Antológia zložená z viacerých hororových príbehov. V prvom sa manželský pár nasťahuje do nového domu, ale po krátkom pobyte manželia zistia, že v ich dome je okrem nich ešte niekto iný. Preto sa rozhodnú pozvať do domu výskumníkov paranormálnych javov. Tí zistia, že v dome nie je všetko v poriadku a budú čeliť obrovskému zlu. Druhý príbeh sa zameriava na dve lesbické spolubývajúce, ktoré si zarábajú pomocou online show, v ktorej svojim divákom ukážu všetko, po čom túžia. Diváci musia taktiež niečo obetovať, pričom žiadosti dievčat sú stále náročnejšie. Tretí príbeh sleduje Amandu, ktorá bola počas párty u svojho kamaráta znásilnená dvoma neznámymi útočníkmi. Po incidente začne mať nepríjemné skúsenosti a nadobudne zvláštne schopnosti, ktoré nikdy predtým nemala. Jednotlivé segmenty sú prepletené záznamom z výskumu významného doktora, ktorý sa snaží pomocou snov dostať do inej dimenzie. Tento experiment však nedopadne vôbec dobre. (Marceloo)

Marceloo

Antológia zložená z viacerých hororových príbehov. V prvom príbehu sa manželský pár nasťahuje do nového domu, ale po krátkom pobyte manželia zistia, že v ich dome je okrem nich ešte niekto iný. Preto sa rozhodnú pozvať do svojho domu výskumníkov paranormálnych javov. Tí zistia, že v dome nie je všetko v poriadku a budú musieť čeliť obrovskému zlu. Druhý príbeh sa zameriava na dve lesbické spolubývajúce, ktoré si zarábajú pomocou online show, v ktorej svojím divákom ukážu všetko, po čom túžia. Diváci musia taktiež niečo obetovať a žiadosti dievčat sú stále náročnejšie. Tretí príbeh sleduje Amandu (Brittany Underwood). Tá bola počas párty u svojho kamaráta znásilnená dvoma neznámymi útočníkmi. Po tomto incidente začne mávať nepríjemné skúsenosti a nadobudne zvláštne schopnosti, ktoré nikdy predtým nemala. Jednotlivé segmenty sú prepletené záznamom z výskumu významného doktora, ktorý sa snaží pomocou snov dostať do inej dimenzie. Tento experiment však nedopadne vôbec dobre. - Po roku 2014, kedy bol každý druhý horor, ktorý sa objavil, natočený Found Footage štýlom, tento trend v posledných mesiacoch pomaly ustal, takže si raz za čas rád pozriem nejaký nový príspevok do tohto subžánru. The Dark Tapes je lacnou záležitosťou, ktorá tento štýl využíva dosť slabo, ale jednotlivé segmenty majú aspoň opodstatnenie pre tento druh kamery. Prvý príbeh sa najprv zdá byť príbehom, ktorý bol spracovaný už v desiatkach hororov, ale keď sa postupne záhady, ktoré sa v dome odohrávajú, začnú odkrývať, ukáže sa, že tvorcovia si verili a nechceli ukázať len niečo obohrané, takže táto poviedka ma zaujala najviac. Nasleduje príbeh o dvoch priatelkách, ktoré si často pochutnávajú na chlípnikoch. Hlavná herečka je pekná, ale chýba tomu trocha logiky, pretože to vyzerá až príliš neuveritelne a nepomáha tomu ani to nekvalitné gore a brutálne chaotický strih, ktorý sa dal zniesť v ostatných poviedkach, ale keďže toto bolo natočené ako Cyberploitation, bolo to dosť neprehladné. Tretia poviedka mi pripomenula UFC 207, pretože herci spomenuli Rondu Rousey a hlavnou postavou bola Amanda. Nie to brazílske monštrum, ale chudučké dievčatko, ktoré sa namiesto oktagonu vybralo bojovať proti Extraterrestrialom. Príbeh bol napísaný pekne, páčili sa mi aj schopnosti ako napríklad telekinéza, ale na konci to pokazili slabé masky a dosť nevydarené efekty. Ten príbeh, ktorý bol zobrazený medzi jednotlivými poviedkami, sa vôbec nevydaril, a to, že sa tam objavila namyslená Cortney Palm, určite nezlepší ten efekt, ktorý mal pôsobiť inteligentne a posunúť diváka do svetov za tým naším. Celkovo dosť chaotický počin, ktorý sa snaží ísť zaujímavým smerom a využívať mnoho hororových subžánrov, ale nie všetko v ňom funguje tak, ako má, čo je spôsobené aj nízkym rozpočtom. Taktiež ešte musím spomenúť, že konkurencia medzi hororovými antológiami je v poslednej dobe velká, takže The Dark Tapes zrejme neprerazí velmi vysoko. + herečka z Zombeavers, The Purge: Anarchy a Demon Legacy + herečka z V/H/S: Viral + herec z Staunton Hill () (méně) (více)

*CARNIFEX*

Keby som mal zrátať všetky kvalitné hororové antológie, nepresiahnu počet prstov na jednej ruke. Preto je to zrejme u mnohých fanúšikov žánru jeden z najmenej obľúbených subžánrov. No a Ja sa ani nečudujem. Pretože čumieť na päticu príbehov, ktoré po väčšine, ako v tomto prípade, ledva dosahujú priemernej úrovne, je skutočne stratou času. The "Dark Tapes" by sa obzvlášť mali vyhnúť tí, ktorí nemajú v obľube "F.F.", lebo každý jeden príbeh je spracovaný práve touto formou - 30% ()

Davies182 odpad!

Extrémně nízký rozpočet dal v kombinaci s repetém tisíckrát viděného vzniknout hodině a půl ultra nudných keců o paranormálnu ve stereotypně nezáživných kulisách s tragickými neherci. Nefalšovaná horůrkovitá sračka. ()

pornogrind

Jedna z nejslabších antalogií, kterou jsem zatím viděl. Nejvíc mě potěšila a zároveň i překvapila story o " zemřelé " holčičce Ashen. Jako celek mě to ale moc nenadchlo. ()

kingik

Není zcela zřejmé, za jakým účelem se režisérské duo Michael McQuown & Vincent J.Guastini namáhalo s tímhle hororovým pásmem "autentických" blaťáckých poudaček, nicméně je to jasný důkaz, že lze s úspěchem točit na zbylý i prošlý materiál, který po sobě zanechal jiný, talentovanější a vyzrálejší filmový štáb. Není problém natočit ghoula provádějícího felaci, mladé lesbické kanibalky ohlodávající genitálie a zakončit to pikantním duchem v análu. Ne, žádný strach, film do takových extrémů nezajde. Připravte se na zaručeně očistný klystýr, který s sebou přináší čtyři poudačky, které mají punc originality, ale to nestačí. Bohužel stále vypadají, jak když je ráno vysral Spielberg, který stále hledá návaznost dvojky Umrtvení vojína Ryana. Z toho je dnes přešitá fešanda Amanda, která po traumatickém zážitku zažívá prapodivné stavy a nadto získala telekinetické schopnosti. Ale povím vám, že zrovna tahle poudačka je nudná a nezajímavá. To duch v domě, na kterého si stěžuje manželský pár, a za tímto účelem angažuje partičku odborníků na paranormální jevy, je ze všech nejnápaditější, hlavně má mistrnou pointu. To poudačka o sexy kanibalkách z online sex show, co pamatují i mejdany s Galileim, má taky náboj, přinejmenším lépe zohavený krk oběti po jejich řádění už dlouho nepamatuji. A ta hlavní poudačka, řekněme zastřešující a prolínající se celým pásmem, je o lovcích ghoulů, jednoho fakt uloví, ale neprožijí s ním zrovna Amádeův sen. Vesměs tohle pásmo představuje kulantní nabídku pro milovníky ff subžánru. Je to adekvátně přihlouplé, nedůsledně natočené, příslušně levné, s herci, které byste už nikde jinde vidět nechtěli, ovšem nějaké nápady jsou k mání a pobaví to svojí (nezamýšlenou) směšností. 5/10 ()

dr.horrible

Wrap Around - 1*, To Catch a Demon - guilty pleasure 3*, The Hunter & the Hunted - 1*, Cam Girls - odpad!, Amanda's Revenge - odpad! Hlavne herecky je táto antológia úplné bahno. Rámovacej story to odpustiť ide, pretože je roztomilá a má nápad, posledné dve poviedky to, naopak, stiahlo až na čisté dno. Ale hlavne cam girls boli odpad po všetkých stránkach. Príjemný je akurát ten závan roku 2010, ktorý z toho miestami cítiť. ()

Morholt

První povídka s mladým párem, který nahání strašidlo, je asi nejlepší. jedná se sice o klasické FF se všemi neduhy, ale v tomto případě mě překvapila a hlavně pobavila pointa, která tomu vystřelila procenta nahoru. 50% Druhý příběh vesměs o ničem. Dvě lesby dělají show pro honimíry a na oplátku žádají drobnosti jako "Pořezej se!" atp., přičemž své nároky stupňují. Holky nezajímavé a online formát také nic moc.15% Třetí báchorka o znásilněné buchtě, která získá telekinetické schopnosti, je asi nejnudnější a nejmizerněji zahraná a ani tady se člověk nedočká normální kamery. 5% Zastřešující historka s experimentátory je tak strašná, že si ani nezaslouží hodnocení. Celkově 20% ()

kaylin

Všechny tři filmy jsou propojeny tím, že sledujeme vědce, který si hraje na cestovatele mezi dimenzemi. Je jasné, kam tahle část směřuje a co se nám snaží říct. Ano, jednotlivé příběhy nejsou provázány jen stejným jménem, ale mají mít hlubší propojení. Démon, který se zde objevuje, by se klidně mohl stát ikonickým, design na to má, ale síla filmům chybí, stejně jako svébytnější smysl jejich provázanosti. ()

oveckaoa

1 příběh je o manželském páru co se přestěhuje do nového domu kde ,,straší´´ a pozve si tam lovce duchů, aby to vyšetřily. Průměrná povídka, která zaujme jen netradičním koncem 60 procent 2 příběh je o lesbám co mají live show kde si vybírají klienty a chtějí po nich, aby si ubližovaly 40 procent 3 příběh je o ženské co na jakési party někdo znásilní a ona potom nade skryté schopnosti těžká nuda 20 procent 4 příběh, který běží průběžně s ostatními je o jakémsi chlápkovi co se během spánku napojí na démona a pak ho to spolu i s jeho týmem přenese do jakési paralélní dimenze. Tady lze pochválit jen toho démona a jednu gore scénu s roztržením člověka vejpůl 40 procent Celkově 40 procent za hodinu zapomenu o čem to bylo ()

Forsberg11

Ukrutne naťahovaná nuda, ktorá nemala konca. Nerozumiem ako môže mať niekto odvahu na to, natočiť takúto slaboduchú hovadinu a ešte tomu šlahnúť takmer hodinu štyridsať stopáže. No choď do prdele. Viac ako polovicu som dopozeral len ako okienko na monitore popri inej činnosti. Poviedky všetky na jedno kopyto s minimom svetlých miest. Našlo sa zopár napínavejších momentov, ale celkový dojem z tejto antológie je veľmi slabý. Nebrať... 25 %!! ()

BoredKid

Wraparound - * / To Catch a Demon - ** / The Hunters and The Hunted - ** / Cam Girls - * / Amanda’s Revenge - * / /// / Celkovo - ** ()

fisus

Tohle jakž takž zachraňoval první příběh,ale jeho rozuzlení taky stálo za pendrek.Zbylé dva příběhy a to,co se děje mezi nimi,už byl fakt odpad.Mám rád found footage a přiznávám,že na tom žánru trochu ujíždím,ale tohle bylo fakt blbé i na mě. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Pouze první příběh za něco stál, ten měl mrazení a překvapivý závěr. Zbytek pouze natahovaná cypovina, u které jsem trpěl. ()

XXXXXXXX

Tři hvězdičky za první značně vydařenou povídku. Zbytek antologie, je pro žánr FF asi stejně potřebný, jako pokoušet se o nepočetí, za pomoci propíchnutého prezervativu! ()