// Když je mi nejhůř, začnu myslet na co nechci a potřebuju zvednout náladu, je tu vždy Jim Carrey a jeho "božská" komedie. Morgan Freeman a jeho projev mě vždy uklidní, Jennifer Aniston a její úsměv mi připomene, že když se dva milují, zvládnou překonat sebevětší problémy a Jim Carrey mě přesvědčí, že smích je lék zkrátka na všechno :) zde se pak všechny tyto elementy spojí v jeden a fungují jako ultimátní přínos radosti. Pro mnohé možná jen nevýrazná komedie, pro pár lidí třeba guilty pleasure, pro mě však neskonalá a nikdy nenudící podívaná. Jo a volno mám třeba sedmého v sedm,)(23.11.2012)

Celkem povedená romantická komedie. Carrey ani Aniston nezklamali, no a Freeman jako BŮH? Tak to je mazec. Děj je nápaditý a dá se říci, že i zajímavý. Jsou tam některá hluchá místa, ale jinak je to taková oddechovka. Pocit, že můžu cokoliv co chci (kromě lásky), navozuje myšlenky, které u mě naposledy vyvolala Arabela, její kouzelný prsten a podobná udělátka. :-) 75%(23.12.2007)

Po tomhle filmu je zřetelné, že Jimovi „šklebící komedie“ pomalu ztrácí své kouzlo. Jim Carrey je neservíruje s takovou vehemencí jako třeba v Ace Venturovi, ale je jich tu dost na to, aby nešel přehlédnout jejich pohasínající šmrnc. Jim je perfektní komik ale jeho mimické kotrmelce se pomalu stávají nudnými, když je vidíme v každém jeho druhém filmu.(2.6.2004)

Typický Jim Carrey, který průměrně natočenou komedii díky svému charismatu mírně povznese a hned je z toho trhák jako hrom. Vážím si, že tvůrci nechali otázku náboženství na maximálně neutrální úrovni, takže film se nedotkne žádné vrstvy. Shadyac do filmu příliš nevznesl, jenom potvrdil, že je mucholapka na komerční úspěch. Osobně bych sequel nedoporučoval, protože příklad Masky potvrzuje, že někdy je lepší jednou a stop!(28.8.2005)

Neviem si pomôcť,ale sú filmy,v ktorých mi typická Carreyho komická poza vrátane jeho mimiky a ,,reči tela"pripadá byť viac než nepatričná.Bolo to fajn v Maske alebo Zvieracom detektívovi,ale toto je fakt film,ktorý by si od svojho hlavného protagonistu zaslúžil trochu viac hereckej úcty a vážnosti.Námet výborný,príjemná a nevtieravá romantická zápletka,Morgan Freeman ako Boh naprosto skvelý,Jennier Aniston ako vždy krásna a rozkošná,no...milučké.Dala by som vyššie hodnotenie,nebyť toho neodpustiteľného a povedzme si,že aj dosť opozeraného Carreyho predvádzania.Dosť sa čudujem režisérovi,mohol z neho vytlcť oveľa hodnotnejší výkon,Jim Carey predsa disponuje obrovským hereckým talentom a stačí ho len využiť.Tri hviezdy,hoci film ako taký by si zaslúžil viac.(31.12.2012)

• - Plakát pro Bruce (Jim Carrey) jako „Mr. Exclusive“ byl vytvořen z promo fotek filmu Lhář, lhář (1997). (Karlos80)

• - Ve scéně, kde Bruce (Jim Carrey) pomáhá vytírat podlahu Bohu (Morgan Freeman), následuje několik střihů, během nichž má Bruce na každém záběru na mopu jinak umístěné ruce. (Mr.Hudson)

• - Film byl zakázán v Egyptě i Malajsii, nicméně když se ukázalo, že film má velký úspěch, byl zákaz v obou zemích zrušen a film byl zpřístupněn pro diváky nad 18 let. (NiaWolf)