poster

Hra o čas

 • německý

  House on Turk Street, The

 • slovenský

  Hra o čas

 • anglický

  No Good Deed

Krimi / Thriller / Drama

Německo / USA, 2002, 103 min

 • Fiftis
  **

  Režisér Bob Rafelson je rovnako neznámy ako Hra o čas, no myslím si, že natočil len slabý béčkový film, do ktorého sa absolútne nehodil herec formátu Samuela L. Jacksna a herečky Milly Jovovich. Myslel som, že keď počujem také zvučné mená ako Samuel L. Jackson a Milla Jovovich, tak sa dočkám slušného hereckého prevedenia oboch hercov a rovnako dobrého filmu. Ku kladom filmu určite patrí vzťah medzi Jackom a Erin, ktorý sa zrazu začal rozvíjať a už som si povedal super, konečne prídu lepšie minútky a možno aj nejaká zápletka. Nesplnilo to ale moje očakávania. Aspoň že tá Milla je tak neuveriteľne sexy a to môžem povedať aj teraz po 11 rokoch od premiéry tohto filmu.(9.11.2013)

 • Barak
  ***

  Do kina bych na to rozhodně nešel! Je to prostě film s pár hvězdama na večer, když se doma nudíte. Znovu to však vidět nemusím, i když tam hraje SL Jackson a bezvadná Milla Jovovich. Jinak nic nového nepřináší, občas je to trochu nedomyšlené ten scénář a výsledný dojem nebyl nijak extra špatný. Pro tebe Millo, dávám tři.... 5/10(21.5.2007)

 • petero
  *

  Čo tý herci nečítali predom scenár, veď toto nemalo žiadny potenciál na dobrú zápletku. Film plný intríg ktoré splieta manipulátorka Milla, silne podpriemerné scénky a Jackson je odsunutý po čase ani na neviem koľkú koľaj, kde 50% času je pripútaný na stoličke. Čím sa blíži koniec, tým viac vidieť scenáristickú bezmocnosť, ktorá vyvrcholí na konci.(16.2.2006)

 • Terminus
  ***

  Film výjimečného amerického režiséra B. Rafelsona začíná zajímavým převrácením dvou klišé - policista se dostává do problémů, neboť chtěl pomoci své známé hledat její nezvěstnou dceru, při tomto pátrání pomohl staré ženě s rozsypaným nákupem až do domu. Běžně bychom se podivili nad tím, že žena cizince do svého bytu pustí, že se nebojí... Proč by se ale bála, když má "jištění" v podobě tlupy lupičů, kteří jsou krok od ambiciózního vyloupení banky? Za dobrotu na žebrotu - a hned dvakrát. Centrální postavy filmu jsou napsány spíše špatně než dobře a od toho se odvíjí i celková rozpačitost slibně započatého díla, které vychází z filmu noir (předloha D. Hammetta, kamera, osamělost hlavního hrdiny, variace na femme fatale). Primitivní násilník Hoop je počítačový vykuk (připomíná svého "kolegu" ze Zlatého oka ), miluje kečup a mléko a.. a to je všechno. Starý pán, manžel ženy s rozsypaným nákupem, je válečný veterán, rasista a milující manžel. A to je všechno. A podobně bych mohl charakterizovat i ostatní postavy. Zajímavě rozehrané hry mezi nimi jsou tak mnohdy devalvovány nedostatečnou charakterizací, nejasnými motivacemi. Vedle klišovitých motivů, jakým je například cukrovka hlavního hrdiny, tak do ztracena vyznívají i nosné nápady jako možný vztah mezi policistou a jeho věznitelkou. Jejich erotická hra na cello tak naneštěstí působí přinejmenším podivně. Hudbu k filmu složil Jeff Beal, jež exceloval doprovodem k seriálu HBO Carnivale , starou paní hraje Grace Zabriskie, jež filmoví fajnšmekři znají jako stopařku v Rafelsonových Malých životních etudách .(2.2.2005)

 • Shit
  ***

  Je teda pravda, že Hra o čas je torchu netradičně pojatý krimi, ale neni to tak hrozý, jak se podle hodnocení může zdát, sice potenciál Jacksona, kterej v něm je, nebyl rolí, kterou měl, moc využitej, ale špatnej nebyl a Milla Jovovich jabysmet.Děj je založenej hlavně na dialozích a ty jsou v rámci možností kvaltní, takže dokážou většinou scén o ničem pozvednout na takovou úroveň, aby se to dalo aspoň skouknout, ale od takových hvězd sem čekal trošku víc, teda hlavně od Jacksona(30.7.2006)

 • - Natáčení probíhalo v kanadském Montrealu. (Terva)

 • - Během jízdy, kdy se Jack (Samuel L. Jackson) dostane do hustého provozu, dá na střechu přísavný červený maják. V několika dalších záběrech však maják chybí. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy povídky "The House on Turk Street" Dashiella Hammetta. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace