Je mi jedno, jestli grimasy Jima Carreyho někdo považuje za okoukané, vždy bude mým nejoblíbenějším americkým komikem (mezi britskými místo drží Rowan Atkinson). Navíc je to film k zamyšlení a navíc s výborným Morganem Freemanem v další důležité roli, kde nyní nehraje moudrého drsňáka a s mnoha zkušenostmi, co má některá léta už za sebou, ale rovnou Boha. No nebudu říkat víc, podívejte se sami a sequelu/spin-offu se Stevem Carellem v hlavní roli se vyhněte, pokud nechcete učebnicový příklad nejhorší finanční investice v komediálním žánru všech dob.(18.8.2016)

Jen škoda toho nevyužitého potenciálu. Hollywoodské klišé a jistoty shazují celý film do bezedné propasti průměrnosti. Ke Carreymu nemám výhrad, protože tentokrát se celkem mírní a jeho pitvoření je mile snesitelné. Zato Aniston zde funguje jako pouhý přívěšek, což je podle mého velká škoda. Takže až dokoukáte tenhle film, tak se s pietou vypravte na nejbližší hřbitov a vzdejte holt dokonale pohřbenému námětu.(11.4.2006)

Carry už natočil lepší komedie, ale u tohohle se dá celkem dobře pobavit, jenže řezat smíchy se určitě nebudete. Carrey se sice snaží, ale scénář mu toho moc nedovolí a opravdu dobrých vtipných scén u kterých jsem se smál je tam pomálu, ale Jimovi ksichty jsou dobry. Jennifer Aniston je tam tak trošku zbytečná, ale jako partnerka Carreyho je dostačující. Určitě by film potřeboval víc vtipnosti, ale jako oddychová zábava to je postačující(13.2.2006)

Jim avizoval veľký návrat k bláznivým komédiam, aké ho preslávili (tj. hovoríme o roku 1994). Spojil sa s režisérom a jeho veľmi dobrým priateľom Tomom Shadyackom a nakrútili Brucea. Skvelý námet, velikánsky potenciál, bohužiaľ len veľmi striedmo využitý. Hlavne je to strašne korektný film a po ľade korčuľuje veľmi jemne. Aby sa náhodou žiaden divák neurazil. Našťastie tu máme Jima Carreyho, ktorý je ako vždy famózny. Jennifer mu skvelo asistuje a Steve Carrel má skvelú "blahblah" scénku. Tom Shadyack a Jim Carrey pripravili dobrú atmosféru a originálny humor, ale obaja majú už za sebou aj lepšie kúsky.(18.6.2006)

Shadyac by sa s Careym aj radi odviazali (súdim podľa niekoľkých vydarených fórov), lenže držia nad nimi pevnú ruku božskí neomylní filmoví producenti a majitelia štúdia, ktorí vedia najlepšie, čo väčšinové obecenstvo potrebuje. Alebo čo mu aspoň stačí ku šťastiu a návšteve kina. Afroamerický boh v bielom obleku, uf. To by som zožral maximálne Spikemu Leeovi, alebo Kevinovi Smithovi.(8.6.2012)

• - Ve scéně, kde Bruce (Jim Carrey) pomáhá vytírat podlahu Bohu (Morgan Freeman), následuje několik střihů, během nichž má Bruce na každém záběru na mopu jinak umístěné ruce. (Mr.Hudson)

• - Někteří diváci se snažili dovolat na telefonní číslo (776-2323), skrz kterého Bůh (Morgan Freeman) kontaktoval Bruce (Jim Carrey). Paradoxně se jednalo o číslo na pastora Bruce MacInnese, který obdržel stovky hovorů, ve kterých se volající dožadovali hovoru s Bohem. Proto bylo později číslo změněno na 555-0123, které už používá fiktivní předvolbu. (NiaWolf)

• - Náměstí ve filmu je to samé jako ve filmech Návrat do budoucnosti (1985) a Návrat do budoucnosti II (1990). (Kulmon)