Poslední zůstává

Last Man Standing

Posledný ostáva

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Western

USA, 1996, 101 min

Westernový rádoby-noir, ve kterém je Bruce Willis tak drsný, až je to směšné. Stejně jako v Yojimbo a Pro hrst dolarů jako cizinec přijíždí do města ve kterém hrou na všechny strany definitivně vyřeší dlouhý konflikt dvou nepřátelských gangů a při tom si snaží namastit kapsu... aby pak místo hromadě prachů dal přednost jediné hezké sukni široko daleko. Jenže na rozdíl od oněch dvou klasik je v Last Man Standing všechno nepoměrně hloupější a nezajímavější. Smysluplnost konání postav je mizivá a uvěřitelnost celého fikčního světa zhruba na úrovni divadelní inscenace, takže už od třetiny tak nějak doufáte aby ten nesmrtelný Bruce s vystřílením všech okolo trochu víc pohnul, místo aby se pořád jen pokoušel o hustotemné monology. 5/10(15.5.2011)

Říkejte mi třeba John Smith. Jsem pistolník na útěku. Před zabijáky šéfů pomalejších pistolníků, před minulostí, před sebou.. Teď mě zrovna po prašných cestách zavál osud do města duchů zvaného Jericho. Říkám si, jó, Jimbo, tady uprostřed pouště, co je vyprahlejší, než tvoje hrdlo, bys chvíli mohl někomu dělat pro hrst dolarů tělesnou stráž. I když, znáte to. Věci se z roviny finanční občas překlopí do roviny osobní a já pak musím vynaložit veškeré úsilí, aby ten poslední, kdo zůstal, byla moje maličkost. Jenže chlap jako já v takovém zapadákově nemůže skejsnout navždy a duše temná jako noc už žene mě vstříc další rudé žni… Přidat do Hammetta ještě trochu Hamleta a bylo by to dokonalé, ale na co drama, když gunmen Bruce svou palbou přehluší i hry na vojáčky u Verdunu..(29.2.2012)

V čase vzniku filmu neexistovala možnosť, že by som si nechal ujsť film s Brucom v hlavnej úlohe. Tento počin som si naviac ešte vychutnal v kine, takže o vystupňovaný zážitok bolo postarané. Nezabudnuteľná je pre mňa hlavne scéna, keď Willis súloží a do toho vtrhnú do jeho izby záporáci. Prestrelka v erekcii to už hej :).(14.12.2006)

Walter Hill neni sice nijak skvělej režisér, ale při natáčení tohohle trháku sakra dobře věděl co dělá. Do dneška nechápu proč to propadlo. Dokonalá akce, skvělej děj, perfektní herci a dvě pětačtyřicítky Bruce Willise. To je kombinace, která dokáže udělat lidem ze života peklo. 9/10(3.11.2007)

Neznám originální Kurosawovo zpracování, tak to, že "Poslední zůstává" je remake, pro moje potěšení z filmu to nebylo vůbec rozhodující.Šlo o kombinaci klasické gangsterovky a westernu zasazenou do doby prohibice - a tak jako že westernu neholduju, tak gangsterovky mám zase rád a kombinace těch obou částí se ukázala překvapivě dobrou. Poznatek: Být hajzl, co hraje na dvě strany se nevyplácí. Nikdy! Pokud tedy nejste Bruce Willis!(10.2.2010)