Shit

Arnold Scharzenegger jako rusák docela sedí a občas vypsutí i nějakou tu svojí dobrou hlášku, ale rozhodně to nedosahuje kvalit jeho pozdějších filmů, ale i tak to jde, jenže to co tenhle film mělo táhnou nejvíc se moc nepodařilo a to spojení Belushi Arnold, to prostě moc nefunguje a tak celej film, kterej je na tom postavenej, zapadá ()

Djoker

Arnold, toporný výraz obličeje alias Terminátor a 150 kg svalů. To měly být zřejmě hlavní taháky na tento film. Já jsem se však dost nudil. Za co jsou tedy dvě hvězdičky? Za Jamese Belushiho a jeho peprný hlášky. Ty mě s přehledem udržely v bdělém stavu. ()

flanker.27

Arnold po likvidaci hlavního záporáka odhazuje revolver se slovy: "Sovětský model se mi zdá lepší." To je prostě klasika akčních komedií a Arnoldových filmů. "Kokainum!" ()

choze

Po veleúspěšných 48 Hodinách (a před jejich nezbytným pokračováním) přišel westerny odkojený mistr drsných machistických akčňáků Walter Hill s další buddy movie, která tentokrát dává dohromady sveřepého ruského terminátora Arnolda a cynického chicagského fízla Belushiho. Opět se potvrzuje, že zkušený režisér dokáže zmírnit Arnoldovu topornost na minimum (pro začátek vhodnou rolí, tj. rolí s minimální mimikou a využívající Arnieho akcent) a s Belushim jim to dohromady šlape od vzájemné nesnášenlivosti až po nevyhnutelný respekt a přátelství a to za fajn slovních výměn a hlášek, vtipně komentujících rozdíly mezi komunistickým Ruskem a kapitalistickými USA. Do topky osmdesátkových akčňáren bych to ale nedal, i proto, že to není zas až tak akční a Danko není ikonickou postavou, byť na to měl náběh. Po zajímavost, Rudé horko bylo první západní produkcí, které bylo umožněno natáčet na Rudém náměstí v Moskvě a to údajně proto, že hlavním hrdinou je (kladný) Rus. Stálo to jen šest měsíců vyjednávání a byla povolena jen jedna kamera. ()

Dudek

Jeden z těch několika Arnoldových filmů, který se může pochlubit souvislým dějem, pořádnou zápletkou a vcelku zdařilým manévrovacím prostorem. Tvůrci chytře znásobili humoristickou vložku, když nesázejí pouze na zviditelňování rozdílů mezi civilizacemi, ale též oběma hrdiny. Nástup hlavní postavy na scénu patří mezi zapamatováníhodné momenty. Souboj v ruské sauně, potažmo i následující náhled na sovětskou kulturu se ukazuje jako překvapivě funkční. Ovšem s posunem děje na americké území ztrácí děj na své drsnosti a spíše se naklání ke komediálně laděné kriminálce. Přesto však - nejen kvůli době ve které vznikl - stojí tento snímek za zhlédnutí. ()

Gilmour93

Zkažený Kapitalista a Rudý Socialista - dva indiáni na válečné stezce proti neruské bledé tváři z Gruzie obchodující s bílým prachem. Než ho pošlou pod velením ostříleného náčelníka Waltra Krvavého Kopce do věčných lovišť, cíleně pobaví vzájemnou konverzací postavenou na rozdílnosti kmenů a nechtěně Rakušanem tvářícím se za všech okolností jako T-800 v uniformě kapitána sovětské policie. A teď mě prosím omluvte, jdu nakrmit papouška.. ()

sniper18

Arnold v osemdesiatych rokoch prakticky neustále striedal kultové filmy s tými priemernejšími a v rámci čistokrvného akčného žánru je práve Červená horúčava asi z nich najslabší. A pritom kladov je tu dosť, film sa môže oprieť o celkom zaujímavý nápad a slušnú zápletku o ruskom policajtovi, ktorý spojí svoje sily s americkým kolegom, aby dostali nebezpečného obchodníka s drogami, s ktorým má Rus nevyriešené účty, keďže mu zabil partnera a ani ten scenár vôbec nie je zlý. Dve tretiny si film drží slušné tempo, rusko-americká spolupráca je dostatočne zábavná, postará sa nielen o trochu odlišné vyšetrovanie metódy, ale aj o viacero výborných dialógov a hlášok, prčom ani to samotné pátranie po zločincovi nesklame, aj keď nie je ničím výnimočné. Ale práve posledná tretina, kedy to má celé vygradovať ma dosť sklamala, tu ma už nezaujalo takmer nič a dopozeral som to len zo zotrvačnosti. A film výraznejšie nepodporí ani akcia, úvod v Rusku ešte slušne navnadí a obe sekvencie ma bavili, ale zvyšok filmu už ponúkne len jednu krátku prestrelku a pár maličkostí a to je teda poriadne málo. A finále s autobusmi je teda to posledné, čo ma v akčnom žánri zaujíma. Inak obsadenie vôbec nie je zlé, Arnold chwarzenegger je tu stále vo vrcholnej forme, takže má charizmy na rozdávanie, dokonca aj James Belushi je celkom zábavný, aj keď ho inak moc nemusím, k tomu niekoľko známych tvárí vo vedľajších úlohách, ako Laurence Fishburne, Gina Gershon a Peter Boyle, len by to chcelo lepšie vybrať zápornú stranu. Ed O'Ross nie je zlý, ale chémia medzi ním a Schwarzeneggrom vôbec nefunguje a to dokonca ani v ich spoločných scénach a nemá ani výraznejších poskokov, vlastne len malý černošský gang. A Walter Hill si tu opäť odvedie svoj štandard, všetky jeho filmy majú slušnú vizuálnu stránku a zaujímavú atmosféru, ale vždy im ešte trochu chýba k tomu pravému akčnému zážitku, určite aj väčším množstvom akcie. Takže ani Červená horúčava nie je vôbec zlý film, už som ho videl viackrát, len jednoducho vzhľadom na akčné osemdesiate roky a prítomnosť Arnolda vo vrcholnej forme by som čakal trochu viac. 62% ()

3DD!3

Čím starší film je, tím je i lepší. V dnešní době už takový snímek uvidíte těžko. Mrtvoly vršící se jedna přes druhou, všichni mluví sprostě. Prostě stará dobrá osmdesátá léta. Schwarzenegger (ve vrcholné formě) je klasický sovětský "robot" a James Belushi zase klasický neschopný americký policajt. Takže není nouze o zábavné situace ani o akci. Myslím, že takovou honičku v autobusech už nikdo nikdy nenatočí. Ach jo, zase na mě dýchlo dětství. Mimochodem, kdo z vás si všiml "Otíka" Jánose Bána z VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ? :-) ()

Kaka

Překvapivě vtipná a dynamická sonda do policejních praktik Ruska. Tentokráte jsou právě v Americe ti neschopní a Rusové mají pomoct. Jak nezvyklé role. Tohle bych od Waltera Hilla nečekal. A slibný námět se nerozvijí vůbec špatně. Scénář je samozřejmě celkem jednoduchý a moc se toho ve filmu nestane, ovšem hlášky jsou brilantně vyšperkované a duo dvou tak odlišných policistů má prostě své kouzlo. Navíc Arnold je tady v ruské uniformě, s kupou hlášek a svojí nezaměnitelnou prkenností prostě a jednoduše geniální. Akce je překvapivě zručně natočená a nepostrádá patřičný říz a rychlost. Občas mi tu vadily klasické úlety 80.let (šílené účesy, drsné řeči, nechtěně trapné frajeřinky), ale to se přežít dá. ()

sud

Temná a zavšivená sauna někde na Sibiři. Do dveří vejde vysoký muž s kamenným pohledem. V pěsti dokáže stisknout rozpálený kamen a zmlátit několik zločinců. Je to Ivan Danko, drsný sovětský polda, který v USA pátrá po gruzínském gangsterovi Viktorovi. Jeho parťákem se stává ukecaný policajt Art Rizik. Je to prostě kvalitní akčňák s perfektními akčními scénami, výborně ledovým Arnoldem, charismatickým Jamesem Belushim a (překvapivě) drsným Jánosem Bánem v úloze sovětského důstojníka. ()

Radko

Drsný ultra cool kapitán Danko z Moskvy prichádza do USA otestovať pružnosť amerických pravidiel vyšetrovania v priamej konfrontácii s rusko násilným lapaním zloduchov. Grča zábavných hlášok i nechceného humoru v drsnom deji, plnom mŕtvol. Film obstál v súboji s časom, na rozdiel od mnohých iných akčných kriminálok z 80. rokov. Odpúšťam drobné nedokonalosti. Konfrontácia kapitalizmu , symbolizovaného pornofilmom v tv, ktorú si Danko v prvý večer pobytu pustí v hotelovej izbe, rešpektovaním práv zločincov a púšťaním relaxačnej hudby na odbúranie stresu, s boľševizmom. Vyhrávajú riešenia ruských záťažových momentov vodkou a účinná fyzická konfrontácia vypočúvaných. Poznámka: Na Slovensku sme mali v rokoch 2016-2020 na čele parlamentu menovca hlavného hrdinu - kapitána Danka. Spoločné mali náchylnosť k Rusku; u slovenského kapitána Danka bol zjavný poníženecký postoj k Putinovi (záber, akým spôsobom sa klaňal a podával ruskému prezidentovi ruku pri vojenskej prehliadke v Moskve hovorí za všetko), takže v porovnaní s nekompromisným ruským Dankom, uvedomujúcim si zákerné politické hry mocných, bol slovenský Danko len podržtaškou Ruska, žiadnym hrdinom. Poznámka 2: Dobre mienená rada o zastrelení politikov, ako prvoradom vyriešení problémov, nemá chybu. ()

Falko

Arnold este vo forme, v akej ho mam najradsej. Aj ked hlavny zlocinec bol pocas celeho filmu stale o krok vpred a vyzeralo to tak, ze si s nim Arnold nevie dat rady, James Belushi mi sprijemnoval film svojimi humornymi poznamkami a akcny zaver s autobusom mi to aspon pozitivne vynahradil... 27.12.2009 _____ Arnold Schwarzenegger - (Kapitán Ivan Danko) +++ James Belushi - (Detektív Art Ridzik) +++ Peter Boyle - (Lou Donnelly) +++ Ed O´Ross - (Viktor Rostavili) +++ Laurence Fishburne - (Plukovník Charlie Stobbs) +++ Gina Gershon - (Catherine Manzetti) +++ Richard Bright - (Detektív Gallagher) +++ J.W. Smith - (Salim) +++ Produkcia: Walter Hill, Mario Kassar, Andrew G. Vajna +++ Hudba: James Horner +++ ()

castor

„Co ten pytel sraček na chodníku?“ – „Bydlí tady.“ Dal jsem si v jeden den dva režijní kousky od Waltera Hilla – pětadvacet let starou klasiku Rudé horko a novinku Bullet to the Head. Právě ta určitě nepotěší tak, jako před lety tohle netradiční béčko. I když zub času je samozřejmě neúprosný. Disciplinovaný žulový sovětský policista a nezkrotný americký detektiv sice nejsou tak výbušnou dvojicí jako třeba Bruce Willis a Damon Wayans, nicméně jejich cesta za nebezpečným drogovým dealerem je plná humoru, na svoji dobu slušné akce a klasického klišé. Arnieho částečné oproštění od image neandrtálce je fajn, jeho reflex při zabití švába nebo komentář k pornu běžícím v pokoji zaplivaného hotelu jsou fajn, jeho vzpomínky na školu v Kyjevě jsou taky fajn. Rád jsem zavzpomínal!! ()

ClintEastwood

V Číně už problém s drogovými dealery dávno vyřešili. Prostě je všechny postavili do řady a střelili do týla. - Hm, to v Americe asi neprojde, ti zasraní politici to nedovolí. - Ty zastřelte jako první! Arnie je neoddiskutovatelný král a Rudé horko je nádherným ohlédnutím za akčním filmem 80. let. ()

Rex Mundi

S ohľadom na rok výroby ide o schopnú krimikomédiu, ale predsa len trpí ohromným množstvom klišé (arnoldovských aj žánrových) a ťažkou priemernosťou 80-tych rokov po všetkých stránkach. No gagy sa mi väčšinou páčili. Najvtipnejšie na tom asi je, že keď sa Američania snažia parodovať Rusko, ani si pri tom nevšimnú, že parodujú sami seba - je možné, že tvorcovia mali istý zmysel pre sebairóniu, ale viem si predstaviť, ako vážne vzalo americké publikum tento pohľad na ruské policajné metódy :-) ()

MM_Ramone

Úloha kapitána sovietskej polície Ivana Danka sadla Arnoldovi Schwarzeneggerovi presne na mieru. Nekompromisne tvrdým komunistickým systémom odchovaný policajt, pátrajúci po svojom krajanovi, ktorý má na krku niekoľko ťažkých zločinov a pred spravodlivosťou sa chcel ukryť v USA. Ivan Danko prichádza do Spojených štátov amerických, aby sa drogový díler a vrah nevyhol spravodlivému trestu. Jeho partnerom a sprievodcom po Chicagu je svojský americký policajný detektív, ktorého dobre zahral James Belushi. Vytvorili spolu rôznorodú, ale v podstate hodne sympatickú dvojicu. "Červená horúčava" patrí medzi dnes už klasické Arnieho filmy. *** ()

D.Moore

"Kdo je Drsný Harry?" Přímočarý klasický akčňák, nic víc, nic méně, v původním znění s titulky ovšem o dost sympatičtější a navíc bez té atmosféry laciného béčka, kterou mu přisuzuje náš dabing a se kterou jsem si ho (bohužel) pamatoval. Ve filmu je řada nezapomenutelných scén (už jen ten moskevský úvod!) a Arnold Schwarzenegger a James Belushi se výborně doplňují. Krvavé dynamické akci v podání Waltera Hilla pak nelze vytknout snad vůbec nic. ()

Niktorius

Rudé horko? Narudlé vlažno! Z námětu se dala ukuchtit perfektní akční komedie, ale to by Walter Hill musel nasadit ostřejší tempo, natočit povedenější akční scény (ne, systém záběr na střílejícího hrdinu následovaný protizáběrem na padajícího padoucha fakt není moc cool) a především vykřesat nějaké jiskry z konfrontace Danka a Rostavilliho... Pár vtípků se sice povedlo, ale nestačilo to na víc, než na veleprůměrnou kriminálku s pěkně nasvícenými scénami. ()

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy