Poslední zůstává

Last Man Standing

Posledný ostáva

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Western

USA, 1996, 101 min

Duo W&W, tedy Bruce Willis a Christopher Walken, proti sobě v jednom filmu, to jsem si nemohl nechat ujít, a nakonec jsem byl i vcelku spokojen. Willis odvádí svůj vysoký standart a sledovat jeho zručnou práci při likvidaci mafiánských protivníků je zážitek jako vždycky. No a Walken opět potvrdil, že když Hollywood potřebuje chladnokrevného a cool záporáka, on je prostě tou nejlepší a nejjistější volbou, byť mu zde bylo ponecháno na můj vkus trestuhodně málo prostoru. Poslední zůstává je svým pojetím hodně netradiční gangsterskou podívanou, která si ale zaslouží větší pozornost už jen proto, že takové pocty Leonemu, Coppolovi a dalším legendám již v dněšní době bohužel nevznikají, a těžko se jich ještě někdy dočkáme. Od Bruce už jsme sice zvyklí na mnohem kvalitnější kousky, ale přirovnávat tuhle spíše komorní kriminálku k Poslednímu skautovi nebo Smrtonosné pasti by byla stejná hloupost, jako očekávat od Uwe Bolla, že někdy natočí dobrý film... 75%(12.10.2012)

Záhadný cizinec Bruce Willis projíždí malým zapadákovem Jericho a netuší do čeho se zaplete jediným pohledem na procházející dívku. Malé městečko ovládají dva gangy a Bruce se stane hybnou silou všech událostí v hodně stylovém filmu. Bruce je slušnej drsňák, ale i přes absenci svědomí pomůže všem ženám kolem sebe. Z Willisových komentářů je znát, že autoři byli nad věcí, takže pistole s padesáti náboji není problém. Dalším velkým pozitivem filmu je úžasně odporný padouch Christopher Walken. Dobrá výprava a skvělá atmosféra 20.let, škoda jen, že tento film propadl a není moc známý.(19.11.2006)

Říkejte mi třeba John Smith. Jsem pistolník na útěku. Před zabijáky šéfů pomalejších pistolníků, před minulostí, před sebou.. Teď mě zrovna po prašných cestách zavál osud do města duchů zvaného Jericho. Říkám si, jó, Jimbo, tady uprostřed pouště, co je vyprahlejší, než tvoje hrdlo, bys chvíli mohl někomu dělat pro hrst dolarů tělesnou stráž. I když, znáte to. Věci se z roviny finanční občas překlopí do roviny osobní a já pak musím vynaložit veškeré úsilí, aby ten poslední, kdo zůstal, byla moje maličkost. Jenže chlap jako já v takovém zapadákově nemůže skejsnout navždy a duše temná jako noc už žene mě vstříc další rudé žni… Přidat do Hammetta ještě trochu Hamleta a bylo by to dokonalé, ale na co drama, když gunmen Bruce svou palbou přehluší i hry na vojáčky u Verdunu..(29.2.2012)

Nemohu popřít, že jsem se nebavil, ale po celou dobu sledování jsem měl pocit, že pan Hill byl během režírování nějaký unavený a líný snažit se vylepšit film po emocionální i hudební stránce, téměř celý film mi připadal takový monotonní. Po půl hodině jsem si udělal názor a ten jsem nezměnil ani po skončení. Zkrátka je to celé na jedno brdo a každá nově započatá scéna ničím nepřekvapí. 60%(10.4.2010)

Parádní "skorochandlerovka", chvílema lehce parodický, až to připomínalo Mazanýho Filipa. Navíc jsem před týdnem viděl Yojimbo, je to fakt skoro přesně stejný, navíc jsou jen ty chandlerovský monology, který zrovna do tohohle filmu perfektně pasujou. Jen s těma střílečkama si mohli dát trochu víc práce, co?(19.11.2006)