Příjemná komedie, která spadá spíš do ranku pomale upadající Careyho kariéry, kdy už moc nešlo očekávat tak zásadní filmy, jako byl Ace Ventura, Blbý a blbější či Maska. Lehce negativní stín možná háže i Jenifer Aniston, která bude krom Přátel už nenávratně spjatá s nejapnými romantickými komediemi. I tak to ale byl film se spoustou fajn humoru a místy neotřelých nápadů.(9.5.2013)

Škoda toho nízkého hodnocení, film má rozhodně na víc. Jim Carrey hraje tak jak jsme na něj zvyklý...a svůj gumový ksicht využívá v plné parádě. Mimo to jsem si zde prvně všimnul herce Steve Carella, který se v americe stal celkem rychle dobrým bavičem a doufám, že své umění použije ve více filmech. Jinak je to komedie s opravdu zajímavým nápadem, ale tvůrci ho bohůžel nevyužili na plno a ke konci s nápady krapet pokulhává. Přesto je tam celkem dost výborných scén a film stojí rozhodně za shlédnutí. Například mě dostala scéna u Niagárských vodopádů, kde probíhá rozhovor s Brucem a matkou K. Heppburnové nějak v tomto stylu: --- Řekněte mi proč jste hodila diamant srdce oceánu přes zábradlí Titanicu? Mrzelo vás když jste nechala Di Capria utopit a sama si plula na těch dveřích?(11.9.2006)

Na prvý pokus s bráchom 80%, repríza s ex priateľkou už o niečo slabšie - 60%. Aj tak veľmi príjemne strávený čas s mojim obľúbeným Jimom, ktorý ma aj dnes svojimi grimasami baví výborne. Nesmiem zabudnúť ani na fakt, že tento film objavil skvelého Steva Carrela. Už len kvôli tomu tvorcom veľká vďaka.(22.5.2005)

• Beastmaster4

Celkem slušná komedie, které bych dal poctivé a průměrné tři hvězdy, kdyby mne nezradila základní myšlenka příběhu. Bůh dává reportérovi B. Nolanovi (J. Carrey) ochutnat sílu božské moci a čeká, spíše věří, že ji tento člověk použije na konání dobra. Celý film mu vysvětluje strasti obyčejných lidí, a že dosud myslel jen na sebe. Konečná pointa pak vyzní spíše směšně a na druhé koleji se z ní stává jen záminka pro další romantickou blbinu. Bůh nakonec vysvětluje, že lidi vlastně nevědí, co chtějí a celý happyend je jen o tom, jak se Bruce Nolan a Grace Connelly (Jennifer Aniston) dávají dohromady, protože vtipný reportér si uvědomil svou sobeckost a sílu lásky. Větší klišé to ani být nemohlo. Vše božské tak končí a začíná u úspěchu a štěstí jedné osoby.(26.12.2011)

Nenáročná, příjemná komedie opírající se (ač trochu vratce) o moralismy - s velkou mocí přichází velká zodpovědnost a kdo chce kam, pomozme mu tam. Slušná porce zábavy stojí především na Jimově obligátním komeickém výkonu (i když mi daleko víc sedí jeho vážnější role) a několika scénáristickým vychytávkám - třeba scéna "moderátorské břichomluvectví", aneb jak potopit konkurenty z práce když máte božské schopnosti - je skutečně lahůdková. Jinak se nejedná o nic co by vybočovalo z řady hollywoodské manufaktory. P.S.: Pro příznivce půvabů Catherine Bell povinnost :-) 60%(27.8.2006)

• - Na večírku na Bruceovu počest hraje píseň Micka Jaggera "God gave me everything," tedy něco jako "Bůh mi dal všechno". (dezert)

• - Film byl zakázán v Egyptě i Malajsii, nicméně když se ukázalo, že film má velký úspěch, byl zákaz v obou zemích zrušen a film byl zpřístupněn pro diváky nad 18 let. (NiaWolf)

• - Náměstí ve filmu je to samé jako ve filmech Návrat do budoucnosti (1985) a Návrat do budoucnosti II (1990). (Kulmon)