Mamka a taťka

(festivalový název)
  • Kanada

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2017, 83 min

"Mom und Dad" trestuhodne, no zároveň citlivo čerpá z idei "Signálu z 2007", s tým rozdielom, že Brian Taylor smelo okorenil samotný dej vlastnou, zvrátenou myšlienkou. Keby film, vzhľadom k množstvu príležitostí prezentovania násilia, disponoval väčším množstvom a nápaditejšie spracovaným gore, lebo nápad ako taký, rozhodne nestojí za starú Belú, mohol sa vyhrievať v červených pozíciách. Takto slabší priemer ..(23.1.2018)

Destroy the car. Jop tak tohle byla luxusní píčovina a to nemyslím nijak ve zlým. Problém je v tom, že většina zde hodnotících asi nepochopila vyznění tohohle filmu. Podle mě je to hlavně hodně ujetá komedie okořeněná nějakou tou vraždou. Každej tu nadává, že tu nebylo pořádný gore, ale mě to nevadí. Prosmál jsem se skoro celým filmem a ty mnohdy jenom naznačený masakry povzbuzující fantazii diváka jsou o dost lepší než kdyby se to utápělo v hektolitrech krve. Je to pochopitelně tvůrčí záměr, ale ne každej to pobere. Ohledně otevřenýho konce to vidím tak, že si nechali prostor pro pokračování a já se mu rozhodně nebráním.75%(11.2.2018)

• Goldbeater

Mít takové smrady doma, tak je taky jednou zabiju. Nicholas Cage tu bohužel notně přehrává. Zbytečně předvádí daleko většího magora, než si jeho postava žádá. Poměrně jsem se těšil na jeho interakci s Lancem Henriksenem, ale ta snad nakonec ani nestála za řeč. A když si říkáte, že už se snímek slušně rozjíždí, začnou znenadání závěreční titulky. Navíc humoru je to opravdu jen co by se za nehet vešlo. Slabota.(20.6.2018)

• Xmilden

Že i rodičům může někdy přeskočit, milé děti mějte se na pozoru :) Tohle téma šlo neskutečně vytěžit. Jediný kdo se poměrně vyblbnul byl Cage, který přihodil pár hlášek a jinak už nic. Jeho postava má ovšem jeden luxusní monolog poté co zdemoluje kulečník, který si před chvílí sestavil dole ve sklepě ..."V mládí jsem tohle neplánoval. Zářivá budoucnost. Těšit se na vše na světě. Chystal jsem se vzít svět za koule a zmáčknout ho! Sakra! Jako bych býval ten kluk ještě před čtyřmi minutami! Tehdy jsem se nohou sotva dotkl země. 9 z 10 holek jsem sbalil. Byl to 100% sex. Ten kluk by si ani za milion let nepředstavil, v jakýho unavenýho šmejda se promění! Plochý zadek, tlustý, plešatějící, žeroucí sýr cottage, obvod v pase jak po kile másla, s chlupama lezoucíma z uší a nosu. A můj plat se snížil z 145 000 dolarů na 45 000 dolarů! Dává ti něco z toho vůbec smysl?" 40%(26.3.2018)

Já jsem spokojený, že bych tam ze sympatií skoro i tu čtvrtou hvězdu dokopnul.. Možná je to tím, že jsem absolutně netušil o čem to má být (jakože ani rámcově) a nakonec se z toho vyklubala kombinace subžánrů a motivů které mám rád.. Internetama hejtovaý Cage mi nevadí a nerušil ani tady. Naopak, jeho projev podtrhnul tu nadsázku na které se to celé hravě veze... Jen škoda, že se tam o zabíjení fakanů více mluví než koná (vlastně marně pátrám v paměti jestli tam byla byť jen jedna malá vraždička na kameru..) A taky ten konec je zoufalství (a to mám normálně otevřené a nejednoznačné konce rád).(20.1.2018)