Cypher

Cypher

Akční / Thriller / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

Vzhledem k tomu, že Natali předtím režíroval KOSTKU, celý film čekal jsem, kdy se stane něco hodně nepříjemného, takže mě nakonec uspokojil příjemný klišé konec. Prvních 80% snímku se navíc nese ve velice nervózním a režisérsky svérázném a originálním stylu, takže neváhám dát 4* a dodávám, že kdyby se byl závěr nějak silněji vyšperkován (měl na to!!!), pravděpodobně by se jednalo o film, na který nikdy nezapomenete!!!!(1.3.2005)

Takhle hezky vystavěný sci-fi thriller se jen tak nevidí. Herecky je to v podstatě celé o jednom muži - Jeremy Northamovi, který svou roli zvládl obstojně (až na závěrečného "drsňáka", který mi přišel přehnaný). Příběh se zajímavě kroutí a nenechal mě nudit. Jen Lucy Liu mě i přes svou krásu moc nezaujala. Přišla mi trochu prkenná. Každopádně 4* si ale Cypher zaslouží.(11.3.2013)

• Dino07

Mysteriózní sci-fi thriller, který se snaží za každou cenu mlžit a během filmu vlastně víte, že skoro nic nevíte. Až se děj přesune do konečné fáze, tak zjistíte, že prakticky o nic nešlo. Pouze o dívku... Pro mě zbytečné a místy i celkem nudné. Ale na druhou stranu se mi v téhle poloze velice líbila Lucy, ta byla na výbornou... A označovat tento film za fantasy, to to potom musí někomu pálit jako 2wattové žárovce.(10.8.2012)

Nemůžu si pomoct, ale můj hlad po kvalitní sci-fi byl ukojen tímto, sice občas viditelně nízkorozpočtovým, nicméně kvalitním filmem. To hlavní co od sci-fi očekávám, to jest příběh který dává smysl, film má. Trochu dlouho se hledal tajemný pan Rooks, já ho našel určitě daleko dřív než chudák Northam. Nicméně obsah disku mě doslova dojal. Film najednou dostal skoro romantický nádech. Naštěstí nebylo trikových sekvencí tolik, takže mohu dat s čistým svědomím 4*, protože jsem v poslední době viděl jednu blbější scifi za druhou a tenhle film si lepší hodnocení zaslouží...(7.1.2005)

Laciná, ale z pohledu technického nijak neošizená sci-fi, která funguje cca první půlhodinku, kdy se naplno prokazuje Nataliho talent pro práci s napětím i paranoidní atmosférou. V momentě, kdy vyloží první várku karet, jej ale povážlivě začne brzdit scénárista, který místo elegantních trumfů blufuje s těmi nejobehranějšími triky a všechno zazdí předvídatelná pointa. Že to celé vlastně nemá moc smysl (otázka ‚proč to všechno?‘ mě bude ještě dlouho pronásledovat) nevadí, že se na to po hodině kouká se zíváním, už ano.(16.4.2010)

• - Job 13:17 použítý pro zakodování čísla zní "Poslouchejte pilně řeči mé a zprávu mou pusťte v uši své." (TomikZlesa)

• - Natočeno za 35 dnů. (TomikZlesa)

• - Číslo 436- 726- 3993, které je zakodováno v Job 13:17, jsou první písmena z věty "Hear diligently my speech, and my declaration with your ears". Toto číslo je v rozporu s dohodou o užívání telefoních předpon 555 ve filmech. (TomikZlesa)