Po zhlédnutí jakéhosi pokračování Božský Evan si tohoto filmu vážím zas o něco víc. Je to docela zajímavé sledovat, jak se potrhlý chlápek stane na chvíli Bohem a který dělá přesně to, co bychom dělali i my. Takže, všeho zneužívá! Film plný nápadů s neobvyklou zápletkou pro věřící i nevěřící, pokud je to kritérium nějak důležité.(11.7.2011)

Božská oddechovka coby ryzí carreyovské podobenství o tom, že >nemá se bráti jméno Boží do huby zadarmo< ... ;o) . . . Pán to má s lidem svým zase jednou těžké a když mu laje kdejaký ten nevděčník, to namíchne i Svatou Trpělivost. Nevím sice, co je na téhle komedii "fantasy", ale taškařice je to boží, skvěle vymyšlená, ponejvíce boha jeho baže vydařenými gagy nabitá a navíc i s jakýmstakýms bohulibým poselstvím o tom, že k dobrému člověku nakonec i ten Bůh bude dobrý. Komedie je to prostě bohudíky víc než Dobrá... :o))) Amen. - - - P.S. Jen tak mimochodem, pro ty, co furt ještě neví, jakže to skončil ten Jimmy Hoffa - pozor(!:-) spoiler(!;-) - vykopali ho i s rodným listem v Buffalu tam u té pejskařské výcvikové základny... ;-) - - - P.P.S. Za zmínku tedy ještě navíc stojí pro fandíky ten Bruceův vskutku božský Datsun ZX Fairlady, byť ve filmu až donebevolajícně stále otloukán... :-( - - - - - (Viděno po ixté - a to jsem původně chtěl se dnes večer na tom našem >veřejnoslužebním jiném prostoru< dívat na Kieslowského "Tři barvy: Modrá", leč s tím čudláckým dablinkem to prostě nešlo, takže na depresi z té marnosti mi vnukl zjevně pámbů tenhle nápad - 13.5.2008 na dvd, komentář zde jako bůhvíkolikátý - 13.5.2008)(13.5.2008)

• Turiec

Aké by to bolo byť všemohúcim? Aké by to bolo keby sa všetkým splnili všetky želania a modlitby? Všetci by vyhrali prvú cenu v lotérii (lebo to sú naše túžby), tá by sa rozdelila medzi všetkých a bola by mizerná. Vieme vôbec rozlíšiť, čo chceme, a čo potrebujeme? Film, v ktorom sa dajú vybrať vtipné scény i také, ktoré sú mravokárne môže mnohých pobúriť, či uraziť, ale ukazuje nás ľudí takých, akí sme. Jim Carrey podáva svoj štandardný výkon. Nič menej a nič viac.(18.11.2003)

Takova prumerna komedie, kterou z prumeru vytahuje Jim Carrey. Sice se tentokrat docela kroti, takze vtipy nesouvisi s jeho sklebenim, az na par vyjimek, ale spis s jeho vyuzivanim moci. Pricemz samotnej napad na obdrzeni moci od boha je docela originalni a diky Carreyho blbnuti i vtipnej, ale pouze do doby, nez dojde na poucovani co je v zivote spravne atd., ale to je jen ke konci a da se to prezit. Krome Carreyho stoji za pozornost Steve Carell, kterej se tu chova kupodivu normalne, Morgan Freeman, kterej se do takovyhle role skvele hodi a pak Jennifer Aniston, ktera ale hrala, jak kdyby slo o serial Pratele. Sice se nejedna o nejakou bombastickou komedii, ale tech 100 minut jsem se nenudil a obcas jsem se docela dost bavil.(19.9.2006)

Na prvý pokus s bráchom 80%, repríza s ex priateľkou už o niečo slabšie - 60%. Aj tak veľmi príjemne strávený čas s mojim obľúbeným Jimom, ktorý ma aj dnes svojimi grimasami baví výborne. Nesmiem zabudnúť ani na fakt, že tento film objavil skvelého Steva Carrela. Už len kvôli tomu tvorcom veľká vďaka.(22.5.2005)