Reklama

Reklama

Božský Bruce

  • USA Bruce Almighty (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Bruce je oblíbeným reportérem televizního zpravodajství na 7. kanálu v Buffalu. Problém je v tom, že on svou práci nesnáší a viní Boha z nedostatku štěstí. Na dveře mu klepe čtyřicítka, on touží být moderátorem hlavních zpráv. Když se jeden z moderátorů chystá odejít do důchodu, Bruce vycítí svou šanci. Zdá se, že se jeho šťastná chvilka blíží, má poprvé vysílat živě z Niagarských vodopádů. Těsně před vstupem se ale dozví, že moderátorské křeslo bylo obsazeno, rozčílí se a všechno pokazí. Místo vavřínů dostane vyhazov. Aby toho nebylo málo, venku ho zmlátí parta chuligánů a zničí jeho auto. Bruce pak označí Boha za příčinu všeho zla a nespravedlnosti, co se dějí na Zemi. Ten jeho spílání vyslyší a dá mu na týden svou moc a vládu nad světem, aby mu mohl Bruce dokázat, jak se to dá dělat lépe a s humorem. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (621)

MM11 

všechny recenze uživatele

Typický Jim Carrey, který průměrně natočenou komedii díky svému charismatu mírně povznese a hned je z toho trhák jako hrom. Vážím si, že tvůrci nechali otázku náboženství na maximálně neutrální úrovni, takže film se nedotkne žádné vrstvy. Shadyac do filmu příliš nevznesl, jenom potvrdil, že je mucholapka na komerční úspěch. Osobně bych sequel nedoporučoval, protože příklad Masky potvrzuje, že někdy je lepší jednou a stop! ()

Krissty 

všechny recenze uživatele

Tak jsem na to konečně koukla a rozhodně nelituji. Jim Carey se předvedl v perfektní formě! Vtipné scény byly opravdu vtipné a herecké obsazení bylo na takový film akurát. I když Jennifer Aniston moc nemusím, tady se dala přežít a Morgan Freeman byl fantastický. Bez něj by tahle komedie byla asi o chlup níž. Já se prostě bavila.. ()

Reklama

Lucasion 

všechny recenze uživatele

"Za každým velkým mužem stojí žena a zvedá oči." Bruce Nolan (Jim Carrey) nemá úspěch v práci. Považuje se za smolaře a začne nadávat za to bohu. Když Bůh (Morgan Freeman) za ním přijde, aby si to sám zkusil, začne Bruce zjišťovat, že dělat zázraky není zas taková sranda. Ovšem pro diváky je to sranda ažaž. Jim Carrey i tady dokazuje, že komedie prostě umí. Film má pěkný nápad a díky zpracování se jedná o jednu z těch lepších romantických komedií. Morgan Freeman je nejlepší ztvárnění Boha, hodně jsem se u něj pobavil. Takhle bych si ho klidně i představoval. Film má v sobě takovou tu božskou jiskru, která je nádherně pozitivní a to člověk občas potřebuje. (83 procent) ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Jen škoda toho nevyužitého potenciálu. Hollywoodské klišé a jistoty shazují celý film do bezedné propasti průměrnosti. Ke Carreymu nemám výhrad, protože tentokrát se celkem mírní a jeho pitvoření je mile snesitelné. Zato Aniston zde funguje jako pouhý přívěšek, což je podle mého velká škoda. Takže až dokoukáte tenhle film, tak se s pietou vypravte na nejbližší hřbitov a vzdejte holt dokonale pohřbenému námětu. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +rozhodně zajímavý nápad, občas velmi vtipné -ovšem mohlo být mnohem vtipnější/// Dost dobrá zábava. Obvzláště se mi líbila ta scéna, kdy Bruce dostane moc. V této části má film nejlepší grády. Vyjímečně se mi líbilo aji jeho pitvoření a tak nějak celkově je tohle oddychový film. Jen nemohu nezmínit, že by se toho do filmu vešlo mnohem více a tak je vlastně jeho potenciál plně nevyužit./// Celkem 72%/// ()

Galerie (77)

Zajímavosti (25)

  • V Severní Americe film utržil 72,2 milionu dolarů, celosvětové pak 212,3 mil. (NIRO)

Související novinky

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (více)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella

13.10.2011

Nejúspěšnější bavič 90. let a jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti se potkali už na placu Božského Bruce a u mikrofonu Hortona. Ale až teď to spolu rozjedou naplno díky komedii Burt Wonderstone… (více)

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším

20.07.2007

...a to jak v otázkách vzkříšení své kariéry, tak i v nejnovějším projektu, s nímž spojil své jméno. Filmy, v nichž se má vyskytnout kdysi nejúspěšnější komik planety, přibývají s týdenní frekvencí.… (více)

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)

Reklama

Reklama