Škoda toho nízkého hodnocení, film má rozhodně na víc. Jim Carrey hraje tak jak jsme na něj zvyklý...a svůj gumový ksicht využívá v plné parádě. Mimo to jsem si zde prvně všimnul herce Steve Carella, který se v americe stal celkem rychle dobrým bavičem a doufám, že své umění použije ve více filmech. Jinak je to komedie s opravdu zajímavým nápadem, ale tvůrci ho bohůžel nevyužili na plno a ke konci s nápady krapet pokulhává. Přesto je tam celkem dost výborných scén a film stojí rozhodně za shlédnutí. Například mě dostala scéna u Niagárských vodopádů, kde probíhá rozhovor s Brucem a matkou K. Heppburnové nějak v tomto stylu: --- Řekněte mi proč jste hodila diamant srdce oceánu přes zábradlí Titanicu? Mrzelo vás když jste nechala Di Capria utopit a sama si plula na těch dveřích?(11.9.2006)

V dávných dobách, kdy ještě Morgan neměl tolik pih, se dařilo tvořit mnohem kvalitnější komedie, než jsou ty současné bláboly. Tento snímek nechť je živým důkazem. Přitom to nevyžaduje žádné mimořádné úsilí. Příběh je záležitostí vycucanou z prstu. Nejretardovanějšímu z nejretardovanějších je svěřena do rukou Božská moc. Obsazení Jima Carreyho byl mimořádně chytrý tah. Tohle jsou přesně role na jeho tělo. Kdokoli jiný by působil v dané roli trapně. Jim to vytahuje na vynikající úroveň. Tomuto herci člověk musí přijít na chuť. Ani mě to nešlo snadno, ale jakmile mu člověk podlehne způsobí své bránici příjemné chvilky. Dost se mi líbil i Steve Carell. Opravdu vynikající záležitost. Děkuji tvůrcům za své omlazení a odpouštím i toho připáleného Boha.(2.10.2017)

• Marek1991

Parodovať Boha, to u mňa neobstojí a zvyšok bol dosť trápny. Šialený dej a ako komédia u mňa neprešla. Dokonca ani to herecké obsadenie to nezachráni u mňa v hodnotení. Jim Carrey takýmito filmami u mňa stráca, už tak slabú povesť komediálneho herca, také hlúposti s takými ksichtami som vedel ako decko robiť aj ja a možno aj lepšie.(15.4.2012)

Hodně mi to připomínalo Lhář, lhář. Hrdina má na začátku vše, co ke štěstí potřebuje. Musí se však nejdřív dostat do styku s nadpřirozenými schopnostmi a udělat řadu kopanců a volovin, aby si to uvědomil a začal si toho vážit. Jenom Bruce je o dost menší parchant než jeho právnický kolega z vedlejší komedie. Hodně moralit, pár dost slušných vtipů a rozehraných komických situací, a k tomu spousta nevyužitého potenciálu, který námět filmu nabízel. Kdyby nebylo Carreyho, asi by se to celé rozpadlo a rozklížilo, takhle se alespoň nenudíte...(15.8.2003)

Scénář: Steve Koren, Mark O'Keefe, Steve Oedekerk .. Je to cca půl na půl - výborné a vtipné scény vs. nudná vata.. I herecky se to láme - (nad)průměrný "Joel" Carrey vs. hodně podprůměrná "Rachel" Aniston, nad nimiž nedostižně ční BOŽSKÝ Morgan Freeman. 55%.(11.2.2005)