poster

Poslední zůstává

 • USA

  Last Man Standing

 • Slovensko

  Posledný ostáva

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Western

USA, 1996, 101 min

 • choze
  ****

  POSLEDNÍ ZůSTÁVÁ je po Leoneho PRO HRST DOLARů již druhým převyprávěním Kurosawovy OSOBNÍ STRÁŽE, natočené podle románu Dashiella Hammeta z roku 1927 a jde o jednu z nejcharakterističtějších Hillových prací - další z jeho dlouhé řady moderních westernů a lahůdková macho zábava hlučně rozehraná na notně zaprášeném pomezí gangsterek, westernů a akčňáků Johna Woo. Ramenaté monology, stručné dialogy, spousta vystřílených nábojů a samozřejmě nemůže chybět ani rejžův oblíbenec Bruce Dern.(16.10.2006)

 • HAL
  ***

  Westernový rádoby-noir, ve kterém je Bruce Willis tak drsný, až je to směšné. Stejně jako v Yojimbo a Pro hrst dolarů jako cizinec přijíždí do města ve kterém hrou na všechny strany definitivně vyřeší dlouhý konflikt dvou nepřátelských gangů a při tom si snaží namastit kapsu... aby pak místo hromadě prachů dal přednost jediné hezké sukni široko daleko. Jenže na rozdíl od oněch dvou klasik je v Last Man Standing všechno nepoměrně hloupější a nezajímavější. Smysluplnost konání postav je mizivá a uvěřitelnost celého fikčního světa zhruba na úrovni divadelní inscenace, takže už od třetiny tak nějak doufáte aby ten nesmrtelný Bruce s vystřílením všech okolo trochu víc pohnul, místo aby se pořád jen pokoušel o hustotemné monology. 5/10(15.5.2011)

 • genetique
  ****

  Jedna z klasík. Kto na tom nevyrastal, nepochopí a dobre mu tak. Ja som rád, že som si to mohol vychutnať a vždy si to vychutnám znova. Willis je gangster ako sa patrí, dej síce pomalší a prihlúpejší, všetko zbytočne prekombinované, no aj tak mi to nik nevezme. 80%.(14.12.2006)

 • lebowski
  ****

  Nová verze Kurosawovi Tělesné stráže a Leoneho Pro hrst dolarů. Správně drsný Willis,nedoceněný film.(9.6.2005)

 • SeBig
  ****

  Tak tady se střílelo o sto šest. Dobre obsazeni, akce na jedničku a děj me vtahnul. Spokojenost.(26.8.2016)

 • - Spoiler: Původně měla finální konfrontace mezi Smithem (Bruce Willis), Doylem (David Patrick Kelly) a Hickeym (Christopher Walken) proběhnout před hotelem Alamo. Smith měl střelit Doyla do rozkroku (jako pomstu za znásilnění Feliny (Karina Lombard)) a poté do hlavy. Následně měl postupně a pomalu rozstřílet Hickeyho. Části této scény se zachovaly v traileru. (Othello)

 • - Pracovným označením filmu boli aj názvy Gundown či Welcome to Jericho. (MikaelSVK)

 • - Původně hudbu k filmu skládal Elmer Bernstein, ale režisér Walter Hill ho během natáčení propustil, protože dosavadní materiál se neshodoval s jeho představou. (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace