Zdá sa, že kariéra osemnásťročného Anthonyho 'Saint' Kellera (Taylor John Smith) je predurčená na úspech. Výborný prospech v škole, najlepší basketbalový hráč a kapitán tímu, prejavila oňho záujem prestížna Cornellská univerzita, pár dobrých priateľov a dlhoročný vzťah s Victoriou (Zazie Beetz), s ktorou plánujú spoločnú budúcnosť. Všetko sa zdá byť dokonalé. Avšak málokto vie, že Anthony musí každodenne po príchode zo školy zvádzať boj s komplikovanou povahou svojho otca, profesora Lee Kellera (Michael Shannon). Ten má problémy s alkoholom, zároveň podľahol závislosti na hazarde a jeho žene Jenny (Carla Gugino) neostáva nič iné, len zo všetkých síl udržať chod domácnosti tak, aby si nikto z vonku nič nevšimol. (sochoking)

Davies182

"Hříchy otců" v takové filmové podobě, v jaké jste je pravděpodobně ještě nikdy předtím neviděli, a zároveň skvělý herecký koncert tří ústředních postav. Hlavně teda věčně sexy Carla Gugino povyšuje tohle neobyčejné sportovní drama zase někam úplně mimo klasickou hodnotící škálu. Moh sem na ní oči nechat [sigh]! ()

Kaka

Shannon a jeho další podivínská role, která vypadá jako jemu šitá přímo na míru. A zároveň je to on, který je jedním ze světlých bodů poněkud tmavého a lehce unylého filmu, který baví jen v některých svižnějších konfrontacích hlavní role otce s ostatními a nebo když se rozdávají míče, potažmo facky. Spoustu zajímavých herců a poměrně promarněný potenciál, avšak skvělá sekundární pointa v závěru, které si možná ne každý všimne. ()

Real Tom Hardy

"WELL, AT A CERTAIN POINT, INTENTION DOESN'T MATTER." -------------- Ďalší drobný indie film, tentokrát z basketbalového prostredia. Obsadením na nezávislý film značne zaujímavé, Shannon a Gugino v hlavných rolách? Pfúú... Počas sledovania sa mi do mysle tlačil Kouč Carter, neviem však z akého dôvodu, keďže ten bol emocionálne aj scenáristicky na úplne inej galaxii a jediná spojitosť bola len s daným športom. Tu kouč neniesol akýkoľvek význam a keď už áno, tak len ako sebecký bastard. Kto tu ale niesol význam bol neúspešný novelista, podpriemerný otec, alkoholik a gambler hazardujúci s blahom svojej rodiny v podaní perfektného Michaela Shannona. Jemu dať rolu nejakého skarhanca a je o čiastočný zážitok postarané. Možno sa môže zdať, že pri nezávislých filmoch zatváram pred chybami oči a presne to sa aj deje, takže Wolves za tri :D ()

sochoking

Výborná dráma o mladom chalanovi, ktorému jeho žiarivú budúcnosť môže ohroziť fotrova slabosť ku gemblovaniu a chlastu. Hoci ju podľa mňa značne oslabuje záver, ktorý sa skôr hodí do životopisného žánru s kresťanskou tématikou (výkrik jeho frajerky ''Ou, môj Bože!'' + úsmevy na tvárach okolo stojacich a nechápavé, avšak radostné pokyvovania hlavami ), je to výborne nakrútené a skvelo to odsýpa, tak predsa len zostanem na štyroch hviezdičkach. Nemôže byť predsa všetko dokonalé, no nie? 70% ()

silentname

Na "Wolves" som bol úprimne zvedavý. Už len hlavná herecká dvojica ma navádzala na to, že by som si to mohol užiť. Mám veľmi rád Carlu Gugino a rovnako som veľkým fanúšikom Michaela Shannona. Mám ale trošku pocit, že tu máme film, ktorý sme videli už veľakrát spracovaný a okrem toho nie najlepšie daný dokopy. Neviem, čo by som na tomto filme reálne mohol pochváliť. Basketbalové scénky sú dobré, Carla Gugino je podľa mňa vynikajúca veľmi jej tú rolu matky verím. A z jej hereckého výkonu a z jej postavy prichádzajú aj reálne momenty, kde človek pocíti nejaké tie emócie. Záverečné minúty filmu sú podľa mňa dobré a film tam konečne dospeje ku svojej hlavnej myšlienke a je to spracované dobre. No z ostatného mám pocit, že film neskutočne tápa a nevie akým spôsobom to poskladať. Michael Shannon je tu asi v svojom najslabšom výkone, odkedy som sa začal zaujímať o každý film, v ktorom ho uvidím. Je to talentovaný herec a v druhej polke filmu tomu niečo aj reálne dáva, ale veľmi ťažko sa spájam s jeho postavou a okrem toho asi ani on sám neverí tomu, čo má v tomto filme hrať. Pretože nie a nie sa s touto postavou spojiť. A ja nie som za to, aby chlapi nemali svoje problémy a aby veci nešli trošku inými smermi, ale spôsob, akým sa snaží riešiť situácie a každé jedno jeho rozhodnutie je podľa mňa skutočne zúfalé a nesprávne. A dokážem to povedať aj ja. A je to ťažké nájsť na takomto človeku niečo, čo by ma presvedčilo. A rovnako ani Anthony nie je pre mňa zaujímavou postavou. Chalan sa snaží, ale asi ho scenár neposúva nikam, kde by mohol aspoň trošku zažiariť. A pre mňa to skutočne ťahá film dole. Nebudem ani hovoriť o klišé a tradičnom filmovom rozprávaní príbehu, lebo to je v tomto filme všade. A rozhodne nie som fanúšikom týchto momentiek. Vieme ako všetko dopadne a celkovo mám pocit, že to nemá veľmi originálne nápady a námety. Nebyť Carly Gugino, bolo by to asi oveľa horšie. Ona a druhá polka filmu to trochu vyťahuje, ale je to málo. Zvážte si, či je to film, čo by vás zaujal. Hodnotenie: C ()

kaylin

Na snímek "Wolves" jsem se díval v podstatě jen proto, že zde hrají Michael Shannon a Carla Gugino. Oba mám velmi rád, ale je to jedině Michael, který zde dostává skutečně hodně prostoru a ukazuje svoje herecké schopnosti. Carla nemá tak dobře napsanou roli. Celkově je ale snímek spíše zklamáním a herce dostatečně nepozvednou obyčejný scénář. ()