Cypher

Cypher

Akční / Thriller / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

Vzhledem k tomu, že Natali předtím režíroval KOSTKU, celý film čekal jsem, kdy se stane něco hodně nepříjemného, takže mě nakonec uspokojil příjemný klišé konec. Prvních 80% snímku se navíc nese ve velice nervózním a režisérsky svérázném a originálním stylu, takže neváhám dát 4* a dodávám, že kdyby se byl závěr nějak silněji vyšperkován (měl na to!!!), pravděpodobně by se jednalo o film, na který nikdy nezapomenete!!!!(1.3.2005)

Vincenzo Natali už v Kocke dokázal, aký veľký talent a potenciál sa v ňom skrýva. Cypher síce neoplýva takou dávkou bezvýchodiskovosti, napätia či psychológie no práve vďaka režisérovi sa drží v nadpriemerných vodách. Vizuálne vychytávky, vážna znepokojujúca no decentne jemná hudba, zaujímavé herecké obsadenie a šikovne pozliepaná dejová línia s hutnou atmosférou nedovoľujú divákovi nudiť sa. Režisér pritom ostáva verný osvedčeným prvkom akými sú moment prekvapenia, originalita či paranoia. Nechýba ani napätie a vďaka štedrejšiemu rozpočtu aj slušné triky a výprava. Záver sa niekomu môže zdať mierne prekombinovaný, no mne ani v najmenšom nevadil. Ja by som na mieste hlaváčov štúdii tomuto človeku vložil do rúk nejaký veľký ambiciózny blockbuster s vysokým rozpočtom. Výsledok by bol zaručene lepší než takýto projekt v rukách Cohena a jemu podobných.(31.8.2008)

Jeremy Northam podáva áčkový výkon v béčkovom sci-fíčku (tú zdrobneninu som ukradol inému užívateľovi – veľmi sa mi to zapáčilo...), ktoré pôsobí občas skôr ako lacný seriál než celovečerný film. ** hviezdy sú ale málo (až také zlé to zas nebolo).(11.5.2010)

Začátek filmu je průměrný, takový zdlouhavý a nicneříkající...ale když se člověk prokouše za polovinu,začíná se propadat do nepříjemné paranoidní atmosféry která získává s ubíhajícími minutamy na rychlosti. Ve většině filmů jsou špioni nařachaný svalovci kreří jsou nesmrtelní,tenhle snímek vám špiony ukáže z jiné ""lidské"" stránky (podle mně mnohem realnější). Navíc mě dostal herecký výkon Jeremyho Nothama....je to prostě chameleon..!!(25.6.2011)

Pravda ten konec, co jsi budeme namlouvat, je jako z telenovely a kazí tak závěrečný dojem z celého filmu. Někomu ten fakt dvojitýh a trojictých a xtých agentů může připadat přeplácaný, ale mě to celkem sedlo. Tato sci fi doopravdy připomíná matrix a řekl bych, že by nemusela stát až tolik ve stínu. Rozhodně jsem dlouho nic z tohoto ánru neviděl a u filmu jsem se jednoznačně bavil, takže 4 jsou jasný.(14.3.2007)

• - Číslo 436- 726- 3993, které je zakodováno v Job 13:17, jsou první písmena z věty "Hear diligently my speech, and my declaration with your ears". Toto číslo je v rozporu s dohodou o užívání telefoních předpon 555 ve filmech. (TomikZlesa)

• - Job 13:17 použítý pro zakodování čísla zní "Poslouchejte pilně řeči mé a zprávu mou pusťte v uši své." (TomikZlesa)

• - Natočeno za 35 dnů. (TomikZlesa)