Po tomhle filmu je zřetelné, že Jimovi „šklebící komedie“ pomalu ztrácí své kouzlo. Jim Carrey je neservíruje s takovou vehemencí jako třeba v Ace Venturovi, ale je jich tu dost na to, aby nešel přehlédnout jejich pohasínající šmrnc. Jim je perfektní komik ale jeho mimické kotrmelce se pomalu stávají nudnými, když je vidíme v každém jeho druhém filmu.(2.6.2004)

4 a 1/2 hvězdičky má ode mě vynikající komedie pro široké spektrum obecenstva! Celý film je postaven na výkonu hlavního hrdiny Jima Carreyho, který se své úlohy ujal znamenitě a celý film baví a baví jak on to skvěle umí. Na první pohled se to může zdát jako další z řady nudných amerických komedií, ale není tomu tak. Skvělá hlavní dvojka se k sobě výjimečně hodí a netajím se tím že mám oba herce (Jima Cerreyho a Jennifer Aniston) opravdu rád, což samozřejmě taky přhrává lepšímu hodnocení. Nevím jak vy, ale já jsem se u film v žádném případě ani trochu nenudil. Stačí jen toho kašpara v akci chvilku sledovat a za chvilku se smějete nahlas. Příběh je velice příjemný a vypovídá o životním osudu Bruce Nolana, jakožto smolného reportéra kterému to moc neklape ani ve vztahu s dívkami. Rozezlen na vše kolem začne nadávat bohu, který mu nabídne své místo. Bruce se chová ze začátku jako malé děcko, ale myslím se by se tak asi chovala většina z nás, mít božské schopnosti. Film má i krásné morální ponaučení, protože si časem i s pomocí rad boha uvědomí že nesmí myslet jenom na sebe ale také na druhé.(10.9.2006)

Jime, promiň, ale nedá se donekonečna stavět jen na tvých šklebech a na pitvoření se. Pár gagů se ti vyvedlo, celkově ale jde jen o průměrný kousek. Měl by ses definitivně setřást škatulky komika, ostatně Muž na Měsíci a Majestic dokázaly, že hrát umíš. Pokud budeš chtít příště vzít roli v komedii, vyhni se duu Shadyac - Oedekerk. Tihle pánové už ti bohužel asi nemají šanci nabídnout něco skutečně kvalitního nebo objevného. Věř mi, myslím to s tebou dobře.(31.5.2004)

Takáto komédia občas dobre padne, v období vianoc zvlášť. J. Carrey nikdy nebol môj obľúbenec, ale tieto úlohy mu sedia. Samotný námet filmu je výborný, ale na druhej strane dokáže mnohých sklamať tým, že ponúkaná šanca je využitá na 50%. Tento námet totiž ponúka nekonečné množstvo vtipných nápadov, ktoré vo filme mohli byť, keby...Občas je to vtipné, občas dojímavé, ale nikdy nie toľko, koľko by mohlo byť. Trochu škoda, ale aj tak sa prikláňam k slabším štyrom. 70%.(3.1.2013)

• Ivoshek

Je až fascinující, jak mohl někdo z tak slibného tématu udělat takovou slabotu. Herectví Jima Carreyho je (jako ve všech jeho komediálních rolích) založené na grimasách. A tomu já se smát nemůžu. Druhou slabinou je v první půlce filmu neochota jít do trochu tvrdšího humoru, ve druhé půlce pak jeho úplná absence a nahrazení planým moralizováním.(18.7.2007)