Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

Po druhém díle mohu napsat zatím pouze to, že to rozhodně žádná nuda není a já jsem dál zvědavá, co tvůrci seriálů Most a nebo Wallander připravili v dalších dílech a jak se vyvine postava Marcelly, kterou mnozí přirovnávají k severským policejním vyšetřovatelkám jako je například Sarah Lund a nebo Saga. V každém případě je to velmi zajímavá osůbka, která má sice výborný policejní čich, ale současně má i psychické a rodinné problémy. Trochu se obávám, aby to nebylo příliš překombinované, ale uvidíme.......a je tu konec...komentář dopíšu..........(3.6.2016)

Vynikajici psycho-vztahove krimi s velmi presvedcivou Annou Friel prezentujici postavu vysetrovatelky, ktera ma znacne problemy sama se sebou, navic vsak s pomerne zrudnymi protihraci. Jsem pomerne lapen - intenzivni serie rozhodne navnadila.(17.5.2016)

Nadupaný seriál plný drámy, skvelej hudby a psychicky labilnej Anny Friel ma navnadil hneď po prvej epizóde. Lákadlom pre mňa bola hlavne Anna, pretože som si ju obľúbila kedysi ako veselú a šťastnú Chuck v Pushing Daisies. Marcella je úplný opak, temnota sa rozožiera celý seriálom a občas sa mi zdalo, že to prehnali s počtom postáv a rôznych príbehov, ktoré spolu v podstate nesúvisia, i keď trošku vlastne áno. Napriek malým nedostatkom som sa každý týždeň netrpezlivo tešila na nové časti a nechala sa postupne unášať pomalým odhaľovaním príbehu. A ten úvodný song skvelo doplňuje celú atmosféru.(30.5.2016)

• JohnyD

Fakt neverím, že toto ma na rováši, Hans Rosenfeldt, jeden z hlavných scénaristov Broenu. Ten námet že vyšetrovateľ je svedok a podozrivý zároveň znel dobre na papieri a asi 4 epizódy to bolo fajn, ale potom sa to rozsypalo ako domček z kariet. Toľko scénaristických barličiek, aby človek pohledal. Neviem, koľko mu do toho kecali kluci z BBC, ale som sklamaný. Dúfam, že v poslednej sérii Broenu sa vráti vo vrcholnej forme. Remeslne je to kvalitne zrežírované, ale chabý scénar tomu podkopáva nohy. No Anna Friel proste nie je Saga, aby svoju chorobu zahrala presvedčivo (aj keď jej tu nohy podkopáva scénar) a zase to nie je taký bohém ako Luther, ktorému nevadí ohýbať zákon vo svoj prospech. Milostná linka, čistý fail. 4/10 - nebrať a radšej siahnuť tento rok po River, čo je z podobného prostredia a súdku.(15.8.2016)

Londýnská "Bátorička" Friel mě opravdu mile překvapila. Zatímco ostatní tu předestírají, že věděli už od půlky, kdo je vrah, mě scénář krásně mátl téměř do konce. Za mě opravdu palec nahoru za opravdu malý počet hluchých míst v celé season.(22.7.2016)

Obecně asi mohu seriál doporučit, ale srovnávat Marcellu se Sarah Lund nebo Sagou neobstojí. První a druhý díl jsou navíc trochu flashbackově přepjaté a pokud by seriál tak pokračoval, tak nevím jak nízko bych nakonec s hodnocením skončil. Pak se to zlepší a závěr už je nudný. Spoiler: Bohužel "hlavní" padouch je podle "ksichtu" od poloviny jasný.(26.5.2016)

Musim povedat, ze na atmosferu a povahy zucastnenych v Broen-e sa to moc nechyta. Naviac, zapletka ma drzala prve asi tri casti. Neskor sa Marcella stavala svojim vystupovanim coraz viac otravna. Prototyp posahanych vysetrovateliek uz tu bol mnohokrat a tato rozhodne nepredci ine severske, ci britske zanrove konkurentky. Mierny nadpriemer, avsak kto ocakava serial aspon kvalit spominaneho Broen bude sklamany. Ako uz spomenul niekto nizsie, v ramci tych uzasnych zvratov boli robene znacne scenaristicke znasilnenia a prisilno sa tlacilo na pilu.(20.9.2016)

Rozhodne nadpriemer.(31.5.2016)

Napínavý seriál s výbornou Annou Friel v hlavní roli. Velmi zajímavý motiv vyšetřovatele, který si není jist, zda není zároveň i pachatelem. Žádná z knih ani seriálů Hanse Rosenfeldta mne zatím nezklamala. Vytkla bych pouze několik nedořešených bodů (o důvod přemístění těla se už nikdo nezajímá? proč toho pachatel nevyužil ke své obhajobě? co se stalo s vyšetřováním vraždy Bendeka a obchodního konkurenta?). Samozřejmě pokud se autoři k těmto otázkám nehodlají vrátit v případné druhé sérii (na kterou bych se určitě opět ráda podívala).(20.8.2016)