poster

Mamka a taťka

 • USA

  Mom and Dad

 • Slovensko

  Mamka a ocko

  (festivalový název)
 • Kanada

  Mom and Dad

 • Velká Británie

  Mom and Dad

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2017, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marceloo
  ***

  Pre Ryanovcov to mal byť len ďalší obyčajný deň v ich rodinnom živote. Rodičia sa vydajú do práce a deti do školy. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď sa rodičia detí v celom meste začnú meniť na rozzúrené monštrá a začnú ničiť všetko, čo im stojí v ceste. Rodinná pohoda sa v tej chvíli mení na boj detí o život proti očividne nie až tak milujúcim rodičom. - Na to, že som na to čakal dva a pol roka, ma to teda riadne sklamalo. Chémia medzi postavami je úplne nulová, vtipné scény sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky a rovnako to je aj s krvavými scénami, ktorých tu je len pár. Najviac to tvorcovia prehnali s dubstepovo namixovanou hudbou, ktorá zo Sinisteru urobila jeden z top hororov poslednej dekády, ale tu pôsobí úplne žalostne. Mal som celý čas pocit, že sa tam nič nedeje a postavy len pobehujú z miesta na miesto, že to celé trvá strašne dlho (čudoval som sa, prečo to má na IMDb uvedenú stopáž cez dve hodiny, ale teraz už mi to také zvláštne nepripadá) a že celý dej úplne postráda akýkolvek moment prekvapenia. Horšie ako tri hviezdičky tomu ale zase dávať nechcem, pretože oproti nízkorozpočtovým nezmyslom to má zase aspoň nejakú úroveň. + herec z Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. a Pay the Ghost + herec z Savaged a Fire City: End of Days + herečka z The Killing of a Sacred Deer + herečka z At the Devil's Door + herec z Cabin Fever + herečka z Saw V a Saw VI(19.1.2018)

 • P1tr
  *

  Polovina režisérského dua stojícího za výborným prvním Crankem dokazuje, že tento povedený film byl pouze náhodou, neboť Mom and Dad stejně jako zbytek jeho/jejich filmografie stojí za prd. Jediným pozitivním znakem Taylora je, že se ve svých filmech nebojí šíleností a rád se utrhne ze řetězu, k čemuž námět tohoto filmu přímo vybízí, ovšem z neznámého důvodu je tato fáze omezena na minimum na konci a většina stopáže je jen nudnou a irelevantní přípravou na beztak chabé finále, které za to čekání nestojí. Tady je zkrátka všechno špatně a dokonce ani Nicolas Cage není dostatečně mimo, aby dokázal udělat film zajímavějším zážitkem. Film má pohých 83 minut a i přesto dokáže hrozně nudit.(4.3.2018)

 • mm13
  **

  Ono to vďaka originálnej premise bolo po istý čas napínavé, chvíľami z toho aj mierne zamrazilo, má to však pre súčasnú tvorbu klasický problém - opäť raz sme videli film, postavený na bombovom nápade, s ktorým sa ale ďalej absolútne nepracovalo. Že ani za mak! Pohodlnosť súčasných tvorcov hraničí s drzosťou a aroganciou voči divákovi. Ste lenivé a povrchné nuly!(4.9.2019)

 • BoPo
  ***

  Príjemné prekvapenie, ktoré síce ku koncu trošku strácalo na zaujímavosti, ale prinieslo celkom vydarený boj o život. Herecké mŕtvolky Nicolas Cage a Selma Blair tu rozohrali rodičovskú verziu Zombielandu a treba uznať, že im postavy frustrovaných rodičov padli ako uliate. Škoda, že tvorcovia nemali väčší rozpočet, pretože by sa mohli pustiť do vyložených jatiek. Takto bodujú skôr vydareným zachytením mentality rodičov a puberťákov, a ich bežných sporov, ktoré v tomto prípade naberú zaujímavý rozmer.(18.5.2018)

 • JFL
  ****

  Co si budeme povídat, děti jsou prostě zlo. Jednu chvíli hltáte život plnými doušky, a pak najednou tlačíte kočár a obětujete čas, peníze i osobní pohodu pro někoho, kdo na vás vůbec nebere ohledy. Přičemž s přibývajícími roky je to akorát horší, takže vlastně jen jeden direkt za druhým čekáte až vás vaše investice do pokračování lidského pokolení pošle do prdele. Jenže příroda to má tak zařízené, že i při sebevětší podpásovce nakonec převládne rodičovský instinkt, a my ty hajzlíky nezamordujeme. Ale jak by to vypadalo, kdyby právě tento přírodní a civilizační impuls bylo možné vypnout? Předestřený, zjevně silně introspektivní proud myšlenek, využil režisér a scenárista Brian Taylor jako výchozí premisu své sympaticky rozverné variace na vyvražďovačky. Taylor si před lety vydobyl v jistých kruzích kultovní věhlas za filmy, které realizoval v tvůrčím tandemu s Markem Neveldinem. Jejich formálně anarchistické, ba až avantgardní nálože jako diptych Zastav a nepřežiješ a Gamer svého času polarizovaly diváky drzým kyberpunkovým mixem nezřízené energičnosti, přebujelou juvenilní zálibou v přízemnosti a tělesnosti či exaltovanou koncentrací multimediálního chaosu nového milénia. Jenže to už bylo před deseti lety. Ačkoli je Taylor skoupý na detaily ze svého soukromí, jeho nový počin výmluvně zaplňuje šestiletou proluku v jeho filmografii. Mamka a taťka tedy není jen hysterickým hereckým koncertem Nicolase Cage, ale představuje upřímný nefiltrovaný výkřik člověka, jemuž o život denně usilují monstra, která sám zplodil.(9.5.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

 • - Nicolas Cage v době uvedení filmu řekl, že to je jeho nejoblíbenější film za posledních deset let, který natočil. (BMW12)

 • - Natáčalo sa v meste Louisville, Kentucky. (Scraffy)