• Belatris

Neskutečná nuda. Scénáristé ze zajímavé látky udělali něco stěží koukatelného. Uprostřed série jsem byla tak "zaujatá", že jsem během týdne úplně zapomněla, že seriál existuje a že bych se měla kouknout na další díl. To zcela vystihuje můj divácký dojem. Celá první série má asi tři silná místa, a to je velká slabota. Knižní předlohu jsem četla a nijak zvlášť ji nekultím, ale rozhodně byla lepší než tahle adaptace. Podle mého tvůrci zvolili naprosto špatný způsob, jak převést knihu do seriálové podoby. Možná se za pár let objeví v učebnici pro scénáristy jako odstrašující příklad. Nedivila bych se.(7.8.2017)

Po prvních 5 dílech převažuje spíše zklamání. Američtí bohové jsou úžasná kniha a celkem jsem byla zvědavá na seriálovou adaptaci...Nicméně problém mám už s hlavním hrdinou, který mi nepřijde zajímavý a například 4 díl jsem vyloženě protrpěla. Trochu mě mrzí to pomalé tempo, kdy trvá než jsou představeny jednotlivé postavy a děj stojí na místě. Na druhou stranu seriál táhne Středa a nádherná vizuální stránka....3,5 *(24.6.2017)

pri tomto serialy som si presiel vsetkym od absolutneho nadsenia po totalne ochladnutie. dej mi prisiel priemerny, filozoficke kecy, ktore obycajne mozem isli mimo mna. uz som si vravel, ze to nejako doklepnem a dost, ale posledny diel bol fajn a presvedcil ma na druhu seriu, teda aspon na par dielov z nej. zatial priemer az jemny podpriemer.(6.7.2017)

Seriál mě chytl až od třetího dílu. Stylizace a výběr herců úžasné. Už si moc nepamatuji knižní předlohu, ale pamatuji si dojmy, které jsem při čtení měla, a tvůrcům se povedlo zachytit atmosféru se vší svou bizarností a roztodivnými postavami. Jediné, čeho se bojím, je přílišné natahování. Doufám, že se seriál nepotáhne mnoho let, byla by to škoda.(19.7.2017)

Audio vizuální zážitek! Ten příběh - no ten příběh je rozpačitý, chaotický- zatím bezsmyslový pro člověka, jenž se v mytologii prostě nevyzná. Ale google každému napoví. Ian je skvělý záporák, jenž dává divákovi obrovský prostor pro vyfantazírování jeho osoby - nakonec vše odhalí v posledním díle. Ale prostě Emily!! Já nevím proč, ale v těch lepších seriálech se vždy zabouchnu do kurvy (Westworld, Fortitude, GoT...). Její role je divákovi jasná a předvídatelná, jenže to jí nic nebere na sexappealu, kterého má po příchodu z hrobu ještě víc!! Naprosto famózní je černá děvka, jenž pojme veškeré své šukáče do své černé vadžajny - chlapci si uvnitř asi moc nepopovídají - who knows. Jak jsem řekl na začátku - po audiovizuální stránce je to bomba. Soundtrack je digitální retro přehlídka s prvky klasické hudby. Co vytknout - možná trochu přiblížit divákovi rodokmen či celou tu famílii mytologie. Za to dávám 80% s nadějí, že druhá sérka bude stejně tak prďácká jako ta úvodní a Emily ještě víc šukézní než nyní. :)(6.7.2017)