Tak tahle komedie mne hrozně bavila. Úžasný Jim Carrey ve všech scénkách, neméně úžasná Jennifer Aniston a samozřejmě suprový Morgan Freeman. Tleskám tomu, kdo vymyslel tento scénář, protože jsem se neměl čas nudit a smál jsem se od začátku do konce a se mnou celý kinosál. Prostě tohle je jedna velká jízda bez zastávky. Co více k tomu dodat? Dávám čtyři hvězdičky, protože tohle byla po dlouhé době komedie, která mne dokázala zaujmout a na jejíž každou televizní reprízu se těším jak malé děcko na Vánoce. Prostě super film.(23.12.2007)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +rozhodně zajímavý nápad, občas velmi vtipné -ovšem mohlo být mnohem vtipnější/// Dost dobrá zábava. Obvzláště se mi líbila ta scéna, kdy Bruce dostane moc. V této části má film nejlepší grády. Vyjímečně se mi líbilo aji jeho pitvoření a tak nějak celkově je tohle oddychový film. Jen nemohu nezmínit, že by se toho do filmu vešlo mnohem více a tak je vlastně jeho potenciál plně nevyužit./// Celkem 72%///(15.12.2007)

Soundtrack John Debney: 1. One of Us - Joan Osborne [5:03] ,2. God-Shaped Hole - Plumb [3:50] ,3. You're a God - Vertical Horizon [3:45] ,4. The Power - Snap! [8:14] ,5. A Little Less Conversation - Elvis vs. JXL [3:32] ,6. The Rockafeller Skank - Fatboy Slim [6:53] ,7. God Gave Me Everything - Mick Jagger [3:36] ,8. AB Positive [2:54] ,9. Walking on Water [1:59] ,10. Seventh of Seven [2:58] ,11. Bruce Meets God [1:24] ,12. Bruce's Prayer [3:06] ,13. Grace's Prayer [2:51],(9.6.2011)

Kterak nečekané nabytí božských schopností nekončí jen uděláním cestičky pro Mojžíše v rajčatové polévce.. Shadyac skočil z břehu docela vtipných gagů do obehraného septiku moralizování a v něm se utopil. Zůstala jen opice v zadku N.Gugliemiho a ponaučení, že Bůh má permanentní dovolenou, tak ať se každý snaží sám. M.Freeman už má za sebou role Mandely, amerického prezidenta i Boha a až se za pár let ještě trochu scvrkne, může si střihnout i Matku Terezu..(26.12.2011)

Bruce ani při setkání s černým Bohem neztrácí svůj humor: „Takže vy jste šéf, elektrikář a domovník v jedné osobě? Vy teda musíte mít vánoční večírky. Ale moc nepijte, jeden z vás bude muset řídit.” Při převzetí jeho pravomocí (i povinností) si začíná rychle užívat života, ale s přehledem zapomíná na zbývajících cca. šest miliard nespokojených žadatelů o kousek boží pozornosti.(6.12.2008)

• - Někteří diváci se snažili dovolat na telefonní číslo (776-2323), skrz kterého Bůh (Morgan Freeman) kontaktoval Bruce (Jim Carrey). Paradoxně se jednalo o číslo na pastora Bruce MacInnese, který obdržel stovky hovorů, ve kterých se volající dožadovali hovoru s Bohem. Proto bylo později číslo změněno na 555-0123, které už používá fiktivní předvolbu. (NiaWolf)

• - Plakát pro Bruce (Jim Carrey) jako „Mr. Exclusive“ byl vytvořen z promo fotek filmu Lhář, lhář (1997). (Karlos80)

• - Náměstí ve filmu je to samé jako ve filmech Návrat do budoucnosti (1985) a Návrat do budoucnosti II (1990). (Kulmon)