Dům naruby

Neserte nám pestúnku

Komedie

USA, 2003, 101 min

• Trellíno

Nebýt snaživého a tradičně dobrého Stevea Martina nebylo by skoro na co koukat. Na jeden povedený vtip je tu zhruba tucet nevtipných. O zábavu se tu kromě Martina stará již jenom standartní Eugene Levy. Queen Latifah mi byla krajně nesympatická. Příběh je velice nevěryhodný a pochybuji, že by se něco podobného ve skutečnosti mohlo takto stát.(29.4.2003)

• gudaulin

Problémem filmu je slabý scénář, který ani zdaleka nevyužil potenciál, který námět přinášel. Není to jednoduše moc vtipné, navíc výkon Latifah mi přišel nepříjemně křečovitý a přehrávající. Svým závěrem fillm taky ani v nejmenším nepřekvapí. Celkový dojem 35 %. Film zachraňuje sice nijak oslnivý, nicméně spolehlivý Martin a v menší úloze také E. Levy.(4.5.2008)

• sinp

U toho jsem se nezasmál ani trochu. Přehrávající Latifah bych odstřelil už na začátku a sledovat Martina při některých výstupech je jen pro otrlé.(17.7.2005)

Zaujala mě vtipná konfrontace sucharského právníka a živelné černošky. První se vyjadřuje velice vybraně a opatrně, ta druhá si servítky nebere. Vše samozřejmě stojí na výkonu obou hlavních hrdinů a musím říci, že jim to spolu slušně šlape - byť u mě opět vítězí Steve, Queen Latifah občas některé exhibice přemalovává až "příliš černě". Děj několikrát schytá zásah v podobě "velkého překvapení", čímž obvykle ztrácí dech, nebo se točí do zcela jiných vod komična. Průměrná komedie, která je mi o trochu sympatičtější díky velmi povedenému českému dabingu a snad i překladu (viděno na HBO). 55%(10.2.2010)

• Kryton

Další z řady amerických rodinných komedií. Jak já jsem přišel na nápad si to zapnout v TV to opravdu nevím!(15.6.2008)

• - S rozpočtem 35 000 000 amerických dolarů se stal film hitem a překvapením. V USA si totiž vydělal neuvěřitelných 132 600 000 dolarů a v březnu 2009 byl tak zařazen na 231. místo nejúspěšnějších filmů v USA všech dob. (Borrtex)

• - Na začátku filmu, kdy Peter (Steve Martin) dostane okamžité zprávy v práci a Howie (Eugene Levy) se jde podívat na notebook, logo Apple nesvítí, což jednoznačně ukazuje na to, že je notebook vypnutý. (Borrtex)