Berlínská mise (TV seriál)

• Německo

Thriller

USA / Německo, 2016 - 2017, 18 h 42 min (Minutáž: 52–61 min)

Hagen Bogdanski

Reinhold Heil

Richard Armitage, Richard Dillane, Michelle Forbes, Rhys Ifans, Richard Jenkins, Leland Orser, Bernhard Schütz, Tamlyn Tomita, Alexander Yassin, Mina Tander, Caroline Goodall, Prince William E. Morris, Michael Paul Chan, Alexander Beyer, Ulas Kilic, Lenn Kudrjawizki, Alexander Cudreasov, Claudia Michelsen, Merab Ninidze, Steve Toussaint, Sabin Tambrea, Antje Traue, Daniela Ziegler, Sebastian Stielke, Rebecca Kiser, April Grace, François Chau, Sylvia Hoeks, Victoria Mayer, Roger Ringrose, Stephan Kampwirth, Nina Young, Paul Matic, Razane Jammal, Hussi Kutlucan, Joshua Grothe, Johannes Allmayer, Enno Trebs, Kida Khodr Ramadan, Cornelis Koopmans, Kerry Norton, Zahra Ahmadi, Stuart Milligan, Philip Wright, William Sadler, Keke Palmer, John Doman, Ashley Judd, Thomas Kretschmann, Emilia Schüle, Heino Ferch, Natalia Wörner, Jannis Niewöhner, Martin Laue, Pit Bukowski, Jens Schäfer, Emanuel Schiller, John Matton, Scott William Winters, Brandon Spink, Odine Johne, Steffen Wink, Damola Adelaja, Michaela Rosen, Maximilian Jaenisch, Sonja Kerskes, Joachim Paul Assböck

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

Promyšleně napsaný scénář, do značné míry až příliš promyšleně. Trvalo mi několik prvních dílů, než jsem se v té spleti postav, vztahů a situací chytil, a když už jsem si myslel, že rozumím, v příštích dílem jsem se znovu ztratil. Nicméně velmi zajímavé je prostředí Berlína a vztahů mezi tajnými službami několika států, které se na tomto hřišti potkávají, střetávají, spolupracují a soupeří.(28.1.2017)

MOŽNÉ SPOILERY; Jsem mimořádně nadšený. Minimalistický projekt, jež oplývá charismatickým a skvělým hereckým obsazením. Lahůdka pro náročnější diváky, kteří rádi nejistotu, napětí a napjaté dialogy s vyhrocením. Slabší vizuál nevadí, poněvadž scénáře musela psát parta lidí, kteří u toho používali mozek a tahle první řada skončila uzavřeně. Nic se nenatahuje, neustále se míchá s kartama, takže divák se nemůže spoléhat na jistotu. Naštěstí se všecko vyjasní a veškeré otázky, které si budete pokládat, vám budou logicky zodpovězeny. Pokud dojde na akční scény, je na co koukat. Díky sebejisté a stabilní režii, zejména automobilová honička v noci během deště, nešetří adrenalinem, občas padne krátká přestřelka, škoda jen, že jsem se nedočkal žádného osobního souboje, prostor tu pro ně rozhodně byl. Nejvíc mě bavil Richard Armitage, ten chlap je talent, sežral jsem mu naprosto všecko, uvěřitelnost, profesionalita, ta jeho barva a tón hlasu, sebejistota, vývoj jeho postavy, procítěnost té role, vypadá jako kdyby sežral všechny skills světa, Rhys Ifans jakožto Hector není žádnej svatoušek, naštěstí jsem si k němu cestu našel a chemie mezi nim a Armitagem tryská napětím, Richard Jenkins šéf pobočky, jeho charakter není černobílej, bavil mě každej jeho dialog, gestikulace a vztah se ženou, Leland Orser hodně nadává, za to však je vtipnej a líbilo se mi, jakou barevností dokázal obohatit svojí postavu, Mina Tander je opravdu nádherná, mám rád takové brunety, a rozhodně bych se od ní nechal zpracovat :-). Pointa o identitě Shawna lepší být nemohla, každé odkrytí mě dokázalo uspokojit a všecko do sebe zapadá. Berlín je hezké místo, líbily se mi aj některé interiéry, pro změnu z exteriérů švihala na mě mrazivá atmosféra. Potěší i odkazy na Snowdena, Merkelovou a celkově na dění v současné době. Nevadí mi ani určitá dávka absurdnosti v podobě několika postav, či momentů. Byla to pecka a něco mi říká, že jsem tuhle Stanici nenavštívil naposledy. K obdivování krásy Tanderové a skills Armitageho mi jedno shlédnutí nestačí. Potěší i "minihra" na webu seriálu, kde se dozvíte několik zajímavejch vsuvek okolo postav, misí a trošku si pofrčíte po Berlíně. Seriál má i chytlavé, našlapané intro s tématickým songem od Davida Bowieho, a celkově hudba je excelentní, hlavně ty špionážní instrumentálky v pozadí. 10/10(21.12.2016)

Solidni gradace, pomerne sympaticke, ikdyz misty lehce diskutabilne uveritelna serie.(1.5.2017)

Před měsícem jsem dokoukal poslední řadu Homeland a ten styl mi prostě seděl mnohem víc. Tohle je sice herecky nabušené, za kamerou taky nejsou žádní nazdárci, ale ten děj (i přes svou špionážní propracovanost) nějakou diváckou přívětivostí moc neoplývá. S1 3/5(24.5.2017)

Mnohem více by tomu slušela 3 dílná minisérie nebo 2,5hodinový celovečerák. V tom případě bych tomu dal 4 hvězdy.(8.2.2017)

• JK77

Zaujímavý seriál.(26.11.2016)

Napínavý špionážní seriál v atraktivním prostředí německé metropole. Oproti podobně laděné 5. sérii Homelandu, není tak akční, nicméně poskytuje kvalitní drama lépe propojené s prostředím a s perfektními herci. A když už na tu akci dojde, stojí za to.(4.12.2016)

S Homelandem to nesnese srovnání. Málo akční, příliš často se děj odehrává v kanceláři. Zajímavá je zatím jen dvojice Hector - Daniel. Zatím si připadám jako Valerie, která sleduje nudný rodinný život teroristy a doufá, že zahlédne něco opravdu zajímavého. Zatím, jen 5 dílů, ale zkusím být vytrvalá jako Val, protože z poza rohu všemu přihlíží další ... .(18.12.2016)