TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +rozhodně zajímavý nápad, občas velmi vtipné -ovšem mohlo být mnohem vtipnější/// Dost dobrá zábava. Obvzláště se mi líbila ta scéna, kdy Bruce dostane moc. V této části má film nejlepší grády. Vyjímečně se mi líbilo aji jeho pitvoření a tak nějak celkově je tohle oddychový film. Jen nemohu nezmínit, že by se toho do filmu vešlo mnohem více a tak je vlastně jeho potenciál plně nevyužit./// Celkem 72%///(15.12.2007)

• Beastmaster4

Celkem slušná komedie, které bych dal poctivé a průměrné tři hvězdy, kdyby mne nezradila základní myšlenka příběhu. Bůh dává reportérovi B. Nolanovi (J. Carrey) ochutnat sílu božské moci a čeká, spíše věří, že ji tento člověk použije na konání dobra. Celý film mu vysvětluje strasti obyčejných lidí, a že dosud myslel jen na sebe. Konečná pointa pak vyzní spíše směšně a na druhé koleji se z ní stává jen záminka pro další romantickou blbinu. Bůh nakonec vysvětluje, že lidi vlastně nevědí, co chtějí a celý happyend je jen o tom, jak se Bruce Nolan a Grace Connelly (Jennifer Aniston) dávají dohromady, protože vtipný reportér si uvědomil svou sobeckost a sílu lásky. Větší klišé to ani být nemohlo. Vše božské tak končí a začíná u úspěchu a štěstí jedné osoby.(26.12.2011)

• KrestanFilms

Tato komedie má daloby se říct poselství o tom, co obnáší "svobodná vůle" nám Bohem darovaná a rovněž svědčí o tom, jak "omezená" je naše moudrost. Na druhou stranu je ale zpracování místy přehnaně a je třeba přivírat obě oči nad vhodností některých scén... Film pobaví snad každého, ale zároveň si nejsem jist, co by Bůh řekl na postavu svého hereckého zástupce... Když to všechno sečtu, vychází mi dvě hvězdy. Rád bych doporučil skouknutí, ale brát ho s velkou rezervou...(17.10.2014)

• Turiec

Aké by to bolo byť všemohúcim? Aké by to bolo keby sa všetkým splnili všetky želania a modlitby? Všetci by vyhrali prvú cenu v lotérii (lebo to sú naše túžby), tá by sa rozdelila medzi všetkých a bola by mizerná. Vieme vôbec rozlíšiť, čo chceme, a čo potrebujeme? Film, v ktorom sa dajú vybrať vtipné scény i také, ktoré sú mravokárne môže mnohých pobúriť, či uraziť, ale ukazuje nás ľudí takých, akí sme. Jim Carrey podáva svoj štandardný výkon. Nič menej a nič viac.(18.11.2003)

"Za každým velkým mužem stojí žena a zvedá oči." Bruce Nolan (Jim Carrey) nemá úspěch v práci. Považuje se za smolaře a začne nadávat za to bohu. Když Bůh (Morgan Freeman) za ním přijde, aby si to sám zkusil, začne Bruce zjišťovat, že dělat zázraky není zas taková sranda. Ovšem pro diváky je to sranda ažaž. Jim Carrey i tady dokazuje, že komedie prostě umí. Film má pěkný nápad a díky zpracování se jedná o jednu z těch lepších romantických komedií. Morgan Freeman je nejlepší ztvárnění Boha, hodně jsem se u něj pobavil. Takhle bych si ho klidně i představoval. Film má v sobě takovou tu božskou jiskru, která je nádherně pozitivní a to člověk občas potřebuje. (83 procent)(26.7.2013)