Dům naruby

Bringing Down the House

Neserte nám pestúnku

Komedie

USA, 2003, 101 min

skvělá osvěžující komedie.... čekal jsem jen další amíckou přetvářku, tlačený humor a ujetý příběh... Naopak. Steva Martina komedie mám rád, ale nikdy jsem se tak neřehnil jako v tomto případě. Tak aspoň do poloviny... pak už to zase trochu klesne pod tipickou amíckou úroveň. Ale i tak super komedie. :)(12.1.2013)

„Kto to kedy videl, Hispánci v tejto štvrti a bez kosačky v ruke.“ Hoci som bol dopredu presvedčený o tom, že sa mi film s brutálnym slovenským prekladom NESERTE NÁM PESTÚNKU nebude páčiť, výsledok bol prekvapivo sympatický a dokonca vtipný (ženská bitka, finále) a i potencionálne trápne scény sú zachránené nečakane dobrými hercami (Steve Martin je v diskotékovom finále vtipný a Eugene "Jimov otec" Levy ako úchylák resp. znalec žien je perfektný v každej scéne). Queen Latifahová (SFÉRA, ZBERATEĽ KOSTÍ) snímku tiež produkovala a nepochybujem o tom, že je presné taká, aká mala byť. K tomu konečne poriadna babská bitka. Ja to beriem.(1.10.2006)

Zdá se mi to nebo Steve Martin ve svých filmech hraje už 15 let stále ty samé chlápky? Skoro jako by to byla tatáž osoba, akorát jen scénáristou uvržená do jiné situace. Aspoň že se tu nahromadil dostatek forů, kterým se dá i zasmát, protože jinak by byla tahle blbost k nevydržení-a to hlavně kvůli Queen Latifah(tuhle ženskou nesnesu od chvíle co jsem ji viděl jak řídí Taxi). 50%(29.7.2007)

• Malarkey

Přišlo mi to jako příjemná rodinná komedie, i když počáteční výjevy Queen Latifah se mi zdáli trochu ujetý a divný i když později byla v pohodě. Průběh je vcelku dobrý, ničím rušený a překvapivě chvílemi i vtipný, ale ke konci příjde scéna, kterou bych dokázal vměstnat do své top 3 nejtrapnějších scén v dosavadní historii shlédnutých filmů. Steve Martin vleze do pubu plné černochů a ve fakt kůl vohozu se snaží mezi ostatními ztratit. Ježiš jak ten se choval a vypadal hrozně:). Příjemná komedie na zaplácání nudy během deštivého počasí, ale doporučuji to tak po hodině a čtvrt radši vypnout. --- Tati co jsou to dudy? - Hudební nástroj(3.12.2006)

• Prubner

Asi nejhorší Martinův film. Kdyby byl jen nudný, to by ještě nevadilo, ale on je místy až trapný (viž Martinův převlek za hiphopera nebo scéna, v níž Christine učí opilého Martina, jak se uvolnit). Dívat se, jak se tu ztrapňují jinak dobří herci (kromě Martina ještě Plowrightová a Levy), je vskutku tklivý zážitek.(2.1.2007)

• - S rozpočtem 35 000 000 amerických dolarů se stal film hitem a překvapením. V USA si totiž vydělal neuvěřitelných 132 600 000 dolarů a v březnu 2009 byl tak zařazen na 231. místo nejúspěšnějších filmů v USA všech dob. (Borrtex)

• - Na začátku filmu, kdy Peter (Steve Martin) dostane okamžité zprávy v práci a Howie (Eugene Levy) se jde podívat na notebook, logo Apple nesvítí, což jednoznačně ukazuje na to, že je notebook vypnutý. (Borrtex)