Zbytečně dlouhý úvod kompenzuje napínavá druhá polovina filmu, která je mi velice blízká. Na světě jsou totiž jen dva sporty, které mě zajímají, a to je hokej a koňské dostihy. Nádherné záběry, kdy i lajk může vidět přechody v rychlostech v závodu. Opravdu by mě zajímala historie koníka, co "hraje" Seabiscuita v prvním závodě pod taktovkou Toma Smitha. Takovéhle zrychlení se jen tak nevidí. Na druhou stranu poněkud nepovedené záběry na žokeje jezdící na koních (jelikož to koně v close-up záběrech moc nebyly). Ale jinak hezké. Naštěstí to není typický film o koních, kde je na herce zanevřeno a stále sledujeme jen záběry vzpínajících se hřebců. Příjemné osvěžení. 70%(27.4.2011)

Slusna sportova drama s Toby Maguirem /Spajdr dement, teda pardon Spajdr MAN/ a slusnym Williamom H. Macym /Bobby 2006, Cellular/. Plus fauna, teda teraz kone a Maguire dokazal, ze vie uhrat aj daleko lepsie filmy nez ten blbowoodsky vyplach Spajdr man. Jo, ale za to svinstvo Spajdr Man ho stale nemam rad, a to tak, ze velmi! 82 %(29.10.2016)

• Matty

Přes veškerou snahu tvůrců jenom další řádový hollywoodský výkvas o chudém chlapci, který ke slávě a bohatství přišel, o zvířeti, které dalo všem (!) Američanům zdeptaným hospodářskou krizí novou naději a o tom, co to znamená „být zase kůň“. Režisér vedle sebe jednotlivé scény skládá jako výstřižky z dobových novin. Co zamrzí velice, před patetickým rozmělněním v nechutnou melasovitou hmotu nezachraňují ony výstřižky ani herci zvučných jmen. Jeff Bridges měl hrát postavu Chrise Coopera, Chris Cooper měl hrát postavu Jeffa Bridgese a Tobey Maguire neměl být zrzavý. Nečiní mi žádné potěšení být zde se svým hodnocením za největšího cynika, ale nejspíš si zrovna procházím obdobím, kdy mi ke štěstí nestačí pěkná příroda, pěkná hudba a spoluprožívaný pocit euforického vítězství. 50% Zajímavé komentáře: JohnnyD, PALINO(26.1.2008)

Velmi povedený film z prostředí, které mě osobně není nijak blízké (znám ho pouze z knížek Dicka Francise), ale přesto mě příběh zaujal, možná i tím, že to není opravdový "sportovní" film. Hlavní linii vyplňuje spíš vztah všech zůčastněných - zejména majitele, trenéra, žokeje a v neposlední řadě i koně a to, jak jsou si navzájemn prospěšní a jak úspěch, nebo třeba jen malinký pokrok se odráží na všech ostatních.(9.7.2005)

Další zpracování o zrození dostihové legendy (viz Phar Lap), která uchvátila koňský svět. Seabiscuit nám také popisuje osudy 3 mužů, jež spojí právě onen podceňovaný koník. Dojemný příběh, s prvky disneyovské nadsázky, vynikající herecké obsazení (zejména duo Bridges-Cooper), pěkná hudba a důkaz, že životní síla je ukrytá v srdci.(12.3.2012)

• - V 30-tych rokoch minulého storočia mala vlajka USA 48 hviezd. Vo filme je však vidno aj terajšiu vlajku s 50-timi hviezdami. (MikaelSVK)

• - Maguire se v rámci přípravy na roli učil jezdit na koni. (Geriel)

• - Závod War Admirala a Seabiscuita tehdy poslochalo v rádiu neuvěřitelných 40 milionů lidí. (Geriel)