Tenkrát v Mexiku

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2003, 95 min

Napoprvé zmatené, nepřehledné, spousta postav, každá něco chce; a stejně tomu všemu zmatku kraluje Depp. Napodruhé...ono to není špatný. Naopak. Jasně, Desperado to není a být nemůže, chybí třeba nějaký zapamatovatelný písničky (kterých je v Desperadu přehršel), Mariachi je velkou část filmu jen vyčpělej panák, ale: jak řádí Depp, to si ocenění zasluhuje; Willem Dafoe je ukázkovej padouch; Cheech Marin a Danny Trejo (ne)hrají jako vždy; dvojka Ruben Blades a Mickey Rourke je zábavná a hrozně dobře se poslouchá... vůbec to není guláš, jen si chce dát tu práci se na to podívat ještě jednou a uvědomit si, oč komu jde. Prostě "revoluce, tak jako volby, stojí spoustu peněz".(16.7.2012)

Robert Rodriguez se utrhl ze řetězu a natočil dost podivný film. Snímek má příliš mnoho postav a komplikovaný děj, v němž není probém se každých deset minut dokonale ztratit. Přestřelek tu najdeme spoustu, ale ani jedna vám neutkví v paměti, tak jako jejich "příbuzné" z Desperada. Je tu řada odkazů na Leoneho i jakýsi "návrat" k El Mariachimu (občasné záběry ruční kamerou), ovšem celkově film působí dost rozpačitě a zvláštně. Za zmínku z herců stojí především opět skvělý Johnny Depp.(29.10.2003)

Určitě zajímavý, ovšem i výrazně rozporuplný závěr Rodriguezovy "dolarové trilogie". Akce je (jako vždycky) skvělá, Banderas sype náboje do svých soupeřů pěkně pod tlakem, v typicky rodriguezovsky stylovém aranžmá. Bohužel si však Robert vzal od Leoneho více než jen název, výrazně se nechal inspirovat jeho rozmáchlým vypravěčstvím, které však v kombinaci s ultralevným režijním stylem Rodrigueze příliš nefunguje. Škoda, že do toho zatáhl tolik postav, ve kterých se divák mnohdy ztrácí, škoda, že do toho zatáhl politiku (byť na ji zpracovává s příjemně satirickým nadhledem). Když by bylo Tenkrát v Mexiku jen přímočarou cestou Antonie Banderase za pomstou, byl by to o mnohem lepší film. Všechny scény s touhle legendou hollywoodské pop-music totiž působí naprosto bezchybně a tahají výsledný dojem hodně hodně nahoru. 3 a 1/2*.(29.10.2003)

Opět jsem se báječně bavil...Rodriguez umí natočit chytlavé filmy. Škoda jen, že oproti Desperadovi je příběh složitější a horší, bohužel je docela problém se v něm vyznat. Na druhou stranu tu je opět báječná (mexická) atmosféra, skvělá (mexická) hudba a výborní herci. Johnny Depp je skvělý jako vždy, ale možná svým excentrismem až moc strhává pozornost na sebe. Přeze všechny nedostatky to byl pořád kvalitní filmový zážitek...(12.2.2004)

• SNCIS

"Dál už se jet nedá." - "Proč, proč ne?" - "Vždyť se podívejte. Je převrat!" - "Já nevidím, ty pitomče. Nemám oči!" Má to bejt pokračování filmu Desperado, nicméně já to tak nevidím. Tenkrát v Mexiku funguje jako samostatný film, který má s Desperadem společného asi jen Banderase. Ten tu hraje druhé housle a je zde minimálně. Hlavní postava je chameleon Johnny Depp, který zde intrikuje až vyvolá revoluci. Akce je tu pramálo a scénář nedává moc smysl. Rodriguez mne tímto filmem zklamal. Jednoduše řečeno to je dobře obsazená pič*vina. "Co chceš od života?" - "Svobodu." - 40%.(13.4.2018)

• - Sands (Johnny Depp) nosí hodinky značky Seiko ALBA AKA cal. W620. (dyfur)

• - Spoiler: Když Sands (Johnny Depp) stojí na konci opřený o zeď a slunce zasvítí skrz jeho sluneční brýle, jde vidět odlesk jeho očí, které by vůbec neměl mít. (Radiq)

• - Film se dostal do kin v roce 2003, ale byl dokončen už v roce 2001. (Partina)