Po tomhle filmu je zřetelné, že Jimovi „šklebící komedie“ pomalu ztrácí své kouzlo. Jim Carrey je neservíruje s takovou vehemencí jako třeba v Ace Venturovi, ale je jich tu dost na to, aby nešel přehlédnout jejich pohasínající šmrnc. Jim je perfektní komik ale jeho mimické kotrmelce se pomalu stávají nudnými, když je vidíme v každém jeho druhém filmu.(2.6.2004)

Kdyby to trvalo o něco (asi tak o 70 minut) méně, bylo by to jasných pět hvězdiček. Takhle ale : půl hvězdičky za Jima Carreyho, půl za Jennifer Aniston (kterou mám moc rád), půl za božského Freemana a půl za Catherine Bell (kterou mimochodem známe z J.A.G.u). Ta třetí hvězdička je za geniální scénku ztrapňování kolegy. Zbytek je moooc dlouhý. Ale mimochodem: znám osobně asi 20 Američanů. Naivní však nebyli vůbec. Co proti nim všichni mají?(20.4.2004)

"Za každým velkým mužem stojí žena a zvedá oči." Bruce Nolan (Jim Carrey) nemá úspěch v práci. Považuje se za smolaře a začne nadávat za to bohu. Když Bůh (Morgan Freeman) za ním přijde, aby si to sám zkusil, začne Bruce zjišťovat, že dělat zázraky není zas taková sranda. Ovšem pro diváky je to sranda ažaž. Jim Carrey i tady dokazuje, že komedie prostě umí. Film má pěkný nápad a díky zpracování se jedná o jednu z těch lepších romantických komedií. Morgan Freeman je nejlepší ztvárnění Boha, hodně jsem se u něj pobavil. Takhle bych si ho klidně i představoval. Film má v sobě takovou tu božskou jiskru, která je nádherně pozitivní a to člověk občas potřebuje. (83 procent)(26.7.2013)

Takova prumerna komedie, kterou z prumeru vytahuje Jim Carrey. Sice se tentokrat docela kroti, takze vtipy nesouvisi s jeho sklebenim, az na par vyjimek, ale spis s jeho vyuzivanim moci. Pricemz samotnej napad na obdrzeni moci od boha je docela originalni a diky Carreyho blbnuti i vtipnej, ale pouze do doby, nez dojde na poucovani co je v zivote spravne atd., ale to je jen ke konci a da se to prezit. Krome Carreyho stoji za pozornost Steve Carell, kterej se tu chova kupodivu normalne, Morgan Freeman, kterej se do takovyhle role skvele hodi a pak Jennifer Aniston, ktera ale hrala, jak kdyby slo o serial Pratele. Sice se nejedna o nejakou bombastickou komedii, ale tech 100 minut jsem se nenudil a obcas jsem se docela dost bavil.(19.9.2006)

Nebýt to tak rodinné a trošku v humoru přitlačit na pilu, tak mohlo jít o skutečně vtipný počin. Takhle je to pro všechny, ale v důsledku vlastně pro nikoho. Ovšem i v této politicky korektní formě jde o slušnou zábavu s několika skvělými gagy a výborným duem Carrey/Freeman. Jenom prostě ten potenciál se dal vytěžit trochu více, resp. o hodně více.(24.1.2007)