Komentáře uživatelů k filmu (316)

 • Lucasion
  ***

  Ivan Danko (Arnold Schwarzenegger) je ruský tvrďák co se nebojí uvést polonahý a mlátit padouchy ve sněhu. Nebojí se vzít rozžhavený uhlík do ruky, a nebo lámat nohy na požádání. To je náš ruský tvrďák Ivan. Když mu pláchne ruský gangster do Ameriky, je vládou požádán, aby ho pronásledoval. V USA Ivanovi přidělí Chicagského poldu (James Belushi). Jak tyhle dva spolu vychází je parádní. Chemie mezi touhle dvojkou opravdu dobře funguje. Přehnaně prkený Arnie, co neukáže za celý film úsměv. Jinak ničím jiným Rudé horko nepřekvapí. Úsměvné hlášky, pěkná akce a tím to končí. Rutinní průměrný akčnák, co nemá moc es v rukávě. Jediná esa jsou hlavní herci a semtam úsměvná hláška. (64 %)(29.12.2013)

 • Tosim
  ***

  Schwarzeneggerovi nevěřím toho Sověta ani minutu a americkej cop v podání Belushiho je zase neschopnej, takže potřebuje pomoc muskulaturního kolegy ze zámoří. Rutinní, ničím zajímavý akční průměrňák. I Walter Hill natočil lepší.(13.6.2005)

 • Matty
  ***

  Jako většinu ostatních, i tuto Arnoldovu akci si spojuji se svým raným dětstvím (díval jsem se vůbec na něco jiného?). Pamatuji si, že to bylo docela drsné, tak nějak "rusky syrové", že se minimálně jedna scéna odehrávala v sauně a že jsem to sledoval s rodiči, kteří překvapivě nic nenamítali. Po letech již pochopitelně efekt nebyl tak silný, ale rád jsem zavzpomínal. 60% Zajímavé komentáře: Pohrobek, choze, Rex Mundi, Wormboy(15.7.2007)

 • Radyo
  ***

  Arnold jako ruský "superpolda" působí místy překvapivě zábavně a v kombinaci s Jamesem Belushim se tak stará nejen o tu akční stránku snímku, ale i o tu lehce komediální.(22.4.2003)

 • Malarkey
  ****

  Film, který dokázal jedno, že se USA a v té době se SSSR dokázali dohodnout a sjednat něco, co v té době mohlo být nemyslytelné...ještě. Rudé horko je totiž první film točený Američany, který měl tu možnost odehrávat se i na samotném Rudém náměstí v Moskvě a přitom to byla tak jednoduchá dohoda, respektive fakt, že studená nemusí být válka, ve které v té době obě velmoce byli, ale ani film, který je horký díky parádní akční, komediální jízdě, kde se objeví Arný jako Drsnej Harry z východu po boku s hercem, který se s rolemi nemazlí a hraje je tak jak ho to nejvíce baví, doslova praštěně. Rudé horko je povedený akční film, který rozhodně nenudí. Ústřední dvojka se o to dobře postará a tak je o zábavu minimálně postaráno. --- Doufám, že Vás v tý Vaší slavný poldovský škole v Kyjevě naučili všechno o autonehodách a ceně pojistky. - V socialistických zemích nejsou pojistky potřeba. Všechno tam platí stát. - Jo? Tak mi teda řekněte, když je to tam u Vás takovej ráj, jakto že máte stejný malér s heroinem a koikainem jako my? - Číňani to vyřešili. Brzy po revoluci seřadili všechny dealery a drogově závislé a střelili do týla - Ne to tu nejde. To zasraný politici nedovolí. - Ty zastřelte první.(26.9.2007)

 • Djkoma
  ***

  Ta představa američanů o Rusku je opravdu zvrácená, ale Arnold je opět výborný. Dost mu pomáhá americký policajt James Belushi, který stíhá mluvit i hýbat mimickými svaly v obličeji za oba:). Průměrný oddych, na kterém je poznat doba vzniku.(30.5.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $29miliónovTržby USA $34,994,648Tržby Celosvetovo $40,200,000Arnold Schwarzenegger z terminatorskym pohľadom hádzajúcim na každú stranu prichádza z Ruska aby pomohol Americkému kolegovi dolapiť Ruského mafiána. A na prekvapenie táto dvojica celkom fajn funguje bez toho aby tento film musel niekoho urážať alebo vykresľovať v zlom svetle. Akcia tu je v znesiteľnej norme, občas prídu na radu aj nejaké odfrky, k deju ladí aj nevšedná hlučná hromová hudba od Jamesa Hornera, takže v celku ide o ďalší podarení akčný film z dielne producentov Andrew Vajna-Mario Kassar. /80%/(19.5.2005)

 • gouryella
  ***

  Jo to byl ještě Arnold ve formě .... film sice oplývá bezpočtem klasických klišé, ale hlavně umí pobavit a upoutat, a o to jediné u těchto filmů jde.(17.10.2002)

 • woody
  ****

  Byl to jeden z mých prvních setkání se svalnatým Rakušákem a taky je to pro mě první film s honičkou(navíc dobrou a s autobusy).Plus ještě pár výborých přestřelek.A samozřejmě ty vtipy kdy se Rus podívá do kamery a zeptá se "Kdo je? Drsný Harry?" (to si vždycky představuji jak se u toho ti amerikáni v kiě dáví popcornem :-) ).A Otík jako sovětský oficír je nepřehlédnutelný :-)).Takže z 4* nostalgie.(3.8.2004)

 • DaViD´82
  ***

  Já být v sauna. Já jít na západ. Na západ jiná ideología. Ta je zlá. Má dobrá. Kolega mé maličkost přidělený zlý. Já rozdat několik facka. Kolega mě přidělený není tak zlý. Já řídila autobus. Já dostala hodinky. Kolega mě přidělený není vůbec zlý. On dobrá člověk jako já. Já teď už musela letět domů. Já účastnit se dobráho rjudého filma, to dobrý zápis do má filmografía. Já spokojenost sama být.(10.7.2004)

 • Pohrobek
  **

  Arnie ještě zažil ruskou okupaci, ale vyrůstal naštěstí v té západnější části, a tak byl schopen se obléci do sovětské uniformy, která mu každopádně mimořádně padne. Pobaví i jeho ruština a nadužívání slova дурак.(3.4.2005)

 • Superpero
  *****

  To plné hodnocení je hlavně za ten naprosto geniální začátek, jak Arnold vyhodí do sněhu toho tlusťocha v sauně plný nahejch svalovců a ještě při tom stíhá drtit v ruce žhavej šutrák. Dála následuje bitka v baru kde Arnold utrhne chlapovi nohu a vysype z ní kokain OH YES!!!!!!!!! Po příjezdu do Ameriky už to není takovej hardcore, ale film je stále zábavnej hlavně díky slovním přestřelkám mezi Belushim a Arnoldem. "Proč ti furt pípaj ty hodinky?" "To je abych nakrmil papouška." "To rusky znamená honit si ho?" A nebo další perlička: "Všechno v pohodě?" "Jo." "A co tady dělá ta halda sraček?" (při tom Belushi ukazuje na zmasakrovanýho chlápka) "Bydlí tady." No prostě takovýhle filmy už se dneska netočej a já myslim že je to sakra škoda.(17.9.2005)

 • mandes
  ***

  rozpočet : ? tržby americke : $34,994,648(9.1.2007)

 • TheMaker
  ****

  :::::::::::::::::::::::::: Naprostá klasika se skvělýma hláškama ! :::::::::::::::::::::::::::(6.6.2008)

 • Dever
  ***

  Soundtrack James Horner: 1. Main Title ,2. Russian Streets ,3. Cleanhead Bust ,4. Victor Escapes ,5. Tailing Kat/The Set Up ,6. Hospital Chase ,7. The Hotel ,8. Bus Station ,9. End Credit(14.5.2011)

 • tron
  ***

  „Čo v Rusku máte na stres?“ – „VODKA.“ ČERVENÁ HORÚČAVA mi nikdy nesedela a to som už ako malý videl všetky klasiky Arnolda Schwarzeneggera, ktorého som uctieval ako svojho Boha (BARBAR CONAN, TERMINÁTOR, KOMANDO, PREDÁTOR). Hoci v tejto štandardnej buddy kriminálke spojil sily s osvedčeným remeselníkom Walterom Hillom (režisér THE WARRIORS, scenárista 18 HODÍN, producent VOTRELCA), výsledok je prekvapivo bezkrvný. Informácia, že Rusi prvýkrát v histórii dovolili Američanom nakrúcať na Červenom námestí, ma necháva chladným, gauneri neuspokojiví, poteší aspoň chémia s komikom Jamesom Belushim a hŕstka výrazných scén (sauna, protéza).(2.11.2004)

 • B!shop
  ***

  No rozhodne jeden ze slabsich Arnieho filmu, ale spatnej taky neni. Arnold je jako rusak naprosto perfektni a misty se tvurcum dokonce z toho kontrastu rusaka v americe podarilo vytezit nakej vtip, pripadne Arnold obcas pronese nakou solidni hlasku. Jinak samotnej pribeh neni nic moc originalniho, parkrat zadrhava a lehce nudi, ale diky Arniemu je aspon misty docela drsnej. Prekvapil me Belushi, cekal jsem, ze to bude jen takovej veselej poskok, ale on je taky docela dobrej drsnak. Coz je mozna krapet problem, tvurci se prilis spolehali, ze budou stacit rozdilne narodnosti, ale ono by to chtelo i vic rozdilny partaky. No zkratka me film obcas zaujmul a obcas nudil, takze prumer.(16.9.2007)

 • movie
  ***

  "co používate v Rusku proti bolesti hlavy" "vodka"...Jeden z lehce klasických Arnoldů.Solidní režie Wlatera Hilla a Arnold rvoucí protézu udělali své, nicméně kdyby se zatlačilo na scénář, mohlo by to být lepší.(24.5.2002)

 • H34D
  ***

  Určitě jeden z těch lepších akčňáků 80. let. Arnold prožíval nejlepší léta a od Waltera Hilla se dočkal i solidního příběhu, který není jen o béčkové akci. Z Rudého horka mám pocit, že to není film vystavěn pouze na Arnoldovi, ale je jasné, že s ním to funguje mnohem lépe. :) 7/10(13.10.2016)

 • dobytek
  ***

  Neni to taková typická Arnoldovina plná akce, výbuchů, střílení a krve. Je to spíš taková buddy-movie ve stylu třeba Smrtonosný zbraně a celej film stojí hlavně na hromadě různejch hlášek, který jsou docela povedený. Jinak se ve filmu v menší roli objeví na chvilku i Otík Rákosník z Vesničko má středisková.(1.1.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Když pošlete drogy do mé země, jednoho rána se probudíte a zjistíte, že vám varlata plavou ve sklenici vody vedle postele." Tak to musím souhlasit s Ivanem v tom, že Sovětský model se mi zdá lepší. Ale kdyby se v USA postříleli ti politici, jak to prozíravě navrhoval Ivan, tak bychom se nikdy nedostali do situace, kdy pachatel má víc práv než poškozený a Breivik, vrah 77 lidí, by za to nedostal směšných 21 let v kriminále připomínajícím letní tábor. Ale nač se rozčilovat. Máme, co jsme chtěli a Ivan tomu nikdy nebude rozumět. A to jeho nepochopení západního stylu života je na tomto snímku to jediné opravdu zábavné.(21.6.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace