Slušná a nad mé očekávání zábavná komedie, která kdyby si udržela tempo a razanci první půli až do konce, měla by o hvězdu víc. Dvojka Carrey – Freeman si své role užívá a první polovina, kde ti dva spolu laškují a Bruce si naplno vychutnává své božské schopnosti, ta nemá chybu. Několikrát jsem se rozesmál nahlas a jednou dostal slušný záchvat smíchu. Potom však začne Bruce moc přemýšlet a jihnout, místo pitvoření dělá smutný kukuč a místo taškařic se modlí, a to už zdaleka nemá ten šmrnc. Taky proto, že gagů ubývá, s žádným dalším diCapriem ani Eastwoodem se Carrey nevytasí, božský Freeman už si Bruce taky moc nedobírá a místo toho mu začne domlouvat.(16.10.2011)

Nenáročná, příjemná komedie opírající se (ač trochu vratce) o moralismy - s velkou mocí přichází velká zodpovědnost a kdo chce kam, pomozme mu tam. Slušná porce zábavy stojí především na Jimově obligátním komeickém výkonu (i když mi daleko víc sedí jeho vážnější role) a několika scénáristickým vychytávkám - třeba scéna "moderátorské břichomluvectví", aneb jak potopit konkurenty z práce když máte božské schopnosti - je skutečně lahůdková. Jinak se nejedná o nic co by vybočovalo z řady hollywoodské manufaktory. P.S.: Pro příznivce půvabů Catherine Bell povinnost :-) 60%(27.8.2006)

Jen škoda toho nevyužitého potenciálu. Hollywoodské klišé a jistoty shazují celý film do bezedné propasti průměrnosti. Ke Carreymu nemám výhrad, protože tentokrát se celkem mírní a jeho pitvoření je mile snesitelné. Zato Aniston zde funguje jako pouhý přívěšek, což je podle mého velká škoda. Takže až dokoukáte tenhle film, tak se s pietou vypravte na nejbližší hřbitov a vzdejte holt dokonale pohřbenému námětu.(11.4.2006)

• eraserhead666

Naprosto nejhorší film s Jimem, co jsem kdy viděl. Přišel mi strašně dětinský až trapný. Ono možná tomu je proto, že takovým je hlavní hrdina, ale ten film se na něj koncentruje natolik, že všechno je jen o něm a ostatní postavy tam jsou jen jaksi do počtu jako kompars. Anistone (nemám ji rád) nepředvádí naprosto nic. Ale nemůže za to, protože jen "hraje" něco, co ji napsal scénář. Stejně blbě, jako jí to napsal. Nuda k uzoufání. Bylo mi líto každé další minuty, kterou jsem se prokousal. Brrrr. Ještě teď mi z toho jde mráz po zádech.(31.12.2012)

• Beastmaster4

Celkem slušná komedie, které bych dal poctivé a průměrné tři hvězdy, kdyby mne nezradila základní myšlenka příběhu. Bůh dává reportérovi B. Nolanovi (J. Carrey) ochutnat sílu božské moci a čeká, spíše věří, že ji tento člověk použije na konání dobra. Celý film mu vysvětluje strasti obyčejných lidí, a že dosud myslel jen na sebe. Konečná pointa pak vyzní spíše směšně a na druhé koleji se z ní stává jen záminka pro další romantickou blbinu. Bůh nakonec vysvětluje, že lidi vlastně nevědí, co chtějí a celý happyend je jen o tom, jak se Bruce Nolan a Grace Connelly (Jennifer Aniston) dávají dohromady, protože vtipný reportér si uvědomil svou sobeckost a sílu lásky. Větší klišé to ani být nemohlo. Vše božské tak končí a začíná u úspěchu a štěstí jedné osoby.(26.12.2011)