Leonardo da Vinci: Génius v Miláně

• Itálie Leonardo da Vinci - Il genio a Milano (více)

Navštivte unikátní výstavu Leonarda da Vinciho při příležitosti konání světové výstavy EXPO 2015 v Miláně a prohlédněte si nejznámější mistrova díla. Expozice obsahovala díla z celého světa včetně těch, která Leonardo vytvořil přímo v Miláně. Nechybí mezi nimi ani legendární Poslední večeře. Kromě obrazů si budete moci na velkém plátně prohlédnout jeho rukopisy, technické a přírodopisné nákresy nebo mýtické výjevy. Na závěr dokumentu se vydáte na cestu přímo po Miláně, městě, které Leonarda inspirovalo jako malíře, vědce, vynálezce, spisovatele i architekta. (Pannonia Ent.)

Capri2016

Mám rada Leonarda da Vinciho a mám šťastie, že som videla mnoho jeho prác vrátane Mony Lisy v Louvre v Paríži a Poslednej večere v Miláne. Tiež som navštívila jeho technické múzeum v Miláne. Proste som taká Leonardova fanynka. Tento film sa pokúsil Leonarda predstaviť ako všestranného umelca, ktorý sa okrem maľby zaoberal aj architektúrou, anatómiou alebo vynálezmi. Čo sa mi nepáčilo, že film ukázal Leonarda ako lenivého všeumelca, ktorý robil všeličo, ale nič úplne dokonale a že veci nedoťahoval do konca. Proste, že bol lenivý a nebolo na neho spoľahnutie. Možno to bola skutočne pravda, napriek tomu bol Leonardo famózny umelec, ktorý v mnohom predčil svoju dobu. Film ukázal len niekoľko jeho najznámejších malieb a kresieb a skôr poukázal na jeho život, vrcholy a pády. Pre mňa, ale aj tak Leonardo da Vinci je jednotkou vďaka jeho dvom skoro zázračným dielam- Mona Lisa a Posledná večera. Hlavne freska Posledná večere, keďže má šírku niekoľkých metrov, berie dych a každý návštevník tento skvost obdivuje s otvorenou pusou. Film bol informatívny, a hoci sa volá Génius v Miláne, takto bohužiaľ úplne Leonarda neopísal. ()