poster

Ohnivé ulice

 • Česko

  Ohně v ulicích

 • Česko

  Ulice v plamenech

  (neoficiální název)
 • USA

  Streets of Fire

Akční / Dobrodružný / Hudební / Romantický

USA, 1984, 93 min

 • choze
  ****

  Another time, another place... bylo nebylo, byl Walter Hill se svou posedlostí jednoduchými, ale poctivými, maximálně vytěženými a lahůdkově stylizovanými nočními akčními béčky. OHNIVÉ ULICE v mnohém připomenou jeho předešlý snímek, skvělé WARRIORS. Opět nás čeká jedna atmosférická pekelná noční jízda smrdutou městskou stokou hemžící se nepřátelskými (motorkovými) gangy a úplatnými poldy, plná skrývání a potyček a zakončená za úsvitu soubojem hrdiny s ultraslizským padouchem (přičemž tentokrát bojují kladivy). A našlo by se toho mnohem víc, co oba filmy spojuje (např. Deborah van Valkenburg nebo scéna zapálení nadzemky), spokojím se ale s tím nejdůležitějším a sice, že je spojuje stejná kvalita. ULICE jsou stylizovanější (auta jako z POMÁDY, město připomínající Gotham, rokenrolová čísla), ale už poněkud osmdesátkově bezzubé a já u nich, narozdíl od WARRIORS nebo námětově podobného ÚTĚKU Z N.Y., necítil žádné napětí. Postavy byly totiž tak sympatické a celé to bylo tak pohádkové, že bylo brzy jasné, že se nikomu hodnému nic zlého nestane. Ale za Dafoea v černých latexových montérkách, rockovou bohyni Dianu Lane a vysmátého Billa Paxtona ve vedlejší roli si to čtvrtou hvězdičku zaslouží.(17.9.2006)

 • gogo76
  ***

  Istého času som si nenechal újsť každý dostupný film W.Hilla. Na tento kúsok som šťastie nemal, ale oveľa som neprišiel. Zhliadol som to nedávno na ČT1 a nejaký extra dojem na mňa film neurobil. Atmosféra 80. rokov je príjemná, zaujímavé obsadenie W. Dafoa, motorky a muzika - toť pozitíva. Príbeh nič moc a ako príbeh priemerne začal, tak aj skončil. Objektívne za tri hviezdičky, ale chápem aj štvorhviezdičkové nostalgické hodnotenia. Film 60%.(18.7.2010)

 • giovanni3
  **

  No dle některých komentářů a vcelku vysokého hodnocení jsme čekal kvalitní film, ale tomu tak není. Herci nebyli moc sympatičtí (až na pohlednou Dianu Lane) a scénář taky nebyl nějaký zázrak (od rozhovorů počínaje, přez logičnost boje (motorkářský gang vlastně pořádně nebojoval, hlavní hrdina porazil kohokoli) po ,,náhodné,, setkání v baru či celkově trapné chování toho movitého přítele hlavní hrdinky)... Moc jsem se nebavil. = s bídou 2z5.(2.9.2011)

 • maty39
  ****

  Tento film jsem viděl kdysi dávno, bůhví kde. Pamatoval jsem si z toho jen úvodní písničku, únos zpěvačky, bandu motorkářů a souboj s kladivy. Po dlouhé době se mi to dostalo opět do ruky a musím říct, že výsledek byl ještě lepší, než si pamatuju někdy z dětství. Streets of Fire je taková ujetá, osmdesátková variace na Casablancu v hlavní roli s Rytířem z Hustonu Michaelem Pare, který je větší hezoun než drsňák (takový podivný osmdesátkový kolorit), ale jinak je to celkem atmosferické. Je vidět, že Water Hil se na place neflákal a i když mu scénáristé občas házeli klacky pod nohy, tak vizuálně je to dokonalé a atmosféra odpovídá typu filmu a době vzniku (včetně soundtracku).(13.4.2014)

 • ZkuKol
  ***

  Velmi precizně stylizovaný snímek, který není ukotven dobou a místem - jeho pozadí je zcela dle pravidel Rock'n Rollu. Auta, neony, nadzemka, frajeři, motorkáři, křehké zpěvačky a jednoduchý děj. Paré opravdu moc hrát neumí, ale naštěstí dostal od Waltera do ruky flintu (nebo alespoň kladivo, aby to měl čím zachránit), Diane to hraje pře mládí a Dafoe si v kostymérně ukradl rybářský gatě a je z něj zase magor. Je to moc hezky nasnímané, soundtrack je super, akce jde, ale jak se snaší děj, nebo hrdinové něco řešit je to sešup do průměru...60%(3.3.2015)

 • - Jméno klubu "Torchy's" je také viděno ve filmech 48 hodin (1982) a Řidič (1978).