• Turiec

Aké by to bolo byť všemohúcim? Aké by to bolo keby sa všetkým splnili všetky želania a modlitby? Všetci by vyhrali prvú cenu v lotérii (lebo to sú naše túžby), tá by sa rozdelila medzi všetkých a bola by mizerná. Vieme vôbec rozlíšiť, čo chceme, a čo potrebujeme? Film, v ktorom sa dajú vybrať vtipné scény i také, ktoré sú mravokárne môže mnohých pobúriť, či uraziť, ale ukazuje nás ľudí takých, akí sme. Jim Carrey podáva svoj štandardný výkon. Nič menej a nič viac.(18.11.2003)

"Jestli to byl Bůh, já jsem Clint Eastwood." Od zhlédnutí tohoto snímku nevyřvávám do nebes, že bych Boží práci zvládl lépe než Bůh. Byla by to sice pravda, ale zrovna nemám čas to dokazovat. Bruce si na to naštěstí čas našel a já se přiznám, že mě jeho Boží administrativa docela bavila. Sice jsem měl takový pocit, že z tohoto námětu se rozhodně dalo vytřískat víc zábavy a méně moralizování, ale zneužívání Boží moci a gumový ksicht hlavního hrdiny mě vždy pobaví.(21.1.2018)

Na prvý pokus s bráchom 80%, repríza s ex priateľkou už o niečo slabšie - 60%. Aj tak veľmi príjemne strávený čas s mojim obľúbeným Jimom, ktorý ma aj dnes svojimi grimasami baví výborne. Nesmiem zabudnúť ani na fakt, že tento film objavil skvelého Steva Carrela. Už len kvôli tomu tvorcom veľká vďaka.(22.5.2005)

"Za každým velkým mužem stojí žena a zvedá oči." Bruce Nolan (Jim Carrey) nemá úspěch v práci. Považuje se za smolaře a začne nadávat za to bohu. Když Bůh (Morgan Freeman) za ním přijde, aby si to sám zkusil, začne Bruce zjišťovat, že dělat zázraky není zas taková sranda. Ovšem pro diváky je to sranda ažaž. Jim Carrey i tady dokazuje, že komedie prostě umí. Film má pěkný nápad a díky zpracování se jedná o jednu z těch lepších romantických komedií. Morgan Freeman je nejlepší ztvárnění Boha, hodně jsem se u něj pobavil. Takhle bych si ho klidně i představoval. Film má v sobě takovou tu božskou jiskru, která je nádherně pozitivní a to člověk občas potřebuje. (83 procent)(26.7.2013)

• Marek1991

Parodovať Boha, to u mňa neobstojí a zvyšok bol dosť trápny. Šialený dej a ako komédia u mňa neprešla. Dokonca ani to herecké obsadenie to nezachráni u mňa v hodnotení. Jim Carrey takýmito filmami u mňa stráca, už tak slabú povesť komediálneho herca, také hlúposti s takými ksichtami som vedel ako decko robiť aj ja a možno aj lepšie.(15.4.2012)

• - Ve scéně, kde Bruce (Jim Carrey) pomáhá vytírat podlahu Bohu (Morgan Freeman), následuje několik střihů, během nichž má Bruce na každém záběru na mopu jinak umístěné ruce. (Mr.Hudson)

• - Na konci filmu rozjíždí Bruce (Jim Carrey) velkou kampaň na darování krve, přičemž sám vybízí vlastním příkladem. Po jeho těžké autonehodě by však darování nebylo možné. (Mr.Hudson)

• - Náměstí ve filmu je to samé jako ve filmech Návrat do budoucnosti (1985) a Návrat do budoucnosti II (1990). (Kulmon)