého horka prostě nejdou ignorovat. 50% ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Podle názorů zdejší "elity" jsem byl zvědav na Murphyho starou školu, která je prý lepší než to, co předvádí v komediích 90. let. Pokud použiju stejnou terminologii období jeho tvorby, tak musím konstatovat, že to zase o tolik lepší není, ale je to zřejmě tím, že se Murphy dostal do 90. let a chce točit své culící se komedie, které mi mimochodem vůbec nevadí. Tohle se dalo přežít, několik dobrých hlášek a originální akční scény mě dokázali udržet u televize. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (5)

  • Natáčalo sa od 3. januára do 18. apríla 1990 v Kalifornii a Nevade. (m.a.t.o.)
  • Producenti uvažovali o natáčaní ďalšieho pokračovania, no to sa nikdy neuskutočnilo. (m.a.t.o.)
  • Pero s vyzliekajúcou sa ženou, s ktorým sa Cates (Nolte) hrá, sa objavilo aj v inom filme Waltera Hilla, Extrémny predsudok (1987). (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama