• Lima

První půle má spád, je vtipná a zábavná, královsky jsem se při ní bavil. Ale od chvíle, kdy začne Bruce řešit své citové problémy, jde celý film do háje. Ve druhé půli jako by scenáristovi došly nápady, děj se sune kupředu hlemýždím tempem a Bruceovo ujasňování si vztahu k partnerce je díky míře sentimentu až k nevydržení. Ale když se podívám na fantastické tržby, tak asi přesně tohle Američani chtějí. Jenže nic pro mě. Jo a ještě něco - Jennifer Aniston, nedávno vyhlášená The World Celebrity No.1 :o)), je příšerná herečka.(19.10.2003)

• Beastmaster4

Celkem slušná komedie, které bych dal poctivé a průměrné tři hvězdy, kdyby mne nezradila základní myšlenka příběhu. Bůh dává reportérovi B. Nolanovi (J. Carrey) ochutnat sílu božské moci a čeká, spíše věří, že ji tento člověk použije na konání dobra. Celý film mu vysvětluje strasti obyčejných lidí, a že dosud myslel jen na sebe. Konečná pointa pak vyzní spíše směšně a na druhé koleji se z ní stává jen záminka pro další romantickou blbinu. Bůh nakonec vysvětluje, že lidi vlastně nevědí, co chtějí a celý happyend je jen o tom, jak se Bruce Nolan a Grace Connelly (Jennifer Aniston) dávají dohromady, protože vtipný reportér si uvědomil svou sobeckost a sílu lásky. Větší klišé to ani být nemohlo. Vše božské tak končí a začíná u úspěchu a štěstí jedné osoby.(26.12.2011)

Příjemná komedie, která spadá spíš do ranku pomale upadající Careyho kariéry, kdy už moc nešlo očekávat tak zásadní filmy, jako byl Ace Ventura, Blbý a blbější či Maska. Lehce negativní stín možná háže i Jenifer Aniston, která bude krom Přátel už nenávratně spjatá s nejapnými romantickými komediemi. I tak to ale byl film se spoustou fajn humoru a místy neotřelých nápadů.(9.5.2013)

Soundtrack John Debney: 1. One of Us - Joan Osborne [5:03] ,2. God-Shaped Hole - Plumb [3:50] ,3. You're a God - Vertical Horizon [3:45] ,4. The Power - Snap! [8:14] ,5. A Little Less Conversation - Elvis vs. JXL [3:32] ,6. The Rockafeller Skank - Fatboy Slim [6:53] ,7. God Gave Me Everything - Mick Jagger [3:36] ,8. AB Positive [2:54] ,9. Walking on Water [1:59] ,10. Seventh of Seven [2:58] ,11. Bruce Meets God [1:24] ,12. Bruce's Prayer [3:06] ,13. Grace's Prayer [2:51],(9.6.2011)

Carry už natočil lepší komedie, ale u tohohle se dá celkem dobře pobavit, jenže řezat smíchy se určitě nebudete. Carrey se sice snaží, ale scénář mu toho moc nedovolí a opravdu dobrých vtipných scén u kterých jsem se smál je tam pomálu, ale Jimovi ksichty jsou dobry. Jennifer Aniston je tam tak trošku zbytečná, ale jako partnerka Carreyho je dostačující. Určitě by film potřeboval víc vtipnosti, ale jako oddychová zábava to je postačující(13.2.2006)