Už jsem si myslel, že Jim Carrey svoje role postupně umírňuje směrem k serióznosti :) Na to je ale moc velký "šílenec". Tohle je spíš návrat k typu "Lhář, lhář", než pokračování "Majestic" :) ... Na několika místech lze sice (jako já) chytit záchvat nekontrolovatelného smíchu, na mnoha se budete lehce nudit. Prostě průměrná komedie, která svůj účel tak na 50% splní .... Apropó: Ačkoli mám "Rachel" rád, tak Aniston je fakt příšerná herečka :)(25.3.2004)

Božská oddechovka coby ryzí carreyovské podobenství o tom, že >nemá se bráti jméno Boží do huby zadarmo< ... ;o) . . . Pán to má s lidem svým zase jednou těžké a když mu laje kdejaký ten nevděčník, to namíchne i Svatou Trpělivost. Nevím sice, co je na téhle komedii "fantasy", ale taškařice je to boží, skvěle vymyšlená, ponejvíce boha jeho baže vydařenými gagy nabitá a navíc i s jakýmstakýms bohulibým poselstvím o tom, že k dobrému člověku nakonec i ten Bůh bude dobrý. Komedie je to prostě bohudíky víc než Dobrá... :o))) Amen. - - - P.S. Jen tak mimochodem, pro ty, co furt ještě neví, jakže to skončil ten Jimmy Hoffa - pozor(!:-) spoiler(!;-) - vykopali ho i s rodným listem v Buffalu tam u té pejskařské výcvikové základny... ;-) - - - P.P.S. Za zmínku tedy ještě navíc stojí pro fandíky ten Bruceův vskutku božský Datsun ZX Fairlady, byť ve filmu až donebevolajícně stále otloukán... :-( - - - - - (Viděno po ixté - a to jsem původně chtěl se dnes večer na tom našem >veřejnoslužebním jiném prostoru< dívat na Kieslowského "Tři barvy: Modrá", leč s tím čudláckým dablinkem to prostě nešlo, takže na depresi z té marnosti mi vnukl zjevně pámbů tenhle nápad - 13.5.2008 na dvd, komentář zde jako bůhvíkolikátý - 13.5.2008)(13.5.2008)

Kdyby to trvalo o něco (asi tak o 70 minut) méně, bylo by to jasných pět hvězdiček. Takhle ale : půl hvězdičky za Jima Carreyho, půl za Jennifer Aniston (kterou mám moc rád), půl za božského Freemana a půl za Catherine Bell (kterou mimochodem známe z J.A.G.u). Ta třetí hvězdička je za geniální scénku ztrapňování kolegy. Zbytek je moooc dlouhý. Ale mimochodem: znám osobně asi 20 Američanů. Naivní však nebyli vůbec. Co proti nim všichni mají?(20.4.2004)

• Tuax

Na to že Bruce nesmí, nebo by mu nemělo jít ovlivňovat svobodnou vůli, tak v případě konkurenčního hlasatele mu to šlo. Těžko si myslet, že by si přitom extrempore předkamerami přál něco jiného než to ukončit, ale jeho svobodná vůle jaksi nefungovala. Tak je to s celým filmem, něco hlásá, ale dělá úplně něco jiného. Byly místa kde jsem se pobavil, ale celkově mi to přišlo spíše jako slátanina mnoha nápadů, ale nedotažené, aby to fungovalo jako jedno těleso. Zklamání.(29.5.2010)

Jim Carrey nepatří mezí mé nejoblíbenější herce a na film jsem se dívala především proto, že si zde zahrál roli Morgan Freeman. Pokaždé, když s ním přišla na řadu scéna, nabyla jsem dojmu, že Morgan je v tomto filmu jako "král" a ti ostatní herci jsou "jen" poddaní. A byť se ve filmu objevil jen párkrát, každá jeho pasáž pro mě působila jako částečná záchrana pro ten "zbytek". Párkrát jsem se opravdu zasmála a nejvíce se mi líbila tato věta. "Bruci, nemůžeš klečet uprostřed dálnice a mluvit přitom o životě."(15.12.2007)