Poslední zůstává

Last Man Standing

Posledný ostáva

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Western

USA, 1996, 101 min

Drsný Bruce a jeho výlet do městečka jménem Jericho. Není to John McClane, přesto s ním má leccos společného. Začíná to osamělou jízdou a končí zkrvaveným Brucem Willisem. Poslední zůstává je lehkým gangsterským kouskem, který je na své nízké předpoklady velmi slušný a zábavný, především pasáže, kdy spouště Coltu. 45 cvakají o stošest. Slušná akčňárna s gangsterským Brucem Willisem.(11.6.2009)

Záhadný cizinec Bruce Willis projíždí malým zapadákovem Jericho a netuší do čeho se zaplete jediným pohledem na procházející dívku. Malé městečko ovládají dva gangy a Bruce se stane hybnou silou všech událostí v hodně stylovém filmu. Bruce je slušnej drsňák, ale i přes absenci svědomí pomůže všem ženám kolem sebe. Z Willisových komentářů je znát, že autoři byli nad věcí, takže pistole s padesáti náboji není problém. Dalším velkým pozitivem filmu je úžasně odporný padouch Christopher Walken. Dobrá výprava a skvělá atmosféra 20.let, škoda jen, že tento film propadl a není moc známý.(19.11.2006)

Bruce Willis ve své typické roli drsňáka. Velmi pěkný film, který byl pravda trochu slabší, ale na mně dojem udělal. Je to prostě akčňák ze staré školy, které už se dnes nějak netočí. S nostalgií proto rád shlédnu tenhle a jemu podobný. A protože není v dnešní době lepších, které by mi daly najevo, že takovým odzvonilo, musím se přiklonit k lepšímu hodnocení i když jen díky vzpomínkám. 75%(1.12.2009)

Víte co? Sledovat Willise, jak se v rozhrkané Fordce dokodrcá do prašného městečka plného svinských gaunerů, kde se pak ze zdánlivého otloukánka vyklube „tough badass“, mě neskutečně bavilo. Až se mi to povede koupit, podívám se na to znovu v tu minutu, co budu u přehrávače.           Tak po letech od prvního shlédnutí již bez euforie, ale pořád je to skvělé provinilé potěšení. Šestáková, za vlasy přitažená gangsterka střihnutá westernem. Noirově pojatý hlas hrdiny se ve Willisově podání usazuje jako prach texaské pouště a osamělý rváč ujíždí v dál.(9.7.2010)

Scénář: Walter Hill .. Nekompromisní a poctivý remake filmu Yojimbo zasazený do období prohibice v prašném Texasu. Bruce Willis je pevná herecká jistota a Walter Hill kolem jeho postavy odvádí snaživou práci.(21.5.2007)