poster

Mamka a taťka

 • USA

  Mom and Dad

 • Slovensko

  Mamka a ocko

  (festivalový název)
 • Kanada

  Mom and Dad

 • Velká Británie

  Mom and Dad

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2017, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  ***

  Já jsem spokojený, že bych tam ze sympatií skoro i tu čtvrtou hvězdu dokopnul.. Možná je to tím, že jsem absolutně netušil o čem to má být (jakože ani rámcově) a nakonec se z toho vyklubala kombinace subžánrů a motivů které mám rád.. Internetama hejtovaý Cage mi nevadí a nerušil ani tady. Naopak, jeho projev podtrhnul tu nadsázku na které se to celé hravě veze... Jen škoda, že se tam o zabíjení fakanů více mluví než koná (vlastně marně pátrám v paměti jestli tam byla byť jen jedna malá vraždička na kameru..) A taky ten konec je zoufalství (a to mám normálně otevřené a nejednoznačné konce rád).(20.1.2018)

 • vnimatkrasu
  **

  Crank byla náhoda. Mom and Dad totiž působí, jako kdyby si Brian Taylor chtěl zoufale natočit áčkovej zombie horor, ale nesehnal prachy na masky a místo kamery měl kalkulačku. Bizarnost beru. Ve většině případů jí tu ale chybí komediální timing. Film proto funguje jen ve scénách, kdy chytá rapl Nicolase Cage. Protože má trénink.(20.5.2018)

 • Folky
  ***

  Skvělý nápad, odlehčenost mi sedla, zběsilá režie taky a Cage je výborný. Ale sakra dalo se z toho dostat o tolik víc. Mělo to být víc drastické, mít víc humoru a nápadů. Oceňuji zvrat v závěru a podivný konec, ale kdyby se víc šláplo na plyn, mohla to být béčková klasika. I přesto to ale musím ocenit.(23.5.2018)

 • POMO
  ****

  Na toto by nemal gule ani Edgar Wright! Anarchisticky antirodinná čierna komédia v duchu Snyderovho Dawn of the Dead, v ktorej nemasakrujú zombíci, ale rodičia - svoje deti. A tie sa musia pred pošahanými moms & dads zachrániť a my im držíme palce! Satyra z amerického predmestia, aké by si ho niekedy rodičia v duchu priali (sorry, kids!). Superfunkčný soundtrack, chvíľami parodicko rodinne spielbergovský, ale väčšinou moderne elektronický, ambientný. A vychytané strihačské a videoklipové fígle. Blbina, ale parádne vysústružená a hlavne odvážna! [Sitges FF](7.10.2017)

 • Morholt
  ****

  Každý rodič to zná. Svoje potomky milujeme, ale jsou chvíle, kdy je máme chuť přerazit vejpůl. Většinou to sice myslíme obrazně, ale Taylor to vzal doslova a seslal na matky a otce virus, který rodičovské pudy obrací naruby. A mě se to líbilo. Sice by neškodilo trošku víc krve, ale v tomhle případě to byla jen malá vada na kráse, protože film frčí celkem zběsilým tempem podpořeným našláplou muzikou, takže není čas o nějakých nedostatcích příliš přemýšlet a třeba scéna z porodnice mě dostala mnohem víc, než jakékoliv vymazlené gore. Cage mě v tomto případě bavil, protože poloha šíleného otce mu seděla víc než cokoliv jiného a Selma Blair v ničem nezaostává a navíc stárne do krásy. Během společného ataku na děti se výborně doplňovali. Zlatý hřeb přišel s Henriksenovým nástupem, se kterým se dostavila jedna z nejzábavnějších sekvencí za poslední roky. 80%(10.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace