Cypher

Derek Rogers

Hunt Lowry, Wendy Grean

Scénografie:

Jasna Stefanovic

Pokud někdy dojdu k přesvědčení, že mým jediným životním snem je provádění průmyslové špionáže pevně spojené s příjemným vymýváním mozku, tak bych si také prosil jednu Lucy Liu, jako pojistku bezpečného návratu do života. Až bych ukončil své agentství, tak bychom se spolu uvelebili před obrazovkou a zhlédli solidně zamotanou sci-fi Cypher, jejíž vizualitě chudý rozpočet nijak zvlášť nepomohl, ale na tajemném napětí rozhodně neubral.(25.8.2011)

Docela mě mrzelo amatérské zpracování tohohle filmu, které na první pohled ukazovalo velmi nízký rozpočet a bídné ambice celého projektu. Naštěstí byl příběh natolik zajímavý a stopáž natolik skromná, že to i tak ve výsledku stačí na nadprůměr. Konec byl takový očekávatelný, ale nakonec to do sebe pěkně zapadlo. 75%(15.5.2017)

Originální špiónská podívaná v ne pravém slova smyslu; u které sem byl většinu filmu skutečně "mimo mísu"; přičemž konec a hlavně vysvětlení a důvod celé příčiny dění byl takový trošku no ne příliš vhodný v rádci předcházejícího.. (trochu zmatěně sděleno, jako celý Cypher =) ) Originální, atmosférické a poutavé..(21.1.2006)

• klima777

Konspirace. Korporace. Kopie. Konfigurace (chybná). Především vnitřně nepoctivý film, jenž předstírá inteligentní alternativu ke zkorumpovanému světu (lhostejno, zda ona zkaženost je domnělá či skutečná), přičemž sám nenažraně přijímá jeho pravidla (IMHO). No, tak je to hezky natočené... No a co... Jedna hvězdička s pachutí odpadu. Fuj.(18.10.2011)

• Dino07

Mysteriózní sci-fi thriller, který se snaží za každou cenu mlžit a během filmu vlastně víte, že skoro nic nevíte. Až se děj přesune do konečné fáze, tak zjistíte, že prakticky o nic nešlo. Pouze o dívku... Pro mě zbytečné a místy i celkem nudné. Ale na druhou stranu se mi v téhle poloze velice líbila Lucy, ta byla na výbornou... A označovat tento film za fantasy, to to potom musí někomu pálit jako 2wattové žárovce.(10.8.2012)

• - Číslo 436- 726- 3993, které je zakodováno v Job 13:17, jsou první písmena z věty "Hear diligently my speech, and my declaration with your ears". Toto číslo je v rozporu s dohodou o užívání telefoních předpon 555 ve filmech. (TomikZlesa)

• - Job 13:17 použítý pro zakodování čísla zní "Poslouchejte pilně řeči mé a zprávu mou pusťte v uši své." (TomikZlesa)

• - Natočeno za 35 dnů. (TomikZlesa)