poster

Prázdniny v Černobylu

Dokumentární

Česko, 2015, 45 min

Režie:

Petr Nesnídal

Hrají:

Václav Vašků
 • DuanBerry
  ****

  Velmi děkuji autorovi, že mi umožnil podílet se na tomto po technické stránce naprosto profesionálním díle. Jelikož je to autorova prvotina, musím oznámkovat čtyřmi hvězdami, protože obsahuje spoustu jímavým záběrů a dialogů. Chybí však cíl, za kterým by se dokument ubíral, což je velká škoda, jinak by měl totiž dokument nesporný potenciál. Určitá scénáristická roztříštěnost mě docela mrzela a celkový dojem to lehce nahlodalo. Věřím však, že je to odrazový můstek k výšinám, které nelze zatím dohlédnout!(26.6.2016)

 • Rocky62
  ****

  Černobyl je místem, které některé z nás zkrátka přitahuje, ať už na tom má zásluhu Tarkovského Stalker, či počítačová hra. Dokumentů o Černobylu je několik a téměř ve všech se v podstatě dozvídáme to samé. Od samotného pokusu s turbínou reaktoru přes průběh havárie až po následky bezprostředně po výbuchu či po několika letech. Prázdniny v Černobylu se však liší samotným obsahem i celkovým pojetím. Výše zmíněné informace se tu divák nedozví, neboť to není třeba. Václav Vašků za doprovodu poetické hudby hovoří s lidmi, které tato událost poznamenala a rovněž navštěvuje tamní nádhernou přírodu. Jeho vyprávění je poutavé a dobře se poslouchá. V několika aspektech odlišný dokument, ovšem nepochybně nadprůměrný příspěvek do této tematiky. PS: Tímto bych chtěl poděkovat svému kamarádovi Petru Nesnídalovi, že jsem se na tomto projektu mohl částečně podílet. Ke shlédnutí zde.(22.10.2016)

 • Lucas87
  ****

  Myslím si, že ten dokument vystihuje podstatu otázky co nás na tomhle místě přitahuje a to platí pro ty co tam byli i nebyli.(27.10.2016)

 • vozralec
  ***

  Byl tam a natočil lidské osudy. To se cení.(10.1.2018)