Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh tohoto filmu se odehrává na počátku 60. let ve fiktivním jižanském městě Quinlan v Mississippi. Hnutí za lidská práva tu nabírá na síle a razí si cestu nejen do velkých měst, ale i do vzdálených míst na venkově. Dospívající Afroameričan Owen Walker nadšeně vítá příjezd členů studentské organizace, která bojuje proti násilí a rasismu. Přidává se k těm, kteří hodlají zorganizovat mírové protesty proti rasové diskriminaci černochů a pomoci jim při volební registraci, která byla dosud vždy spojena s brutálním odporem přívrženců rasismu. Je to příběh o tichém hrdinství místních dobrovolníků a jejich rodin, na jejichž bedra dopadla tíha boje za svobodu a kteří kvůli budoucnosti dokázali riskovat život. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

Cival 

všechny recenze uživatele

Zajímavý filmeček. Jenom mi nejde do hlavy, proč je tolik záběrů točených přímo z roztřesené ruky... ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Film je prekvapivý, silný, emotívny, niekedy vtipný a vždy úprimný pohľad na hnutie za občianske práva. Zameriava sa hlavne na tínedžerov. Herecké výkony sú výborné. 7/10 ()

Reklama

DJ Kritik 

všechny recenze uživatele

Nenásilná forma protestu za presadenie slobody. Bohužiaľ sa v tejto oblasti nič nezmenilo v tej "najdemokratickejšej krajine" na svete. ()

Galerie (34)

Reklama

Reklama