Hra o čas

Hra o čas

No Good Deed

Krimi / Thriller / Drama

Německo / USA, 2002, 103 min

Je teda pravda, že Hra o čas je torchu netradičně pojatý krimi, ale neni to tak hrozý, jak se podle hodnocení může zdát, sice potenciál Jacksona, kterej v něm je, nebyl rolí, kterou měl, moc využitej, ale špatnej nebyl a Milla Jovovich jabysmet.Děj je založenej hlavně na dialozích a ty jsou v rámci možností kvaltní, takže dokážou většinou scén o ničem pozvednout na takovou úroveň, aby se to dalo aspoň skouknout, ale od takových hvězd sem čekal trošku víc, teda hlavně od Jacksona(30.7.2006)

• petero

Čo tý herci nečítali predom scenár, veď toto nemalo žiadny potenciál na dobrú zápletku. Film plný intríg ktoré splieta manipulátorka Milla, silne podpriemerné scénky a Jackson je odsunutý po čase ani na neviem koľkú koľaj, kde 50% času je pripútaný na stoličke. Čím sa blíži koniec, tým viac vidieť scenáristickú bezmocnosť, ktorá vyvrcholí na konci.(16.2.2006)

Uznávám, že jsem při hodnocení přivřela obě oči i uši, protože si myslím, že si Hra o čas čtyři hvězdičky opravdu zaslouží. Námět filmu se mě opravdu moc líbí. Je sice pravda, že většina scén je až příliš vyumělkovaná, přehnaná a že se tvůrci trochu nechali unést onou "romatickou náladou", ale celkově mám film ráda. Snad jedné, co mě na filmu vyloženě vytáčelo, byla Milla Jovovich. Nejen, že byla její postava "dokonale" slizká, ale taky mě přišlo, že do svého hereckého výkonu nedala ani polovinu toho, co umí. Naopak z výkonu Douga Hutchisona jsem byla jako vždy úplně nadšená. Role mu padla jako ulitá a Doug se mohl zase úžasně vyřádit. Navíc mu blonďatá opravdu sluší :) ... A dalším, velmi významným plusem, byl samotný závěr filmu, přesněji závěrečná scéna ... Po pravdě jsem takový konec opravdu nečekala. Kdyby se ve filmu objevilo míň romantiky (pokud se tomu tak dá říkat) a míň až pohádkových náhod, klidně bych i hodnocení zvedla.(12.2.2016)

Film výjimečného amerického režiséra B. Rafelsona začíná zajímavým převrácením dvou klišé - policista se dostává do problémů, neboť chtěl pomoci své známé hledat její nezvěstnou dceru, při tomto pátrání pomohl staré ženě s rozsypaným nákupem až do domu. Běžně bychom se podivili nad tím, že žena cizince do svého bytu pustí, že se nebojí... Proč by se ale bála, když má "jištění" v podobě tlupy lupičů, kteří jsou krok od ambiciózního vyloupení banky? Za dobrotu na žebrotu - a hned dvakrát. Centrální postavy filmu jsou napsány spíše špatně než dobře a od toho se odvíjí i celková rozpačitost slibně započatého díla, které vychází z filmu noir (předloha D. Hammetta, kamera, osamělost hlavního hrdiny, variace na femme fatale). Primitivní násilník Hoop je počítačový vykuk (připomíná svého "kolegu" ze Zlatého oka ), miluje kečup a mléko a.. a to je všechno. Starý pán, manžel ženy s rozsypaným nákupem, je válečný veterán, rasista a milující manžel. A to je všechno. A podobně bych mohl charakterizovat i ostatní postavy. Zajímavě rozehrané hry mezi nimi jsou tak mnohdy devalvovány nedostatečnou charakterizací, nejasnými motivacemi. Vedle klišovitých motivů, jakým je například cukrovka hlavního hrdiny, tak do ztracena vyznívají i nosné nápady jako možný vztah mezi policistou a jeho věznitelkou. Jejich erotická hra na cello tak naneštěstí působí přinejmenším podivně. Hudbu k filmu složil Jeff Beal, jež exceloval doprovodem k seriálu HBO Carnivale , starou paní hraje Grace Zabriskie, jež filmoví fajnšmekři znají jako stopařku v Rafelsonových Malých životních etudách .(2.2.2005)

• Fiftis

Režisér Bob Rafelson je rovnako neznámy ako Hra o čas, no myslím si, že natočil len slabý béčkový film, do ktorého sa absolútne nehodil herec formátu Samuela L. Jacksna a herečky Milly Jovovich. Myslel som, že keď počujem také zvučné mená ako Samuel L. Jackson a Milla Jovovich, tak sa dočkám slušného hereckého prevedenia oboch hercov a rovnako dobrého filmu. Ku kladom filmu určite patrí vzťah medzi Jackom a Erin, ktorý sa zrazu začal rozvíjať a už som si povedal super, konečne prídu lepšie minútky a možno aj nejaká zápletka. Nesplnilo to ale moje očakávania. Aspoň že tá Milla je tak neuveriteľne sexy a to môžem povedať aj teraz po 11 rokoch od premiéry tohto filmu.(9.11.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy povídky "The House on Turk Street" Dashiella Hammetta. (Terva)

• - Během jízdy, kdy se Jack (Samuel L. Jackson) dostane do hustého provozu, dá na střechu přísavný červený maják. V několika dalších záběrech však maják chybí. (Terva)

• - Město Sedbury nemá Imigrační úřad, současně se ve skutečnosti také nenachází na hranicích s USA, jak je tvrzeno ve filmu, nýbrž v severním Ontariu. (Terva)