Po prvních 5 dílech převažuje spíše zklamání. Američtí bohové jsou úžasná kniha a celkem jsem byla zvědavá na seriálovou adaptaci...Nicméně problém mám už s hlavním hrdinou, který mi nepřijde zajímavý a například 4 díl jsem vyloženě protrpěla. Trochu mě mrzí to pomalé tempo, kdy trvá než jsou představeny jednotlivé postavy a děj stojí na místě. Na druhou stranu seriál táhne Středa a nádherná vizuální stránka....3,5 *(24.6.2017)

Velmi mysteriózní, celkem stylová záležitost. Předlohu jsem nečetl, ale dost jsem o ní slyšel a četl jsem knihy podobného ražení (Malazská kniha padlých - zde také probíhá válka starších bohů s mladšími). Tušil jsem tedy, do čeho jdu a s kvalitou jsem nakonec velmi spokojen. Skvělý casting, parádní vizuál a podařené, absurdně vtipné scénky a situace (zvláště ve druhé polovině 1. série). Na pokračování se budu těšit a určitě si ho nenechám ujít. Hodnocení 1. série - silné 4* (7. epizoda silných 5*!)(25.6.2017)

S01 - Knihu jsem ještě dočíst nestihl (1/3), ale seriál je stejně bizarní. Casting perfektní, Stín, Středa, Laura v podání božské Emily Browning a hlavně Sweeney (Pablo Schreiber začíná vyčnívat skoro ve všem, v čem se v posl letech objeví). Klobouk dolů před tvůrci, Gaimanova kniha rozhodně nepatří k těm nejsnadněji zfilmovatelným.(27.6.2017)

Začátek překvapí brutalitou, a po celou sérii jí rozhodně nešetří, dalo by se to nazvat nové Game of Thrones. Každá osoba má něco do sebe, mým oblíbencem byl leprikón Mad Sweeney. V prostřední fázi to začíná být trochu pomalé, ale konečná epizoda byla triumfální a někdy i vtipná. Nejlepší jsou samozřejmě úvodní desetiminutovky, které nám odhalují různá božstva. Intro titulky velmi zajímavé. 85%(25.6.2017)

S01: Pamět z velmi zajímavý předlohy už mám dost děravou, ale vzhledem k obsahu a stylu knihy jsem TV adaptaci příliš šancí nedával. Pak jsem slyšel zvěsti a tahle válka starých a nových bohů vylezla překvapivě kvalitní a svébytná. Nadšení z prvních dvou přesahových dílů mi bohužel vzápětí opadlo, závěr už šel ale zase vysoko a se sezónou 2 tak předem počítám. Proč? Casting je skvělý, něco do sebe má "Shadow Moon" Whittle, kraluje McShane a (nečekaně) Emily Browning, je tu navíc tolik bonbónků, který vynikají i na menším prostoru (Czernobog, Mr. World, Mr. Nancy). Snový tajemno-divno-svět se podařilo napálit tak akorát, občas přímo skvěle, občas je to horší s CGI, nicméně ten asi největší kámen úrazu tvůrčí tým překvapivě vychytal. Někdy krimi, jindy horor, pak další díl zase třeba do pohádky... A co jsem tak registroval, spousta lidí v tom nacházela všechny možný podtexty a náplně. Pěkný taky soundtrack, jen bych si ho přál ještě písničkovější. Nevím co v tom (ne)viděl tady místní "expert" Psychor (...), každopádně u mě (a těch 94% na Rajčatech) zážitek a rituál, po jehož finále mám chuť jít přežvýkat Campbellův POWER OF MYTH. 85%(20.6.2017)