Vlakem napříč Afrikou

• Velká Británie Slow Train Through Africa
Velká Británie, 2015, 5x46 min

Hudba:

Giles Lamb

Griff Rhys Jones se chystá projet vlakem celý africký kontinent. Vydejte se spolu s ním na dalekou výpravu od severu k jihu... Griff postupně odhaluje domov nádherné fauny a flóry, mocných řek, vyprahlých pouští a jedné miliardy lidí. Nezapomenutelná cesta vlakem napříč Afrikou zavede Griffa z pobřežních plání Maroka na severu, přes rozlehlé pouště Egypta a Súdánu na východě, dolů na savany Keni a Tanzanie, hlubokými pralesy Zambie a konečně až na nejspodnější výběžek prosperující Jižní Afriky. Griffova cesta často ubíhá podél slavného Nilu, který je nejdelší řekou na světě, vede oslnivě krásnou krajinou a okolo příbytků pozoruhodných místních obyvatel. Někdy však nepostupuje hladce, protože se Griff musí vypořádat s uzavřenými hranicemi a ujetými železničními spoji. Ale naštěstí všechno bere s nadhledem a užívá si fantastický životní výlet. Afrika je koneckonců místo jako žádné jiné. (TV Prima)

gazogazo

Šotouši ho budou chtít oprcat, mě se zas líbí ta krajina která je vidět. A připomínka kolonialnich času, té jednoduché doby, 'ach! ()

hygienik

Muselo to sťáť tisíce libier a o tých krajinách, cez ktoré sa cestovalo sa skoro nič poriadne nedozviete. ()