V dávných dobách, kdy ještě Morgan neměl tolik pih, se dařilo tvořit mnohem kvalitnější komedie, než jsou ty současné bláboly. Tento snímek nechť je živým důkazem. Přitom to nevyžaduje žádné mimořádné úsilí. Příběh je záležitostí vycucanou z prstu. Nejretardovanějšímu z nejretardovanějších je svěřena do rukou Božská moc. Obsazení Jima Carreyho byl mimořádně chytrý tah. Tohle jsou přesně role na jeho tělo. Kdokoli jiný by působil v dané roli trapně. Jim to vytahuje na vynikající úroveň. Tomuto herci člověk musí přijít na chuť. Ani mě to nešlo snadno, ale jakmile mu člověk podlehne způsobí své bránici příjemné chvilky. Dost se mi líbil i Steve Carell. Opravdu vynikající záležitost. Děkuji tvůrcům za své omlazení a odpouštím i toho připáleného Boha.(2.10.2017)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +rozhodně zajímavý nápad, občas velmi vtipné -ovšem mohlo být mnohem vtipnější/// Dost dobrá zábava. Obvzláště se mi líbila ta scéna, kdy Bruce dostane moc. V této části má film nejlepší grády. Vyjímečně se mi líbilo aji jeho pitvoření a tak nějak celkově je tohle oddychový film. Jen nemohu nezmínit, že by se toho do filmu vešlo mnohem více a tak je vlastně jeho potenciál plně nevyužit./// Celkem 72%///(15.12.2007)

• eraserhead666

Naprosto nejhorší film s Jimem, co jsem kdy viděl. Přišel mi strašně dětinský až trapný. Ono možná tomu je proto, že takovým je hlavní hrdina, ale ten film se na něj koncentruje natolik, že všechno je jen o něm a ostatní postavy tam jsou jen jaksi do počtu jako kompars. Anistone (nemám ji rád) nepředvádí naprosto nic. Ale nemůže za to, protože jen "hraje" něco, co ji napsal scénář. Stejně blbě, jako jí to napsal. Nuda k uzoufání. Bylo mi líto každé další minuty, kterou jsem se prokousal. Brrrr. Ještě teď mi z toho jde mráz po zádech.(31.12.2012)

Po tomhle filmu je zřetelné, že Jimovi „šklebící komedie“ pomalu ztrácí své kouzlo. Jim Carrey je neservíruje s takovou vehemencí jako třeba v Ace Venturovi, ale je jich tu dost na to, aby nešel přehlédnout jejich pohasínající šmrnc. Jim je perfektní komik ale jeho mimické kotrmelce se pomalu stávají nudnými, když je vidíme v každém jeho druhém filmu.(2.6.2004)

Hodně mi to připomínalo Lhář, lhář. Hrdina má na začátku vše, co ke štěstí potřebuje. Musí se však nejdřív dostat do styku s nadpřirozenými schopnostmi a udělat řadu kopanců a volovin, aby si to uvědomil a začal si toho vážit. Jenom Bruce je o dost menší parchant než jeho právnický kolega z vedlejší komedie. Hodně moralit, pár dost slušných vtipů a rozehraných komických situací, a k tomu spousta nevyužitého potenciálu, který námět filmu nabízel. Kdyby nebylo Carreyho, asi by se to celé rozpadlo a rozklížilo, takhle se alespoň nenudíte...(15.8.2003)

• - Morgan Freeman v tomto filmu ztvárňuje Boha. Ve skutečném životě je však agnostik. (fanda124)

• - Auto, se kterým jezdí Bruce (Jim Carrey) na začátku filmu, je Datsun 270Z 2+2 z roku 1976. Po získání svých nadpřirozených schopností jej vymění za Saleen S7. (šerminator)

• - Plakát pro Bruce (Jim Carrey) jako „Mr. Exclusive“ byl vytvořen z promo fotek filmu Lhář, lhář (1997). (Karlos80)