Američtí bohové (TV seriál)

American Gods

Drama / Fantasy

USA, 2017–2020, 23 h 34 min (Minutáž: 53–65 min)

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Schreiber, Bruce Langley, Yetide Badaki, Jonathan Tucker, Demore Barnes, Dane Cook, Peter Stormare, Gillian Anderson, Cloris Leachman, Chris Obi, Crispin Glover, Mousa Kraish, Siobhan Fallon Hogan, Orlando Jones, Bryan Fuller, Michael Green, Betty Gilpin, Kristin Chenoweth, Omid Abtahi, JR Hatchett, Erika Kaar, John Tench, Jeremy Davies, Corbin Bernsen, Jake Manley, Joel Murray, Sonja Smits, Richard Blackburn, Gianpaolo Venuta, Billy Otis, Michael Brown, Devery Jacobs, Kahyun Kim, Dean Winters, Jacqueline Antaramian, Oluniké Adeliyi, Sakina Jaffrey, Chris Mark, Christian Lloyd, Julian Richings, Stephen R. Hart, Mouna Traoré, William Sanderson, Andrew Koji, Sadie Munroe, Ava Preston, Warren Belle, Hani Furstenberg, Mustafa Shakir, Kayleigh Shikanai, Kathy Imrie, Erika Prevost, Gabriel Darku

Komentáře uživatele dO_od k tomuto TV seriálu

// Jedním slovem WOW! Tohle jsem opravdu nečekal, knížku Američtí bohové absolutně miluju a díky ní jsem si oblíbil Neila Gaimana víc než kteréhokoliv předchozího autora, ani za milion let bych ale nevěřil, že se někomu povede mě seriálovou adaptací téhle knížky skutečně nadchnout. Očekávání byla vysoká a ten hype ze zahraničí nepomáhal, pilot tohle všechno ale zvládnul naplnit. Od krvavého prologu, přes bitches in the airports, až k techno-boyovi, vizuální i scenáristická lahoda, vážná i zábavná, mysteriózní i lidská, všechno co zbožňuju na knížce tady je a já jen tleskám a doufám, že se to v tomhle nastaveném duchu ponese až do konce. Kéž by měly i další stanice takové koule co se týče práce se skvělými předlohami. Fantastická práce.(1.5.2017)

// Z výborné knížky ve zmatenou adaptaci, která neustále hledá, co chce vlastně říct. Sociální komentář? Představa anarchie? Náboženská agitka? Čiré fantasy drama? Koncepčně nezvládnuté dílo, kde hlavní hrdina nikdy nic neovlivní a divák v podstatě nemá komu fandit, čeho se chytit, proč se dívat. Ano, charismatičtí herci dokáží prodat leckterou scénu, takže specifické části místy baví (jen jich není moc), jako celek to ale jednoduše nefunguje a nebýt milované předlohy a taky už tak trochu setrvačnosti, dávno to vzdám. Třetí série snad bude poslední a s novým showrunnerem se doufejme alespoň trochu přiblíží událostem, díky kterým předloha tak vynikla. 5/10(1.5.2019)

// Like father, like son. Hezký úvod do druhé série, jenom škoda, že tak dlouho trvalo, než se seriál nějakým smysluplným způsobem rozjel. Ale třetí série již potvrzena, takže zůstanu už jen proto, abych viděl Lakeside a ten konec.(23.3.2019)