Dům naruby

Neserte nám pestúnku

Komedie

USA, 2003, 101 min

• Trixi

Občas jsem se i zasmála, ale jinak celkový dojem - nic moc. Steva Martina docela beru, ale tady na můj vkus krapet přehrává a tak jeho humor působí místy křečovitě. A Charleen ..... jako osudová žena ..... je trochu nevěrohodná. Chvíli mluví jako dlaždič a vzápětí je ztělesněním vzorné a citlivé chůvy.(13.12.2006)

• Boss321

Steva Martina a jeho komedie mám velmi rád a obvykle si při nich hodně zasměji, ale tahle mi moc nesedla. Konfrontace bílého právníka a černošské trestankyně je jistě docela zajímavý námět, ale na komedii jsem se mockrát nezasmál. Queen Latifah ve své roli byla nepřekonatelná. Typická komedie na jedno zkouknutí, na kterou si za pár dní ani nevzpomenete......(4.5.2008)

Kupodivu vcelku normální komedie. Opravdu jsem to nečekal. Podle toho, co jsem si přečetl v obsahu se od toho nedalo čekat opravdu nic. Jenže námět není zase tak suchý a tupý, jak se na první pohled zdá. Martin se přemáhá a místy jsem se dost nasmál. Je paráda, že se fim obešel bez těch nechutných, primitívních a hlavně fekálních vtípků.(8.11.2004)

• dobytek

Nejhorší film Steva Martina, co jsem viděl. Nějak nechápu, co to vůbec mělo znamenat. Zřejmě nám chtěli tvůrci ukázat, jak jsou negři (pardón, afroameričani) děsně free a cool, zatimco Steve Martin je pravej opak a prostě totální blb. Ale ta skvělá afroameričanka mu ukáže, že se dá žít i jinak a všichni budou v pohodě a gangsta, nigga, brotha, yeaaah. Ovšem při sledování tý krávy Queen Latifah jsem si spíš začal řikat, že třeba takovej Ku-klux-klan neni zase tak špatný sdružení. Každopádně myslim, že tenhle film si Steve Martin rozhodně za rámeček nedá.(8.2.2007)

• pravo

Táto komédia trpí závažným nedostatkom kvalitného scenaristického spracovania a i napriek dvom vynikajúcim komediálne nadaným hercom(Steve Martin, Queen Latifah) výsledný produkt zanechá v človeku akúsi pachuť nepodarku. Chvíľami som sa zabával- chvíľami menej a výsledné hodnotenie mi príde ako uliate- proste za 2.(7.9.2007)

• - S rozpočtem 35 000 000 amerických dolarů se stal film hitem a překvapením. V USA si totiž vydělal neuvěřitelných 132 600 000 dolarů a v březnu 2009 byl tak zařazen na 231. místo nejúspěšnějších filmů v USA všech dob. (Borrtex)

• - Na začátku filmu, kdy Peter (Steve Martin) dostane okamžité zprávy v práci a Howie (Eugene Levy) se jde podívat na notebook, logo Apple nesvítí, což jednoznačně ukazuje na to, že je notebook vypnutý. (Borrtex)