Contemporary Color

• Slovensko Moderná farba (festivalový název)

Niektoré dokumenty sa snažia zmeniť svet, iné ho menia k lepšiemu už tým, že vznikli. Takým je aj Moderná farba Billa a Turnera Rossovcov, vzácny dar publiku na celom svete, spektakulárny pohybový vír, pri ktorom zabudneme na problémy tohto sveta a necháme sa vtiahnuť do výnimočne tvorivého počinu, ktorý vznikol v spolupráci s lídrom a zakladateľom Talking Heads Davidom Byrneom a desiatimi oddielmi čestných vlajkonosičov z východného pobrežia. Výsledkom je jedinečný hudobný film, v ktorom dostáva toto svojrázne americké umenie – precízne nacvičená choreografia otáčania vlajok, vyhadzovania pušiek a tanca – veľkolepú, dych vyrážajúcu formu. Z Byrneovho nápadu zdokumentovať túto úžasnú a náročnú spoluprácu (ktorý vyžadoval votrieť sa do zákulisia a inštalovať kamery na neuveriteľné miesta) vzniklo dielo s vlastnou umeleckou identitou a autónomiou. (Art Film Fest)

Deschain

Ten dokument sme začali pozerať asi desiati a dopezerali sme ho dvaja. Všetci ostatní odišli. Ale ja som spokojná. Hudobnú časť obstarali muzikanti, ktorých bežne počúvam a vizuálna stránka bola pekná a pôsobivá. Bolo to patetické, ale to k tomu jednoducho patrilo a vôbec mi to neprekážalo. Asi najviac sa mi páčilo vystúpenie St. Vincent, Annie je úplne elektrizujúca. (Kulturpark, Košice - Art Film Fest - 16.6.2017) ()

kaylin

Zajímavý projekt, který lidem mohl ukázat, že jsou mladí lidé tvůrčí, že jsou schopní a že mohou dělat i něco jiného než jen zahálet. Neříkám, že mě umění zde prezentované odrovnalo, hudebně mě to ne vždy bavilo, ale co se týká pohybových kreací, bylo to velmi dobré a dokázalo to chvílemi strhnout. ()