Reklama

Reklama

Božský Bruce

  • USA Bruce Almighty (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Bruce je oblíbeným reportérem televizního zpravodajství na 7. kanálu v Buffalu. Problém je v tom, že on svou práci nesnáší a viní Boha z nedostatku štěstí. Na dveře mu klepe čtyřicítka, on touží být moderátorem hlavních zpráv. Když se jeden z moderátorů chystá odejít do důchodu, Bruce vycítí svou šanci. Zdá se, že se jeho šťastná chvilka blíží, má poprvé vysílat živě z Niagarských vodopádů. Těsně před vstupem se ale dozví, že moderátorské křeslo bylo obsazeno, rozčílí se a všechno pokazí. Místo vavřínů dostane vyhazov. Aby toho nebylo málo, venku ho zmlátí parta chuligánů a zničí jeho auto. Bruce pak označí Boha za příčinu všeho zla a nespravedlnosti, co se dějí na Zemi. Ten jeho spílání vyslyší a dá mu na týden svou moc a vládu nad světem, aby mu mohl Bruce dokázat, jak se to dá dělat lépe a s humorem. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (620)

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Je až fascinující, jak mohl někdo z tak slibného tématu udělat takovou slabotu. Herectví Jima Carreyho je (jako ve všech jeho komediálních rolích) založené na grimasách. A tomu já se smát nemůžu. Druhou slabinou je v první půlce filmu neochota jít do trochu tvrdšího humoru, ve druhé půlce pak jeho úplná absence a nahrazení planým moralizováním. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Po zhlédnutí jakéhosi pokračování Božský Evan si tohoto filmu vážím zas o něco víc. Je to docela zajímavé sledovat, jak se potrhlý chlápek stane na chvíli Bohem a který dělá přesně to, co bychom dělali i my. Takže, všeho zneužívá! Film plný nápadů s neobvyklou zápletkou pro věřící i nevěřící, pokud je to kritérium nějak důležité. ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Když je mi nejhůř, začnu myslet na co nechci a potřebuju zvednout náladu, je tu vždy Jim Carrey a jeho "božská" komedie. Morgan Freeman a jeho projev mě vždy uklidní, Jennifer Aniston a její úsměv mi připomene, že když se dva milují, zvládnou překonat sebevětší problémy a Jim Carrey mě přesvědčí, že smích je lék zkrátka na všechno :) zde se pak všechny tyto elementy spojí v jeden a fungují jako ultimátní přínos radosti. Pro mnohé možná jen nevýrazná komedie, pro pár lidí třeba guilty pleasure, pro mě však neskonalá a nikdy nenudící podívaná. Jo a volno mám třeba sedmého v sedm,) ()

Beastmaster4 

všechny recenze uživatele

Celkem slušná komedie, které bych dal poctivé a průměrné tři hvězdy, kdyby mne nezradila základní myšlenka příběhu. Bůh dává reportérovi B. Nolanovi (J. Carrey) ochutnat sílu božské moci a čeká, spíše věří, že ji tento člověk použije na konání dobra. Celý film mu vysvětluje strasti obyčejných lidí, a že dosud myslel jen na sebe. Konečná pointa pak vyzní spíše směšně a na druhé koleji se z ní stává jen záminka pro další romantickou blbinu. Bůh nakonec vysvětluje, že lidi vlastně nevědí, co chtějí a celý happyend je jen o tom, jak se Bruce Nolan a Grace Connelly (Jennifer Aniston) dávají dohromady, protože vtipný reportér si uvědomil svou sobeckost a sílu lásky. Větší klišé to ani být nemohlo. Vše božské tak končí a začíná u úspěchu a štěstí jedné osoby. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak tahle komedie mne hrozně bavila. Úžasný Jim Carrey ve všech scénkách, neméně úžasná Jennifer Aniston a samozřejmě suprový Morgan Freeman. Tleskám tomu, kdo vymyslel tento scénář, protože jsem se neměl čas nudit a smál jsem se od začátku do konce a se mnou celý kinosál. Prostě tohle je jedna velká jízda bez zastávky. Co více k tomu dodat? Dávám čtyři hvězdičky, protože tohle byla po dlouhé době komedie, která mne dokázala zaujmout a na jejíž každou televizní reprízu se těším jak malé děcko na Vánoce. Prostě super film. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (25)

  • V Severní Americe film utržil 72,2 milionu dolarů, celosvětové pak 212,3 mil. (NIRO)
  • Opičák Binx, který se ve filmu objevil, byla patrně nejslavnějším hercem svého druhu. Měl významné role například ve Smrtící epidemii (1995) či v obou dílech Ace Ventury (1994, 1995). (NIRO)
  • Když Bruce (Jim Carrey) pomáhá Bohu (Morgan Freeman) vytírat podlahu, následuje několik střihů, během nichž má Bruce na každém záběru na mopu jinak umístěné ruce. (Mr.Hudson)

Související novinky

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (více)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella

13.10.2011

Nejúspěšnější bavič 90. let a jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti se potkali už na placu Božského Bruce a u mikrofonu Hortona. Ale až teď to spolu rozjedou naplno díky komedii Burt Wonderstone… (více)

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším

20.07.2007

...a to jak v otázkách vzkříšení své kariéry, tak i v nejnovějším projektu, s nímž spojil své jméno. Filmy, v nichž se má vyskytnout kdysi nejúspěšnější komik planety, přibývají s týdenní frekvencí.… (více)

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)

Reklama

Reklama