Po občanské válce se banky a vlaky staly terčem gangu, který terorizoval středozápadní Spojené státy. Tento gang psanců je veden Jessem Jamesem a Colem Youngem a patří do něj několik jejich bratrů. Detektiv Rixley je pověřen dopadením psanců. K tomu má k dispozici několik mužů. Rixley je pronásleduje a je jim na stopě. Poté zabije několik nevinných příbuzných členů gangu. Ti se pomstí a muže zastřelí. Několik dní se následně schovávají ve stodole jejich přítele, ale i tam je detektiv vypátrá. Jeho mužstvo začne na stodolu střílet, ale všem členům se podaří uprchnout. Po této události se celý gang rozptýlí po státech a každý člen si žije svým vlastním životem. Po několika letech se však znovu sejdou s plánem vyloupit banku daleko na severu, která má být plná peněz. Město však před psanci bylo varováno a loupež se pokazí. Zámek od sejfu má časovač, a tak ho nelze otevřít. Když se gang snaží uniknout, střílí po něm místní obyvatelé, kteří obsadili oba konce hlavní ulice. Několik členů je zabito a až na bratry Jamesovi jsou všichni postřeleni. Z gangu zbyli kromě bratrů Jamesových ještě další čtyři členové. Jeden z nich záhy umírá v lese, kam se skupině podaří dostat. Další tři jsou těžce zraněni. I když je Jesse velitelem, rozhodne se zraněné opustit, s čímž jeho bratr Frank neochotně souhlasí. Cole Jessemu řekne, že je neloajální opustit je, ale Jesse ho ignoruje a Frank prohlásí, že musí držet se svým bratrem. Všichni tři přeživší se nakonec dostanou do nemocnice, kde jim Rixley oznámí, že vzhledem k tomu, že ve státě Minnesota neexistuje trest smrti, budou odsouzeni na doživotí. Snaží se je přesvědčit, aby mu prozradili, kde jsou bratři Jamesovi, a tím získali nižší trest. Všichni však odmítnou... (TV Prima)

RHK

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Další z westernů, který se zabývá životním osudem slavného bankovního lupiče a desperáta Jesse Jamese a jeho bandy. Režii má Walter Hill, který natočil několik moderně pojatých westernů, nejlepším je asi skvělá gangsterka Poslední zůstává. Western Psanci vyniká moderním zpracováním, hezkou country hudbou a (Kill Billem) Davidem Carradinem v jedné z hlavních rolí. Mimochodem, jeho otec John Carradine hrál pro změnu postavu zrádce Boba Forda ve fimu Jesse James z roku 1939. Taky pro mne neznámý James Keach mi do role Jesseho sednul "jako prdel na hrnec", tedy typově opravdu dobře. Trailer (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=Ye7xnbnfKBM ()

Rob Roy

Když Walter Hill ke konci rozbalí svojí přímou poctu úvodní ´Wild Bunch´ akci, tak to jsem teda zatraceně valil bulvy a večer jsem si to musel pustit znova ... nedoceněný western, řemeslně bezchybný, s mnoha charizmatickými tvářemi. Velká škoda, že Hill se věnuje mnoha postavám, tudíž je to stylem "od každé trochu, ale nic pořádně", kvůli čemuž finále ztrácí na působivosti. Ale i tak rozhodně JE o co stát. P.S. David Carradine opět srší charizmatem, je radost se na něj dívat, ten chlap si zasloužil velkou kariéru a pořádný role. Dík, Quentine. P.P.S.: I´m good old rebel - dokonalé ()

Shadwell

Slušný viktoriánský westernový LARP, zajímavý trojím. Tak za prvý, místo svištění kulek tady svištěj emancipovaný rozmluvy. Za druhý tu zcela chyběj záporáci, stejně jako výrazný harlekýn na straně dobra, charismatický hero s kolty proklatě nízko a bondovskýma serepetičkama poschovávanýma po celým těle. To je ovšem chytrý způsob, jak zapojit všechny postavy do děje. A za třetí, všichni zúčastnění s vlasy jak chmýří bodláčí postrádaj estetiku ve xichtě - lapidárně řečeno - chlapi jsou oškliví a ženský jakbysmet. Vrcholem tamní pulpovosti jsou kurvy, který by měly spíš platit zákazníkům. ()

Le_Chuck

Kvalitný, svižný a pomerne drsný western, v ktorom sa to hemží špinavými sympaťákmi, osudovými ženami a súrodencami v podtitulke. Hill nešetrí ani guľkami, ani spomalovákmi alá Peckinpah a ten glorofikovaný záver je naozaj velice fajn. Spokojnosť aj keď divoký západ zrovna nie je moja šálka kávy. 70% ()

Djkoma

Western, který opět předkládá divákovi stokrát řečenou pohádku o Jesse Jamesovi, tentokrát však se zajímavým hereckým obsazením. Pointa je v tom, že trojici bratrů Youngerových, hraje opravdová trojice bratrů, tentokrát Carradinů. Bratry Jamesovy zase hrají James a Stacy Keach a do třetice dvojici Millerů hrají Dennis a Randy Quaid. Už jen z tohoto opravdu jedinečného složení tak působí herci jako stvoření pro své role. A to jsem ještě zapomněl na bratry Guesty, kteří hrají bratry Fordy:). Teď vážně. Western je to vcelku příjemný, nijak výjimečný kromě výše zmíněného a také slušně uteče.Pěkných 99 minut je kvalitně vyplněno, i když chvílemi se střelba mění v "zlí střílí přesně, hodní minou i stodolu dva metry před sebou". ()