Columbo: Smrt v aréně (TV film)

Columbo: A Matter of Honor

Columbo: Smrť v aréne

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1976, 70 min

Ted Post

Gabriel Torres

Everett Chambers

Ronald LaVine

Moje druhá nejoblíbenější Columbovka. Originální a dramatický díl z prostředí býčího ranče. Poručík se tentokrát ocitá v Mexiku, v toreadorské aréně a o zábavu i napětí bude postaráno. Můžeme servírovat - v roli vraha skvělý Richardo Montalban, režíruje Ted Post (tvůrce kultovního Magnum Force), pointa epizody je velmi zajímavá, atmosféra exotická a hudba při závěrečné scéně s býkem dokonalá. Tady nejde jinak - jasných pět hvězd.(25.11.2009)

Zvlastna cast. Tym ze sa to odohravalo v Mexiku, tak to bolo ine. Sceny, napriklad ta z obedu s policajtovou rodinou su pre Columba dost netradicne. No tymto sa cast skor osviezila. U mna vyssie hodnotenie nedavam preto, ze ten zaver bol dost slaby. Teda to odhalenie. Neviem, nejako mi to nesedelo. Keby mna takto niekto usvedci, tak sa mu asi do tvare vysmejem. Mozno mi nieco uniklo, ale toto sa mne nepacilo. Inak v pohode cast, ktora zaujme netradicnym priebehom deja.(2.10.2017)

Podľa mňa celkom slušná časť. Trochu netradične sa odohrávajúca v Mexiku, Columbo vycestoval iba párkrát (napr. keď šiel do Londýna). Ale zábavná. Ricarda Montalbana som si pamätal ako Khana zo Star Treku alebo z Bláznivecj strely, ale tu hral veľmi slušne. A potom je tu Pedro Armendáriz. Zišlo sa tu zopár slušných hercov. Trochu ma prekvapuje to nižšie hodnotenie, lebo podľa mňa je to veľmi dobrá časť. Ak by šiel takto po krku takému veľkému hlaváčovi v skutočnosti, tak by asi skončil s prípadom veľmi rýchlo.(16.4.2014)

DOBRÝ PRIATEĽ. LOJÁLNY A VERNÝ. TAKÉHO UŽ DNES NENÁJDETE. Poručík v nepríjemnej situácií, keď na území Mexika spôsobí dopravnú nehodu, pôsobí pri komunikácií s Mexičanmi neuveriteľne komicky a zachráni ho až príchod polície. Profesionálna deformácia plus kvázi vydieranie spôsobí, že poručík rieši zaujímavú vraždu, pri ktorej bol ako vražedná zbraň použitý býk. Tento diel obsahuje istú dávku nelogickosti, keď všetci zainteresovaný ovládajú angličtinu, ale ak sa človek nad túto absurditu povznesie tak Columbo jeho očakávane naplní. Zaujímavý je aj odkaz na jednu predošlú časť, keď vyšetroval vraždu na výletnej lodi. VY SA ZASA KĽUDNE POZERÁTE NA TO AKO SA MEDZI SEBOU V RINGU MLÁTIA DVAJA ĽUDIA ALEBO AKO SA STRIEĽA NEVINNÁ DIVOKÁ ZVER ALEBO AKO SA CHYTAJÚ RYBY NA EŠTE ŽIVÚ NÁVNADU. NAŠA KULTÚRA JE INÁ AKO VAŠA, PORUČÍK. ANI LEPŠIA ANI HORŠIA. LEN INÁ.(9.11.2007)

Zajímavé exotické prostředí, Columbo vs anachronicky uvažující Mexikáni, v roli vraha výborný Ricardo Montalban (se skvělým dabingem Jiřího Klema) ze kterého charisma přímo sálá. A závěr, kdy don Montoya rezignovaně předává poručíkovi kord a muletu, je silný jak silnice. Nevím, co se většině na tomto díle nelíbí. 75%:(3.3.2012)