Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šest žen - zasněná Eileen, drsná Nan, sportovní Skipper, přímá Leslie, veselá Jennifer a trpělivá Gayle - společně sdílejí exotický hotel v jižní Americe, který vede Senora Munoz (Rita Moreno), a úzkostlivě čekají na místní byrokracii, aby schválila proces jejich adopce nově narozených dětí z blízkého sirotčince. V průběhu společných týdnů čekání se podělují o naději, ale také o zoufalství z touhy po dítěti. Dráždivý, bystrý a hluboký pohled na konflikt kultur, moderního mateřství a záhadě osudu, Dětský domov je nejnovějším filmem spisovatele a režiséra Johna Sayles. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

nash. 

všechny recenze uživatele

Téma, ze kterého by šlo vytřískat hned několik zajímavých příběhů, od těch srdcervoucích po silně kontroverzní, navíc tolik dobrých hereček pohromadě… a nic z toho není. Výsledkem je nuda bez hlavy a paty, prázdná, ukecaná, ale přitom nic neříkající. Přestože se tu občas blýskne zajímavý moment („dialog“ s pokojskou), občas zajímavá herecká etuda, celek je o ničem. Všichni se jen mátožně posunují mezi kulisami a plkají o ničem. ()

Reklama

Sofia 

všechny recenze uživatele

Námět je dobrý, ale tvůrcům se ho podařilo dokonale rozmělnit a změnit v rádoby sociální studii o jižní Americe. Vyzdvihla bych všech 6 hereček v hlavních rolích + některé silnější momenty - scéna dialogu jedné z žen s pokojskou, kdy si vyprávějí svůj smutný příběh, jen jedna v angličtině a druhá španělsky a nerozumí si navzájem ani slovo...ale celkově docela nuda, dalo se z toho vytěžit mnohem víc. ()

StaryMech 

všechny recenze uživatele

Mám dojem, že místní hlasy až na jeden filmu nehezky křivdí. Mezi žijícími severoamerickými režiséry není mnoho tak (slovy jistého kritika:) analytických, a přitom jemných a empatických jako Sayles. A v "Casa de los babys" by si ochota tvůrce přiblížit se duši tvora jménem matka podle mě zasloužila obdiv ještě víc než jeho pokora vůči skutečnosti i šikovnost v kladení návnad na diváka. Tematicky blízká Tavernierova "Svatá Lola" je možná vzrušivější, ale rozhodně ne lepší. (Vydavatel českého DVD dílo zhanobil ořezem obrazu téměř na polovinu.) ()

raroh 

všechny recenze uživatele

Pokud si někdo představuje, že film má být jen a jen přímočará narace, asi se mu polodokumentaristický snímek s množstvím současné mexické hudby líbit nebude. Snímek do značné míry nabízí spíše otázky kolem tématu adopcí mexických novorozeňat nabízí. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama