Magnus (festivalový název)

Magnus

Dokumentární

Norsko, 2016, 75 min

Benjamin Ree

[Febiofest - 2017] Dokumentární řemeslo podle zažitých forem žánru. V dokumentu Magnus, jak již název napovídá, sledujeme životní cestu jednoho velice speciálního dítky na světový šachový trůn. Nic překvapivého, ale jedná se o velice zajímavou osobnost s nelehkou životní cestou. Navíc je dokument ozvláštněn velkou spoustou rodinných záběrů, které mapují takřka celý Magnusův život. Dokument přímo vybízející k oddechnutí.(6.4.2017)

Lehce idealizované a Magnuse vykresluje jen jako génia a superhrdinu, ale i tak jsem ráda, že někdo natočil podobný dokument formou a nábojem zajímavým snad i pro nešachisty.(25.3.2017)

Dokument o „Mozartovi šachu“ je dobře natočeným a sestaveným medailonkem. Má velkou šanci zaujmout i publikum, jemuž šachy nic neříkají, protože záběrů na hrací plochu v něm je vlastně až překvapivě málo.(29.3.2017)