4 a 1/2 hvězdičky má ode mě vynikající komedie pro široké spektrum obecenstva! Celý film je postaven na výkonu hlavního hrdiny Jima Carreyho, který se své úlohy ujal znamenitě a celý film baví a baví jak on to skvěle umí. Na první pohled se to může zdát jako další z řady nudných amerických komedií, ale není tomu tak. Skvělá hlavní dvojka se k sobě výjimečně hodí a netajím se tím že mám oba herce (Jima Cerreyho a Jennifer Aniston) opravdu rád, což samozřejmě taky přhrává lepšímu hodnocení. Nevím jak vy, ale já jsem se u film v žádném případě ani trochu nenudil. Stačí jen toho kašpara v akci chvilku sledovat a za chvilku se smějete nahlas. Příběh je velice příjemný a vypovídá o životním osudu Bruce Nolana, jakožto smolného reportéra kterému to moc neklape ani ve vztahu s dívkami. Rozezlen na vše kolem začne nadávat bohu, který mu nabídne své místo. Bruce se chová ze začátku jako malé děcko, ale myslím se by se tak asi chovala většina z nás, mít božské schopnosti. Film má i krásné morální ponaučení, protože si časem i s pomocí rad boha uvědomí že nesmí myslet jenom na sebe ale také na druhé.(10.9.2006)

• Lima

První půle má spád, je vtipná a zábavná, královsky jsem se při ní bavil. Ale od chvíle, kdy začne Bruce řešit své citové problémy, jde celý film do háje. Ve druhé půli jako by scenáristovi došly nápady, děj se sune kupředu hlemýždím tempem a Bruceovo ujasňování si vztahu k partnerce je díky míře sentimentu až k nevydržení. Ale když se podívám na fantastické tržby, tak asi přesně tohle Američani chtějí. Jenže nic pro mě. Jo a ještě něco - Jennifer Aniston, nedávno vyhlášená The World Celebrity No.1 :o)), je příšerná herečka.(19.10.2003)

Jen škoda toho nevyužitého potenciálu. Hollywoodské klišé a jistoty shazují celý film do bezedné propasti průměrnosti. Ke Carreymu nemám výhrad, protože tentokrát se celkem mírní a jeho pitvoření je mile snesitelné. Zato Aniston zde funguje jako pouhý přívěšek, což je podle mého velká škoda. Takže až dokoukáte tenhle film, tak se s pietou vypravte na nejbližší hřbitov a vzdejte holt dokonale pohřbenému námětu.(11.4.2006)

• Marek1991

Parodovať Boha, to u mňa neobstojí a zvyšok bol dosť trápny. Šialený dej a ako komédia u mňa neprešla. Dokonca ani to herecké obsadenie to nezachráni u mňa v hodnotení. Jim Carrey takýmito filmami u mňa stráca, už tak slabú povesť komediálneho herca, také hlúposti s takými ksichtami som vedel ako decko robiť aj ja a možno aj lepšie.(15.4.2012)

Po zhlédnutí jakéhosi pokračování Božský Evan si tohoto filmu vážím zas o něco víc. Je to docela zajímavé sledovat, jak se potrhlý chlápek stane na chvíli Bohem a který dělá přesně to, co bychom dělali i my. Takže, všeho zneužívá! Film plný nápadů s neobvyklou zápletkou pro věřící i nevěřící, pokud je to kritérium nějak důležité.(11.7.2011)

• - Ve scéně, kde Bruce (Jim Carrey) pomáhá vytírat podlahu Bohu (Morgan Freeman), následuje několik střihů, během nichž má Bruce na každém záběru na mopu jinak umístěné ruce. (Mr.Hudson)

• - Na večírku na Bruceovu počest hraje píseň Micka Jaggera "God gave me everything," tedy něco jako "Bůh mi dal všechno". (dezert)

• - Na konci filmu rozjíždí Bruce (Jim Carrey) velkou kampaň na darování krve, přičemž sám vybízí vlastním příkladem. Po jeho těžké autonehodě by však darování nebylo možné. (Mr.Hudson)