Mamka a taťka

(festivalový název)
  • Kanada

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2017, 83 min

Já jsem spokojený, že bych tam ze sympatií skoro i tu čtvrtou hvězdu dokopnul.. Možná je to tím, že jsem absolutně netušil o čem to má být (jakože ani rámcově) a nakonec se z toho vyklubala kombinace subžánrů a motivů které mám rád.. Internetama hejtovaý Cage mi nevadí a nerušil ani tady. Naopak, jeho projev podtrhnul tu nadsázku na které se to celé hravě veze... Jen škoda, že se tam o zabíjení fakanů více mluví než koná (vlastně marně pátrám v paměti jestli tam byla byť jen jedna malá vraždička na kameru..) A taky ten konec je zoufalství (a to mám normálně otevřené a nejednoznačné konce rád).(20.1.2018)

• vnimatkrasu

Crank byla náhoda. Mom and Dad totiž působí, jako kdyby si Brian Taylor chtěl zoufale natočit áčkovej zombie horor, ale nesehnal prachy na masky a místo kamery měl kalkulačku. Bizarnost beru. Ve většině případů jí tu ale chybí komediální timing. Film proto funguje jen ve scénách, kdy chytá rapl Nicolase Cage. Protože má trénink.(20.5.2018)

Skvělý nápad, odlehčenost mi sedla, zběsilá režie taky a Cage je výborný. Ale sakra dalo se z toho dostat o tolik víc. Mělo to být víc drastické, mít víc humoru a nápadů. Oceňuji zvrat v závěru a podivný konec, ale kdyby se víc šláplo na plyn, mohla to být béčková klasika. I přesto to ale musím ocenit.(23.5.2018)

Na toto by nemal gule ani Edgar Wright! Anarchisticky antirodinná čierna komédia v duchu Snyderovho Dawn of the Dead, v ktorej nemasakrujú zombíci, ale rodičia - svoje deti. A tie sa musia pred pošahanými moms & dads zachrániť a my im držíme palce! Satyra z amerického predmestia, aké by si ho niekedy rodičia v duchu priali (sorry, kids!). Superfunkčný soundtrack, chvíľami parodicko rodinne spielbergovský, ale väčšinou moderne elektronický, ambientný. A vychytané strihačské a videoklipové fígle. Blbina, ale parádne vysústružená a hlavne odvážna! [Sitges FF](7.10.2017)

Každý rodič to zná. Svoje potomky milujeme, ale jsou chvíle, kdy je máme chuť přerazit vejpůl. Většinou to sice myslíme obrazně, ale Taylor to vzal doslova a seslal na matky a otce virus, který rodičovské pudy obrací naruby. A mě se to líbilo. Sice by neškodilo trošku víc krve, ale v tomhle případě to byla jen malá vada na kráse, protože film frčí celkem zběsilým tempem podpořeným našláplou muzikou, takže není čas o nějakých nedostatcích příliš přemýšlet a třeba scéna z porodnice mě dostala mnohem víc, než jakékoliv vymazlené gore. Cage mě v tomto případě bavil, protože poloha šíleného otce mu seděla víc než cokoliv jiného a Selma Blair v ničem nezaostává a navíc stárne do krásy. Během společného ataku na děti se výborně doplňovali. Zlatý hřeb přišel s Henriksenovým nástupem, se kterým se dostavila jedna z nejzábavnějších sekvencí za poslední roky. 80%(10.2.2018)