Kacafírek (TV film)

Pohádka

Československo, 1966, 63 min

• slunicko2

Pohádka se zpěvy v kulisách. 1) Sportovní postava 30letého Jana Třísky (perníkář) připomíná hercovy taneční začátky. Jinak ovšem s píšťalkou a houfem dětí okolo mi spíš připomínal krysaře při práci. 2) Švec bude dělat klobouky, kloboučník koláče, pekař bude krejčovat, krejčí bude dělat ponocného. A je to. Vzpomněl jsem si na základní vojenskou službu, kde vyučení kuchaři opravovali zdi, zatímco vyučení zedníci se klopotili v kuchyni. 3) Takže: Dobré jitro, nejroztomilejší Nanynko.(10.7.2018)

Velice roztomilá kulisovka se sympatickým a po čertech hezkým Kacafírkem v hlavní roli, půvabnou a roztomilou Nanynkou v roli vedlejší a s naprosto nablblými radními v rolích ústředních. Velmi cynicky působí Kacafírkova zmínka o tom, že radní nařídil na mostě chůzi po čtyřech, aby se lidem nezamotala hlava a nespadli z mostu dolů. Možná, kdyby byl býval Kacafírek šel po mostě po čtyřech a ne po zábradlí, byl by stále mezi námi.(26.11.2017)

• otík

Černobílá pohádka neskutečné délky a naprosto příšerně ukecaná. Navíc příběh je zcela nezáživný, postavy mezi sebou vedou mraky dialogů a o čem to mělo být, to asi nevěděl ani sám autor. Pořád ty samé kreslené kulisy, žádná velká změna během celé hodiny. Únavná a po právu zapomenutá pohádka. Hudba: Alois Palouček(10.9.2017)

• zette

Nevim, dnes ale tato pohadka muze oslovit asi jen pro herecke obsazeni a pro jistou historickou hodnotu, jinak zbytecne moc ukecane a dnesnimu divakovi malo co nabizejici...(24.6.2018)

"Smích je privilegium, páni konšelé !!" ;)(23.6.2018)

• Jan Tříska