Takova prumerna komedie, kterou z prumeru vytahuje Jim Carrey. Sice se tentokrat docela kroti, takze vtipy nesouvisi s jeho sklebenim, az na par vyjimek, ale spis s jeho vyuzivanim moci. Pricemz samotnej napad na obdrzeni moci od boha je docela originalni a diky Carreyho blbnuti i vtipnej, ale pouze do doby, nez dojde na poucovani co je v zivote spravne atd., ale to je jen ke konci a da se to prezit. Krome Carreyho stoji za pozornost Steve Carell, kterej se tu chova kupodivu normalne, Morgan Freeman, kterej se do takovyhle role skvele hodi a pak Jennifer Aniston, ktera ale hrala, jak kdyby slo o serial Pratele. Sice se nejedna o nejakou bombastickou komedii, ale tech 100 minut jsem se nenudil a obcas jsem se docela dost bavil.(19.9.2006)

Zajímavý námět, který je doplněn spoustou inteligentních a zábavných fórků, skvělým Jimem Carreym a (překvapivě) výbornou Jennifer Aniston. Navíc potěší i stylový Morgan Freeman jako bůh. První půlka buší spíše na bránici, zatímco ta druhá již útočí na city, což je možná škoda, ale i ta romantika nakonec docela funguje. Místy se ve filmu sice najdou hluchá místa, ale jsou skvěle vyvážena originálními gagy. Film zároveň dobře zraje a neokouká se, takže dalším sledováním se jeho kouzlo nevytrácí, ale naopak stále funguje. Určitě by se dala spousta much vychytat a film by se tak vyšplhal na čisté čtyři hvězdičky, ale i tak, jak nám jej Tom Shadyac předložil, mě nutí zaokrouhlovat tři a půl nahoru. [říjen 2006](9.10.2006)

Nenáročná, příjemná komedie opírající se (ač trochu vratce) o moralismy - s velkou mocí přichází velká zodpovědnost a kdo chce kam, pomozme mu tam. Slušná porce zábavy stojí především na Jimově obligátním komeickém výkonu (i když mi daleko víc sedí jeho vážnější role) a několika scénáristickým vychytávkám - třeba scéna "moderátorské břichomluvectví", aneb jak potopit konkurenty z práce když máte božské schopnosti - je skutečně lahůdková. Jinak se nejedná o nic co by vybočovalo z řady hollywoodské manufaktory. P.S.: Pro příznivce půvabů Catherine Bell povinnost :-) 60%(27.8.2006)

Co by jste udělali, kdyby jste na pár chvil byli bůh a mohli dělat cokoliv? Určitě by jste si své nově nabyté schopnosti pořádně užili a pár svých nenáviděných kolegů škodolibě znemožnili před celým národem. Pomsta je sladká a má se vychutnat plnými doušky. Být bohem ale není zrovna jednoduchá práce. On totiž nemá nikdy dovolenou.(25.6.2009)

Tak tahle komedie mne hrozně bavila. Úžasný Jim Carrey ve všech scénkách, neméně úžasná Jennifer Aniston a samozřejmě suprový Morgan Freeman. Tleskám tomu, kdo vymyslel tento scénář, protože jsem se neměl čas nudit a smál jsem se od začátku do konce a se mnou celý kinosál. Prostě tohle je jedna velká jízda bez zastávky. Co více k tomu dodat? Dávám čtyři hvězdičky, protože tohle byla po dlouhé době komedie, která mne dokázala zaujmout a na jejíž každou televizní reprízu se těším jak malé děcko na Vánoce. Prostě super film.(23.12.2007)

• - Auto, se kterým jezdí Bruce (Jim Carrey) na začátku filmu, je Datsun 270Z 2+2 z roku 1976. Po získání svých nadpřirozených schopností jej vymění za Saleen S7. (šerminator)

• - Plakát pro Bruce (Jim Carrey) jako „Mr. Exclusive“ byl vytvořen z promo fotek filmu Lhář, lhář (1997). (Karlos80)

• - Na konci filmu rozjíždí Bruce (Jim Carrey) velkou kampaň na darování krve, přičemž sám vybízí vlastním příkladem. Po jeho těžké autonehodě by však darování nebylo možné. (Mr.Hudson)