Reklama

Reklama

Jižanská pohostinnost

  • Česko Jižanský komfort (více)
Trailer
Drama / Thriller / Dobrodružný / Válečný
USA / Švýcarsko / Velká Británie, 1981, 99 min

Obsahy(1)

Někde uprostřed bažin v Louisianě musí skupina členů národní gardy bojovat s domorodým obyvatelstvem o život… důvod je prostý, ukradli jim čluny. Něčím se tento boj o život v bažinách začíná silně podobat válce ve Vietnamu. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (73)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Po kultovním Deliverance/Vysvobození (1972) a naopak málo známém The Rituals (1977) rozhodně nejlepší SURVIVAL horor/thriller, jaký jsem zatím viděl!!! Celkově to hodně sice vykrádá Rituals a závěr zase připomíná Vysvobození,ale to vůbec nevadí, právě naopak!! Šílené útrapy vojenské jednotky v močálech totálního zapadákova, který je domovem všehoschopných rednecks vrahounů je dotažen až do tak napínavého konce, že už jsem myslel, že fakt ještě minutu a už to chvíli vypnu!! Šílené útrapy v lese, chození sem a tam, postupná úmrtí členů jednotky, vzájemné sváry a potyčky, zbláznění se, nedorozumění atd., to již bylo položeno a zde velmi dobře, nikoliv na jedničku, ale velmi dobře zopakováno... Tam, kde ale Vysvobození (1972) v ději končí a vyplývá v jakési "nic", zde film nabírá ty největší grády a za neustálého řevu debilních vesnických písniček na místní oslavě, porážení prasat, hlaholu, chlastu a tančení, zde film vygraduje z pomalého ubíjejícího tempa v tempo rychlé, dynamické, brutální a mega-extrémně napínavé ... Když film skončil, napadlo mne paradoxně jedno slovo ..."vysvobození" ... Ano, taková plejáda herců mohla hrát lépe, nemuseli být stále načesaní a čistí v obličeji, má to nějaké mouchy, ale v tomto subžánru je to naprosto přehlédnutelné ... ()

movie 

všechny recenze uživatele

45% a ani o malinko víc. Waltera Hilla mám moc rád a ještě raději si doplňuji vzdělání sledováním jeho ranné filmografii, SOUTHERN COMFORT bohužel nepatří k jeho největším klenotům. Skupina vojáků, nepříliš organizovaných a se špatnou morálkou se zaplete do potyčky s bandou lokálních louisianských buranů. Ta vyústí v úmrtí řady vojáků a samotný závěr je znepokující až absurdní, mezitím je ale spousta nudy. Scénář bohužel nepatří k nejlepším, tudíž čekejte řadu logických kopanců ... Velká škoda. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Tešil som sa na dobrý vojenský hixploitation. Po 10. minútach ma to prešlo. Potešila ma aspoň výprava. Louisianu Walter Hill predstavil v jej jesennom/zimnom móde a jej studená mlčanlivosť rozhodne nie je na zahodenie. No postavy a dej boli také hlúpe, že sľubná atmosféra dlho nevydržala. Nie je to napínavé, nie je to drsné, nie je to zlovestné, nie je to hororové, nie je to zábavné v žiadnom zmysle slova. Je to prosto len zlé. Skvelému a dodnes „živému“ Vyslobodeniu od Johna Boormana len slabý odvar, možno ani to nie. Najviac do očí udiera nelogické správanie ako vojakov, tak dedinčanov (ktorí majú k dispozícii nesmrteľných psov, ktorí by bez problémov za pár minút roztrhali všetkých vojakov, no dobráckym primitívom stačí na vojakov psov poštvať iba raz a následne ich z nejakého záhadného dôvodu odvolať a už do konca filmu nepovolať späť do akcie). ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

No podívejme se na tenhle nenápadný buraní survival, který v mých očí překonává i přehypovaný Deliverance. Nejen, že film má atraktivní lokaci bažin a močálů, ale také velmi sympatickou partičku vojáků, kteří postupně padají jako švestky a divákovi to úplně jedno není. Plusem je také nepředvídatelnost určit směr, kterým se bude film pohybovat a slušně napínavé finále. Tohle mi sedlo 75% ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Úplně primitivní vyvražďovací explo-thriller, v němž jednotka natvrdlých rádoby vojáků vyprovokuje loveckou partičku voulez-vous rednecků někde uprostřed louisianských močálů. Odsýpá to pomalej než by mohlo, chybiček je celá řada, ale neřeším, víte co... jednou za čas prostě potřebuju takový film. Příjemná byla ta odchylka od klasických teenagerů/měšťáků v podobě chudáků členů národní gardy. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (3)

  • Na Novém Zélandu je film hodnocen jako R16, protože obsahuje násilí a vulgární výrazy. (Terva)

Související novinky

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených…

Reklama

Reklama