Král Kobra (festivalový název)

King Cobra

Drama / Krimi

USA, 2016, 91 min

• verbal

Spíš profesionální bukanýr než režisér a scénárista si splnil řůžžžový sen a splácal nudnou amatérskou buzniádu o pornokrotitelích čokohadů, do které se mu nějak podařilo překouřit Franka se Slejtrem. Předcházelo tomu vyhomodějované píárko, jak to není kontroverzní a explicitní, ale nakonec se tam jen tak normálně vzájemně píchaj buzny a páreček heteráků (a to i noži), uvidíte leda tak pár letmých záběru na vyslolárkovanou a depilovanou prdel režisérovy oblíbené princezny a uslyšíte nějaké to „mužné“ uchání při kolonoskopii. Nikde ani žádné pořádné homoposelství a homolkaní, tudíž není divu, že tím dosud pohrdá i zdejší partička řiťopichů. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct úplně normálních a psychicky zdravých filmových kritiků! Tak příště už konečně prosím něco o zvířátkách.(2.11.2016)

• kaylin

Herecké výkony fajn, ale tohle je prostě jen další nudný film o tom, jak došlo ve skutečném světě k trestnému činu. Tohle by skutečně mohlo být parádní, kontroverzní, ale když se ve filmu o gay pornohercích ani jednou neobjeví penis, je to docela smutné. Tohle mohla být pořádná rána, ale je to jen obyčejná krimi se zdlouhavým úvodem.(26.10.2016)

Perfektní nechtěná komedie! Po filmařských stránkách je to samozřejmě poloamatérská sračka, ale pozorovat heterosexuální herce jak se celou stopáž častují vzájemnými poznámkami o svých kvalitách ("Jsi tak sexy.", "To je ale krásné tělo, jsi fakt talent.", "Hmm, jsi tak úžasně sexy.", "Tohle nádobíčko je celé tvé, nebo se o něj s někým dělíš? Je totiž obří!", "Máš tak úžasně velký péro.", "Mrdej mě tím svým obřím pérem!", "To je ale obří dávka, to sis šetřil pro mě? Díky, puso."), u toho se olizují, hulí, plácají se přes prdel a mají u toho všeho na první pohled blažený pocit, ale jejich mikrovýrazy vypovídají o totálním zhnusení a zklamání, co musí jako céčkoví herci podstupovat, aby si vůbec (nebo ještě) zahráli v regulérním filmu, tak to je jednoduše komediální bomba roku! Snad jen u Franca mám podezření, že to všechno podstupoval zcela dobrovolně a nic předstírat nepotřeboval. Jako ryzí heterák mám gaye u prdele (ne doslova!), takže mě zřejmě nesvazovaly předsudky a celý film jsem se cynicky smál těm hercům. I když přiznávám, jakmile přišlo na olizování prstů u nohou, málem jsem vyvrhl ten čerstvě snědený dezert. O smání se hercům samozřejmě film být vůbec neměl, ale to mi bylo ukradený, stejně jako je po gay šukačce "tatínkovi" ukradené jeho péro po výronu komplet od hoven. 60 %(1.3.2017)

Z traileru i všemožných článků se zdálo, že King Cobra bude kontroverzní a šokující film. Ale není ani jedním, marketing to jednou zas solidně přehnal. Milostné scény (pokud se to tak dá u filmu z porno prostředí nazvat) se drží poměrně okoukaného a ničím nepřekvapivého či pobuřujícího standardu, samotná zápletka je sice poutavá, ale film jí podává až moc zkratkovitě. Občas je tedy těžší vysledovat motivaci pro chování postav. Zachraňuje to sympatická stopáž, během níž se nemá divák možnost nudit, a také dobře vybrané obsazení.(25.10.2016)

Dobré herecké obsazení, slušná atmosféra překonávající klasicky béčkové filmy nebo televizáky. Na kriminálku je to ale málo napínavé a zamotané. Pozoruhodné je prostředí, v kterém se příběh odehrává (a také ve skutečnosti odehrál, i když samozřejmě nejde ani zdaleka o realistický dokument). Vzhledem k některým charakteristikám filmu je pochopitelné, že nakonec nepůsobí nějak zvlášť kontroverzně ani provokativně, tlačí se do mainstreamu. I když kvalitou přece jen zůstává pozadu, především psychologie postav a jejich motivace není moc rozpracovaná, působí zkratkovitě a trochu i šablonovitě. P. S. Přidávám hvězdu navíc - tu ze zadku Brenta Corrigana. :)(14.2.2020)

• - Film je založený na skutočnom príbehu Bryana Charlesa Kocisa, zvaného tiež Bryan Phillips. Ten sa preslávil čoby tvorca, pod ktorého rukami vzniklo obrovské množstvo gay filmov. (dwdb)