Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pakobylka
  ***

  Mysleli si, že jsou nepolapitelní ... Jenomže jak známo, nic netrvá věčně - a tak zákonitě musela přijít doba, kdy začalo jít do tuhého a veškerá legrace šla stranou. Jesse James v podání Jamese Keacha měl bohužel téměř nulové charisma - a třebaže jeho kumpáni na tom byli o poznání lépe, zdaleka nepůsobili jako ti praví profesionálové ve svém oboru. Kromě toho postupem času ztráceli mé sympatie, zatímco zástupci Pinkertonovy agentury si je nikdy nezískali - takže nakonec prakticky nebylo komu fandit. Umírněné 3*. P.S.: Existují tříhvězdičkové filmy, které jsou mi přes všechny své nedostatky sympatické a z nejrůznějších důvodů se k nim ráda vracím, ale "Psanci" se k nim v žádném případě nezařadí.(29.9.2011)

 • YURAyura
  **

  4/10 Scenarista a reziser doplatil v tomoto hixploitation na svuj chaby scenar, podobne jako v predchozim Southern Comfort, take to ani sympaticke zaporne postavy - mimochodem jsou to bratri i ve skutecnosti - nedokazi ve vysledku zachranit. Remar ve svem steku nezklamal, Quadovi jako zapornaci pekne prekvapili a Carradinovi se chvali sami. Dlouhe sede plaste, burinky a tvidove klobouky misto panamaku, povedene repliky starych zbrani, dost krve a hutna prestrelka davajici vzpomenout na Peckinpaha presto nestaci k lepsimu hodnoceni. Hlavne ze se zase tancuje a Cooder dava vyniknout tem jizanskym rytmum. Kazdopadne pro hixploitation nadsence to musi byt MUST SEE...(4.7.2008)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Další z westernů, který se zabývá životním osudem slavného bankovního lupiče a desperáta Jesse Jamese a jeho bandy. Režii má Walter Hill, který natočil několik moderně pojatých westernů, nejlepším je asi skvělá gangsterka Poslední zůstává. Western Psanci vyniká moderním zpracováním, hezkou country hudbou a (Kill Billem) Davidem Carradinem v jedné z hlavních rolí. Mimochodem, jeho otec John Carradine hrál pro změnu postavu zrádce Boba Forda ve fimu Jesse James z roku 1939. Taky pro mne neznámý James Keach mi do role Jesseho sednul "jako prdel na hrnec", tedy typově opravdu dobře. Trailer (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=Ye7xnbnfKBM(16.9.2009)

 • Kosmik 1
  ***

  Dal jsem 3*, ale musel jsem se hodně přemáhat, jelikož půlka filmu byla pořádná nuda. Ale je nutno ocenit výběr herců, nebo spíše styl, jakým byli vybráni (viz. komentář Djkoma). Jinak se ale jedná o western, který ničím zvláštním neoslní. Přestřelek také moc není a když už jsou, tak za moc nestojí. No a téma Jesseho Jamese už taky všichni známe, takže nic nového pod sluncem. Pro mě byl nejlepší okamžik z celého filmu souboj s noži v saloonu a do toho ta klasická salooní hudba. Vítěz pak odchází vrátkama, hudba přestává hrát, pak chvíli strnulé pohyby všech v saloonu a pak zase začne hrát hudba. Tyhle momentky mám rád. Stejně tak ten pes, který sere v záběru, když přijíždějí koně. To se prostě musí ocenit. Takže dávám slušných 60%(9.3.2014)

 • klerik
  ***

  Dramaturgicky rozhárané, divák sa musí sústrediť, aby si zapamätal tváre antihrdinov, David Carradine si pre seba kradne film. Priemerný western, ktorý však prináša perfektnú hromadnú prestrelku dorovnávajúcu tú z DIVOKEJ BANDY. Pre mňa osobne, odkedy som videl ZABITIE JESIEHO JAMESA s Pittom, sú už všetky ostatné filmy tohto druhu tak trochu zbytočné...(14.1.2016)