Tenkrát v Mexiku

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2003, 95 min

Pokračování, které nedosahuje kvalit Desperada. Akce je ještě krkolomnější a děj ještě zamotanější než v díle prvním. Nemluvě o velkém množství postav, které divákovi uštědří tak akorát pořádný zmatek v hlavě. Neuvěřitelná přeplácanost kulis a kostýmů se ještě unést dá, ale snaha Rodrigueze točit ultracool mě už lezla dost na nervy. Potěší Eva Mendes a Salma Hayek, na které je radost se dívat. Ještě Johny Depp a Banderas jsou celkem ok. Zbytek už je jen průměrně odvedená rutinní práce.(1.1.2004)

Tohle je perfektní příklad dokonalé souhry mnoha skvělých a charismatických herců, kteří hrají buď dobře, nebo velmi dobře (Depp). Mnoha šílených postav. Výborného scénaře, kde vše souvisí se vším a přitom to dává dohromady jeden velký chaos. A hlavně akce ... Banderas v střílečkových akcích naprosto exceluje, jeho dva parťáci také a triky, dialogy, záběry kamery a totálně ujeté a absurdní situace si říkají o plné hodnocení. Tento film jsem úplně jako by prokoukl až po několika letech po prvním shlédnutí. Je to filmová machrovinka a snad nejlepší Rodriguezův film, podle mě nedoceněný. Opravdová akční paráda.(25.8.2008)

• HateBreeder

Velké zklamání. Tohle že má být pokračování mého milovaného Desperada? WTF?? S takhle silným hereckým obsazením to mohla být skutečně pecka. Ale bohužel, herci se ani nesnaží moc hrát jako by tušili co z toho nakonec bude a tak to radši zabalí hned na začátku. Příbeh je klišovitý, nudný, ubírající se vlastně... nikam. Akční sekvence jsou k smíchu a dvojice Banderas-Hayek ztratila veškerý sexappeal a jiskření kterým oplývala v Desperadovi. Nevím o co se tu Rodriguez pokoušel, ale rozhodně to nebylo oživení legendy. Její definitivní pohřeb možná. Takže za zmínku stojí jen poměrně slušný Johnny Depp a standardní "nejdrsnější xicht hollywoodu" Dannyho Treja. No nepotěšil jste mě, Roberte a to máte dnes svátek (29/4), takže já na Vás taky seru.(29.4.2007)

Film zachraňují jen hodně ulítlé přestřelky. Rodriguez uměl vždy s bravůrou sobě vlastně odhazovat těla po každém zásahu metry daleko. Kromě tohodle, ale už další eso v rukávu nemá a to přestože má k dispozici libovou porci kvalitních herců. Příběh o jedné takové revoluci po mexicku mě nechává zcela klidným. 55%(18.12.2014)

Robert Rodriguez opět dokázel že je průměrný (možná podprůměrný) režisér a možná by se měl více než o vytvoření rekordu v počtu profesí zastoupených jedním člověk na jednom filmu soustředit na samotnou režii. V ději jsem se každou chvíli ztrácel, což ovšem nesvědščí o jeho sofistikovanosti nýbrž o nezvládnuté režii. Ty *** dávám hlavně za tradičně skvělého Johnnyho Depp a za scény v nichž vystupuje (ty jediné jsem si z filmu zapamatoval).(31.3.2004)

• - Meno "El Cucuy" je slangovým názvom pre Chupacabras, t. j. moderná latinskoamerická mýtická bytosť, ktorá údajne po nociach vysáva krv kôz a oviec cez ich krk. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Když Sands (Johnny Depp) stojí na konci opřený o zeď a slunce zasvítí skrz jeho sluneční brýle, jde vidět odlesk jeho očí, které by vůbec neměl mít. (Radiq)

• - Role Cucuy byla napsána pro Quentina Tarantina. Ten ale točil Kill Bill, takže se nemohl natáčení účastnit. (Karlos80)