Dům naruby

Neserte nám pestúnku

Komedie

USA, 2003, 101 min

• Trellíno

Nebýt snaživého a tradičně dobrého Stevea Martina nebylo by skoro na co koukat. Na jeden povedený vtip je tu zhruba tucet nevtipných. O zábavu se tu kromě Martina stará již jenom standartní Eugene Levy. Queen Latifah mi byla krajně nesympatická. Příběh je velice nevěryhodný a pochybuji, že by se něco podobného ve skutečnosti mohlo takto stát.(29.4.2003)

• dobytek

Nejhorší film Steva Martina, co jsem viděl. Nějak nechápu, co to vůbec mělo znamenat. Zřejmě nám chtěli tvůrci ukázat, jak jsou negři (pardón, afroameričani) děsně free a cool, zatimco Steve Martin je pravej opak a prostě totální blb. Ale ta skvělá afroameričanka mu ukáže, že se dá žít i jinak a všichni budou v pohodě a gangsta, nigga, brotha, yeaaah. Ovšem při sledování tý krávy Queen Latifah jsem si spíš začal řikat, že třeba takovej Ku-klux-klan neni zase tak špatný sdružení. Každopádně myslim, že tenhle film si Steve Martin rozhodně za rámeček nedá.(8.2.2007)

• JohnMiller

Samozrejme ide o kravinu. Vtipy sú tu klasické americko-fekálne ale miestami som sa pár krát zasmial. Ono miešanie socio-eknomicky a kultúrne odlišných ľudí vždy dokáže svojou inakosťou medzi postavami vyvodiť nejaký nečakane vtipný zvrat a pobaviť. Tak to bolo aj tu. Herci si sadli do postáv a uhrali to dobre, Steve Martin u mňa teda jednotka nikdy nebol ani nebude. Je to rutina ale po pravde rutina s tých lepších kúskov. Je to viac rodinný film než bohapustá komédia pretože každý člen rodiny si tam nájde to svoje..(28.8.2014)

• Prubner

Asi nejhorší Martinův film. Kdyby byl jen nudný, to by ještě nevadilo, ale on je místy až trapný (viž Martinův převlek za hiphopera nebo scéna, v níž Christine učí opilého Martina, jak se uvolnit). Dívat se, jak se tu ztrapňují jinak dobří herci (kromě Martina ještě Plowrightová a Levy), je vskutku tklivý zážitek.(2.1.2007)

Pekná komédia, Steve Martin si jednoducho drží svoj priemer. A ukázal, že patrí medzi najlepších rovnako ako Queen Larifah. Tú som si v tomto filme cenil hlavne preto, lebo dokázala predviesť nadpriemerný výkon; videl som ju už v akčných filmoch aj v romantických komédiách a stále v tom filme vyzerá dobre! Jednoducho perfektné a aj vtipy vo filme stáli za to. Keď berieme do úvahy, že tento film nemá vysokú umeleckú hodnotu. Takže si to zaslúži ***.(23.1.2013)

• - S rozpočtem 35 000 000 amerických dolarů se stal film hitem a překvapením. V USA si totiž vydělal neuvěřitelných 132 600 000 dolarů a v březnu 2009 byl tak zařazen na 231. místo nejúspěšnějších filmů v USA všech dob. (Borrtex)

• - Na začátku filmu, kdy Peter (Steve Martin) dostane okamžité zprávy v práci a Howie (Eugene Levy) se jde podívat na notebook, logo Apple nesvítí, což jednoznačně ukazuje na to, že je notebook vypnutý. (Borrtex)