Na zaciatku som aj ja mal trosku problem s tym cernoskym a beloskym afektom, ktory Queen Latifah a Steve Martin predvadzali, ale jedna sa o komediu a vsetko to prehananie je naschval. Takze ak clovek pristupi na hru a nezoberie film vazne, dobre sa pocas pozerania zabavi. Treba povedat, ze obaja hlavni predstavitelia boli v niektorych scenach naozaj vtipni a co je fajn, k tej svojej scenaristickej sialenosti miestami pridali aj stipku normalnosti, co rozhodne len prospelo. Stevea Martina mam rad a aj tu bol schopny zahrat zopar scen, ktore mi ostanu na dlhu dobu v pamati (napr. vecera s prehanadlom, alebo rapersky dance, ci jeho snaha rozpravat "prasacky" :)). A zensky fight v strede filmu mal tiez nieco do seba. Takze ja vravim, ako vtipna oddychovka, preco nie? 7/10(19.1.2013)

Zdá se mi to nebo Steve Martin ve svých filmech hraje už 15 let stále ty samé chlápky? Skoro jako by to byla tatáž osoba, akorát jen scénáristou uvržená do jiné situace. Aspoň že se tu nahromadil dostatek forů, kterým se dá i zasmát, protože jinak by byla tahle blbost k nevydržení-a to hlavně kvůli Queen Latifah(tuhle ženskou nesnesu od chvíle co jsem ji viděl jak řídí Taxi). 50%(29.7.2007)

• Suzana

Slabší průměr. Předvídatelná americká komedie se k mému překvapení zabývá tématem jako je rasismus - on totiž jeden americký právník příjde na to, že být černá automaticky neznamená být hloupá/trestankyně. Komedii hází klacky pod nohy nijak závratně vtipné "scénky" a i když temperamentní Latifah kontrastuje se sucharským Martinem, nevnáší to do děje skoro žádný vtip... vlastně to působí dost křečovitě.(18.6.2008)

Předvídatelně předvídatelná zápletka se točí okolo rasismu. Scénárista Jason Filardi založil charaktery téměř úplně na stereotypech, ale neměl by být za to kritizován, neboť satirizuje obě rasy a důvtipně zobrazuje různorodost a začlenění barevné osoby do bělošské společnosti. Tato komedie by nebyla komedií bez kuráže scénáristy. Kritizuje se hlavně postava Queen Latifah, ale je potřeba si uvědomit, že právě ona podněcuje každou pozitivní změnu, která ve filmu nastane a hlavně že její řeč a chování je záměrné. Často demonstruje, že se chová jak sama chce. Žádné jiné postavy už nejsou natolik zvláštní, ačkoli paní Klineová až nepříjemně hanobí ostatní rasy, působí to jaksi levně a zbytečně, dokonce i v komedii o rasismu. Steve Martin vdechl svému charakteru život, ale Latifah je ta, která si zaslouží největší obdiv za výkon. Ona nutí diváka zajímat se o děj dokonce i v nejvíce otřepaných situacích. To ona je tvrdá a zárověň roztomilá a dynamická. Inteligence a povaha charakteru je velmi výrazná hlavně díky inteligenci této všestranné herečky, která vyžaduje pozornost vždy, když se objeví na obrazovce. Eugene Levy podává vědomě monotónní výkon, který hezky kontrastuje s Queeninou dynamičností. Rvačka v koupelně je neomluvitelná a celý film nám představuje kompilaci podobných scén, které prostě ruší. Steve Martin je stejně dobrý, jestli ne dokonce lepší než ve starších filmech. Queen Latifah podala stejný velkolepý výkon už v Chicagu. Mr. Sanderson! Is everything okay? I thought I heard Negro!(11.9.2005)

Docela zajímavá komedie, u které jsem se mnohokrát zasmál. Pravda je, že spojení Steve Martin - Queen Latifah tak trochu skřípe a ti dva se k sobě prostě nehodí, ale dějově byl film docela povedený. Prostě jsem si tenhle film užil se stálým úsměvem na tváři. Scénář mi přišel naprosto v pohodě, Stevea Martina mohu v jakémkoliv filmu, tento herec je mi totiž velmi sympatický, docela super oddychovka, když se nudíte a v televizi náhodou narazíte na tohle. Perfektně jsem se u toho odreagoval. Ale dávám pouze tři hvězdičky, jelikož už jsem viděl lepší filmy, na které tenhle film prostě nedosahuje. Mám prostě své limity, nad které odmítám být shovívavý, ale myslím si, že tři hvězdičky jsou pořád ještě skvělou vizitkou pro tento film. Takže tři hvězdičky musí tomuto filmu ode mne prostě stačit...(6.8.2007)

• - Na začátku filmu, kdy Peter (Steve Martin) dostane okamžité zprávy v práci a Howie (Eugene Levy) se jde podívat na notebook, logo Apple nesvítí, což jednoznačně ukazuje na to, že je notebook vypnutý. (Borrtex)

• - S rozpočtem 35 000 000 amerických dolarů se stal film hitem a překvapením. V USA si totiž vydělal neuvěřitelných 132 600 000 dolarů a v březnu 2009 byl tak zařazen na 231. místo nejúspěšnějších filmů v USA všech dob. (Borrtex)