poster

Kecky (festivalový název)

 • USA

  Kicks

 • Slovensko

  Tenisky

Dobrodružný / Drama

USA, 2016, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Chtělo by se říct, že je to jenom snímek o tom, jak kluk lehce nabyl, lehce pozbyl, ale nechtěl se svého majetku vzdát, a tak zkusil, co bylo v jeho silách, aby se mu tenisky vrátili. Ale ta společenská situace je tak dobře podána, že jsem jenom zatínal pěsti z toho, co jeden druhému může člověk udělat. Navíc je to celé z příjemného, ještě skoro dětského pohledu, který se ale razantně mění.(18.10.2016)

 • JFL
  **

  "Kecky" mají ohromný potenciál být opravdu působivým i podnětným filmem o dospívání, tlaku okolí, přejímání vzorců chování a společenských rolí a nekonečném cyklu násilí, který současně představuje spirálu, která směřuje k čím dál tím více zatvrzelejšímu popírání sama sebe a sžívání se s pózou, která má být brněním. Jenže ve snaze oslovit své domnělé publikum tvůrci zůstávají na povrchu a provokativní reflexi nitra hrdiny nahrazují klišovitou symbolikou. Poselství o nekonečné kauzalitě násilí, ze které se musí člověk vymanit, jako cestu ven z onoho koloběhu ukazuje zase jen frajerský čin, který nepřináší nic víc než problematické hrdinství. Nejen díky obsazení Mahershala Aliho do mentorské role působí "Kecky" jako teen variace na grandiózní "Moonlight", jenže právě na rozdíl od jeho komplexnosti a bolestivé introspekce zůstává jen v rádoby oduševnělé teenagerské póze, která příznačně končí právě na hladině, pod kterou se "Moonlight" odvažuje potopit. Někdo možná namítne, že nelze tyto filmy a přístupy srovnávat, protože cílí na jiné publikum, ale je to právě takovéto podceňování teenagerů, které pomáhá onen koloběh omylů dospívání a jejich zpytování či zatvrzelého následování v dospělosti udržovat v chodu.(22.8.2020)

 • sochoking
  ****

  Dobrodružný (?! ), ani omylom! Kvalitná a drsná dráma , v ktorej hlavný hrdina (s három ako Slash) volá vždy na pomoc astronauta , ked' sa ocitá v nezávideniahodnej situácii. Snímka je natočená slušnou kamerou a s výborne fungujúcim soundtrackom, čo z nej robí nevšedný zážitok. Do toho mladý ešte rapuje svoje vnútorné monology... Boha, doporučujem všetkými štyrmi!(3.3.2017)

 • Aljak
  **

  Tak toto bola jedna obrovská čierna nigga telenovela! Určite to bolo zaujímavé, ba priam fascinujúce - avšak nie až tak v tom pozitívnom zmysle slova. Keď sa tak nad tým zamyslím, tak to bolo fakt ako v telenovele - akurát že namiesto intríg a klebiet sa tu bojovalo päsťami a zbraňami. Takže takto to vyzerá v černošskom ghette? Celý deň len pobehovanie po vonku, basketbal, štetky, a pouličné šarvátky? No ďakujem pekne. Nehovoriac o tom, že to ich afektívne správanie pôsobilo mimoriadne absurdne. No a v hlavnej úlohe "tenisky"! Ja neviem, som zmätený - ale ak to budem hodnotiť ako paródiu, tak aspoň na 2* to bolo.(23.7.2017)

 • kockodan
  odpad!

  Celkově nudná sonda do low class niggerského prostředí. Kosmounat měl vnést něco umělecky hodnotného? Nějak jsem nepochopil proč v niggerském filmu neustále poskakuje Sandra Bullock ve skafandru z Gravity. A nakonec se nechat hloupě a zbytečně zmlátit thug negrem když ho mohl odprásknout, nebo si nechat jeho bouchačku, které se chytře zmocnil a s krytýmy zády v klidu odejít, to je hodno opvadu jen debilního negra! Tyto ad absurdum vyšroubované scénáristické veletoče vymykající se jakékoliv logice zdravého selského rozumu, ve stylu "ať máme pěkně drámo, zvrat a nějakou tu action nakonec", přímo nesnáším!(27.7.2017)