poster

Skokan

 • anglický

  Skokan

  (festivalový název)
 • anglický

  The Jumper

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Skokan

  (festivalový název)

Komedie

Česko, 2017, 94 min

Režie:

Petr Václav

Scénář:

Petr Václav

Producenti:

Jan Macola

Střih:

Florent Mangeot
(další profese)

Externí recenze k filmu (5)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ***

  "Celkově je Skokan takový zvláštní snímek. Působí trochu jako cestopisná reportáž, trochu jako dokumentární film a trochu jako romance. Tvůrce, zdá se, chtěl ukázat život Romů z pohledu člověka, který se snaží napravit, co udělal a stát se spořádaným občanem, ale nejde mu to. V oficiálním synopsi…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Film rezignuje na obvyklé filmařské postupy, takže když se např. hrdinovi zjeví na chvíli ta jeho láska, není to doprovázeno žádným trikem nebo nadpřirozeným zvukovým efektem, prostě to děvče (Klaudia Dudová) najednou v jednom záběru je a v dalším není. A logicky si musíte odvodit, že tam…" (více)

 • Novinky.cz (Věra Míšková) **

  "Skokan je film zručně natočený, nabídne hezké turistické záběry, přesto mu na pohled chybí jiný důvod k existenci než právě přiznaná touha Petra Václava „natočit něco“ s Juliem Oračkem. Teprve když on sám po projekci vypráví svůj příběh, člověk jednak zalituje, že právě ten neviděl, a také si může…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) **

  "Strašně, strašně špatně se o tom píše. Strašně špatně se hledá rozumné vysvětlení pro to, že Skokan vůbec vznikl. O to víc se ale chce věřit tomu, že parta filmařů se na tomhle bizarním roadtripu hnala za něčím pro ně skutečně poutavým a nejde jen o rošťácký výstřelek na účet fondu kinematografie.…" (více)

 • 25fps.cz (Veronika Jančová)

  "...hořkosladký snímek evokující pikareskní román s donkichotským hrdinou, jenž je pozoruhodným zamyšlením nad ne/možností uniknout svému osudu a nad neustálým soubojem toho, co ovlivnit můžeme, s tím, co se děje bez našeho přičinění a vlivu." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace