Film s příběhem průhledným a čistým jako sklo. Ale v tomhle žánru by snad jakékoli vybočení do něčeho nevšedního bylo na škodu. Výprava je opravdu skvělá, na druhou stranu mi trošku vadila přílišná literárnost a dokumentárnost filmu. Nakonec ale člověk od filmu dostane vše co očekává, a i když předem víte, jak tenhle závod dopadne, stejně budete fandit.(18.5.2005)

Seabiscuit je velmi povedený a dobře zvládnutý film. Děj je strhující, herecké obsazení skvělé, hudba je příjemná. Film byl natočen podle skutečné události. Je tu žokej "rváč" bez domova, bývalý milionář, ztroskotaný kovboj "trenér". Všechny tři dává dohromady dostihový kůň - toť kombinace pro zajímavé vyprávění. Seabiscuit je film o odvaze, snu, vášni, naději i vůli začínat znovu.(16.2.2011)

• Musak

Pořád stejná písnička, která tady byla uz mockrát, týpek jezdí na koni, zacne vyhrávat, pak najednou prohraje, pak se mu neco stane nakonec se z toho dostane a finální zápas vyhrává. Jednou jsou to auta, jednou motorky, jednou koně......kolikrát jeste se budeme divat na snimky kde uz po prvni pulhodine je jasný jak to dopadne a co vsechno se bude dít....k tomu všemu 140minut je zbytečně dlouho, zvláště kdyz ve filmu neni opravdu ale opravdu ani jedna prekvapující scéna, která by uz nebyla videna jinde.(24.1.2005)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// hodně výpravný a dlouhý přííběh, hudba, postavy -herci, zvláš Tobey Maguire mi nesedl/// Příjemný film, který se řadí někde mezi filmy které mě nezajímají (sportovní) a filmy které mám rád (dojemný). A pak je celkem jedno s čím nebo s kým se ve filmu pracuje. Jenže tenhle film mě oproti jiným podobně raženým tolik nezasáhl. Příznám se, že až ke konci jsem byl dojat a dost mě to zajímalo, ale hodně dloho jsem se do příběhu dostával. Nakonec se mi líbilo jaké mají jednostlivé postavy mezi sebou vztahy a to, že jsou jeden team. Ale jsou i lepší filmy./// Celkem 66%///(14.5.2008)

Nic nového pod sluncem - jen další nádherně a citlivě odvyprávěný příběh, s notnou dávkou nostalgie a naprosto profesionální realizací. Krása pohledět - precizní kamera, styl režie, kvalitní scénař, herecké výkony přesného obsazení (až na to že Zrzek se v průběhu šesti let změnil možná až příliš k nepoznání....) a v neposlední řádě velmi emotivní hudba (chvílemi až hornerovsky dojemná...). Špičková podívaná, která nenudí, zahřeje na duši a rozhodně neurazí přílišnou sentimentalitou či trapností, ke které mohla mít zatraceně blízko. Není to sice za čistých pět, ale za podobné filmy bych dal ruku do ohně. Vřele doporučuji všem skutečným filmovým fanouškům. A to prosím nemám koně příliš v lásce...(28.5.2004)

• - Ve filmu vystupuje přes 40 koní, z nichž 10 se dělí o roli Seabiscuita. (D3VIL)

• - Některé z písní v trailerech jsou z počítačové hry Medal of Honor. (D3VIL)

• - Maguireovi nabídl roli sám režisér Gary Ross, který jej znal ze spolupráce na filmu Městečko Pleasantville (1998). (Geriel)