poster

Houstone, máme problém!

 • Chorvatsko

  Houston, imamo problem!

 • Německo

  Houston, wir haben ein Problem

 • anglický

  Houston, We Have a Problem!

Dokumentární

Chorvatsko / Německo / Česko / Katar / Slovinsko, 2016, 88 min

Režie:

Žiga Virc

Scénář:

Žiga Virc

Hrají:

Slavoj Žižek

Producenti:

Siniša Juričič

Střih:

Vladimir Gojun
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Seabeast
  ****

  Víte kdopak stojí za rozdělením Jugoslávie? No přece Američané, kterým byl v minulosti prodán Jugoslávský vesmírný program, ale jaksi taksi moc nefungoval. Ani "splácení" v podobě vývozu automobilů značky Yugo neurovnalo už tak pošramocené vztahy. Přijde vám, že si vymýšlím? Tak určitě, jasně, že jde o přetvořenou fikci a o tom pojednává tento konspirační dokument. Velmi mladý režisér Žiga Virc za pomocí archivních záběrů a rafinovaného střihu vytváří tak zcela novou "realitu" a svůj vlastní scénář neexistujícího konfliktu. Smyslem toho všeho je poukázat na to, jak lze snadno překroutit fakta, kterým můžete hravě uvěřit, když jsou vám takto pěkně naservírována. Není tak zarážející, že se v médiích může něco takového dít a věřím, že pochybuje kde kdo. Houstone, máme problém! je protkaný také jedním paralelním příběhem, různým vyprávěním a excentrickým glosováním Slavoje Žižka. Zábavná a k zamyšlení hodná fabulace.(14.7.2016)

 • fatal_
  **

  Snažit se ukázat, jak jednoduché je křivit nebo zcela měnit realitu, je skvělý nápad a je to v dnešní době potřebné. Tvůrci se však chytili do pasti toho, že vytvářeli celovečerní film, který se ale musel tvářit jako dokument a nemohl tak být příliš zábavný. Promítací čas řekněme 50 minut by býval k pochopení hlavního sdělení úplně stačil.(6.7.2016)

 • J*A*S*M
  ***

  51. KVIFF - poměrně zajímavý konspirační dokument, u něhož člověk neví, čemu má věřit, zda vůbec tvůrci sami některé ty vyvozemé závěry myslí, nebo nemyslí vážně. Bezvýznamné plus za chorvatský ostrov Pag, některá místa jsem poznával.(8.7.2016)

 • Jhershaw
  ****

  Tahle mockumentary mě opravdu bavila. Avšak spíše ve své první polovině, která se věnuje samotnému vesmírnému programu, než ve druhé půlce, kde se řešily důsledky. Od tvůrců jsem ocenil, že v mockumentaci zašli tak daleko, že míchají reálné postavy s herci, dobové archivy dávají do jiného kontextu... se jeden pak nediví, kolik diváku se domnívalo, že zhlédlo dokument o tom, jak USA dotlačili Jugoslávii k válce :) 70 %(8.7.2016)

 • zette
  ****

  Hodne zabavny a originalni dokument, ktery je na cteni mezi radky jako delany.-).(17.10.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace