poster

Psanci

 • anglický

  The Long Riders

Western / Krimi / Historický / Životopisný

USA, 1980, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mrkvič
  ***

  Odvážný krok - obsadit do bratrských rolí skutečné bratry - se zrovna ne úplně povedl. Za Carradiny drží prapor David a Keith, za Keache James, no a za Quaidy ani jeden (ještě že Dennis dostal druhou westernovou šanci ve Wyattu Earpovi). Ženské obsazení dopadlo ještě mnohem hůř, když hlavní femel fatal hraje kníratá ošklivka. Na charisma hercům nepřidá ani laciné strojení, kdy i po dnech ve špinavé díře mají pořád všichni čisťounké košile. Naštěstí je ale ke konci výborná přestřelka, kde se činí hlavně koně a kaskadéři. A tak za závěr a po celou dobu charismatického a velmi nadprůměrného Davida Carradina tři hvězdy.(27.3.2016)

 • IsaacNewton
  *

  Podle ukázek to vypadalo docela slibně, možná jsem onen osudný večer neměla náladu na westerny, (které ale jinak westerny miluji) ale toto se prostě nedalo vydržet... A to jsem viděla asi tak 70 minut. Třeba je konec nějaký ohromující, jistě tam polovina Psanců zemře, jistě to je smutné, ale to nemění můj pohled na tu část, kterou jsem viděla. Ani jediné postavě se nedaly držet palce dlouho a herecké výkony rodiny Carradinů také nebyly žádná sláva. Myslím, že asi za to může hlavně režisér a scénárista, tolik stupidních rozhovorů a reakcí postav jsem ještě u westernu neviděla. Kdyby toto měl být můj první zhlédnutý western, nepokračovala bych v dalších. Dále se musím zmínit o srovnání Long Riders (1980) a Ned Kelly (2003). Hodnocení uživatelů je téměř shodné, což mi přijde prostě nespravedlivé, když byla témata sice tolik podobná, ale tak rozdílně pojatá. Je to ovšem jen můj názor, ale já prostě tyto "drastické", "nesmyslné" a "otravné" westerny nemusím...(5.2.2012)

 • Merkin
  ****

  Přestože nepatřím mezi milovníky westernů, musím přiznat, že tato verze mě zaujala. Nejde totiž o typickou bezhlavou střílečku, kde zbylý čas vyplňují jen laciné výroky ve smyslu ,,Jsem drsný!" , vážné dlouhatánské pohledy a žvýkání párátek. Mnohé scény mají svůj filosofický smysl, dozvídáme se něco o skutečných osobách a policejních pomůckách, navíc v hlavních rolích se objevili opravdoví bratři, což je samo o sobě originální tah. Další zpracování života James-Youngrova gangu nabízí i film Američtí psanci, nicméně v něm převažuje spíše komediálního stránka(mně osobně vyhovuje více, ale snímek narozdíl od Long Riders nenabízí tolik hloubky). Takže slušné 4*.(28.9.2011)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Další z westernů, který se zabývá životním osudem slavného bankovního lupiče a desperáta Jesse Jamese a jeho bandy. Režii má Walter Hill, který natočil několik moderně pojatých westernů, nejlepším je asi skvělá gangsterka Poslední zůstává. Western Psanci vyniká moderním zpracováním, hezkou country hudbou a (Kill Billem) Davidem Carradinem v jedné z hlavních rolí. Mimochodem, jeho otec John Carradine hrál pro změnu postavu zrádce Boba Forda ve fimu Jesse James z roku 1939. Taky pro mne neznámý James Keach mi do role Jesseho sednul "jako prdel na hrnec", tedy typově opravdu dobře. Trailer (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=Ye7xnbnfKBM(16.9.2009)

 • Tuax
  ***

  Poměrně herecky nabitá sestava. Hlavně mě překvapil mladičký Denis Quaid, který sice neměl příliš prostoru, ale zaujal mě. David Carradine byl ovšem asi nejvýraznější, největší lotr a šmejd a přitom takový pohodový suverén. Jasie James mi přišel dost možná jako nejslabší postava. Jinak to jejich přepadávání a unikání je podáno velmi nezáživnou a vyloženě televizní formou. Pinkertoni mě vyloženě zklamali. Výprava, prostředí takové stylové to bylo fajn. Koukatelný western s mladými xichtíky kupky známých herců a spoustou zbytečně vystřílených kulek. 6/10(16.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace