• Musak

Pořád stejná písnička, která tady byla uz mockrát, týpek jezdí na koni, zacne vyhrávat, pak najednou prohraje, pak se mu neco stane nakonec se z toho dostane a finální zápas vyhrává. Jednou jsou to auta, jednou motorky, jednou koně......kolikrát jeste se budeme divat na snimky kde uz po prvni pulhodine je jasný jak to dopadne a co vsechno se bude dít....k tomu všemu 140minut je zbytečně dlouho, zvláště kdyz ve filmu neni opravdu ale opravdu ani jedna prekvapující scéna, která by uz nebyla videna jinde.(24.1.2005)

Nic nového pod sluncem - jen další nádherně a citlivě odvyprávěný příběh, s notnou dávkou nostalgie a naprosto profesionální realizací. Krása pohledět - precizní kamera, styl režie, kvalitní scénař, herecké výkony přesného obsazení (až na to že Zrzek se v průběhu šesti let změnil možná až příliš k nepoznání....) a v neposlední řádě velmi emotivní hudba (chvílemi až hornerovsky dojemná...). Špičková podívaná, která nenudí, zahřeje na duši a rozhodně neurazí přílišnou sentimentalitou či trapností, ke které mohla mít zatraceně blízko. Není to sice za čistých pět, ale za podobné filmy bych dal ruku do ohně. Vřele doporučuji všem skutečným filmovým fanouškům. A to prosím nemám koně příliš v lásce...(28.5.2004)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// hodně výpravný a dlouhý přííběh, hudba, postavy -herci, zvláš Tobey Maguire mi nesedl/// Příjemný film, který se řadí někde mezi filmy které mě nezajímají (sportovní) a filmy které mám rád (dojemný). A pak je celkem jedno s čím nebo s kým se ve filmu pracuje. Jenže tenhle film mě oproti jiným podobně raženým tolik nezasáhl. Příznám se, že až ke konci jsem byl dojat a dost mě to zajímalo, ale hodně dloho jsem se do příběhu dostával. Nakonec se mi líbilo jaké mají jednostlivé postavy mezi sebou vztahy a to, že jsou jeden team. Ale jsou i lepší filmy./// Celkem 66%///(14.5.2008)

Film, ktorý si svoje Oscarové nominácie plne zaslúži. Všetci zúčastnení odvádzajú svoje maximum od Bridgesa až po Maguireho, skvelá hudba, réžia a v neposlednom rade príbeh. Je síce jasné, že našincovi nebude tak blízky ako Američanom, ale to nevadí. Na každý pád tento film nie je určený len pre tých, čo majú radi kone.(8.7.2004)

Tak jsem v poslední době shodou okolností viděl 3 filmy o dostihových koních. Phar Lap, Secretariat a Seabiscuit. A musím říct, že právě Seabiscuit je z nich suveréně nejlepší. Všechny tři snímky popisují osudy skutečných koní a lidí kolem nich a všechny pravděpodobně natočili milovníci těchto zvířat, ale jediný Gary Ross si touto tématikou poradil bez výhrad. Dokázal natočit poutavě nejen osudy jednotlivých postav, ale i scény z dostihů a tak není délka filmu vůbec ku škodě. Dávám plný počet, protože v rámci subžánru se jedná o tu nejlepší záležitost.(19.4.2011)

• - V Santa Anitě stojí Seabiscuitova socha. (Geriel)

• - Ve filmu vystupuje přes 40 koní, z nichž 10 se dělí o roli Seabiscuita. (D3VIL)

• - Gary Stevens, který byl jako odborný konzultant pro dostihové scény a ve filmu si je i zahrál, patřil v době vzniku filmu mezi nejlepší dostihové jezdce americké i světové historie (mnohanásobný vítěz klasických dostihů i Breeders Cupu). (progression)