Jim avizoval veľký návrat k bláznivým komédiam, aké ho preslávili (tj. hovoríme o roku 1994). Spojil sa s režisérom a jeho veľmi dobrým priateľom Tomom Shadyackom a nakrútili Brucea. Skvelý námet, velikánsky potenciál, bohužiaľ len veľmi striedmo využitý. Hlavne je to strašne korektný film a po ľade korčuľuje veľmi jemne. Aby sa náhodou žiaden divák neurazil. Našťastie tu máme Jima Carreyho, ktorý je ako vždy famózny. Jennifer mu skvelo asistuje a Steve Carrel má skvelú "blahblah" scénku. Tom Shadyack a Jim Carrey pripravili dobrú atmosféru a originálny humor, ale obaja majú už za sebou aj lepšie kúsky.(18.6.2006)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +rozhodně zajímavý nápad, občas velmi vtipné -ovšem mohlo být mnohem vtipnější/// Dost dobrá zábava. Obvzláště se mi líbila ta scéna, kdy Bruce dostane moc. V této části má film nejlepší grády. Vyjímečně se mi líbilo aji jeho pitvoření a tak nějak celkově je tohle oddychový film. Jen nemohu nezmínit, že by se toho do filmu vešlo mnohem více a tak je vlastně jeho potenciál plně nevyužit./// Celkem 72%///(15.12.2007)

Hodně mi to připomínalo Lhář, lhář. Hrdina má na začátku vše, co ke štěstí potřebuje. Musí se však nejdřív dostat do styku s nadpřirozenými schopnostmi a udělat řadu kopanců a volovin, aby si to uvědomil a začal si toho vážit. Jenom Bruce je o dost menší parchant než jeho právnický kolega z vedlejší komedie. Hodně moralit, pár dost slušných vtipů a rozehraných komických situací, a k tomu spousta nevyužitého potenciálu, který námět filmu nabízel. Kdyby nebylo Carreyho, asi by se to celé rozpadlo a rozklížilo, takhle se alespoň nenudíte...(15.8.2003)

Nenáročná, příjemná komedie opírající se (ač trochu vratce) o moralismy - s velkou mocí přichází velká zodpovědnost a kdo chce kam, pomozme mu tam. Slušná porce zábavy stojí především na Jimově obligátním komeickém výkonu (i když mi daleko víc sedí jeho vážnější role) a několika scénáristickým vychytávkám - třeba scéna "moderátorské břichomluvectví", aneb jak potopit konkurenty z práce když máte božské schopnosti - je skutečně lahůdková. Jinak se nejedná o nic co by vybočovalo z řady hollywoodské manufaktory. P.S.: Pro příznivce půvabů Catherine Bell povinnost :-) 60%(27.8.2006)

Bruce ani při setkání s černým Bohem neztrácí svůj humor: „Takže vy jste šéf, elektrikář a domovník v jedné osobě? Vy teda musíte mít vánoční večírky. Ale moc nepijte, jeden z vás bude muset řídit.” Při převzetí jeho pravomocí (i povinností) si začíná rychle užívat života, ale s přehledem zapomíná na zbývajících cca. šest miliard nespokojených žadatelů o kousek boží pozornosti.(6.12.2008)