poster

Mlčení mužů

Rodinný / Krimi / Psychologický

Československo, 1969, 77 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Bart
  **

  Další z filmů, o kterém se dá mluvit jako o zmařeném slibném námětu. Nedotažený příběh, ze kterého se při troše talentu a snahy dalo vykřesat průměrné psychologické drama. Vznikl tak bezbarvý příběh (pro děti?). Opravdu nevím, pro jaké publikum byl film určený, s přihlédnutím ke jménu režiséra asi dětem. Dospělí diváci se museli u filmu nudit a ti nejmenší taky, protože tomu moc nerozmněli. Nejsmutnější na celé věci je, že svou roli nejlépe zvládnul hlavní dětský představitel Erik Pardus, kterému jako jedinému se dalo věřit.(23.2.2008)

 • LiVentura
  ****

  Za to označení "rodinný" bych trhal ruce!! Je to velmi pochmurný psychologický snímek s krimizápletkou a skvělým, opravdu přesvědčivým malým panem Pardusem..(30.11.2012)

 • Snorlax
  ****

  Z velmi sympatického a evidentně nadaného chlapce vyrostl neustále stejně hrající Pardus, škoda, přeškoda. Jinak perfektní psychologické drama, které vzniklo v tehdejším studiu dětských filmů. Nepochopitelně působí dabing Svatopluka Matyáše.(27.9.2017)

 • vypravěč
  ****

  Jakýsi zlý sen: dítě vržené do lživého světa nemužných, neženských (nemateřských) dospělých hledá odpovědi na svou bludnou zkušenost. Ohniskem tohoto prostě snímaného, ale nenapravitelně zlomeného světa je malý chlapec dušený cizostí svých zploditelů, jen přibližných příbuzných, který se přimyká jakémukoliv nachylujícímu se slovu, jež zahřeje i krvácející a poplivané. Erik Pardus, ta podivně nesrozumitelná figura české kinematografie, zde debutovala bezprostřední úzkostí a láskou, která jej opravňovala k větším rolím, než k jakým se kdy dostal – včetně propagandistických Četnických humoresek, které mu zřejmě vynesly ten největší a nejubožejší věhlas, a nezbývá než litovat, že se k němu neobrátil nějaký zdejší režisér, jenž by dokázal jeho mnohotvárnou bolest i radost vstřebat příběhem, který by zmocnil všechny divácké čivy a rozkolísal zaujaté pohledy na svět.(3.3.2018)

 • fantoci
  **

  Cílovým publikem pro tento snímek mělo být to dětské. Psychologicky laděný snímek o dvanáctiletém chlapci, který přichází na to, že dospělí lžou. Tajemnstvím obestřena smrt souseda dává dohromady "podivného" advokáta Mirka a hrdinu příběhu - Standu. Na jedno zkouknutí se příběh hodí. Je vhodný i pro otrlé obdivovatele české tvorby.(6.3.2008)

 • sator
  ***

  Matyáše kdoví proč přemluvil Krampol... Jinak zvláštní tísnivý snímek...který maličký Pardus bez problémů utáhl...(30.12.2013)

 • Pitryx
  *

  Zajímavě natočeno, to ano, ale trošku zbytečně moc kombinované. Psychostudie dětské duše vyzněla přehnaně. Snímek není úplný odpad, ale také, myslím, ničím zvláštním nezaujme. 021020117646/7653(24.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace