poster

Hostinec U létavého draka (TV film)

Krimi / Romantický

Československo, 1971, 84 min

 • vitekpe
  ***

  Konverzacni, televizni, cernobila inscenace, ktera kdyby byla oprostena od ruznych recnickych ozdob a kudrlin, tak by ten pribeh zabral asi 10 minut. Ja teda moc nadsenej nebyl, mozna i proto, ze Brejchova neni zrovna moje favoritka... Na druhou stranu jde o zabavu inteligentni, takze verim, ze sve priznivce si to najde. 3-(2.4.2015)

 • gudaulin
  ****

  Na literárním díle Sheridana le Fanu jsem vyrostl a jeho povídková kniha Zelený děs dodnes zaujímá místo v mé knihovně. Konec konců, povídka, která paní Zelenkové sloužila jako východisko jejího scénáře, je součástí téhle knihy. Le Fanu představuje jednoho ze zakladatelů, resp. předchůdců, moderního hororu a jeho mysteriózní povídky plné zlověstné předtuchy vycházející z gotického románu jsou ideální látkou pro filmové zpracování. Eva Sadková se spolehla na osvědčené herce, kteří odvádějí dobrou práci, a televizní zpracování na jejich výkonu také stojí. Výprava je chudičká, ale nijak odstatně dojem z inscenace neshazuje. Zato mám pocit, že režisérka mohla pracovat s překvapením, je až moc doslovná a divák vidí vše dřív, než by bylo záhodno. V povídce vypravěč líčí příběh z pozice hlavního hrdiny, který je předmětem manipulace a do poslední chvíle netuší, do jakého maléru je vmanévrován. Celkový dojem: 70 %.(20.1.2015)

 • tulen12345
  *****

  Výborný televizní film mírně pojatý jako horor. Povídka známého irského prozaika Josepha Sheridana le Fanu, kterého mnohé povídky s tajemnými příbehy se dočkaly filmových adaptací po celé Evropě + typ čs.televizní inscenace (dále např. Hrabě Drákula, Záhadný pan Hyde, Zločin na Zlenicích hradě), který se brzy s nástupem barevných kamer pomalu, ale jistě vytratil z dramaturgických natáčecích plánů. Prostá studiová výprava skvěle umocňuje černou a tajemnou atmosféru ponapoleonské Francie počátkem 19.století a skvělá Jana Brejchová v překvapivé záporní roli zde vytváří něco jako krásku a zvíře v jedném. Vedle napětí a morbidnosti tomu nechybí ani fantazie, humor, překvapivé zápletky a vývin děje + z té umělecké stránky samozřejmě scénář a herecké výkony (skvělý Petr Haničinec, vynikající Jiří Adamíra).(14.2.2017)

 • flanker.27
  ****

  Já to pořád říkám, že největší horor na světě je lidská blbost. Ovšem romantická zaslepenost Richardova, ta doslova třískala okny, až by si zasloužil konec, jaký pro něj vychytralí podvodníci uchystali. S jeho naivitou naopak krásně kontrastuje realistická a sarkastická skepse policejního komisaře Carmaignaca. Příběh pohybující se na hraně gotického románu, společenské satiry a thrilleru je pěkně vyvedenou maskírovkou, která obstojí i v dnešní době. Ostatně Le Fanu je klasikem a vedle Poea jedním ze zakladatelů hororového žánru. Což mi připomíná, že si budu muset Zelený děs oživit, četl jsem jej naposledy v pubertě (Carmillu dokonce několikrát).(21.2.2017)

 • dr.fish
  ****

  Nepříliš složitý příběh o naivním bohatém mladíkovi jenž se zamiluje a doplatí na to. Příběh sice trochu pokulhává v tempu i zábavnosti, ale je podepřený herci, kteří nikdy nezklamou, a tak se dočkáme skvělého rozzuzlení, jenže nepřekvapí, ale nezklame. Drobná detektivní zápletka je ku prospěchu věci. 80%(13.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace