Cypher

Cypher

Akční / Thriller / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

Vizuálně velmi střídmé, ale o to parádnější sci-fi. Vemte Matrix, Kostku a libovolné špionážní béčko, pokud to smícháte dohromady a přidáte několik originálních nápadů, dostanete Cypher. Zklame tak maximálně závěr, ale ne proto, že by byl předvídatelný, ale spíše pro to, že už byl podobný konec mnohokrát viděn jinde. A to je škoda, když už máme takhle originální pojetí, tak nejlépe v celém rozsahu. Bohužel... ale i tak výborný filmový zážitek.(29.4.2013)

Prekvapuje ma, ako sa tu mnohí kolegovia oháňajú slovíčkom originalita (obsahovo i formálne majú k dokonalosti určite bližšie 13. poschodie či Gattaca, nehovoriac o "profláklom" Matrixe). Na druhej strane môže Cypher naozaj slúžiť ako príklad, že pojem low budget nemusí byť pre filmára "výhovorkou", prečo je to také chudokrvné. Čo uberá tomuto filmu na pôsobivosti rozhodne nie je nedostatok prachov, skôr scenár, ktorý sa v istom momente zľakne svojej dvojkódovosti a prezradí nám pointu i všetko podstatné minimálne pol hodinu pred koncom. A ten "bladerunnerovský" záver je už len posledná kvapka octu do nápoja, ktorý fakt spočiatku chutil ako obľúbená značka vína Phillipa K. Dicka.(5.7.2007)

Vincenzo Natali doslova vtrhol do sveta filmu brutálnou Kockou a samozrejme svoj úspech nezopakoval. I keď opäť dokázal, že i v exteriéroch sa nestratí a (zrejme) z nie veľkého rozpočtu dokázal vytvoriť zaujímavý futuristický svet agentov dvoch konkurenčných firiem. Druhá vec je tá, že mi to prišlo o ničom. A tá pointa tu už nie raz bola.(17.12.2007)

Originální špiónská podívaná v ne pravém slova smyslu; u které sem byl většinu filmu skutečně "mimo mísu"; přičemž konec a hlavně vysvětlení a důvod celé příčiny dění byl takový trošku no ne příliš vhodný v rádci předcházejícího.. (trochu zmatěně sděleno, jako celý Cypher =) ) Originální, atmosférické a poutavé..(21.1.2006)

• klima777

Konspirace. Korporace. Kopie. Konfigurace (chybná). Především vnitřně nepoctivý film, jenž předstírá inteligentní alternativu ke zkorumpovanému světu (lhostejno, zda ona zkaženost je domnělá či skutečná), přičemž sám nenažraně přijímá jeho pravidla (IMHO). No, tak je to hezky natočené... No a co... Jedna hvězdička s pachutí odpadu. Fuj.(18.10.2011)

• - Číslo 436- 726- 3993, které je zakodováno v Job 13:17, jsou první písmena z věty "Hear diligently my speech, and my declaration with your ears". Toto číslo je v rozporu s dohodou o užívání telefoních předpon 555 ve filmech. (TomikZlesa)

• - Natočeno za 35 dnů. (TomikZlesa)

• - Job 13:17 použítý pro zakodování čísla zní "Poslouchejte pilně řeči mé a zprávu mou pusťte v uši své." (TomikZlesa)