Ohnivé ulice

Ulice v plamenech

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Hudební / Romantický

USA, 1984, 93 min

Ohnivé ulice zčásti připomínají post apokalyptickou Pomádu a zčásti western odehrávající se ve velkoměstě. Příběhem a hudbou jde ovšem o typickou osmdesátkovou mlátičku. Výprava je zkrátka parádní a sama se postarala o celou atmosféru. Bylo to potřeba, protože nikdo ze zúčastněných (čestnou výjimkou je Willem Dafoe) nepředvedl žádný zázračný výkon a o scénář se opřít nemohli. Fanoušci Waltera Hilla nebo Johna Carpentera ale zklamáni nebudou.(29.7.2016)

Ohnivé ulice bez akejkoľvek zelene (ok, na tri sekundy sa tam jeden trs trávy mihol, ale to určite len omylom) nie je dokonalý film. Je to veľmi jednoduché, často až primitívne prehnané akčné 80s béčko. Michale Paré tiež nie je typ, ktorému by som naplno veril neohrozeného borca a väčšina drsných dialógov, hlavne tie s McCoye boli tak toporné, že som sa nemohol neškeriť. No zatiaľ čo film zaostáva obsahovo, doháňá všetko úplne vycibrenou a geniálnou formou. Walter Hill je skvelý vyzuálny režisér, ktorý dokáže pracovať s obrazom a zvukom (hudbou) ako málokto iný. Gothamovská atmosféra šedivého a hrdzavého New Yorku niekde na pol ceste medzi 60s a 80s je úplne jedinečná a osobitá. Tak ako bol napríklad Last Mam Standing a Warriors hlavne pastva pre oči, sú Ohnivé Ulice pastva pre oči aj uši zároveň. Po Peckinpahovi, ďaľsí režisér, u ktorého som rád, že mám ešte čo doháňať.(23.10.2011)

Velmi precizně stylizovaný snímek, který není ukotven dobou a místem - jeho pozadí je zcela dle pravidel Rock'n Rollu. Auta, neony, nadzemka, frajeři, motorkáři, křehké zpěvačky a jednoduchý děj. Paré opravdu moc hrát neumí, ale naštěstí dostal od Waltera do ruky flintu (nebo alespoň kladivo, aby to měl čím zachránit), Diane to hraje pře mládí a Dafoe si v kostymérně ukradl rybářský gatě a je z něj zase magor. Je to moc hezky nasnímané, soundtrack je super, akce jde, ale jak se snaší děj, nebo hrdinové něco řešit je to sešup do průměru...60%(3.3.2015)

Akční Pomáda. Kdysi jsem to měl pujčené na videu a těšil se, že to bude pořádnej akčňák, tenkrát jsem byl celkem zklamanej, protože tak akční to zase není a navíc je to tak trochu muzikál. Teď jsem to viděl znovu a je fakt, že film má své kouzlo, je to taková akční Pomáda z padésátých let s trochu westernovým příběhem a spoustou hudby. Výbornej je záporák Dafoe v latexových montérkách a s upíří vyzáží, pěkná je taky stylizace celého filmu a zvláštní atmosféra. Je to mezi 3 a 4 hvězdama, ale protože jsem byl napoprvé trochu zklamanej, dám ty 3.(18.6.2010)

Tento film jsem viděl kdysi dávno, bůhví kde. Pamatoval jsem si z toho jen úvodní písničku, únos zpěvačky, bandu motorkářů a souboj s kladivy. Po dlouhé době se mi to dostalo opět do ruky a musím říct, že výsledek byl ještě lepší, než si pamatuju někdy z dětství. Streets of Fire je taková ujetá, osmdesátková variace na Casablancu v hlavní roli s Rytířem z Hustonu Michaelem Pare, který je větší hezoun než drsňák (takový podivný osmdesátkový kolorit), ale jinak je to celkem atmosferické. Je vidět, že Water Hil se na place neflákal a i když mu scénáristé občas házeli klacky pod nohy, tak vizuálně je to dokonalé a atmosféra odpovídá typu filmu a době vzniku (včetně soundtracku).(13.4.2014)

• - Jméno klubu "Torchy's" je také viděno ve filmech 48 hodin (1982) a Řidič (1978). (Zdroj: ČSFD.cz)