"Náš zákazník, náš pán". Tohto porekadla sa bude mladý Salah, dedič fast food-u s kebabom, držať iba do okamihu, kým mu partia neprispôsobivých vandalov nezavraždí otca. Od tejto chvíle je dosť pravdepodobné, že sa akýkoľvek agresívny zákazník v jeho podniku stane hlavnou ingredienciou tureckého národného jedla. (*CARNIFEX*)

JohnMiller

Priznajte sa. koľko z vás už v úplne opitom stave niekedy o 3 ráno dostalo hlad a išli ste si na obchodnú kúpiť kebab, ha? A koľko z vás tam zažilo čudesné alkoholické príhody, he? Tak toto je film presne o vás a presne pre vás :) Ide o veľmi slušne nakrútený béčkový hororík ktorý som si bez zbytočného frflania užil na plno. Už úvodné titulky ktoré zachytávajú zábery z bezpečnostnej kamery, mi spôsobili ten známi pocit, že mi prechádza mráz po chrbte. Vidíte tam grcajúcich ľudí, bitky, ženské ktoré cikajú na chodník, proste hrôzu dnešnej spoločnosti ktorú za to, tak nenávidím, hoci som jej súčasťou. Snímka zachytáva jeden stánok s kebabom v ktorom pracuje otec a syn pôvodom z Turecka. Syn študuje na výške. Po mnohých nepríjemnostiach a konfliktoch s hnusnými opitými, otec umiera a syn dostane stánok na starosť. Frustrovaný zo sveta a povrchných ľudí začne unášať nepríjemných opilcov do pivnice a po morálnom výplachu, "prečo sú taký hnusný, povrchný a arogantný" ich namelie do kebabu a podáva rovnako ostatným nepríjemným ľuďom. Do konca snímky budete tomu psychopatovi držať palce, lebo hoci zabíja ľudí, vás to presvedčí, že to robí pre vyšší cieľ a lepší svet. Ono sa to nezdá ale na béčkový horor to má celkom slušne zachytené otázky morálky a ľudskosti. Rozhodne odporúčam všetkým Bratislavským alkoholikom a od teraz si trikrát rozmyslím, či si opitý v noci pochutnám na kebabe.. Nechcem skončiť ako potrava pre opilcov. ()

*CARNIFEX*

"Náš zákazník, náš pán". Tohto porekadla sa bude mladý Salah, dedič fast food-u s kebabom, držať iba do momentu, kým mu partia neprispôsobivých vandalov nezavraždí otca. Od tohto okamihu je dosť pravdepodobné, že sa ktorýkoľvek agresívny zákazník v jeho podniku, stane hlavnou ingredienciou Tureckého národného jedla. Dalo sa nato pozerať. Ja osobne síce Kebab nejem, no toto sústo, sa vzhľadom ku kvalite "navarenia" dalo prehltnúť. V prvej polovici veľmi slušne, priam realisticky spracované gore potešilo najviac. Samotný príbeh žiadna veda, na kolene zrobený scenár síce nijak neurazí, no z akého dôvodu natiahli tento snímok na 115 minút, pričom tempo s pribúdajúcim časom malo skôr klesajúcu tendenciu než naopak, tomu naozaj nerozumiem. Každému podľa chuti, no ja skôr zeleninu. ()

malylada

Chlapík vlastní bistro, nesnáší nechutné ožralé lidi, díky několika událostem. S přispěním náhody se z něj stává řezník, který začne svým hostům servírovat své oběti po kulinářsku. Herecky horor obstojí a scény s porcováním zapůsobí solidně. Celý scénář z počátku svižně utíká a bavily mě sestřihy z londýnských ulic, které jsou fakt nechutné. Na můj vkus se postupem času příběh komplikuje, složitě rozvijí a celkové jsou dvě hodiny přes čáru a občas nudí. Nejedná se o zcela brutální záležitost a čistokrevného hororového fandu to nemusí tolik chytnout. Já byl nakonec spokojený......6/10 ()

kaylin

Trochu nenápadný film, u kterého jsem si říkal, že ta stopáž je na první ohled přepálená, ale nakonec jsem si říkal, že to vlastně vůbec nevadí, že ten snímek má co říct, ať už z hlediska sociálního, tak i z hlediska thrillerově násilného. Velmi nepříjemný film o tom, co to znamená vzít spravedlnost do svých nenávistných rukou. ()