Trosečníci

• Velká Británie Swept Away (více)
Komedie / Romantický
Velká Británie / Itálie, 2002, 89 min

Amber je hezká, bohatá a arogantní čtyřicátnice, která nemá děti a v ničem nenachází štěstí. Její manžel, hodný a pasivní Tony, by jí rád udělal radost a proto jí připraví překvapení dovolenou na soukromé lodi plavící se z Řecka do Itálie. Na palubu pozve ještě dva páry, ale věčně nespokojená Amber si svou agresivitu vylévá na všech nejvíc však na lodivodovi, který se jmenuje Giuseppe. Mladý rybář jen těžko snáší nadutost amerických klientů, a hlavně Amber, jež ho přesto přitahuje, má brzy plné zuby. Když však její vinou loď ztroskotá a moře vyplivne dvojici trosečníků na opuštěném ostrově, role se nečekaně obracejí. Teď je pánem situace Giuseppe a Amber je na něm zcela závislá (oficiální text distributora)

Trailer

Jara.Cimrman.jr

Miluji filmy, ve kterých půl hodiny buzeruje ona jeho, půl hodiny on ji a nakonec se do sebe zamilují. Tak to prostě u sado-masochistů bývá, ale pro diváka, který fackování protějšku nepovažuje za nejlepší předehru, to asi není nejzábavnější snímek. Ony v něm jsou sice skvěle udíleny zajímavé lekce z kapitalismu, ale jiná pozitiva jsem nenašel. Chyba bude tradičně ve mně, protože jsem nehledal dostatečně hluboko v Madonně, ale je tam tma, vlhko a stísněné podmínky, na což jsem výjimečně neměl náladu. ()

POMO

Závěr Swept Away by byl silný, kdyby všechno před ním fungovalo alespoň ve standardní míře romantických vztahovek. Bláznivý řecko/italský komediální ráz osvěží, ale ty postavy a jejich chování... a jejich ztvárnění hercema (a neherečkou) jsou za trest. Ritchie režíruje natolik uvolněně a vůči žánru nedbale či neschopně (můžete si vybrat, pravdu bychom se dozvěděli pouze kdyby se pokusil o další romantiku, což se snad nestane), že je nemožné se na postavy napojit, něco jim uvěřit, něco s nimi procítit, nebo alespoň je nemít za otravné šašky. Našroubování krásné orchestrální skladby “Spiegel am Spiegel” především ve spomenutém závěru je marnou snahou dát filmu romantickou duši. ()

kleopatra

Tápala jsem v motivacích Guye Ritchieho, nepochopila jsem, jestli mu šlo o komedii, protože taková sranda to zas nebyla ani na slibném začátku, kde Madonna prudí a chlapec si to nechá líbit a nadává jí až za rohem, nebo o psychologické drama viz konec. Její "proměna" na ostrově na krotkou a odevzdanou taky byla jaksi rychlá, nepochopitelná (při prvním zakručení v břiše jde milionářka prát agresorovi trenýrky?) a vratká. Prostě Guy ujel na Madonně a nejen na ní. ()

Renton

Scénář: Guy Ritchie .. Pokud chvílemi sedíte mimo pokoj, kde tento film běží, může Vás i bez obrazu, podobně jako mne, zaujmout velice krásný hudební doprovod. Za ten také dávám 20%. Nic jiného, co by mohlo zvýšit hodnocení, prohloubit zážitek nebo jinak odůvodnit ztrátu hodiny a půl tady není. Guy Ritchie šlápl hodně vedle a Madonna se dnes musí stydět, že si tuhle slátaninu vydupala. ()

Malarkey

Vůbec jsem nevěděl, že Guy Ritchie někdy natočil takovou hovadinu. Madonna tady představuje solidní mrchu, která by po sobě nedokázala spláchnout ani zesranej hajzl. Do toho ztroskotá na pustém ostrově uprostřed Řecka, což je blbý samo o sobě, a ztroskotá tam s úchylákem, který ji chce a přitom jí nechce znásilnit. Chvíli to vypadá odporně a pak z toho vznikne láska. Film vysloveně blbej jak gumová kotva. ()

• Adriano Gianinni a Madona ziskali v roce 2002 za své výkony Zlaté maliny v kategorii nejhorší filmový pár. Madonna současně získala stejnou cenu pro nejhorší herečku. (Terva)
  • Film sa nakrúcal na Sardínii a Malte. (JančiBači)
  • V Amerike bol film tak zle prijatý, že v Anglicku išiel film rovno na DVD. (Mihail123)