Psanci

Long Riders, The

Western / Krimi / Historický / Životopisný

USA, 1980, 99 min

• YURAyura

4/10 Scenarista a reziser doplatil v tomoto hixploitation na svuj chaby scenar, podobne jako v predchozim Southern Comfort, take to ani sympaticke zaporne postavy - mimochodem jsou to bratri i ve skutecnosti - nedokazi ve vysledku zachranit. Remar ve svem steku nezklamal, Quadovi jako zapornaci pekne prekvapili a Carradinovi se chvali sami. Dlouhe sede plaste, burinky a tvidove klobouky misto panamaku, povedene repliky starych zbrani, dost krve a hutna prestrelka davajici vzpomenout na Peckinpaha presto nestaci k lepsimu hodnoceni. Hlavne ze se zase tancuje a Cooder dava vyniknout tem jizanskym rytmum. Kazdopadne pro hixploitation nadsence to musi byt MUST SEE...(4.7.2008)

Walter Hill v akčních scénách vzdává hold Bloody Samovi a tyto části filmu jsou zároveň těmi nejpozoruhodnějšími. Líbila se mi neuspěchaná první polovina, kdy bylo hlavní starostí hraní karet a svádění žen, bohužel po úprku celé "divoké bandy" už se začala vytrácet jakákoli atmosféra a nastoupila monotematická naháněčka s jasným koncem. Škoda že se nenašlo místo i pro bratry z rodu Bridgesů, mohlo by to pak být ještě zajímavější.(9.4.2011)

Dal jsem 3*, ale musel jsem se hodně přemáhat, jelikož půlka filmu byla pořádná nuda. Ale je nutno ocenit výběr herců, nebo spíše styl, jakým byli vybráni (viz. komentář Djkoma). Jinak se ale jedná o western, který ničím zvláštním neoslní. Přestřelek také moc není a když už jsou, tak za moc nestojí. No a téma Jesseho Jamese už taky všichni známe, takže nic nového pod sluncem. Pro mě byl nejlepší okamžik z celého filmu souboj s noži v saloonu a do toho ta klasická salooní hudba. Vítěz pak odchází vrátkama, hudba přestává hrát, pak chvíli strnulé pohyby všech v saloonu a pak zase začne hrát hudba. Tyhle momentky mám rád. Stejně tak ten pes, který sere v záběru, když přijíždějí koně. To se prostě musí ocenit. Takže dávám slušných 60%(9.3.2014)

Když Walter Hill ke konci rozbalí svojí přímou poctu úvodní ´Wild Bunch´ akci, tak to jsem teda zatraceně valil bulvy a večer jsem si to musel pustit znova ... nedoceněný western, řemeslně bezchybný, s mnoha charizmatickými tvářemi. Velká škoda, že Hill se věnuje mnoha postavám, tudíž je to stylem "od každé trochu, ale nic pořádně", kvůli čemuž finále ztrácí na působivosti. Ale i tak rozhodně JE o co stát. P.S. David Carradine opět srší charizmatem, je radost se na něj dívat, ten chlap si zasloužil velkou kariéru a pořádný role. Dík, Quentine. P.P.S.: I´m good old rebel - dokonalé(9.12.2006)

Mysleli si, že jsou nepolapitelní ... Jenomže jak známo, nic netrvá věčně - a tak zákonitě musela přijít doba, kdy začalo jít do tuhého a veškerá legrace šla stranou. Jesse James v podání Jamese Keacha měl bohužel téměř nulové charisma - a třebaže jeho kumpáni na tom byli o poznání lépe, zdaleka nepůsobili jako ti praví profesionálové ve svém oboru. Kromě toho postupem času ztráceli mé sympatie, zatímco zástupci Pinkertonovy agentury si je nikdy nezískali - takže nakonec prakticky nebylo komu fandit. Umírněné 3*. P.S.: Existují tříhvězdičkové filmy, které jsou mi přes všechny své nedostatky sympatické a z nejrůznějších důvodů se k nim ráda vracím, ale "Psanci" se k nim v žádném případě nezařadí.(29.9.2011)