Dům naruby

Neserte nám pestúnku

Komedie

USA, 2003, 101 min

• gudaulin

Problémem filmu je slabý scénář, který ani zdaleka nevyužil potenciál, který námět přinášel. Není to jednoduše moc vtipné, navíc výkon Latifah mi přišel nepříjemně křečovitý a přehrávající. Svým závěrem fillm taky ani v nejmenším nepřekvapí. Celkový dojem 35 %. Film zachraňuje sice nijak oslnivý, nicméně spolehlivý Martin a v menší úloze také E. Levy.(4.5.2008)

• Prubner

Asi nejhorší Martinův film. Kdyby byl jen nudný, to by ještě nevadilo, ale on je místy až trapný (viž Martinův převlek za hiphopera nebo scéna, v níž Christine učí opilého Martina, jak se uvolnit). Dívat se, jak se tu ztrapňují jinak dobří herci (kromě Martina ještě Plowrightová a Levy), je vskutku tklivý zážitek.(2.1.2007)

Kupodivu vcelku normální komedie. Opravdu jsem to nečekal. Podle toho, co jsem si přečetl v obsahu se od toho nedalo čekat opravdu nic. Jenže námět není zase tak suchý a tupý, jak se na první pohled zdá. Martin se přemáhá a místy jsem se dost nasmál. Je paráda, že se fim obešel bez těch nechutných, primitívních a hlavně fekálních vtípků.(8.11.2004)

Zaujala mě vtipná konfrontace sucharského právníka a živelné černošky. První se vyjadřuje velice vybraně a opatrně, ta druhá si servítky nebere. Vše samozřejmě stojí na výkonu obou hlavních hrdinů a musím říci, že jim to spolu slušně šlape - byť u mě opět vítězí Steve, Queen Latifah občas některé exhibice přemalovává až "příliš černě". Děj několikrát schytá zásah v podobě "velkého překvapení", čímž obvykle ztrácí dech, nebo se točí do zcela jiných vod komična. Průměrná komedie, která je mi o trochu sympatičtější díky velmi povedenému českému dabingu a snad i překladu (viděno na HBO). 55%(10.2.2010)

Ze zcela předem mnou odhadnuté kraviny se vyklubala docela v pohodě komedie. Jasný, nebyly tu salvy smíchu, ale v celku se film odehál na jednoduché pohodové vlně nenásilného humoru. Steva Martina sem doteď opvaravdu neměl rád, po tomto filmu jsem zjistil, že umí i hrát a nejen ze sebe dělat blbce. Queen Latifah je opravdu herečka k pohledání, prostě typická rázná černoška, před kterou bych v noci na ulici asi utekl někam do bezpečí rychleji, než před bandou holých lebek. Docela by mě zajímalo jak by vypadal filmový duet Queen Latifah a Forest Whiteaker :-)))(17.1.2009)

• - S rozpočtem 35 000 000 amerických dolarů se stal film hitem a překvapením. V USA si totiž vydělal neuvěřitelných 132 600 000 dolarů a v březnu 2009 byl tak zařazen na 231. místo nejúspěšnějších filmů v USA všech dob. (Borrtex)

• - Na začátku filmu, kdy Peter (Steve Martin) dostane okamžité zprávy v práci a Howie (Eugene Levy) se jde podívat na notebook, logo Apple nesvítí, což jednoznačně ukazuje na to, že je notebook vypnutý. (Borrtex)