Dům naruby

Bringing Down the House

Neserte nám pestúnku

Komedie

USA, 2003, 101 min

Příjemná komedie s perfektní kombinací hlavních postav/herců. Steve Martin i v reálu vypadá jako běžný, možná lehce upjatý člověk, takže tato role mu byla nejspíš šita na míru (samozřejmě je to báječný komik). A Queen Latifah je také báječná komička a i když není zrovna drobek, tak se jí musí uznat, že má v sobě šmrnc. Postavte tyhle dva na jeden plac a chybu neuděláte. Dům naruby není nijak světoborný a přelom v kinematografii 100% nezpůsobí, ale večer u televize vám rozhodně nezkazí.(14.1.2013)

„Kto to kedy videl, Hispánci v tejto štvrti a bez kosačky v ruke.“ Hoci som bol dopredu presvedčený o tom, že sa mi film s brutálnym slovenským prekladom NESERTE NÁM PESTÚNKU nebude páčiť, výsledok bol prekvapivo sympatický a dokonca vtipný (ženská bitka, finále) a i potencionálne trápne scény sú zachránené nečakane dobrými hercami (Steve Martin je v diskotékovom finále vtipný a Eugene "Jimov otec" Levy ako úchylák resp. znalec žien je perfektný v každej scéne). Queen Latifahová (SFÉRA, ZBERATEĽ KOSTÍ) snímku tiež produkovala a nepochybujem o tom, že je presné taká, aká mala byť. K tomu konečne poriadna babská bitka. Ja to beriem.(1.10.2006)

• Trellíno

Nebýt snaživého a tradičně dobrého Stevea Martina nebylo by skoro na co koukat. Na jeden povedený vtip je tu zhruba tucet nevtipných. O zábavu se tu kromě Martina stará již jenom standartní Eugene Levy. Queen Latifah mi byla krajně nesympatická. Příběh je velice nevěryhodný a pochybuji, že by se něco podobného ve skutečnosti mohlo takto stát.(29.4.2003)

Počas Vianoc sa v Tv objaví všeličo, a pre sviatočného diváka je vidieť dobrý film, ktorý ešte nevidel - rarita. A toto bol práve ten prípad, kedy nečakáte nič, a dostanete super zábavu. Prekvapenie dokonale zavŕšil fakt, že film bol v Sk znení a fungovalo to dokonale. Celkovo musím skonštatovať, že som sa bavil ako princ. Duo Steve Martin a Queen Latifah funguje takmer dokonale. Veľké množstvo hlášok a super scénok. Hlavne pobavila scénka, kde Queen Latifah natrhne sandál Missi Pyle a zavesí ju na vešiak. Samozrejme bolo toho viac, a Steve Martin si u mňa zvýšil svoje renomé. Fajn úlet 85%(4.1.2016)

Docela zajímavá komedie, u které jsem se mnohokrát zasmál. Pravda je, že spojení Steve Martin - Queen Latifah tak trochu skřípe a ti dva se k sobě prostě nehodí, ale dějově byl film docela povedený. Prostě jsem si tenhle film užil se stálým úsměvem na tváři. Scénář mi přišel naprosto v pohodě, Stevea Martina mohu v jakémkoliv filmu, tento herec je mi totiž velmi sympatický, docela super oddychovka, když se nudíte a v televizi náhodou narazíte na tohle. Perfektně jsem se u toho odreagoval. Ale dávám pouze tři hvězdičky, jelikož už jsem viděl lepší filmy, na které tenhle film prostě nedosahuje. Mám prostě své limity, nad které odmítám být shovívavý, ale myslím si, že tři hvězdičky jsou pořád ještě skvělou vizitkou pro tento film. Takže tři hvězdičky musí tomuto filmu ode mne prostě stačit...(6.8.2007)

• - Na začátku filmu, kdy Peter (Steve Martin) dostane okamžité zprávy v práci a Howie (Eugene Levy) se jde podívat na notebook, logo Apple nesvítí, což jednoznačně ukazuje na to, že je notebook vypnutý. (Borrtex)

• - S rozpočtem 35 000 000 amerických dolarů se stal film hitem a překvapením. V USA si totiž vydělal neuvěřitelných 132 600 000 dolarů a v březnu 2009 byl tak zařazen na 231. místo nejúspěšnějších filmů v USA všech dob. (Borrtex)