Filmový experiment režírovaný Paulem Morrisseyem. Dvanáct nesestřižených filmových cívek, to se rovná třem a půl hodinám filmového běsnění. Na rozděleném plátně se odehrávají nejrůznější a na sobě nezávislé děje a synchronicita promítání ani volba zvukové stopy nejsou pevně předepsány. Nezbývá než (na vlastní nebezpečí!) konečně přivítat Chelsea Girls v Čechách. Jonas Mekas o tomto filmu prohlásil: „Je to epický filmový román, který se komplexností a překrýváním svých struktur, simultaneitou příběhů, jež se odvíjejí před našimi zraky, nejvíce blíží Joyceovi.“ První velký finanční úspěch Warholovy skupiny – film stál něco mezi 1 500 až 3 000 dolarů a vydělal za prvních devatenáct týdnů promítání v New Yorku 130 000 dolarů. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

hirnlego

Po vyčerpávajícím komentu od joker2 už těžko něco dodávat. Délka je opravdu brutální (někdy v polovině jsem podlehla a na chvíli usnula), ale chlapcům se prostě musí nechat, že na nějaký potřeby lidí nebo konvence a podobný sračky zvysoka kašlou. Třeba jak si Ondine něco píchnul a začal běsnit, docela slušný. . . Mám slabost pro experimenty a ulítlosti téměř všeho druhu, takže proč ne. ()

Vaklaf

Pro mě osobně docela kult. Hlavně proto, že tam můžu vidět svý oblíbence z Factory jako Mary a Ondina. Jinak forma je zajímavá, proti tomu vlastně nemůžu říct půl slova, i když chápu, že každýmu to určitě sedět nebude. A co se týká obsahu... No, v podstatě tam moc děje není a tím pádem jsou tři hodiny teda docela mazec. Pro diváka, který neví nic o pozadí filmu to asi nebude moc stravitelný, ale jak říkám, pro mě kult. ()

Vermillion

Film o povrchu, jenž zdůrazňuje vnější krásu a charakter odsouvá kamsi do neznáma. Warhol nechce inscenovat, hvězdy mají být hvězdami a proč splitscreen? Sám neví. Chelsea Girls výborně pracuje na dokumentární rovině, portrétuje život Warholových modelek/lů, kteří neumí hrát (resp. ve snaze přizpůsobovat nějaké fiktivní roli zmateně krafají o čemkoli) a dělají to, co je pro ně nejpřirozenější - zdůrazňují lásku k vlastnímu tělu. A že jsou to postavy nadmíru fotogenické a krásné.. ()

vendysek

Každému po jeho chuti. Chelsea Girls jsou jistě experimentem platnějším než ostatní Warholova videa. Tohoto počinu si můžeme vážit zejména proto, že se skutečně snaží být objevným, pokoušejícím hledat hranice možností filmových / lidských a tím taktéž zachytit reálnost a dnes popularizované / pro film zbytečné úsilí celé generace v Továrně. S těmi hvězdami to ale přeháníte, když vaším argumentem pro ně je chudé "protože Andy Warhol". ()

Radiq odpad!

Hej ne, tak tohle jsem musel jet jenom s přetáčením, na tohle já nemám nervy. Jenom blbej, hrozně ukecanej film, kterej sice je experiment, ale takovej, kterej se nepovedl. Já se na to chtěl původně kouknout na celý, ale to jsem nevěděl, že to trvá 3 hodiny. Kdyby se tam aspoň něco dělo! Ale tam jenom různý ksichty dělaj různý věci a melou kraviny. Ne, s tímhle jsem fakt nehodlal strávit zbytečný 3 hodiny mýho zpropadenýho života. Je to prostě film zralej na usnoutí. Takže za volantem si ho nepouštějte. Moje odpadní hodnocení berte s rezervou, protože jsem na takovej film fakt neměl nervy a v podstatě jsem to neviděl. Ale plakát skvělej! ()

• Matka Mary Woronové po shlédnutí filmu obvinila Andy Warhola z toho, že se bez jejího svolení objevila její nahrávka ve filmu. Warhol pak každému herci zaplatil 1000 dolarů. (džanik)
  • Promítači v kinech dostali povolení kombinovat jednotlivé filmy a soundtracky jak se jim zlíbí. (džanik)
  • Cenzura (BBFC - British Board of Film Classification) film v roce 1967 nepustila do britských kin. (džanik)