• Tuax

Na to že Bruce nesmí, nebo by mu nemělo jít ovlivňovat svobodnou vůli, tak v případě konkurenčního hlasatele mu to šlo. Těžko si myslet, že by si přitom extrempore předkamerami přál něco jiného než to ukončit, ale jeho svobodná vůle jaksi nefungovala. Tak je to s celým filmem, něco hlásá, ale dělá úplně něco jiného. Byly místa kde jsem se pobavil, ale celkově mi to přišlo spíše jako slátanina mnoha nápadů, ale nedotažené, aby to fungovalo jako jedno těleso. Zklamání.(29.5.2010)

Po zhlédnutí jakéhosi pokračování Božský Evan si tohoto filmu vážím zas o něco víc. Je to docela zajímavé sledovat, jak se potrhlý chlápek stane na chvíli Bohem a který dělá přesně to, co bychom dělali i my. Takže, všeho zneužívá! Film plný nápadů s neobvyklou zápletkou pro věřící i nevěřící, pokud je to kritérium nějak důležité.(11.7.2011)

Bruce ani při setkání s černým Bohem neztrácí svůj humor: „Takže vy jste šéf, elektrikář a domovník v jedné osobě? Vy teda musíte mít vánoční večírky. Ale moc nepijte, jeden z vás bude muset řídit.” Při převzetí jeho pravomocí (i povinností) si začíná rychle užívat života, ale s přehledem zapomíná na zbývajících cca. šest miliard nespokojených žadatelů o kousek boží pozornosti.(6.12.2008)

Nenáročná, příjemná komedie opírající se (ač trochu vratce) o moralismy - s velkou mocí přichází velká zodpovědnost a kdo chce kam, pomozme mu tam. Slušná porce zábavy stojí především na Jimově obligátním komeickém výkonu (i když mi daleko víc sedí jeho vážnější role) a několika scénáristickým vychytávkám - třeba scéna "moderátorské břichomluvectví", aneb jak potopit konkurenty z práce když máte božské schopnosti - je skutečně lahůdková. Jinak se nejedná o nic co by vybočovalo z řady hollywoodské manufaktory. P.S.: Pro příznivce půvabů Catherine Bell povinnost :-) 60%(27.8.2006)

Nebýt to tak rodinné a trošku v humoru přitlačit na pilu, tak mohlo jít o skutečně vtipný počin. Takhle je to pro všechny, ale v důsledku vlastně pro nikoho. Ovšem i v této politicky korektní formě jde o slušnou zábavu s několika skvělými gagy a výborným duem Carrey/Freeman. Jenom prostě ten potenciál se dal vytěžit trochu více, resp. o hodně více.(24.1.2007)