Peter Sanderson je poněkud nervní rozvedený právník, který pracuje jako daňový poradce pro velkou losangelskou firmu. Svou bývalou ženu Kate stále miluje a nechápe, proč se s ním rozešla. Stejně tak miluje své dvě děti, ale kvůli práci musí odříct výlet na Havaj, který dětem slíbil. Neuvědomuje si, že děti zklamal, ani to, že jeho práce byla důvodem, proč se mu rozpadlo manželství. Navíc má plnou hlavu večerní schůzky s atraktivní právničkou Charlene Mortonovou, se kterou se před časem seznámil přes internet. Po pečlivých přípravách však Petera čeká překvapení. U jeho dveří totiž nečeká krásná, kultivovaná a diplomovaná blondýna, ale robustní hubatá černoška, která ještě před pár dny seděla ve vězení. Žena chce, aby jí Peter pomohl s jejím případem. (TV Nova)

Trailer

Malarkey

Přišlo mi to jako příjemná rodinná komedie, i když počáteční výjevy Queen Latifah se mi zdáli trochu ujetý a divný i když později byla v pohodě. Průběh je vcelku dobrý, ničím rušený a překvapivě chvílemi i vtipný, ale ke konci příjde scéna, kterou bych dokázal vměstnat do své top 3 nejtrapnějších scén v dosavadní historii shlédnutých filmů. Steve Martin vleze do pubu plné černochů a ve fakt kůl vohozu se snaží mezi ostatními ztratit. Ježiš jak ten se choval a vypadal hrozně:). Příjemná komedie na zaplácání nudy během deštivého počasí, ale doporučuji to tak po hodině a čtvrt radši vypnout. --- Tati co jsou to dudy? - Hudební nástroj ()

tron

Hoci som bol dopredu presvedčený o tom, že sa mi film s brutálnym slovenským prekladom NESERTE NÁM PESTÚNKU nebude páčiť, výsledok bol prekvapivo sympatický a dokonca vtipný (ženská bitka, finále). I potencionálne trápne scény sú zachránené (Steve Martin je v diskotékovom finále vtipný a "Jimov otec" ako úchylák ehm znalec žien je perfektný v každej scéne). Queen Latifah (SFÉRA, ZBERATEĽ KOSTÍ) snímku produkovala a nepochybujem o tom, že je presné taká, aká mala byť. K tomu konečne poriadna babská bitka. Ja to beriem. ()

Dever

Soundtrack Lalo Schifrin: 1. Let Go (Hit The Dance Floor) – Eve and Jadakiss ,2. Whatcha Gonna Do – Foxy Brown ,3. Better Than The Rest – Queen Latifah ,4. Where’s The Love – Floetry ,5. Ain’t Nobody – Kelly Price ,6. Move Somethin’ – Mr. Cheeks ,7. Let Me See You Dance – Iceberg ,8. Way of Live – Lil’ Wayne featuring Big Tymers and TQ ,9. Do Your Thing – Queen Latifah featuring Mario Winans ,10. Gutta – The Unit ,11. Rock Star – N.E.R.D. ,12. Next To You – Calvin Richardson ,13. I’m Gonna Love You Just A Little More Babe – Barry White , ()

Boss321

Steva Martina a jeho komedie mám velmi rád a obvykle si při nich hodně zasměji, ale tahle mi moc nesedla. Konfrontace bílého právníka a černošské trestankyně je jistě docela zajímavý námět, ale na komedii jsem se mockrát nezasmál. Queen Latifah ve své roli byla nepřekonatelná. Typická komedie na jedno zkouknutí, na kterou si za pár dní ani nevzpomenete...... ()

dobytek

Nejhorší film Steva Martina, co jsem viděl. Nějak nechápu, co to vůbec mělo znamenat. Zřejmě nám chtěli tvůrci ukázat, jak jsou negři (pardón, afroameričani) děsně free a cool, zatimco Steve Martin je pravej opak a prostě totální blb. Ale ta skvělá afroameričanka mu ukáže, že se dá žít i jinak a všichni budou v pohodě a gangsta, nigga, brotha, yeaaah. Ovšem při sledování tý krávy Queen Latifah jsem si spíš začal řikat, že třeba takovej Ku-klux-klan neni zase tak špatný sdružení. Každopádně myslim, že tenhle film si Steve Martin rozhodně za rámeček nedá. ()

• Na začátku filmu, kdy Peter (Steve Martin) dostane okamžité zprávy v práci a Howie (Eugene Levy) se jde podívat na notebook, logo Apple nesvítí, což jednoznačně ukazuje na to, že je notebook vypnutý. (Borrtex)
  • S rozpočtem 35 000 000 amerických dolarů se stal film hitem a překvapením. V USA si totiž vydělal neuvěřitelných 132 600 000 dolarů a v březnu 2009 byl tak zařazen na 231. místo nejúspěšnějších filmů v USA všech dob. (Borrtex)
  • Natáčelo se od 19. dubna do října 2002 v Kalifornii, konkrétně ve městech Los Angeles, Pasadena a Whittier. (BMW12)