poster

Pyroman

 • Norsko

  Pyromanen

 • anglický

  Pyromaniac

 • Slovensko

  Pyroman

Drama / Thriller

Norsko, 2016, 97 min

Předloha:

Gaute Heivoll (kniha)

Kamera:

Gösta Reiland
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • podoustev
  **

  Chladně střízlivý severský styl kamery a dialogů je super, ale zase nestačí jen sám o sobě k úspěchu filmu. Námět nabízí dle mého názoru mnohem víc, než scénář, který jsem viděla - ač má film hodinu a půl, unavuje víc než tříhodinové kousky - dobré dvě třetiny filmu jsem prozívala, protože se nedělo nic než že střídavě zapaloval a hasil... Oproti tomu životní pozadí pyromana a především jeho osobnost nebyla rozebraná takřka vůbec, což se při jeho asociálních a pravděpodobně i psychopatických rysech vyloženě nabízí.(27.1.2017)

 • rosomak123
  ***

  Vizuálně poměrně podmanivé, působivá kamera (ten žár v úvodní scéně skoro cítíte na kůži), ale hlavní hrdina vás ve výsledku vlastně vůbec nezajímá. Měla to být nejspíš studie vyšinutého psychopatického charakteru, toho, kde se v člověku bere zlo a touha zlo páchat, ale všechno tohle si tam spíš dosazujete sami, než aby to ve filmu reálně bylo. Ve výsledku si vlastně říkáte - proč? Proč investovat zjevně nemalé finanční prostředky do takovéhle dobovky, která je nakonec... docela zbytečná. Je mně líto...(5.11.2016)

 • DareDeer
  ***

  Námět s velkým potenciálem, vcelku nevyužitým. Charakter hrdiny není studován nijak do hloubky, jen je představena nějaká jeho sociopatie a záliba v ohníčcích již od dětských let. Gradace děje nulová, vyjma jednu scénu, kdy je hrdina přistižen a vyrušen při podpalování domu jeho obyvatelkou. 65%(27.1.2017)

 • brunetkabbb
  **

  Tomuto filmu naprosto chybí krize, tedy jakýkoliv druh vyvrcholení. Příběh si tak nějak sám plyne bez větší hloubky. Izolace hlavního hrdiny a jeho odmítání kolektivem je ve filmu spíše jen letmo naznačena, než uvedena jako jeden z hlavních problémů jeho potřeby se nějak projevit. Film nás nenechává nahlédnout hlouběji do nitra hlavní postavy. Potenciál námětu nebyl téměř vůbec využit. Hezká práce s kamerou, pěkné close-upy.(21.1.2017)

 • Sonnery
  ***

  Dávám tři a doufám, že mi za to nepodpálí barák!(21.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace